Sorunlu evlilik

Inanmiyorum😱 evinizin icindeki problemi nasil disariya tasir. Ustelik ailesine. Hala çocuk oldugu apacik belli. "Anne alonealone123 bana kumandayi vermedi" bune boyle ya arayipta ailesine sikayet eden adamlardan nefret ediyorum.! Yaptigi seyin nelere yol acicagini bilmeden hareket ediyo. Kendisi kavgasini bugun unutur. Barisirsiniz kari kocasiniz ama aileler asla unutmaz anne baba kin besler iyi gozle bakamaz geline ya da damada cok guzel bisey yaptiginimi saniyo simdi.
Ailesi artık beni düşman olarak görüyor zaten, oğullarınin haksızlığa ugradigini dusunuyorlar, tmm o zaman ayrilalim diyorum bu defa da ikna etmeye çalışıyorlar, zorla bu eziyeti çekmemi istiyorlar

Her kavgada annesini babasını arayıp haber veriyo, bense aileme bisey demiyorum üzülmesinler ve bunların seviyesizligi ile karşı karşıya gelmesinler diye
6 ay evli kalıp boşandım, eşimin alkol sorunu vardı. 6 aylık evlilikte alkol yüzünden çok kavga ettik, hiçbirini aileme anlatmadım , kız olduğum halde, hem üzülmesinler, hem de ona gıcık olmasınlar diye. İster istemez ailesi size karşı doluyordur şuan, çok yanlış yapıyor.

Ailesi artık beni düşman olarak görüyor zaten, oğullarınin haksızlığa ugradigini dusunuyorlar, tmm o zaman ayrilalim diyorum bu defa da ikna etmeye çalışıyorlar, zorla bu eziyeti çekmemi istiyorlar
Al iste. Zaten senin haksizliga ugradigini dusunurlermi hic. Bravo geleceginin temelini cok guzel hazirlamis aferin. Yarin oburgun istesede benim karim melek sevin diye yalvarsada sevemezler unutmazlar.

Her kavgada annesini babasını arayıp haber veriyo, bense aileme bisey demiyorum üzülmesinler ve bunların seviyesizligi ile karşı karşıya gelmesinler diye
Size birkaç ay önce açtığım konumu atacaktım ama bir türlü kopyalayadım konularımız çok yakın maalesef tek farkla ben 18 yıldır yıpranıyorum

Genç arkadaşım senin kocan büyümeden,
ailesiyle göbek bağını kesmeden evlenmiş
ne yazık ki.
Kendi haline bırakırsan, kocandan ne köy olur, ne de kasaba.
Evlilik terapisine ikna edebilirsen, bir ümit,
bu evlilik kurtulabilir.
Aksi halde bu adam seni depresyona sürükler.
Aranızda geçenleri ailesine anlatmaması için sıkı bir rest çekmeni tavsiye ederim.
Not: Uzman psikolojik danışmanım.

Bence normal değil bu durum.
Normal ilk beş altı ay biz de oyleydik diyorlar ama insanlar konuşarak anlasabiliyor neticede.
Kavgaya dönüyorsa iş ne ilk aylar ne de son aylar hiç normal gelmiyor bana.
İkna edebilirseniz aile terapistine gidin derim.

Ben her evliliğinin ilk zamanları kavgayla geçer yargısına asla katılmıyorum. Biz kavga etmedik hala da etmeyiz. Hele eşinizin yaptığı çocukça kaprisler, aynı meseleyi ısıtıp ısıtıp önünüze getirmesi, sürekli boşanma lafı geçmesi, her kavgada ailesini araması hiç hiç normal değil. Büyümeden, kendini bulmadan, karakteri oturmadan evlenenler ne yazık ki evlilik hayatına adapte olamıyor ve alışkanlık kazanıp pes edene kadar böyle kavga ediyorlar. Sonra da bunu normalleştiriyorlar Evliliğin ilk zamanları herkes kavga eder diyerek. :KK12:

Ilk zamanlar düğün öncesi annesine ve kendisine haksızlık yapıldığını söyleyerek kavga ederdi ama bunu sakince söylemezdi hep bağırarak, genelde kız tarafı kapris yapar istekte bulunur bizde tam tersi oldu, annesi ve kendi hiçbir şeyden memnun olmadılar, ilk zamanlar ses çıkarmadım ama sonraları bende konuşmaya başlayınca geri adım attı ve bu konuları artık konuşmayalım kararına varmıştık, ancak daha sonra başka küçük şeylere takmaya başladı, beni kucumsuyorsun benimle alay ediyorsun gibi alinganliklariyla kavgaları devam etti
Ailesinden gördüğünü devam ettiriyor bence adam. Düzelmez. Hava gibi su gibi, kavgayı memnuniyetsizligi yaşamın olmazsa olmazları sanan insanlar var.
Bi arkadaşım da böyle bi manyakla evli. Koskaca adam sütlaç 'daki pirinç tanesi adedi için bile büyük olay çıkarabiliyor.

