Sormadan Atılan Adımlar

asicicek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2023
16
10
38
Hatunlar selam!

Abuk subuk bir kafa karışıklığıyla geldim. Konu biraz saçma gelebilir yaşla doğru orantılı olarak ama takıntılı olduğum için ancak kadınlar anlar halimden diyip bu başlığı açtım.

Özetle konu şu: 4 aylık ilişkimde 5 Şubat’da ilk kez sevgilimle dağ evine gitmek üzere plan yaptık birkaç geceliğine. O 42, ben 37 yaşındayım. O yengeç, ben kova. Daha önce kalabalık kamp, konser, arkadaş ziyaretleri yemek vs organizasyonları yaptık ama bu ilk baş başa ve doğum günümde planladığımız bir tatildi. Konuşuyoruz heycanlıyız, tarih yaklaştı vs diye şu gün bunu yaparız filan derken 2 gün önce kalabalıklıyken arkadaşlarıma siz de gelsenize dedi bana sormadan yanımda. Ben şok. Neyse ki 50’lerinde bi arkadaşım “abi kız belki doğum gününde baş başa olmak ister” dedi ben de e yani dedim güldük konu kapandı tabii ben bozuldum.

Dün de kuzenimle görüntülü yaparken yine bana sormadan o gelim ben de diyince “gel abi mangal yaparız birlikte” dedi. Bu sefer iyice bilendim. Rahatsız olduğum bana sorulmadan bu tarz ataklarda bulunması. Dillendirince de

“Sen mutlu olursun diye düşündüm” dedi. Bugün de kafama taktığımı konuyu dile getirdim. Benle istemiyor musun baş başa sıkılıyor musun dedim. Bu sefer de “Ben insanları davet etmeyi seviyorum” dedi.

Şimdi hangisi gerçek? Benim mutlu olmam için miydi bu saygısız hamleler, yoksa kalabalığı davetleri sevdiği için mi, her türlüsüyse de inanılmaz gıcık oldum. İnsan yerine koyup sorulmalı böylesine özel ilk planda diye düşünüyorum.

Hoşlanmadığımı söyledim bu tarz şeylerden tamam aşkım, tamam aşkım filan dedi. Az kaldı filan dedi tatlıya bağladık ama sinek küçük mide bulandırır.

Sizce psikolojide ve duygusal olarak bu tarz bir deneyimi nasıl değerlendirirsiniz? Çünkü benim bütünnnnn hevesim heyecanım kaçtı 15-20 gün öncesi konuştuklarımızla ilgili.

İşte gelmeyin dedim mal gibi arkadaşlarıma da kuzene de halbuki insanlar gelelim dese bile onun erkek arkadaşım olarak abi hatuna sormak lazım onun doğum günü filan demesi lazımdı.

Demek ki hislerimiz aynı değil ya da belki kültür bilemiyorum… o ortaokul mezunu ben ünv

Hatunlar selam!

Abuk subuk bir kafa karışıklığıyla geldim. Konu biraz saçma gelebilir yaşla doğru orantılı olarak ama takıntılı olduğum için ancak kadınlar anlar halimden diyip bu başlığı açtım.

Özetle konu şu: 4 aylık ilişkimde 5 Şubat’da ilk kez sevgilimle dağ evine gitmek üzere plan yaptık birkaç geceliğine. O 42, ben 37 yaşındayım. O yengeç, ben kova. Daha önce kalabalık kamp, konser, arkadaş ziyaretleri yemek vs organizasyonları yaptık ama bu ilk baş başa ve doğum günümde planladığımız bir tatildi. Konuşuyoruz heycanlıyız, tarih yaklaştı vs diye şu gün bunu yaparız filan derken 2 gün önce kalabalıklıyken arkadaşlarıma siz de gelsenize dedi bana sormadan yanımda. Ben şok. Neyse ki 50’lerinde bi arkadaşım “abi kız belki doğum gününde baş başa olmak ister” dedi ben de e yani dedim güldük konu kapandı tabii ben bozuldum.

Dün de kuzenimle görüntülü yaparken yine bana sormadan o gelim ben de diyince “gel abi mangal yaparız birlikte” dedi. Bu sefer iyice bilendim. Rahatsız olduğum bana sorulmadan bu tarz ataklarda bulunması. Dillendirince de

“Sen mutlu olursun diye düşündüm” dedi. Bugün de kafama taktığımı konuyu dile getirdim. Benle istemiyor musun baş başa sıkılıyor musun dedim. Bu sefer de “Ben insanları davet etmeyi seviyorum” dedi.

Şimdi hangisi gerçek? Benim mutlu olmam için miydi bu saygısız hamleler, yoksa kalabalığı davetleri sevdiği için mi, her türlüsüyse de inanılmaz gıcık oldum. İnsan yerine koyup sorulmalı böylesine özel ilk planda diye düşünüyorum.

Hoşlanmadığımı söyledim bu tarz şeylerden tamam aşkım, tamam aşkım filan dedi. Az kaldı filan dedi tatlıya bağladık ama sinek küçük mide bulandırır.

