Sorun Hangimiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

freeGirl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
492
667
Merhaba herkese.
10 senelik evli iki çocuk annesi bir bayanım. Eşim mi değişik, ben mi siz karar verin benim kafam patlamak üzere düşünmekten. Eşim bey maddi imkanları dahilinde çocukları ve benim ihtiyaçlarımı, isteklerimi karşılar. Manevi olarak zor bir adam, mesela ben iyiyken surat yapmazken iyidir. Şimdi diyorsunuz ki, Ne var bunda insan iyi olanı iyi olur tabii ki ama öyle bir şey değil. Mesela haklı olduğum vermem gereken tepki de olumsuz bir durumda bile asla surat asmamı istemez. Hatta ben en ufak sesimi yükseltiyim çirkef der yanı konu da haklı mı bu kadın haksız mı bakmaz. Ve bu beni çok yoruyor, yanı biranda saçma bir mevzu mesela annesini bir yere götürücek oradan işe gidicek annesine seni sabah 09.00 da yada 10.00 da götüreyim dedi bende o ortamda saat 10.00 geç olur diye düşünerek kaşlarımı yukarı kaldırdım diye telefonu kapatıp bana bağırdı herşeye karışma diye, yanı düşüncem kaşıma gözüme yansımış ne var bunda yapma olsun bitsin. Yanı ben onun istediği gibi olunca değer görüyorum. Bir örnek daha vericek olursam uzun oldu kusura bakmayın. Geçen gün hastaydım ağır grip oldum ve adet oldum, resmen ilgi dilendim adamdan yanı bana bir sarılırmısın dedim uzun süre tepesinde bekledim sarıldı istemeyerek çünkü ben hasta olunca çok söyleniyormuşum.. Söylendiğim konu da bulaşık makinesine yardım edermisin dedim cevap vermedi oyun oynadı telinde bu.. Yanı o hasta olsa etrafında iyi olsun diye ne yapacağımı bilmiyorum o boşveriyor ben söylenirsem ilgileniyor. Sizce bende mi sorun, yoksa eşimde mi?

Son düzenleme:
Sadece şu kadarlık bilgiyle bunu söylemek doğru değil de eşiniz narsist mi yoksa standart şımarık erkek çocuğu mu?

Sadece şu kadarlık bilgiyle bunu söylemek doğru değil de eşiniz narsist mi yoksa standart şımarık erkek çocuğu mu?
Aslında yazsam 10 seneyi baya uzun olur diye yakın zamanda yaşadıklarımı yazdım. Şımartılmış bir erkek çocuk değil. Ama narsist olduğunu düşünüyorum. Mesela ben grçen sene hastayken eve misafir çağırdı ve ben söylenince misafir sevmiyorsun dedi sadece oysa hastayım biliyor ama bir kaç saat dayansam ölmezmişim

Merhaba herkese. Bu platformu seviyorum yaa insan en yakınına anlatamadığı ne varsa yazıyor, değişik fikirlere sahip oluyor belki saatlerce üzüldüğü konuya burada saniyeler içinde gülebiliyor yada ders çıkarabiliyor. Kısacası iyi ki varsınız 🥰
Konuma gelicek olursam, 10 senelik evli iki çocuk annesi bir bayanım. Eşim mi değişik, ben mi siz karar verin benim kafam patlamak üzere düşünmekten. Eşim bey maddi imkanları dahilinde çocukları ve benim ihtiyaçlarımı, isteklerimi karşılar. Manevi olarak zor bir adam, mesela ben iyiyken surat yapmazken iyidir. Şimdi diyorsunuz ki, Ne var bunda insan iyi olanı iyi olur tabii ki ama öyle bir şey değil. Mesela haklı olduğum vermem gereken tepki de olumsuz bir durumda bile asla surat asmamı istemez. Hatta ben en ufak sesimi yükseltiyim çirkef der yanı konu da haklı mı bu kadın haksız mı bakmaz. Ve bu beni çok yoruyor, yanı biranda saçma bir mevzu mesela annesini bir yere götürücek oradan işe gidicek annesine seni sabah 09.00 da yada 10.00 da götüreyim dedi bende o ortamda saat 10.00 geç olur diye düşünerek kaşlarımı yukarı kaldırdım diye telefonu kapatıp bana bağırdı herşeye karışma diye, yanı düşüncem kaşıma gözüme yansımış ne var bunda yapma olsun bitsin. Yanı ben onun istediği gibi olunca değer görüyorum. Bir örnek daha vericek olursam uzun oldu kusura bakmayın. Geçen gün hastaydım ağır grip oldum ve adet oldum, resmen ilgi dilendim adamdan yanı bana bir sarılırmısın dedim uzun süre tepesinde bekledim sarıldı istemeyerek çünkü ben hasta olunca çok söyleniyormuşum.. Söylendiğim konu da bulaşık makinesine yardım edermisin dedim cevap vermedi oyun oynadı telinde bu.. Yanı o hasta olsa etrafında iyi olsun diye ne yapacağımı bilmiyorum o boşveriyor ben söylenirsem ilgileniyor. Sizce bende mi sorun, yoksa eşimde mi?