Genç arkadaşım senin kocan büyümeden,
ailesiyle göbek bağını kesmeden evlenmiş
ne yazık ki.
Kendi haline bırakırsan, kocandan ne köy olur, ne de kasaba.
Evlilik terapisine ikna edebilirsen, bir ümit,
bu evlilik kurtulabilir.
Aksi halde bu adam seni depresyona sürükler.
Aranızda geçenleri ailesine anlatmaması için sıkı bir rest çekmeni tavsiye ederim.
Not: Uzman psikolojik danışmanım.
Ailesiyle ipler koptu artık, biraz ileri gittim çünkü, evlilik terapisini bilmiyorum ama kendim için psikolojik yardim alacağım, kendimi değiştirirsem değişir belki, bazı psikologları takip ediyorum, siz de bilirsiniz şu aralar gündemde olan kader motifi konusunu

Ailesiyle ipler koptu artık, biraz ileri gittim çünkü, evlilik terapisini bilmiyorum ama kendim için psikolojik yardim alacağım, kendimi değiştirirsem değişir belki, bazı psikologları takip ediyorum, siz de bilirsiniz şu aralar gündemde olan kader motifi konusunu
Kimi erkeğin diline vuruyor kimi erkegin davranışlarına. Sizinki diline vurmus. Ben de basta sizin gibi naiftim sadece esime degil esimin ailesine de. Yaklaşık 1 yıl içinde resmen kişiliğim degisti herkese karşı. Şimdi birisi en ufak birsey söylesin ya da yapsın tavrımla cigerini sökerim. Senin de dedigin gibi bu halimden memnun degildim cirkeflik yapmaktan nefret ettim ama artık ben de alıştım ve yeni ben 'i sevdim galiba :KK53:

Böyle Bi çocuk adam bende de vardı. Evlilikte kadın veya erkek farketmez, karını kocanı gidip kendi ailene anlatıp kötülemeyeceksin. Benim eski eş te her büyük kavgada gider ailesine anlatırdı, ailesi memleketteki anası bile kalkar gelirdi sözüm ona bana Göz dagı vermeye. Bide utanmadan biz geliyoruz böle cok hzursuzuz, senin ailen nerede dolardı. Eş olacak kişi de benimkiler yollara döküldü üzülüyorlar, seninkiler padişah mı hiçbişiy bilmeden mutlu mesut oturuyorlar diyip bide benimkileri arayıp haber etmekle tehdit ediyordu annecim hasta diye yalvar yakar aratmıyordum.demem o ki Bi bk olmaz, 2 bucuk sene sonunda bosandım. Çok afedersin annene, ablalarına yatak odamımı anlatıosun diye sormuşlupum var. Ablaları gelip bana "biz sana biraz işve cilve öğretelim" diyecek kadar seviyesiz mi diyim terbiyesiz mi diyim.

6 aylık evliyim ve kavga etmekten hayat anlamsizlasti, eşim rutin olarak sorun çıkarıyor, ilk 3 ay sustum ancak şimdi susamıyorum ben de artık tahammül edemiyorum ve eşime cabuk tepki veriyorum. Kişiliğim değişti 6 ayda, sakin kalamıyorum, hayattan evlilikten herşeyden soğuttu, hep şükredelim diyorum şanslıyız diyorum ama o sürekli mutsuz olmak için bir neden buluyor, her kavgada boşanacak misin diyor, son kavgada boşanalım dedim yine kıyametler koptu, hem ayrılmak istemiyor hem de bana yapmadığı kalmıyor, sizce ne yapmalıyım, psikoloji videoları izliyorum, kitaplar okuyorum onun psikolojisini anlamak icin, ama bu adamla yine de başedemiyorum, kimseyle de konuşamıyorum, burada paylaşmak istedim
Ayrılır mısınız bilmem ama cocuk dusunmetın baya bir sure derım

Böyle Bi çocuk adam bende de vardı. Evlilikte kadın veya erkek farketmez, karını kocanı gidip kendi ailene anlatıp kötülemeyeceksin. Benim eski eş te her büyük kavgada gider ailesine anlatırdı, ailesi memleketteki anası bile kalkar gelirdi sözüm ona bana Göz dagı vermeye. Bide utanmadan biz geliyoruz böle cok hzursuzuz, senin ailen nerede dolardı. Eş olacak kişi de benimkiler yollara döküldü üzülüyorlar, seninkiler padişah mı hiçbişiy bilmeden mutlu mesut oturuyorlar diyip bide benimkileri arayıp haber etmekle tehdit ediyordu annecim hasta diye yalvar yakar aratmıyordum.demem o ki Bi bk olmaz, 2 bucuk sene sonunda bosandım. Çok afedersin annene, ablalarına yatak odamımı anlatıosun diye sormuşlupum var. Ablaları gelip bana "biz sana biraz işve cilve öğretelim" diyecek kadar seviyesiz mi diyim terbiyesiz mi diyim.
Bu arada ayrıldıktan sonra benim nasıl bir hayat surebilecegimin planını yapıyor, aslında farkında ayrilirsak benim cok mutlu olacağımdan, özet olarak ayrılmayı da istemiyor, bende ailem ele güne rezil olmasın diye katlanıyorum, ama onda ve ailesinde utanma yok aliskinlar cirkefliklere, bilmiyorum nerden bulaştım, kader mi demek lazım😭

