Sperm değerleri&gebelik için yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kaygilii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2016
28
5
Kızlar merhaba,
1,5 yıllık evliyim ve yaklaşık 9-10 aydır çocuk için çalışıyoruz. Ancak bu kadar vakit geçmesine rağmen olmaması aklımızda soru işareti uyandırdı ve hem ben hem eşim için testler yaptırdık. Bende bir problem çıkmadı ancak eşimin sperm değerleri biraz sıkıntılı dediler. Sperm sayısı 3-5 günlük perhiz sonrası 57milyon hareketli %5 hareketsiz %95 ileri hareketli 0, morfoloji değeri ise cihaz arızalı olduğu için tespit edilememiş, moralimiz çok bozuldu başta. Eşim üroloğa göründü renkli doppler ultrasona girdi bişey çıkmadı. Doktor 3 hafta sonra tekrar test yaptırın dedi. Biz de bu arada keçiboynuzu kürü+ sabah-akşam 1 kaşık keçiboynuzu pekmezi 1 kaşık+E vitamini kullanmaya başladık. Bu ay için de preseed jel aldık ve ovulasyon testiyle yumurtlama gününü de takip edicez. Sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum tavsiyeleriniz nedir.

Doğru yoldasınız ancak testi tekrar edin morfoloji önemli benim eşim sadece 3 ay oda yarım yamalak neofortil kullandı keçiboynuzu özü kavrulmamış kuruyemişler yeşilçay (antioksidan özelliği var) toplam sayı 50 milyonlarda iken 144 milyon milide 80 milyon ileri hareket 5 iken 15 morfoloji de 2 iken 3 oldu 2.kez gebe kaldım ama boş gebelik oldu uğraş gerçekten değiyor şimdide doktor boş gebelik sonrası emodex verdi

Doğru yoldasınız ancak testi tekrar edin morfoloji önemli benim eşim sadece 3 ay oda yarım yamalak neofortil kullandı keçiboynuzu özü kavrulmamış kuruyemişler yeşilçay (antioksidan özelliği var) toplam sayı 50 milyonlarda iken 144 milyon milide 80 milyon ileri hareket 5 iken 15 morfoloji de 2 iken 3 oldu 2.kez gebe kaldım ama boş gebelik oldu uğraş gerçekten değiyor şimdide doktor boş gebelik sonrası emodex verdi
Ne kadar sürede bu gelişme oldu yani ileri hareket arttı?

Canim degerlerinde hareket skntıli morfoloji gozukmedigi icin birsey diyemicem.ama kurlerle takviyelerle iyi gelismeler oluyor buna inan ve inanarak yap

Çok teşekkür ederim canımmm bizde bu ümitle düzenli olarak devam ediyoruz çoban çökerten çayı ve keten tohumu yağına da başladık saraçoğlunun tavsiyesiyle

• Beğen
Reactions: H M
emodex ve klomenden bahsediliyor senin bilgin varmı bunlarla alakalı canım
Şuan emodex kullanıyoruz bence kullanabilirsiniz klomen doktor gözetiminde alınması gereken bir ilaç hormon var çünkü eşimin hormonlar normal olduğu için vermedi ama emodex vitamin

peki farklı farklı ilaçlardan bahsediliyor proxeed klomen emodex vb. bunlar tam olarak ne işe yarıyo kimler için faydalı doktor tavsiyesi olmadan kullanılabilir mi? paylaşırsanız çok sevinirimmm

peki farklı farklı ilaçlardan bahsediliyor proxeed klomen emodex vb. bunlar tam olarak ne işe yarıyo kimler için faydalı doktor tavsiyesi olmadan kullanılabilir mi? paylaşırsanız çok sevinirimmm
Klomen benim esimde bazi sorunlara sebeb oldu biz biraktik. Keciboynuzu 3 ay sora havuc kuru 1 ay. Proxeed sonra findik cvz sebze vs
Smdi takviye icinde bi cok sey olan kapsul kullaniyor caksir demirdikeni ginko ginseng vs icinde var bicok sey bide macha. Keciboynuzu da kullaniyor 1 ay olacak yine. Ama testlerimizde sayimiz vs guzele gitti cok sukur bide morfoloji cok degisken oldu insallah hamile kalmaamada goturur

3 ay bu kürleri deneyip bir gelişme olmazsa tüp bebek deneme düşüncemiz var ama tüp bebekte de yumurtalık rezervlerinin azalıp erken menapoza girme gibi gözümü korkutan bir tarafı var.
1 ay kadar oldu kürlere başlayalı sizce şuan spermiyogram testi yaptırmak doğru olur mu? Forumda DNA hasarı vs. bi dünya testten de bahsedilmiş. DNA hasarı düşük yapma durumu söz konusu olduğunda mı yaptırmak gerekiyor. Ayyy insan napcağını şaşırıyor :KK43:((

3 ay bu kürleri deneyip bir gelişme olmazsa tüp bebek deneme düşüncemiz var ama tüp bebekte de yumurtalık rezervlerinin azalıp erken menapoza girme gibi gözümü korkutan bir tarafı var.
1 ay kadar oldu kürlere başlayalı sizce şuan spermiyogram testi yaptırmak doğru olur mu? Forumda DNA hasarı vs. bi dünya testten de bahsedilmiş. DNA hasarı düşük yapma durumu söz konusu olduğunda mı yaptırmak gerekiyor. Ayyy insan napcağını şaşırıyor :KK43:((
Güncel

Kızlar tekrar Merhaba!
Eşim bugün tekrar test yaptırdı değerler şu şekilde volume 2ml sperm konsantrasyon 20m/ml toplam hareketli %20 ileri hareketli %17 yerinde hareketli %3 hareketli sperm konsantrasyon 4m/ml ileri hareketli 3m/ml fonksiyonel sperm konstrasyonu 0,5m/ml ortalama hız 9mic/sec toplam hareketli 8m fonksiyonel sperm 1m morfolojisi normal sperm 6,4m morfoloji %3
Bir de yıkama sonrası manuel analiz var
Hacim 1ml sperm konsantrasyon 9m/ml ileri hareketli %50 yerinde hareketli 0 hareketsiz %50
1 Aydır kullandığımız kürlerle oldu bu sonuç iyi bi gelişme değil mi sizin yorumlarınız nedir bide şu yıkama meselesi nedir bilen var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X