Sosyal Fobi hayatimi engeliyor :(

:KK43: sosyal fobim var buna sebeb olan cevre ve insanlar var psikologlarada gittim ama dis görüntümle kaynaklandigi icin düzelemiyorum.
cok korkuyorum yeni ortamlara giremiyorum arkadaslarimla bile görüsmeyi biraktim. yakinda türkiyeye tasinicam tek basima yurtta kalicam ve cooooooooook korkuyorum:KK43::KK43::KK43: cesaretim yok:KK43::KK43::KK43: konuskan degilim insanlarla iletisim kuramiyorum endiseleniyorum yine yalniz kalmakdan kimse benimle arkadaslik etmek konusmaz :KK43:
estetik ameliyati bile olmayi düsündüm ama ailem karsi cikiyor anlamiyor mutsuzlugumu:KK43: kendimi eve kapattim ama yakinda kafayi yemek üzereyim:KK43:
ne yapmam lazim arkadaslar bana akil verin lütfen:KK43::KK43::KK43:

e canım benim türkiyeye geliceksen sonuçta ailenden uzak olucaksın ve estetik olabilirsin, ama eminim bu yüzden değil senin içine kapanık olman, sadece estetik olursan kendini daha güvenli hissedeceğin için bunu istiyorsun galiba, türkiyeye gelme imkanın yoksa bir şekilde aileni ikna et canım, doğru şekilde söyle ki ikna olsunlar ..

:KK43: sosyal fobim var buna sebeb olan cevre ve insanlar var psikologlarada gittim ama dis görüntümle kaynaklandigi icin düzelemiyorum.
cok korkuyorum yeni ortamlara giremiyorum arkadaslarimla bile görüsmeyi biraktim. yakinda türkiyeye tasinicam tek basima yurtta kalicam ve cooooooooook korkuyorum:KK43::KK43::KK43: cesaretim yok:KK43::KK43::KK43: konuskan degilim insanlarla iletisim kuramiyorum endiseleniyorum yine yalniz kalmakdan kimse benimle arkadaslik etmek konusmaz :KK43:
estetik ameliyati bile olmayi düsündüm ama ailem karsi cikiyor anlamiyor mutsuzlugumu:KK43: kendimi eve kapattim ama yakinda kafayi yemek üzereyim:KK43:

size yazmadan geçemedim çünkü estetik demişiniz yani sizin fiziki güzelliğiniz için konuşan arkadaş hiç olmasın daha iyi bir insanın kalbine bakmak lazım kalp temizliği güzelliği varsa gerisi boş ..Çekinecek ne var herkes senin gibi insan ,,,,insanların iyi güzel yanları da var kötülükleride herkese her şeye aldırmadan kendi yaşantınıza bakmalı kimseden de utanmamalı çekinmemelisiniz .....

Fotonu gordum Şakamı yapıyosun senin neren cirkin sen kendi kendine kompleks yapmıssın.bence cok hos bi bayansın insanlar nasıl bakarsa oyle gorur onemli olan senin kendi dusuncen fakat sen kendini cirkin olduguna inandirmissin.Sen cok zor durumda olan insanları bi arastir yuzu komple yanik olanlar var kac tane yuz nakli bekleyen insan var bence oldugun duruma sukretmelisin sagliklisin rabbim kusursuz yaratmis sana guzel bi burun dudak yanak vermis sadece stilini degistir yapman gereken bu.Allah baska dert vermesin bence bu kadar bunalıma sürüklenecek bi durum yok ortada.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

e canım benim türkiyeye geliceksen sonuçta ailenden uzak olucaksın ve estetik olabilirsin, ama eminim bu yüzden değil senin içine kapanık olman, sadece estetik olursan kendini daha güvenli hissedeceğin için bunu istiyorsun galiba, türkiyeye gelme imkanın yoksa bir şekilde aileni ikna et canım, doğru şekilde söyle ki ikna olsunlar ..

estetik olursam aynayla barisik olurum kendimi sevmeye baslar güvenimde gelir cekingenligimde gider :KK43:

size yazmadan geçemedim çünkü estetik demişiniz yani sizin fiziki güzelliğiniz için konuşan arkadaş hiç olmasın daha iyi bir insanın kalbine bakmak lazım kalp temizliği güzelliği varsa gerisi boş ..Çekinecek ne var herkes senin gibi insan ,,,,insanların iyi güzel yanları da var kötülükleride herkese her şeye aldırmadan kendi yaşantınıza bakmalı kimseden de utanmamalı çekinmemelisiniz .....

insanlarin beni ezmesi ve baskisiyla cekingen oldum:KK43: degisdiremiyorumda bu huyumu kendime güvensem kolay olurdu:44: kalp konusunda katiliyorum ama artik insan disini begenmedigini icinide merak etmez:KK43:

Fotonu gordum Şakamı yapıyosun senin neren cirkin sen kendi kendine kompleks yapmıssın.bence cok hos bi bayansın insanlar nasıl bakarsa oyle gorur onemli olan senin kendi dusuncen fakat sen kendini cirkin olduguna inandirmissin.Sen cok zor durumda olan insanları bi arastir yuzu komple yanik olanlar var kac tane yuz nakli bekleyen insan var bence oldugun duruma sukretmelisin sagliklisin rabbim kusursuz yaratmis sana guzel bi burun dudak yanak vermis sadece stilini degistir yapman gereken bu.Allah baska dert vermesin bence bu kadar bunalıma sürüklenecek bi durum yok ortada.

insanlar bunu bana inandirmislar:KK43: sükrediyorum tabiki ama bu ruh halim beni bozuyor :KK43:

