Sorun eşimde mi bende mi

sonanda

Guru
Pro Üye
29 Nisan 2013
14.186
25.835
Beni sever demissiniz de. Nasil sever? Kusura bakmayin sunun icin sordum. Burada siddet goren kadinlarimiz da esim beni seviyor diyor da o yuzden sordum. Esiniz kufur ediyormus. Agresifmis. Yani saygisiz biri anladigim kadariyla. Size de kufur ediyordur o zaman. Bu sevmek degil ki.

Began

Guru
Pro Üye
2 Mart 2012
21.581
49.320
Evlenmeden önce böyle değildi yada bana yansıtmıyordu bilmiyorum. Konusmasına çok dikkat ederdi. Her hafta kendi derdi annene gidelim diye. Şimdi demiyorum anneme gitsin gelsin diye. Ama en azından evine misafir gelince saygı gösterse yeter. Ama maalesef ben diken üstünde oluyorum. Annemle kavga edecekler diye
Eski mesajlarınıza bakılırsa eşinizi affedemiyorsunuz, sanırım o yüzden evlilik size eziyet gibi geliyor. Birkaç kez boşanma aşamasına gelmişsiniz, eşiniz istemediği için vazgeçmişsiniz.
Bence siz mutsuz olduğunuz için eşiniz de mutsuz. O yüzden evi otel gibi kullanıyor yani sorunlardan kaçıyor. Önce aile terapisti, bireysel terapi deneyin. Eğer yine bir şeyler değişmezse gerekeni yaparsınız.

kelebek4616

Huzur...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
108
45
28
Beni sever demissiniz de. Nasil sever? Kusura bakmayin sunun icin sordum. Burada siddet goren kadinlarimiz da esim beni seviyor diyor da o yuzden sordum. Esiniz kufur ediyormus. Agresifmis. Yani saygisiz biri anladigim kadariyla. Size de kufur ediyordur o zaman. Bu sevmek degil ki.
Yani şöyle bana küfür etmez saygısızlık yapmaz sürekli iyi misin birseye ihtiyacın var mı diye sorar. Hatta özel günleri hiç atlamaz. Arada çiçek alır hediye alır. Mutlu etmeye çalışır ama çevreye ailelerimize başka insanlara karşı çok saygısız ve fevri davranır

kelebek4616

Huzur...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
108
45
28
Eski mesajlarınıza bakılırsa eşinizi affedemiyorsunuz, sanırım o yüzden evlilik size eziyet gibi geliyor. Birkaç kez boşanma aşamasına gelmişsiniz, eşiniz istemediği için vazgeçmişsiniz.
Bence siz mutsuz olduğunuz için eşiniz de mutsuz. O yüzden evi otel gibi kullanıyor yani sorunlardan kaçıyor. Önce aile terapisti, bireysel terapi deneyin. Eğer yine bir şeyler değişmezse gerekeni yaparsınız.
Evet boşanmak istememe rağmen maalesef eşim kabul etmiyor bazen bu durumla baş edemediğim için içime kapanıyorum sessizleşiyorum o zamanlar beni daha çok bunaltıyor üstüme geliyor beni sevmiyor musun bana soguk davranma dayanamıyorum diyor ağlıyor sızlanıyor

kelebek4616

Huzur...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
108
45
28
Bu kadar değişikliğin bi sebebi olmalı.
Küfür, hakaret, iletişimi kesmek.
Bunlar hep sonuç.
Peki ya sebep???
Gerçekten hiç bir sebep yok. Kv çocukkende böyleydi bu diyor. Ama bizim sevgili olduğumuz dönem bana bu yüzünü hiç göstermedi. Çok saygılı efendi insandı. Evlendik birden bambaşka insan oldu. Bana karşı son derece kibar düşünceli ama başka insanlara karşı çok kaba küfürbaz.

Began

Guru
Pro Üye
2 Mart 2012
21.581
49.320
Evet boşanmak istememe rağmen maalesef eşim kabul etmiyor bazen bu durumla baş edemediğim için içime kapanıyorum sessizleşiyorum o zamanlar beni daha çok bunaltıyor üstüme geliyor beni sevmiyor musun bana soguk davranma dayanamıyorum diyor ağlıyor sızlanıyor
Dediğim gibi beraber bir uzmana gidin. Çözülmez sorun değil gibi bunlar.