Sizce psikolojide ve duygusal olarak bu tarz bir deneyimi nasıl değerlendirirsiniz? Çünkü benim bütünnnnn hevesim heyecanım kaçtı 15-20 gün öncesi konuştuklarımızla ilgili.
Benim eşim de böyleydi altında hicbisi aramayın o sosyal bi insan olmasından kaynaklanıyor. Siz bi iki söyleyince bana sormadan davet etme diye azalıyor bu durumlar . Geçen gece 5 kişi fln vardı grup halinde idik ateş yapkmıştık eşim dedi ki, bi gün de bizim evde pizza partisi yapalım. Migrostan 75 tl ye dondurulmuş 2 pizza almıştı onceki gün onu dusundu herhal🤣 oradakiler de sizin bebek küçük biraz büyüsün öyle dediler. Dusunemiyor erkekler işte. Uyarmak lazım ama bisi diyim mi bence grup halinde görüşmek kötü bisi değil hep tek olmamalı bazen de misafir olması ya da gitmek iyi oluyor iyi geliyor iliskiye

İşte gelmeyin dedim mal gibi arkadaşlarıma da kuzene de halbuki insanlar gelelim dese bile onun erkek arkadaşım olarak abi hatuna sormak lazım onun doğum günü filan demesi lazımdı.

Demek ki hislerimiz aynı değil ya da belki kültür bilemiyorum… o ortaokul mezunu ben ünv
Benimki de yüksek lisans ben lisans canım hiç alakası yok eğitimle.erkek kafası bu başka bisi değil

Hatunlar selam!

Uyarımı yapmışsın, devamı gelirse düşünürsün. Bence yapı olarak davetkar ve kalabalık seven biri romantizm vs ikinci planda kalmış olabilir.

Benimki de yüksek lisans ben lisans canım hiç alakası yok eğitimle.erkek kafası bu başka bisi değil
İşte bizim hep 4 aydır kalabalıklı olduğumuz için, bu sefer doğum günüm olması başbaşa plan yapmamız ve ilk tatil olmasından ötürü benim için özel üstelik bu yaşıma kadar hiç manitayla denk gelmedi doğum günü kutlamak o da ilk olack ve biliyor tm bunlara rağmen böle 2 defa insanları davet edince hislerimiz farklı gibi düşünüyor insan. 😊

Adam daha sosyallik seviyor demek ki. Net uyardınız bir daha yapmaz bence, yaparsa direkt ayrılın zaten4 aylık ilişki için o kadar fedakarlığa gerek yok. Ama ben ortaokul mezunu birini nerden buldunuz neden ilişkiye başladınız anlamadım. Benim asla yapmayacagim bir şey.

Adam daha sosyallik seviyor demek ki. Net uyardınız bir daha yapmaz bence, yaparsa direkt ayrılın zaten4 aylık ilişki için o kadar fedakarlığa gerek yok. Ama ben ortaokul mezunu birini nerden buldunuz neden ilişkiye başladınız anlamadım. Benim asla yapmayacagim bir şey.
Hiç öyle değil çünkü kendini çok geliştirmiş ünv mexunlarını da görüyorum çevremde bazılrı beş para etmiyor ama işte acaba diyorum bazen bu tip saygı ve incelik gerektiren konularda patlayacak mıyız bazen…

İşte bizim hep 4 aydır kalabalıklı olduğumuz için, bu sefer doğum günüm olması başbaşa plan yapmamız ve ilk tatil olmasından ötürü benim için özel üstelik bu yaşıma kadar hiç manitayla denk gelmedi doğum günü kutlamak o da ilk olack ve biliyor tm bunlara rağmen böle 2 defa insanları davet edince hislerimiz farklı gibi düşünüyor insan. 😊
Yok hislerden değil o erkek milleti olmasından kaynaklanıyor onlar bizim gibi ince dusunemiyor tek tek anlatmak lazım 😇

Uyumsuzsunuz bence
Bazi insanlar emrivakileri cok sever mesela ben sevmem bunu yapan bir insani sizin yaptiginiz gibi birkac kez gözlemlerim ama sanirim bana sormadan emrivaki misafir cagirsa ayrilirdim bir yerde patlak verirdi
Adam hala ergen kafada ve egitim seviyesi de burada önemli aslinda
Belli bir bilgi birikim gorgu bunlar insanin kendini egitmesiyle ilgili

Bence güzelce anlatın, baş başa yapılan paylaşımların yeri ayrı, sosyal olarak olanların. Sürekli komün gibi olmayı ben kişisel olarak sevmem, bu size kalmış.

Eğer kendinizi ifade ettiğiniz halde aynı davranış devam ediyorsa, bazı erkekler bu şekilde, sevgili/eş figürüyle eğlenilmez gibi düşünüyor olabilir. Bu tip bir adamsa en fazla bir süre idare eder, sonra patlar zaten. Siz de tercih etmezsiniz.

ben de hiç sevmem böyle olayları , midem ekşir kasılırım
ama bi yandan da ayıp olmasın diye nezaketen sormuş olabilir
bazen cift arkadaşlarım planlarını yaparken duydum diye bana da soruyorlar ayıp olmasın diye
tabi reddediyorum kibarca o ayrı
ben çok bariz bi sorun göremedim siz de zaten tavrınızı koymuşsunuz
ama bundan sonra yaparsa daha büyük sıkıntı olur tabi

Bende acaip severim sosyal ortami.

Bence art niyet yok adamda dedigi gibi seviyor davet etmeyi. Denemelisin ve gözlem yapmalisin fikrim bu

Kötü niyetle yapılmış bir şey değildir ama iki taraf da istiyorsa üçüncü kişi daveti yapılmalı.
Baş başa olmak istiyorsanız davet etmemeliydi tabiki.Davet edilen kişiler tamam geliyoruz deseler ne olacaktı?
Emrivaki;hoşlandığınız birşey değilse bence altını çizerek kendisine net bir şekilde ifade edin olay tekrarlanırsa siz ne derseniz diyin bu böyle devam edecek demektir ki bu da zamanla sinir bozar.Bu durumda ilişkiyi sürdürmeye gerek yok bence.

Ortaokul mezunu adamla ne işin var🙄

X