Sözlümle Çıkmazdayız

Konuştum kendisiyle. Nişan/düğün işlerinden önce bilmek istediğimi bu konuda geri adım atamayacağımı belirttim. O da bana şöyle bir argümanda bulundu. Eğer şimdi doktora gidersek ve her şey olumlu ilerlerse, her şartta onla olmak isteyip istemeyeceğimi asla bilemeyecekmiş. Ben gideyim doktora ama sonucu sana sonra söyleyeyim gibi bir şey dedi hatta, çok saçma ve kabul edemeyeceğimi söyledim. Dedim madem ki senin de böyle bir hassasiyetin var otur düşün. Düşünecekmiş şimdi.. ben geri adım atmıyorum :)
Ne demek yahu, siz onunla her şartta beraber olmak zorunda değilsiniz ki. Gördüğüm kadarıyla ortada aman aman bir aşk da yok, uygun bulmuş evlenecektiniz yani. Kendisinin de bir an evvel birini bulup kapatayım yoksa hastalığım ilerledikçe şansım azalacak kafasında biri olduğu çok aşikar.

Doğru bir hareket olmadığını düşünmüştüm ama dün bugün son yaşadıklarımdan sonra mantıklı gelmeye başladı maalesef. En büyük sıkıntı tabi tc numarasını bilmiyor olmam
Siz onu bunu bırakın harika bir fikrim var. Hastalıklarınızı abartın, ileri aşamada olduğunuzu, hayat kalitenizin ilerleyen yıllarda bariz düşeceğini falan anlatın ona. Yavaş yavaş topuk yapacak, garanti veriyorum.

"Her koşulda benimle olmayacak mısın zaten, bilsen de devam etmeyecek misin zaten" tarzı cümleler, sözlüsünü seven ve onu kaybetmek istemeyen birinin ağzından çıkacak cümleler değil; karşısındakini manipüle edip, suçlu hissettirerek kendime mahkum etmeye çalışan birinin kuracağı cümlelere benziyor daha çok. Ben bu noktada, "Sözlüm hastalığını gizliyor olabilir mi" diye sormayı bırakırdım artık (çünkü diğer herkes gibi, bilip de gizlediğini düşünüyorum), "Beni seviyor mu, sevgisinden emin olabilir miyim" diye düşünmeye başlardım. Gerçekten seven biri, en azından durumunu paylaşır ve seçimi size bırakırdı. Vicdan azabı çekmeyin, sizden dürüstlüğü sakınan biriyle evlenmek zorunda değilsiniz.

Merhaba, sonuç ne oldu?
Henüz olan bir şey yok. Tüm evlilik hazırlıklarını askıya aldık, kendisine artık hiçbir şey söylemiyorum, takip etmiyorum (benim sorumluluğum değil, bıraktım.) Çok yoruldum duygusal olarak, biraz dinlenmeye iyileşmeye çalışıyorum. Terapi aldım, iyi geldi. Kendisiyle geçen haftadan beri pek görüşmüyoruz

Henüz olan bir şey yok. Tüm evlilik hazırlıklarını askıya aldık, kendisine artık hiçbir şey söylemiyorum, takip etmiyorum (benim sorumluluğum değil, bıraktım.) Çok yoruldum duygusal olarak, biraz dinlenmeye iyileşmeye çalışıyorum. Terapi aldım, iyi geldi. Kendisiyle geçen haftadan beri pek görüşmüyoruz
Burda çocukla boşanan bir arkadaşa aylaaar sonra yardımcı kadın teklifi ile gelmişti eski eş. Ama tekrar birleşseler yaşayacakları yerde böyle sürekli gelecek birini de bulmak zormuş. Kadının gözünü bir iki ile boyayacaktı sanırım.