Kardelencicegimm

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
310
277
38
Merhaba Hanımlar,

Ben aslında çok mutsuzum. 5 yıla giriyoruz evliliğimizde bir kızım var. Eşimle severek evlendik. Ama aynı eve girmeden insan bilemiyormuş. Eşim o kadar agrasif ki anlatamam. Eşimin kardeşim dediği arkadaşları bile eşimin çok ters ve geçimsiz olduğunu söyler. Birde çok küfür eder. Her yerde her zaman küfür eder ben utanırım. Öyleki biz iki kardeşiz ailemizde 2 damat var. Ailemden kimse eşimi sevmiyor. Beni üzmemek için birsey demiyorlar ama ben hal ve hareketlerinden anlıyorum. Annem babam ayrı diğer kardeşime sürekli giderler kalırlar bana pek gelmezler. Annem kardeşime gider sonra bana anlatır damadım söyle iyi böyle iyi o benim evladım nasıl güzel ilgileniyor saygılı eve geliyor yorgun olmasına rağmen çocukla ilgileniyor kardesine sen dinlen diyor üstüne titriyor diyor.kardesimin eşi 24 yaşında benim eşim 33 yaşında annem sözde senin eşin büyük ama beni çok yanılttı. Çok saygısız der. Benim eşim için oraya gelince gelmişim gitmişim umrunda değil hali tavrı canımı sıkıyor diyor. Eşim içer arkadaslarıyla takılır. Telefonda oyun oynar. Etrafla pek ilgilenmez. Misafir pek sevmez. Genelde misafir gelecek olursa evde durmaz. Artık çok gözüme batıyor kendi ailesine de öyle. Eşimin tarafından da kimse gelip gitmez eşim kendi tarafında da sevilmez. Kavgacı küfürbaz derler.
Ben uyarsamda kızsamda aynı. Ne yapcam bilmiyorum. Artık o kadar bunaldım ki anlatamam. Herkes içmesine gezmesine kızar bende evden gitsin diye saatleri sayarım. Beni seviyor ilgileniyor ama yok bireyler eksik gibi hiç mutlu değilim
Bence ailenizin esinize soguk tutumu size bunu dusundurtuyor. Aileniz esinizi sevmek zorunda degil ve ailenize gore esinizi degerlendirmeyin. Sonra pisman olursunuz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 130 gün kaldı.

Bu noktada bebeğiniz çok zayıf, yalın durumda. Vücut ağırlığında sadece %3,5 oranında yağ bulunuyor. Bu oran önümüzdeki hafta ve aylarda değişecek. Bebeğinizde biriken yağlar doğumdan sonra gıda ve enerji olarak bebeğiniz tarafından kullanılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Asyam17

💮🌸🌸
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
1.285
960
26
Birde sorun bendemi diye kendinizimi yargılıyorsunuz bence aklınızdan bile geçirmeyin sizde sorun yok sorun eşinizde. Ya düzelcek ya düzelcek başka olmaz oturup konuşun küfür ettiğini hoşlanmadığınızı saygısız olduğunu yüzüne söyleyin siz konuşunca ne diyor peki

kelebek4616

Huzur...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
108
45
28
Birde sorun bendemi diye kendinizimi yargılıyorsunuz bence aklınızdan bile geçirmeyin sizde sorun yok sorun eşinizde. Ya düzelcek ya düzelcek başka olmaz oturup konuşun küfür ettiğini hoşlanmadığınızı saygısız olduğunu yüzüne söyleyin siz konuşunca ne diyor peki
Ben konuşuyorum kızıyorum stresimi başka türlü atamıyorum diyor Rahatlayamayınca çok strese giriyorum seninle alakası yok dikkat etcem söz diyor ama nerde nasıl konuşacağını bilmiyor. Kardeşimin eşiyle mesela kavga etti konuşmuyor. Annem yanında kardeşimin eşinden bahsetti eşim anneme benim evimde o adamın adını geçirmeyin istemiyorum dedi küçük kızım o kim diye sordu eşimde bilmem ne yaptığımın çocuğu oluyor o kızım dedi annemin yanında çocuğun yanında şok oldum sonra çok özür dilerim bir an çok sinirlendim o yüzden çocuğun yanında ağzımdan kaçtı dedi. Söz veriyor gene yapıyor. Annem orda seslenmedi ama sonra tabi bana nasıl benim yanımda öyle konuşuyor arada sen varsın sen üzülme diye seslenmedim ama kendi konuşmasada küfür ettiği benim damadım oğluma küfür etmeye hakkı yok bir daha olursa susmycam cevabını vercem dedi. Hep ben mahcup oluyorum

