Erkek İnfertilitesi Sperm ileri hareketliliği

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

DernSultn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2021
14
1
33
Merhabalar
Sperm ileri hareketliliği eşimin 3yilda yapılan 3.tstte de standart 20lerde ilaçlar da fayda etmiyor yani sabit. sayısı gayet yüksek Hastanede en son kadın dogumcu bu değerle hamile kalamazsiniz dedi ben rahim filmi çekindim tüpler kapalı imiş ama açıldı artık sıkıntı yok imiş hormonlarim da hep normal 3.5 yıllık evliyiz eşimin bu değerle hamile kalınır mı bilemiyorum yada eşime bitkisel ne yedirilmesi faydalı olur yardımcı olurmusunuz lütfen aşılama falan çok korkuyorum 30-32 yaşındayız

Bence 20 oyle dusuk degil sayisi yuksekse hamilelik beklenir. Baska bir sebep olabilir. Bizim 12 milyon ve hareket 20 (hizli yavas ayirmadan) ken bile olmasi gerekirdi bir yilda demislerdi sonucta 1 sperm yetiyor. Ne kadar sure denediniz 1 yila kdr olabilir?

Bence 20 oyle dusuk degil sayisi yuksekse hamilelik beklenir. Baska bir sebep olabilir. Bizim 12 milyon ve hareket 20 (hizli yavas ayirmadan) ken bile olmasi gerekirdi bir yilda demislerdi sonucta 1 sperm yetiyor. Ne kadar sure denediniz 1 yila kdr olabilir? evliliğim boyunca

3bucuk yildir deniyoruz evliliğimin ilk yılında bir kimyasal düşük oldu başka bişe olmadı promotil men ve en son impryl diye bı ilaç kullandı hala aynı 5aydir da tüpler açıldı hala gebelik olmadı direk tüp bebek dediler bize

3bucuk yildir deniyoruz evliliğimin ilk yılında bir kimyasal düşük oldu başka bişe olmadı promotil men ve en son impryl diye bı ilaç kullandı hala aynı 5aydir da tüpler açıldı hala gebelik olmadı direk tüp bebek dediler bize
Tüpleriniz nasil açıldı acaba

Rahim filminde verilen sıvıyla ikisininde açıldığı söylendi CD si de var elimde geçen başka doktora da gösterdim tüpler açık dedi sende sıkıntı yok dedi
Baska bi yöntemle mi acildi diye merak ettim canim banada once tikali dediler sonra ecomar cevat bayrak a cektirdigimde acik oldugunu söylemişti

nasıl 20 ye az dediler benim eşimin ileri hareketlilik 1 çıktı ne ilaç ne bişey vermediler , düzenli beslenmeyle sorun olmayacağını söyledi üroloji doktoru. yoksa yanlış mı yönlendirildik?

Cogu sperm testlerinde ileriyi hizli yavas diye ayirmiyorlar. Toplam ilerinin (hizli arti yavas) 30 olmasi, veya ileri arti yerinde hareketlinin 40 olmasi yetermi oluyor. Bir de tabi hepsini toplam sperm sayisina gore degerlendirmek gerek biri yuksekse digerini telafi edebiliyor.

nasıl 20 ye az dediler benim eşimin ileri hareketlilik 1 çıktı ne ilaç ne bişey vermediler , düzenli beslenmeyle sorun olmayacağını söyledi üroloji doktoru. yoksa yanlış mı yönlendirildik?
Vallaa ben hiçbir şey anlamadım bu işten ilaçlarda kullandı eşim Saraçoğlundan da aldık çaylar falan yine gebelik yok yine yok

X