Sıkıya geldi, ayrılma planı yapıyor bence o, yoksa çok üzerine düşerdi senin

Update geçeyim, buradaki herkese çok teşekkür ederim. Kendisiyle ayrıldık. Benden bir şey saklıyorlar mıydı bilmiyorum, öğrenemeyeceğim de. Kendisinin böyle bişey yaptığını sanmıyorum fakat sorumluluğunu üstüme almaya cesaret edemedim. Aramız kötüleşti fazlasıyla, ve geçen hafta bitti. Çok zor günler geçirdim özellikle son zamanlarda. Burada destek olan herkese teşekkür ederim. Şuan hala annesi görüşmek istiyor benimle, iyi bir fikir mi bilmiyorum, benim ona sorumluluklarını öğretmem gerektiği vs şeyler yazıyor, aileme söylememi istemiyor gibi gibi. Hala tam önüme bakabilmiş değilim yani. Ama kendisiyle ayrıldığımızdan beri görüşmüyoruz, umarım ikimiz için de hayırlısı olur ve umarım kısa sürede toparlarım. Çok yıprandım..

Annesi bilinçli olarak sizi manipüle edip bağlantıyı koparmak istemiyor sorumlulukları bu yaşta kadına siz mi öğreteceksiniz? ailenizin haberi olmamasını istemesi de kötü niyet..sizi iknaya uğraşıyor hastalığı biliyor

Update geçeyim, buradaki herkese çok teşekkür ederim. Kendisiyle ayrıldık. Benden bir şey saklıyorlar mıydı bilmiyorum, öğrenemeyeceğim de. Kendisinin böyle bişey yaptığını sanmıyorum fakat sorumluluğunu üstüme almaya cesaret edemedim. Aramız kötüleşti fazlasıyla, ve geçen hafta bitti. Çok zor günler geçirdim özellikle son zamanlarda. Burada destek olan herkese teşekkür ederim. Şuan hala annesi görüşmek istiyor benimle, iyi bir fikir mi bilmiyorum, benim ona sorumluluklarını öğretmem gerektiği vs şeyler yazıyor, aileme söylememi istemiyor gibi gibi. Hala tam önüme bakabilmiş değilim yani. Ama kendisiyle ayrıldığımızdan beri görüşmüyoruz, umarım ikimiz için de hayırlısı olur ve umarım kısa sürede toparlarım. Çok yıprandım..
Annesinin öğretemediği sorumluluğu siz mi öğretecekmişsiniz saçmalık..!

Geciktiriyor.. ben kötü düşünmek istemiyorum ama dediğim gibi ailede sektörden insanlar var (annesi). Görüştüğüm doktor arkadaş “bilmemelerine imkan yok, çok bariz, sektörde biri varsa hele ki” dedi. Bu kadarını da düşünmek istemiyorum ama çok mu safım.. bilmiyorum. Geciktiriyor olması da ayrıca rahatsız edici

Ne demek geciktiriyor ya. Sağlığını bu kadar önemsemeyen birine nasıl güvenebilşyorsunız ileride sorumluluk alır mı? İleride size yük olmamak için bile dikkat etmesi gerekiyordu

Hayirlisi olsun.

Yok yaaaa, kendisi ögretecekti Anne olarak sorumluluk almayi sen degil.
Bence kesin olarak her türlü iletisimi kesmen ve ailene söylemen gerekiyor.

Kadin resmen hasta ogluna bakici ariyor. Herseyi net bir sekilde bilip bu yola girmeyi Kabul etmek var, ama bunlar resmen gizli sakli is ceviriyorlar, vicdandan merhanetden vurmaya calisiyorlar. Elin gencecik kizina böyle bir sorumluluk yüklerken vicdan merhamet yok ama

Herkese merhaba,

Öncelikle geçen sene açtığım konulara bakınca hayatım bir anda nasıl değişmiş onu fark ettim. O zamanlar sizlerin yorumları bana çok iyi gelmişti, şimdi yine içinden çıkamadığım bir durumla karşı karşıyayım, umarım yine sizlerin yardımıyla daha iyi hissedebilirim.

Geçen sene bu zamanlarda erkek arkadaşımla tanıştım. Seviyeli güzel bir ilişkiye başladık, ikimiz de birbirimizi daha iyi tanımak ne kadar uyumlu olduğumuzu görmek ve ileride birlikte bir hayat kurmak istiyorduk. Durumlar o şekilde de ilerledi. Kendisini çok sevdiğim için annemle tanıştırdım önce, sonra o da beni ailesiyle tanıştırdı. Birkaç ay önce de babamla tanıştıktan sonra bir ay kadar önce bana evlenme teklifi etti ve ben de kabul ettim. Buraya kadar her şey harika, çok da iyi anlaşıyoruz bir sorun yok.

