Sosyal medyada fotoğraf koyma endişesi

Erkek arkadasimın arkadaşı psikolog kendi sayfası vardı facebookta resimleri çalınıp uygunsuz videoya montaj yapılıp para istenmiş vermeyince de hesabindakilere videoyu göndermiş yapan her taraftan yapiyor. İnternet zaten tamamiyle tehlikeli bir ortam

Belki bi tane sadece sizi tanıyanların anlayabileceği, tamamen sizi belli etmeyen bir fotoğraf koyabilirsiniz , normalde resim koymama işine pek anlam veremezdim gizli hesap sonuçta kim görecek derdim ama son zamanlarda gizli saklı hiç bişey kalmadı maalesef, kullanıcı isminizin bilinmesi yeterli tüm fotoğraflarınızı görmek için, kendimden yine çekinmem kim beni napsın diye düşünürüm hep ama şu son uygulamaları gördükten sonra kendime ait olmayan hiç bir şey paylaşmayı düşünmüyorum hele ki bebek çocuk fotoğrafları

Yok ben öyle bir şey demedim, başka bir üye yazmış onu. Kaygılarınızdan dolayı endişe ediyorsunuz anladığım kadarıyla ama kendinizi strese sokmayın paylaşmak istemiyorsanız
Haklısınız bende yandan bir fotoğrafımı koysam yoksa manzara koymaya devam mı etsem bilemedim valla

Gizli hesapları açan uygulamaları duyunca bende çok şaşırmıştım açıkçası daha da dikkat ediyorum artık bu yüzden, dediğiniz gibi bende arkam dönük yada yana bakarken bir fotoğraf koymayı düşünüyorum

Benim dogru durust yuzum gorunmeyen fotolarimla bile fake hesabim acildi. :) Kim ne haltlar yemeye acmiş hala bilmiyorum ama yuzum gorunmediginden cokta sallamadim.

Milleti dolandirmak için de boyle baskasinin fotolarini kullaniyorlar. Sacma sapan işlerin içinde birilerinin benmişim gibi veya benim fotograflarimi kullanirak birilerini dolandirmasi veya baska haltlar yemesi beni rahatsiz eder.

Yüz fotoğrafınızı alıp çeşitli sitelerde montajlı kullanabilirler. Herkese açık olana çok yakın resim koymuyorum. Uzaktan koyuyorum. Geri kalanı da arkadaşlarıma açık zaten sadece. bu şekilde bir sorun yaşamassınız bence.

Erkek arkadasimın arkadaşı psikolog kendi sayfası vardı facebookta resimleri çalınıp uygunsuz videoya montaj yapılıp para istenmiş vermeyince de hesabindakilere videoyu göndermiş yapan her taraftan yapiyor. İnternet zaten tamamiyle tehlikeli bir ortam
Ohaaa çok üzüldüm ya benim bir arkadaşımın başına gelene çok benziyor kız arkadaşımdı o, yanımda sürekli ağlıyordu eski sevgilisi yapmıştı ona ve şikayet etti onu sonradan, bunu yapan kişi psikoloğun eski sevgilisi miydi?

Herkesin kendi görüşü tabi ama bu kadar evham bana fazla geliyor. Ben çevremde hiç böyle bir olaya şahit olmadım. Lisede sahte Facebook hesabı açanlar olurdu fotoğraf çalıp. Birkaç arkadaşımda da sahte hesap şikayet eder misiniz yazdıklarını gördüm instagramda. Yaşınız küçük mü acaba? Bu olaylar hep lisede hadi en fazla üniversitede gördüğüm olaylar. Gerçekten anlamadığım için soruyorum çalınsa ne yapılacak sizin fotoğrafınızla endişeniz nedir? Cafede otururken bir fotoğrafınız var çalındı mesela ne yapılabilir o fotoğrafla? Artık öyle bir zamandayız ki kilitli hesaplar bile açılabiliyor rahatlıkla uygulamalar sayesinde. Watsappta fotoğrafınızı sadece rehberinizdeki kişilere açabilirsiniz ama siz onlara da güvenmiyorsunuz sanırım. Bilemedim bana tuhaf geldi.

Yüz fotoğrafınızı alıp çeşitli sitelerde montajlı kullanabilirler. Herkese açık olana çok yakın resim koymuyorum. Uzaktan koyuyorum. Geri kalanı da arkadaşlarıma açık zaten sadece. bu şekilde bir sorun yaşamassınız bence.
Kesinlikle haklısınız şu anda zaten montaj ile alakalı o kadar çok uygulama var ki, yapmak isteyen yapar açıkçası, ben büyük ihtimal manzara resimleri koymaya devam edecem

Ben sosyal medya kullanmiyorum sayilir. Fb hesabim duruyor ama 6 yildir girmedim. Orda olan tek tuk fotograflarimi da gizledim. Whatsapp'a hic kendi fotografimi koymadim koymam da zaten. Instagramim yok. Internette fotografim yok yani. Su an bekarim ama ilerde cocuklarim olursa da, asla onlarin fotograflarini internette paylasmayi dusunmuyorum. Kotu niyetli insanlar her yerde var. Fotograflarla cok seyler yapiliyor. Internet bu bir attigin ebediyen orda kaliyor...