Bu arada ayrıldıktan sonra benim nasıl bir hayat surebilecegimin planını yapıyor, aslında farkında ayrilirsak benim cok mutlu olacağımdan, özet olarak ayrılmayı da istemiyor, bende ailem ele güne rezil olmasın diye katlanıyorum, ama onda ve ailesinde utanma yok aliskinlar cirkefliklere, bilmiyorum nerden bulaştım, kader mi demek lazım😭
hemen hemen aynı şeyler. Benimki de ayrılınca mutlu olacagımdan emindi amaa sürekli boşan, boşanıcam laflarını söyleyen de oydu. Kendi ayagına kendi sıktı. Allah bilio 2 bucuk sene cok direndim cokk cıtpınfım, böle kişiliğimi kaybedip hem çirkef oldum, hem de geceli gündüzlü ağlayan Bi tip olmuştum, ama ben geldiğim durumdan çok mutsuzdum.ben de şöle oldu ve derlerdi de inanmazdım çok pişmanım neden 2 bucuk sene cektim diye, evden ayrıldığıö GB bana Bi rahatlık geldi, şimdi de Hakkaten o günlere göre çok huzurluyum. İnşallah hakkında hayırlısı neyse o olsun. Ama şunu unutma kendini üzme, takmamaya çalış, kişiliğinin karakterinin değişmesine izin verme,kendini yıpratma sen sen ol sen GB ol, seven insan böyle sevmeli zaten. Ah şimdiki aklımla eski evliliğime dönsem kendimi onun için ve onun ailesi için gram üxersem, aglasam nolıyım. Bosanıcam mı dedi valizini ellerimle yapar verirdim eline

Kayınbabanızın karekteri nasıl ve ya kaynana nasıl?

Kayınbabanızın karekteri nasıl ve ya kaynana nasıl?
Kayınpeder iyi birisi ama onu dinleyen yok, kayınvalide ise deli, cahil ve görgüsüz bir kadın, hiç toplum içinde yaşamamış uyumsuz, geçimsiz biri, bütün akrabalarıyla küs, sürekli kendisine haksızlık yapıldığını düşünür, hayatta kimseye güvenmez, ona göre bütün herkes kötüdür, herkesin bunların parasını almaya çalıştıklarını düşünüyorlar ve durmadan para biriktiriyorlar sanki hiç ölmeyecekmiş gibi, evlerinde tek konuşulan konu para, ev, arsa, altındır, ya da dedikodu

6 aylık evliyim ve kavga etmekten hayat anlamsizlasti, eşim rutin olarak sorun çıkarıyor, ilk 3 ay sustum ancak şimdi susamıyorum ben de artık tahammül edemiyorum ve eşime cabuk tepki veriyorum. Kişiliğim değişti 6 ayda, sakin kalamıyorum, hayattan evlilikten herşeyden soğuttu, hep şükredelim diyorum şanslıyız diyorum ama o sürekli mutsuz olmak için bir neden buluyor, her kavgada boşanacak misin diyor, son kavgada boşanalım dedim yine kıyametler koptu, hem ayrılmak istemiyor hem de bana yapmadığı kalmıyor, sizce ne yapmalıyım, psikoloji videoları izliyorum, kitaplar okuyorum onun psikolojisini anlamak icin, ama bu adamla yine de başedemiyorum, kimseyle de konuşamıyorum, burada paylaşmak istedim
Bende yeni evliyim 2 aydır da ayrıyız üstüne hamileyim ağustosta evlenmistik çok çok severek evlendik ama olmadı olmayacak da siz eğer onun psikolojisini anlamak için cabaliyosaniz karşınızda kendine toz kondurmayan benim eşime benzeyen biri var demektir o yüzden çok iyi anlıyorum umarım siz duzelirsiniz ben bir yılın dolmasını bekliyorum boşanmak için anlaşmalı için bir yılın dolmasi gerekiyor malesef 😏

Daha 6 aylık evlilikte ne bulup da kavga eder insan hiç anlamıyorum. Bu büyük bir başarı olsa gerek..

Eşin annesininn etkisinde kalıyor birde onun karekterinde biri, mutsuzluğun devam edecekse, adam evde huzur vermeyecekse direk git boşanmak için avukata danış,

X