Sorun bendemi eşimde mi?

İnsanların yeğenlerini gelin yada damat yapmasını asla anlayamıyorum. Aslında aile bağlarının zayıflığımı gösteriyor. Benim yeğenlerim çocuğum gibi çok ayrı severim. Kalkıp saçma sapan bir şey yüzünden kaybetmek istemem bu nedenle de istemem en başta. Şu yüzyılda hala kuzen evliliği yapanların cehaleti beni benden alıyor.
Büyük bir ihtimal kayınvalide yengedir 😂

Eşinle annesinin arasındaki bağı kıskanmaya gelene kadar siz haklısınız... Herkes kendi evinin pisliğini kendi temizlemeli. Yapmayın asla zırt pırt evine gelmesine müsaade etme, sen de gitme mecbur değilsin ama anne oğul ilişkisine de karışma o kadın onun annesi tabiki sevecekler değer verecekler birbirlerine sana ne zararı var ki bu durumun?
İşte sıkıntı burda bende biliyorum tabiki sevecekler ama insan annesine o sekilde hitap edermi yada anne ogluna sıkıntı burda basliyo ya resmen sanki ogluna esiymis gibi davraniyo bazen dudak kenarindan öpmeler güzel olmusmuyum su yakismi sanki cilve yapar gibi konusmalar anne ogul ilişkisi bu sekilde olmaz resmen duygusal bi ensest iliski yasiyolar gözümün önünde siz olsaniz naparsiniz esinizi kiskanmazmisiniz

İşte sıkıntı burda bende biliyorum tabiki sevecekler ama insan annesine o sekilde hitap edermi yada anne ogluna sıkıntı burda basliyo ya resmen sanki ogluna esiymis gibi davraniyo bazen dudak kenarindan öpmeler güzel olmusmuyum su yakismi sanki cilve yapar gibi konusmalar anne ogul ilişkisi bu sekilde olmaz resmen duygusal bi ensest iliski yasiyolar gözümün önünde siz olsaniz naparsiniz esinizi kiskanmazmisiniz
E sizde üçüncü dereceden akrabanızla evlenmişsiniz. Kuzeninize aşık olmanız çok mu sağlıklı sanki

Yani her türlü garip. Daha yeni evli kırk yıllık akrabalarından da teyzem ,halam ya da dayım ,amcam diye bahsetmiyor.
Eşimin anne babası kuzen. İki kız kardeşin çocukları. Bizim düğünde iki kardeş bir araya gelmedi. Fotoğraf için bile. Senelerce çocuğuma kaynanalık yaptı diye bilenip husumet yaratmışlar. Bizde kuzen evliliği yüzyıllardır olmaz kınanır. Aile fotoğrafında büyük amcalar dayılar bile omuz omuza kol kolaydı. Aslında akrabalık ilişkilerini dinamitliyorlar

Ne yani annesini sevmesin tamamen sizin olsun. Çünkü ağaç kovugundan çıkmış 🙄 eşiniz aynı şeyi size dese, babanizdan sizi kiskansa mesela ne düşünürsünüz?

Ne alakası var bikere halamin esiydi aramizda fazla bi akrabalık bagi yok halamin esi olmasa ama oz babam gibi severdim
Halanızın aile içindeki durumlarını bilmiyor muydunuz? Ben halamın tüm kusurlarını da bilirim. Oğluna düşkün olduğunu da bilirim. Siz bilmeden evlenmiş olamazsınız.
Ben akrabamla evlenmedim evlendikten sonra gördüğüm şeyler oldu ama halamın oğluyla evlenseydim bile bile lades olurdu bu.
Üstelik insan beraber büyüdüğü bebekliğinden beri beraber oynadığı birine nasıl aşk duyabilir? Ben halamın oğluyla senelerdir görüşmesem dahi onu ayrı severim. Senede iki kere de görüşsek beraber oyunlar oynardık çocukluktan gelen anılarımız var.

İnsanların yeğenlerini gelin yada damat yapmasını asla anlayamıyorum. Aslında aile bağlarının zayıflığımı gösteriyor. Benim yeğenlerim çocuğum gibi çok ayrı severim. Kalkıp saçma sapan bir şey yüzünden kaybetmek istemem bu nedenle de istemem en başta. Şu yüzyılda hala kuzen evliliği yapanların cehaleti beni benden alıyor.
Bak şimdi böyle tonla sorun yaşıyorlar ya , bunu da nasıl kanıksamışlar. Bunlara sürü olma bilinci aşılanıyor çekirdekten, sürünün dışında hayatı tasavvur bile edemezler. Sürünün dışındaki dünya kötü , sürü iyi. Kendi delileri elin akıllısından iyi. Canına da okusa, malını da hiç etse geleceği son yer yine sürü çünkü. Böyle bakıyorlar.