Bende aynı durumdayım sadece ufak tefek farkla ben hiç arkadaşlarımla gülemiyorum yakınlık kuramıyorum ya da güvenemiyorum beşkide ondan oluyor .. bi nevi aynı durumdayız canım :/ stil değişikliği elbette benim için şart ama onuda beceremiyorum.... Sürekli kendimle savaş içindeyim.:KK50:

insanlar bunu bana inandirmislar:KK43: sükrediyorum tabiki ama bu ruh halim beni bozuyor :KK43:

Cnm kimse kimseyi zorla biseye inandiramaz sen neye inanmak istersen ona inanirsin burda yapilan yorumlarin cogu olumlu herkes gayet hos bi bayan oldugunu vurguluyo neden bu kadar olumlu soylenimlere degilde olumsuzlara inaniyosn?relax ol yaa kendinle baris salla gitsin:))

Bende aynı durumdayım sadece ufak tefek farkla ben hiç arkadaşlarımla gülemiyorum yakınlık kuramıyorum ya da güvenemiyorum beşkide ondan oluyor .. bi nevi aynı durumdayız canım :/ stil değişikliği elbette benim için şart ama onuda beceremiyorum.... Sürekli kendimle savaş içindeyim.:KK50:

:KK43: bende artik kimseye güvenemiyorum . bende hep kendimle savasirim . stil degisikligi icin yardim alabiliriz aslinda

Selam kızlar benim de sosyal fobi rahatsızlığım var
bu konu hakkında bir sürü başlık açıldığı için bir yenisini açmak istemedim konu sahibi için bir sakıncası yoksa bu başlık altında bu rahatsızlığı yaşayanlar fikir alışverişi yapalım
ben araştırıyorum internetten sürekli,okuyorum
ama henüz tedaviye başlamadım
hayatımda pişman olduğum ne kadar şey varsa hepsi sosyal fobi yüzünden artık yenmek istiyorum ben bu hastalığı daha fazla geç olmadan.

Selam kızlar benim de sosyal fobi rahatsızlığım var
bu konu hakkında bir sürü başlık açıldığı için bir yenisini açmak istemedim konu sahibi için bir sakıncası yoksa bu başlık altında bu rahatsızlığı yaşayanlar fikir alışverişi yapalım
ben araştırıyorum internetten sürekli,okuyorum
ama henüz tedaviye başlamadım
hayatımda pişman olduğum ne kadar şey varsa hepsi sosyal fobi yüzünden artık yenmek istiyorum ben bu hastalığı daha fazla geç olmadan.

selam bende anksiyete bozukluğu var ama adım gibi eminim ki sosyal fobim de var. eskiden çok fazlaydı şimdi azaldı ama dönem dönem artıyor.
telefonda bile konuşamazdım onu aştım sayılır
ama hala iş yerindeki tel çalıcak da beni arıyor olacaklar diye panikliyorum.
2 gün önce doktor kontrolünde ilaca başladım.
umarım iyileşirim :KK16:

selam bende anksiyete bozukluğu var ama adım gibi eminim ki sosyal fobim de var. eskiden çok fazlaydı şimdi azaldı ama dönem dönem artıyor.
telefonda bile konuşamazdım onu aştım sayılır
ama hala iş yerindeki tel çalıcak da beni arıyor olacaklar diye panikliyorum.
2 gün önce doktor kontrolünde ilaca başladım.
umarım iyileşirim :KK16:

Geçmiş olsun umarım iyileşirsiniz
ama sanırım sosyal fobiniz varsa bile ileri seviyede değil çabuk kurtulursunuz
evliymişsiniz çünkü sosyal fobikler karşı cinsle iletişim kuramazlar
çekingenlik,benim hakkımda ne düşünür vb. gibi nedenlerden dolayı en kısa zamanda iyileşmeniz dileğiyle :KK16:

estetik olursam aynayla barisik olurum kendimi sevmeye baslar güvenimde gelir cekingenligimde gider :KK43:

benim de 7 8 yaşlarındayken ön dişim kırılmıştı bu bende çok çok büyük özgüven eksikliğine sebep olmuştu. 19 yaşına geldim ve dişlerimi düzeltebileceğimi yeni keşfettim. sanata ilgim vardı gitar çalıyordum bu özgüven eksikliğinden dolayı gitarı bıraktım ve dişçi masraflarını karşılayabilmek için sattım. sonra ne mi oldu ? dişlerim gayet güzel ama benim hala kendime güvenim yok arkadaş edinemiyorum insanlarla iletişim kuramıyorum ve tedaviye başladım.
bu da benim hikayem işte. inan bana kendine güvenmemenin tek sebebi yüzün değil kendine karşı olan acımasız yargın aynı benim gibi..

Bence abartıyorsun fotoğrafını çok merak ettim ama bulamadım, çirkinlik güzellik özgüvenle ilgili mesela yolda görüyorum çok güzel kızlar ama öyle pasif duruyorlar ki insana güzel gelmiyor güzel olduğunu görmek için dikkatlice bakmak gerekiyor ama bazı kızlar da var çokta güzel değil ama süsle püsle özgüveniyle insana çok güzelmiş hissini veriyor, maalesef bende özgüvenli biri değilim ama şu kadar söyliyim sen ben o bu şu kendini sevmese başka kimse de bizleri sevmez önce herkes kendini sevmeli nice şişman kısa insanlar var ama nasıl özgüvenli sempatik tatlı güzel önemli olan kendini sevmen sonra rahat ve özgüvenli olman kolay değil ama başka çaremiz mi var? Şu Dünya'da herkes çok mu güzel? hoş güzellik göreceli bir kavramdır bana güzel olan sana değildir, sana olan bana güzel değildir.

X