10 senelik evli oldugunuza gore adami evde is yaptirmamaya siz alistirmissiniz. Bulasik makinesine normalde yardim etmesi gerekir zaten. Siz hastayken bunu soylemenize bile gerek olmamali. Onun disinda sizin hataniz surat asmaniz. Yanimda her seye surat asan biri olsa ben de cekemem. Siz yillarca hic iletisim kurup bir sorun cozmemissiniz sadece surat asmaya alismissiniz. Ciddi iletisim sorunlariniz var gibi ama bu adam bu gun bu haldeyse onun da suclusu sizsiniz cunku adami yan gelip yatmaya alistirmissiniz.

Aslında yazsam 10 seneyi baya uzun olur diye yakın zamanda yaşadıklarımı yazdım. Şımartılmış bir erkek çocuk değil. Ama narsist olduğunu düşünüyorum. Mesela ben grçen sene hastayken eve misafir çağırdı ve ben söylenince misafir sevmiyorsun dedi sadece oysa hastayım biliyor ama bir kaç saat dayansam ölmezmişim
Bu da mi narsist 🤣 vay be herkes narsist olmus 🤣

10 senelik evli oldugunuza gore adami evde is yaptirmamaya siz alistirmissiniz. Bulasik makinesine normalde yardim etmesi gerekir zaten. Siz hastayken bunu soylemenize bile gerek olmamali. Onun disinda sizin hataniz surat asmaniz. Yanimda her seye surat asan biri olsa ben de cekemem. Siz yillarca hic iletisim kurup bir sorun cozmemissiniz sadece surat asmaya alismissiniz. Ciddi iletisim sorunlariniz var gibi ama bu adam bu gun bu haldeyse onun da suclusu sizsiniz cunku adami yan gelip yatmaya alistirmissiniz.
Surat asma en son aşama ben konuşarak malesef hiç birşey çözemiyorum

Eşiniz değişik değil çok affedersiniz kendisi sadece odun hatta öküzümsü odunlardan. Bende surat asan insanları hiç sevmem bi derdin varsa söyle tartişalim bitsin derim. Hatta surat asıp derdini demeyen ısrarla sorulmasını bekleyen insanlara bilerek sormam hiç umursamam. Sizin durum bunu çok aşıyor hastayken ilgilenmemesi sevgi problemi olduğunu gösteriyor , her konuda zıt fikirler olabilir lafı bi tarafından anlayabilir ama hastayken ilgilenmek içten gelen bir şey gönülden geliyor. Hatta çok kızgın olsakta sevdigimiz biri hasta olunca dayanamayiz, kavga dövüş ailelerde biri hastanelik olsun ateşkes olur bunlar ince çizgiler

Yani öncelikle 10 senelik kocanız bu kolay kolay değişmez. Bugüne kadar işlere yardım eden bir tip değilse bundan sonra da zor.

Biraz ani öfke patlamaları olan biri anladığım kadarıyla. Ve hayatı o istediği gibi yaşar, kararlar alır, siz de o kararlara uyarsanız mutlu olur, uymazsınız sinirlenir. Siz onu idare etmişsiniz ki bunca sene yürümüş bu ilişki. İlişkinin dinamiği bu şekilde oluşmuş, kendi kendine değişmesi zor.

Yani kısaca siz kocanızı idare ettiğiniz sürece bu ilişki yürür gibi, yorulduysanız bir çift terapisi alabilirsiniz.

Surat asma en son aşama ben konuşarak malesef hiç birşey çözemiyorum

Adam hep bildigini okuyor ve siz tam 10 senedir bu durumu bir sekilde idare etmissiniz. Esiniz biliyor ki onu her turlu idare ediyorsunuz muhtemelen bu sebeple bari surat asma diyor. 1 degil 2 degil tam 10 sene boyle birini cekmek ciddi sabir gerektirir.