Sizlerin hesabı herkese açık mıydı, bazı insanlar kendini belli etmiyorlar fotoğrafları kullanıyorlar yani ben arkadaşlarımdan gördüm bir sürü olay bu konuda ve zaten millete güvenemediğim ve uzaklaştığım için sosyal fobi oldum ve tedavi gördüm
Kuzenin hesabı açıktı.Benim o dönem sosyal medya hesabım yoktu,kuzenin arkadaşlarının hesapları gizliydi ama bu şerefsiz bizleri kuzenin sayfasındaki fotolardan kırpmıştı.Allah bi kere daha belasını versin.

Facebook instagram hiç paylaşımım yok hesabım var sma paylaşım yapmıyorum

Watsapp da kedim var

İlk adım çıkıyor numaramın yanında da

Ama ünvanım yahut soyadım yok

Tanıyamayan bilemedim desin

Bir de foto olsa da çok yakın tanımadıklarımı bilemiyorum, uzaktan yandan vs olunca daha zor tanınır

Kuzenin hesabı açıktı.Benim o dönem sosyal medya hesabım yoktu,kuzenin arkadaşlarının hesapları gizliydi ama bu şerefsiz bizleri kuzenin sayfasındaki fotolardan kırpmıştı.Allah bi kere daha belasını versin.
Valla tam bir ruh hastasına denk gelmişsiniz üzüldüm gerçekten nasıl kurtuldunuz peki

Facebook instagram hiç paylaşımım yok hesabım var sma paylaşım yapmıyorum

Watsapp da kedim var

İlk adım çıkıyor numaramın yanında da

Ama ünvanım yahut soyadım yok

Tanıyamayan bilemedim desin

Bir de foto olsa da çok yakın tanımadıklarımı bilemiyorum, uzaktan yandan vs olunca daha zor tanınır
İnstagram açarsam bende paylaşım yapmayi düşünmüyorum, bende resim koyarsam ya yandan fotoğrafımı ya da manzara koyarım

Ben sosyal medya kullanmiyorum sayilir. Fb hesabim duruyor ama 6 yildir girmedim. Orda olan tek tuk fotograflarimi da gizledim. Whatsapp'a hic kendi fotografimi koymadim koymam da zaten. Instagramim yok. Internette fotografim yok yani. Su an bekarim ama ilerde cocuklarim olursa da, asla onlarin fotograflarini internette paylasmayi dusunmuyorum. Kotu niyetli insanlar her yerde var. Fotograflarla cok seyler yapiliyor. Internet bu bir attigin ebediyen orda kaliyor...

Bende sizin gibi yaptım hayatında biri mi var dedi bana biri şok oldum illa birinin mi olması lazım ki fotoğrafım yok diye o kadar saçma buldum ki o kişinin bana böyle demesini, o kisiye de söyledim zaten

Benim adım soyadım ve profil fotomla sahte hesap açılmıştı. Hikayeden ben değilim diye paylaştım sonra bir daha dönüp bakmadım bile, unuttum gitti
Ne yapabilir en fazla? Birilerini kandırırsa da kendi salaklıkları olur yani napayım
Sık sık kendi fotoğraflarımı, eşimi, çocuğumu paylaşırım instagramdan. Hesabım arkadaslarıma acık sadece. En çok da kendi profilimde zaman geçiriyorum. PC’yi açıp fotolara bakmıyorum ama profilimde sık sık eski fotolara inip nerelere gittiğimize, kızımın küçüklük hallerine bakıyorum.
Daha eğlenceli hayatım olsa profilimi de herkese açardım.
Etkileşim severiz :d

En fazla fake hesabını açarlar sende ben değilim diye yazı paylaşırsın olur biter. Kim ne yapabilir ki normal fotoğraflar sonuçta kimileri bikiniyle vs paylaşıyor bence biraz takıntı yapmışsınız

Birilerine çıplak fotoğraf göndermediyseniz endişeniz yersiz. Kim ne yapsın kendi halinde insanın fotoğraflarını? Benim sosyal medya hesabımda tanımadığım kimse ekli değil. Çocuğumu, kahvemi, kitabımı arada eşimle kendimi paylaşıyorum. En fazla ne olabilir ki?

Ohaaa çok üzüldüm ya benim bir arkadaşımın başına gelene çok benziyor kız arkadaşımdı o, yanımda sürekli ağlıyordu eski sevgilisi yapmıştı ona ve şikayet etti onu sonradan, bunu yapan kişi psikoloğun eski sevgilisi miydi?
Hayir, polise gittiğinde yurt dışı ip cıkmış bulunmasi zor demişler. Hala meçhul yani. O da bilmiyor bunun kimin yaptığını hala.

X