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
1.117
1.610
eşinizin diğer insanlara karşı saygısızlık etme durumunu hiç eşinizle konuştunuz mu? belki ailenize böyle olmasının bir sebebi olmuştur.
tabi ki eşim benim aileme karşı da bu şekilde olsaydı rahatsız olurdum kesinlikle
ama annenizin tutumunu da çok yanlış buldum.
damatlar arası bir kıyaslamaya girmişler apaçık. size de bunu yansıtınca kötü giden evliliğiniz daha kötüye sürüklenmiş.
eğer bir şeyleri çözmek istiyorsanız eşinizle güzelce konuşun, baktınız düzelme yok bir terapistle görüşmeyi teklif edin.
aksi takdirde bende herkese karşı saygısız biriyle yaşamak istemezdim

kelebek4616

Huzur...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
108
45
28
eşinizin diğer insanlara karşı saygısızlık etme durumunu hiç eşinizle konuştunuz mu? belki ailenize böyle olmasının bir sebebi olmuştur.
tabi ki eşim benim aileme karşı da bu şekilde olsaydı rahatsız olurdum kesinlikle
ama annenizin tutumunu da çok yanlış buldum.
damatlar arası bir kıyaslamaya girmişler apaçık. size de bunu yansıtınca kötü giden evliliğiniz daha kötüye sürüklenmiş.
eğer bir şeyleri çözmek istiyorsanız eşinizle güzelce konuşun, baktınız düzelme yok bir terapistle görüşmeyi teklif edin.
aksi takdirde bende herkese karşı saygısız biriyle yaşamak istemezdim
Eşim inanın sadece benim aileme karşı değil kendi ailesi ve akrabalarına karşı da böyle. Mesela kayınpederimin yanında adamın babasına yani dedesine küfür ediyor. Kayınpederim çok kızıyor ama kv hep aman oğlum diyip sırtını sıvazlamış oğlum çok sıkıntı cekti çok sorun yaşadı zor çocukluk geçirdi diyip ne dese yarabbi şükür modunda. Eşim babamı çok sever her yerde anlatır çok kral adam çok seviyorum der babama birebir saygısızlık yapmaz ama yanında ağzından küfür kaçar. Ama annemi eşim pek sevmez annem çok konuşur dedikodu falan yapar eşimde bu yüzden anneme terstir

Asyam17

💮🌸🌸
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
1.285
960
26
Ben konuşuyorum kızıyorum stresimi başka türlü atamıyorum diyor Rahatlayamayınca çok strese giriyorum seninle alakası yok dikkat etcem söz diyor ama nerde nasıl konuşacağını bilmiyor. Kardeşimin eşiyle mesela kavga etti konuşmuyor. Annem yanında kardeşimin eşinden bahsetti eşim anneme benim evimde o adamın adını geçirmeyin istemiyorum dedi küçük kızım o kim diye sordu eşimde bilmem ne yaptığımın çocuğu oluyor o kızım dedi annemin yanında çocuğun yanında şok oldum sonra çok özür dilerim bir an çok sinirlendim o yüzden çocuğun yanında ağzımdan kaçtı dedi. Söz veriyor gene yapıyor. Annem orda seslenmedi ama sonra tabi bana nasıl benim yanımda öyle konuşuyor arada sen varsın sen üzülme diye seslenmedim ama kendi konuşmasada küfür ettiği benim damadım oğluma küfür etmeye hakkı yok bir daha olursa susmycam cevabını vercem dedi. Hep ben mahcup oluyorum
Öfkesini kontrol edemiyor belli ki psikoloğa gitsin bence annenizin yanında çok ayıp birde çocuğun yanında öyle konuşması