Merhaba herkese.
10 senelik evli iki çocuk annesi bir bayanım. Eşim mi değişik, ben mi siz karar verin benim kafam patlamak üzere düşünmekten. Eşim bey maddi imkanları dahilinde çocukları ve benim ihtiyaçlarımı, isteklerimi karşılar. Manevi olarak zor bir adam, mesela ben iyiyken surat yapmazken iyidir. Şimdi diyorsunuz ki, Ne var bunda insan iyi olanı iyi olur tabii ki ama öyle bir şey değil. Mesela haklı olduğum vermem gereken tepki de olumsuz bir durumda bile asla surat asmamı istemez. Hatta ben en ufak sesimi yükseltiyim çirkef der yanı konu da haklı mı bu kadın haksız mı bakmaz. Ve bu beni çok yoruyor, yanı biranda saçma bir mevzu mesela annesini bir yere götürücek oradan işe gidicek annesine seni sabah 09.00 da yada 10.00 da götüreyim dedi bende o ortamda saat 10.00 geç olur diye düşünerek kaşlarımı yukarı kaldırdım diye telefonu kapatıp bana bağırdı herşeye karışma diye, yanı düşüncem kaşıma gözüme yansımış ne var bunda yapma olsun bitsin. Yanı ben onun istediği gibi olunca değer görüyorum. Bir örnek daha vericek olursam uzun oldu kusura bakmayın. Geçen gün hastaydım ağır grip oldum ve adet oldum, resmen ilgi dilendim adamdan yanı bana bir sarılırmısın dedim uzun süre tepesinde bekledim sarıldı istemeyerek çünkü ben hasta olunca çok söyleniyormuşum.. Söylendiğim konu da bulaşık makinesine yardım edermisin dedim cevap vermedi oyun oynadı telinde bu.. Yanı o hasta olsa etrafında iyi olsun diye ne yapacağımı bilmiyorum o boşveriyor ben söylenirsem ilgileniyor. Sizce bende mi sorun, yoksa eşimde mi?
Birçok kadın, görevlerinin bir kısmını bile yerine getiren erkeğe "iyi adam" diyor. Adam evine ekmek getirmek zorunda zaten. Yani bu onun artısı değil ki.. adam empati yoksunu, sevgi ilgi sıfır ama buna rağmen güler yüz mü bekliyor bir de.. Allah kurtarsın sizi.. bu tip insanlar değişmez.

Aslında ben önce konuşarak çözmeye çalışıyorum direk surat yapmam kendimi eksik ifade ettim. Ama konuşma işine gelmiyorsa çarpıtır mevzuyu ve çözüm olmaz.

Adam hep bildigini okuyor ve siz tam 10 senedir bu durumu bir sekilde idare etmissiniz. Esiniz biliyor ki onu her turlu idare ediyorsunuz muhtemelen bu sebeple bari surat asma diyor. 1 degil 2 degil tam 10 sene boyle birini cekmek ciddi sabir gerektirir.
Malesef kalp hastası oldum ritim bozukluğu kalp kapakçığı sorunu boğuşuyorum. Çocukların düzeni bozulmasın diye babalarına çok düşkünler.

Yani öncelikle 10 senelik kocanız bu kolay kolay değişmez. Bugüne kadar işlere yardım eden bir tip değilse bundan sonra da zor.

Biraz ani öfke patlamaları olan biri anladığım kadarıyla. Ve hayatı o istediği gibi yaşar, kararlar alır, siz de o kararlara uyarsanız mutlu olur, uymazsınız sinirlenir. Siz onu idare etmişsiniz ki bunca sene yürümüş bu ilişki. İlişkinin dinamiği bu şekilde oluşmuş, kendi kendine değişmesi zor.

Yani kısaca siz kocanızı idare ettiğiniz sürece bu ilişki yürür gibi, yorulduysanız bir çift terapisi alabilirsiniz.
Evet ani öfke patlamaları çok basit mevzular da vardır. Sonra pişman olsada adım atmaz gamsızdır. 10 senede 10 kere adım atmamıştır bana..

Merhaba herkese.
Sorun sizde refleklerinize kadar karışmasına izin vermiş aman ağzımızın tadı kaçmasın modunda dolasmissiniz. Size ilgi vermeyen adama hastayken anne rolünde fır dönmüşsunuz. Hayatı kendiniz için değil onun için yaşıyorsunuz o da nasıl istiyorsa öyle yontmaya calisiyor. Sesin yükselirse çirkef , hasta olursan mızmız , ilgi beklersen bunaltıcı.

Merhaba herkese.

Hastayken bana sarilir misin diye basinda sevgi dilenmek sizi rahatsiz etmedi mi? Cok gurur kirici, halinize uzuldum.

Ben bu adamı yolarım. Valla bu ülkenin kadınlarına alttan almak mı kodlanmış ben anlamıyorum. önce çirkef ne demek bir öğrensin sonra desin. Hanzo ya. Valla iki konudaki eşleri yolAsım var.

Merhaba herkese.
Ben sizi hatırladim sanki. Gecen ki konuda nane limon yapmıştı Eşiniz size getirmediği için icmemistiniz galiba. O zaman da demişti herkes esinizi böyle kabul edin ve o hastayken de kendinizi paralamayin diye. Yanlış mi hatırlıyorum acaba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X