Aramızda tek bir sıkıntı var, yanlış anlamanızdan korkuyorum, o yüzden çok da ayrıntı vermeden olabildiğince açıklamaya çalışacağım. Kendisinin bazı fiziksel özellikleri var, benim endişe verici bulup doktora görünmek istediğim. Dediğim gibi yanlış anlaşılmasın, derdim kesinlikle dış görünüş değil ki zaten kendisini çok seviyorum. Bahsettiğim sorunlar potansiyel olarak ilerleyici bir kas hastalığı varlığını gösteriyor (danıştığım doktor arkadaşlarımın da yönlendirmesi bu şekilde oldu, bir doktora gitmemiz gerektiğini söylediler). Ben kendisini çok seviyorum ve her türlü durumu kabul etmek istediğimi düşünerek evlenme teklifini kabul ettim fakat biraz acele ettim sanırım.

Endişemi ilişkimizin başından beri onunla paylaştım. Haksız bulmamakla beraber umursamadı, boşuna endişelendiğimi söyledi hep ben de doktor arkadaşlarımla görüşene kadar buna inandım, fazla endişeli olduğumu düşündüm. Fakat son zamanlarda doktora gitme konusunu hala geciktirmesi ve uzman arkadaşlarımın da endişemi onaylaması üzerine sorgulamaya başladım. Bahsettiğim “sorunlar” genç yaşlardan itibaren kendisinde var ve annesi tıp sektöründe, başarılı bilgili bir kadın. Yakınlarım bahsettiğim sorunların “ihmal edilemeyecek kadar bariz” olduğunu söylüyor, ben de öyle düşünüyordum ama kendimi sorguladım hep dediğim gibi.
Bu kadar bilgili bilinçli bir aile, ve hiç doktora gitmediklerini söylüyorlar.
Hiç sorgulamamıştım, fakat bahsettiğim tarz hastalıklar çocuk durumu dışında kişinin hayatını da belli yaşlardan sonra inanılmaz etkileyecek şeyler.

Çok zor bir durum, sözlümü incitmek en büyük korkum, ama çok endişeliyim. En azından içimi döktüm, okuyan olursa çok teşekkür ederim <3
Tıp camiasından bir annenin çocuğunu hiç Dr götürmemiş olması imkansız kaldı ki böyle bir hastalıkta bir kere insan meraktan gider ne olacak, nasıl seyredecek diye. Hastalığın seyrini bildiklerini ve bilinçli olarak sizden sakladıklarını düşünüyorum. Siz de gerekli araştırmayı yapmalısınız dediğini gibi ciddi bir hastalıksa hayatınız değişir.

Engelle gitsin yıvrım, annesi de manyak sanırsam kimseye bir şey öğretme sotumluluğun yok. Engelle ikisini de ve kaçç

Koskoca adama sorumluluk öğretmek ne ya, evlatlık mı alacaksın, anası neden öğretmemiş? hiç üzme kendini, annesini de engelle. Hem kel hem fodul. Hasta olup olmadığını halâ öğrenemedin, bu saatten sonra sağlıklı bile olsa dönüp arkana bakma. Allah seni hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

Sorumluluk bilincini sen öğretecektin anne olarak zamanında diyeceksiniz. Kendileri ogretemedikleri şeyleri ne güzel elin kizlarina kakaliyor bunlar.

Sizin adınıza çok sevindim. Hatalı olan karşı taraftı.

İnsanların sağlık problemleri varsa bu evlilik yolunda olduğun kişiden saklanmamalı. Bu durumda ise, ne yazık ki bakıcı arıyorlarmış gibi duruyor.

Ailenize derseniz bu iş tamamen biter çünkü. Onların da karşısına çıkıp biz bedava hasta bakıcı arıyoruz diyemezler. Söyleyin gitsin. Ne münasebet elin adamının kolundan çekip sorumluluk öğretecekmişsiniz, anası değilsiniz. Onların bu evlilikten kârı var, sizin? Kimse kusura bakmasın, evlilik bir alış veriş neselesidir, kimse sırtına yük olacak zerre de yükünü almayacak biri ile evlenmek istemez, haklıdırlar da.

X