Bak şimdi böyle tonla sorun yaşıyorlar ya , bunu da nasıl kanıksamışlar. Bunlara sürü olma bilinci aşılanıyor çekirdekten, sürünün dışında hayatı tasavvur bile edemezler. Sürünün dışındaki dünya kötü , sürü iyi. Kendi delileri elin akıllısından iyi. Canına da okusa, malını da hiç etse geleceği son yer yine sürü çünkü. Böyle bakıyorlar.
Bir de halam çok düşkün, gelinden iş bekliyor diyor. İnsan halasının huyunu bilmez mi?
Benim halam mesela fena kavga eden bir kadındır. Oğluna da düşkündür. Şimdi ben kuzenimle evlensem bundan şikayet edemem. Bile bile evlenmişimdir zira.

Ensest şüphesine karşı yaptığınız tek şey kıskanmak mı cidden?

Sen kafayı yemişsin!! Sırf kıskanıyorsun diye anne oğula ensest yakıştırması yapmak tek kelimeyle deli bir zihnin ürünü olabilir. Üstelik bu kadın halan.

Bir de halam çok düşkün, gelinden iş bekliyor diyor. İnsan halasının huyunu bilmez mi?
Benim halam mesela fena kavga eden bir kadındır. Oğluna da düşkündür. Şimdi ben kuzenimle evlensem bundan şikayet edemem. Bile bile evlenmişimdir zira.
Bilir insan halasının huyunu tabi. Dedim ya işte , sürü bilinci. Hala olmasa tozu dumana katmıştı şimdiye. Şu an sadece kıskanıyor.

Halanızın aile içindeki durumlarını bilmiyor muydunuz? Ben halamın tüm kusurlarını da bilirim. Oğluna düşkün olduğunu da bilirim. Siz bilmeden evlenmiş olamazsınız.
Ben akrabamla evlenmedim evlendikten sonra gördüğüm şeyler oldu ama halamın oğluyla evlenseydim bile bile lades olurdu bu.
Üstelik insan beraber büyüdüğü bebekliğinden beri beraber oynadığı birine nasıl aşk duyabilir? Ben halamın oğluyla senelerdir görüşmesem dahi onu ayrı severim. Senede iki kere de görüşsek beraber oyunlar oynardık çocukluktan gelen anılarımız var.
Biz beraber büyümedik ayri sehirlerde yaşıyorduk o yüzden annesiyle olan ilişkisini bilmiyordum bende icine kapanik birisiydim yaşadığım ortam ve kültürden dolayida kuzenimle bile hic muhabbetim olmadi fakat ilk kendisi benden hoşlanmış her yerin adeti kültüru farklıdır biz görücü usuluyle evlendik ama birbirimizi cok severek isteyerek zorlama olmadi nisanlilik döneminde her gun konusurduk fakat annesiyle olan iliskisini hic bilmiyordum evlendikten sonra bana yaptigi haksizliklar yüzunden kendisinden uzaklaştım onceden cok seviyordum ama hic tanidigim gibi bi kadin olmadığıni anladim lütfen benim kisiligimi ve yasadiklarimi bilmeden yargilamayin

Biz beraber büyümedik ayri sehirlerde yaşıyorduk o yüzden annesiyle olan ilişkisini bilmiyordum bende icine kapanik birisiydim yaşadığım ortam ve kültürden dolayida kuzenimle bile hic muhabbetim olmadi fakat ilk kendisi benden hoşlanmış her yerin adeti kültüru farklıdır biz görücü usuluyle evlendik ama birbirimizi cok severek isteyerek zorlama olmadi nisanlilik döneminde her gun konusurduk fakat annesiyle olan iliskisini hic bilmiyordum evlendikten sonra bana yaptigi haksizliklar yüzunden kendisinden uzaklaştım onceden cok seviyordum ama hic tanidigim gibi bi kadin olmadığıni anladim lütfen benim kisiligimi ve yasadiklarimi bilmeden yargilamayin
Siz de anasıyla ensest ilişki yaşadığını düşündüğünüz adamdan ayrılın. Mideniz varsa tabi.

Ben bundan 1 sene önce kuzenimle evlendim ve birbirimizi cok severek evlendik nisanlilik dönemimiz güzeldi fakat hersey evlendikten sonra başladı eşimin ailesiyle altli üstü oturuyoruz ve bundan dolayi cok mutsuzum ayri bi yerde oturmak istiyorum ama maddi durumumuz hic iyi degil esimin babasi biz evlendikten 17 gun sonra kanserden dolayi vefat etti hersey ondan sonra basladi o gece atesi vardi sabah ise ambulansla hastaneye kaldirilmis ve ben o sirada uyuyodum ve hic duymadim hatta kendi babam beni arayinca uyandim ve ögrendim kaynanam bana inmedim diye soylenmis esimi doldurmuş sanki bilerek inmemisim gibi zaten yeni gelinsin gece gec uyuyosun ve bende uykuya düşkün birisiyim her fırsatta bunu yüzüme vuruyordu bende bazen sinirleniyodum hatta agliyodum sanki ölümünden beni sorumlu tuttulular esime beni şikayet ettikten sonra bidaha asla kaynanami sevmedim kendisine olan bütün sevgim bitirdi esim beni savundu fakat annesini ikna etmeye yetmiyodu tabi annesine cok düşkünde biridir esim kendisini büyütürken cok zorluklar cektigi icin eski zmanda hangi kadin oyle degildi ki neyse işte beraber yaşadığımız icin sorunlar bitmiyodu ben hem kendi evimin hemde kaynanamin evinin temizligini yapmak zorundaydim yapmazsam esime soyler diye çekiniyodum ve tabi cok mutsuzdum bu durumdan ev tam 6 odali koridor tuvalet banyoda var benim evimde cok büyük hem orayi hem orayi yap cok yoruluyodum gorumcemde var 17 yasina oda yardim ediyodu ama is yapmasini pek bilmiyodu bazen yapar bazen yapmazdi kaynanam zaten aksama kadar telefon elinde otururdu ben ayrilmak istiyodum esime anlattim durumu böyle böyle ben yoruluyorum ama kardesin telefonla ugrasiyo iki evin iside bana kaliyo diye bide iki tane yasli vardi evde esimin nenesi dedesi onlarda herseye karisirlardi yemek yapmama bulasik yikamama bilmem ne onlardan da bıkmıştım neyse zaman gecti biz artık ayri yiyip iciyoruz su anda hamileyim 13 haftalik kaynanam bize gelip gidiyor bazen yemege kahvaltiya fln ama hic bi ise eline sürmez ben gittigimde yardim ederim kendisine bazen ama kendi asla cok tembel bi insan anca suslenmeyi bilir daha anlatacak cok seyim var ama buraya sigmaz roman olur benim sizle paylaşmak istedigim esimle ilgili ben esimi cok seviyorum ama annesine ve kardesine cok bagli olmasi canımı sıkıyor kiskaniyorum bazen neden bana da bu kadar bagli degil diye annesine gülüm yavrum fln diyo oda ogluna aşkım bebegim bilmem ne bu sekilde hitap ediyolar bana da güzel kelimeler soyluyo ama annesine soylemesini istemiyorum ondan uzaklassin yalnızca beni sevsin ilgi göstersin istiyorum ama ne yapsam olmuyo annesini kendisine kotuluyorum bazen ama hic bi ise yaramiyor yine ayni annesi bi ara bazi hatalar yapti o ara cok uzaklasti kendinden ama su an yine aralari iyi ne yapsam da esimi kendime baglasam diye düşünüyorum beni de cok seviyo biliyorum ama annesine oyle davraniyo diye uzaklastim artik kendisinden ilgiyi kesmek istiyorum ne yaparsa yapsın diyorum ama icimdeki sevgi yinede engel oluyo cok mutsuzum gerçekten yaşadığım hayattan ne yapmam lazim bana bi akil verin nolur🥺
Ya olur mu oyle şey? Annesinden neden nefret etsin. Bak siz de hamilesiniz. Gelininiz oğlunuzu size karşi doldursa iyi mi? Ben tam aksi eşim ailesine sinirlendiginde didinirim aralari duzelsin diye. Ailesine saygisi olmayanin bana nasil saygisi olsun. Anladigim kadariyla ailesini tutup sizi atmiyor e o zaman sorun ne? Kaynananizdan yardim beklemeyin. Ne guzel artik kendi evinizle uğraşiyorsunuz. Boş verin. Hamileligin tadini çikarin. Çirkin şeyler de dusunmeyin.

X