Erkek İnfertilitesi Sperm sayı ve hızımızı nasıl yükselttik

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kızlar benim eşimin de toplam 10 milyon hareketli ise 2 milyon çıktı. Doktor klomen verdi bir de art med diye bi vitamin kullanıyoruz. 1 ay sonra aşılama yapalım dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum 4 yıla yaklaştı evliliğimiz

Kızlar benim eşimin de toplam 10 milyon hareketli ise 2 milyon çıktı. Doktor klomen verdi bir de art med diye bi vitamin kullanıyoruz. 1 ay sonra aşılama yapalım dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum 4 yıla yaklaştı evliliğimiz
Hareket yüksek değilken aşılama tutma oranı çok düşük. Eğer devlet değilse aşılama yaptırmayın lütfen. Sayının 25 30 milyon, hareketin %50 ve üstü durumlarında morfoloji de iyiyse tutma oranı %30 40 civarında. Sizin de bu değerlere ulaşmadığı için hele de özelde aşılamaya girmek mantıklı değil.

Hareket yüksek değilken aşılama tutma oranı çok düşük. Eğer devlet değilse aşılama yaptırmayın lütfen. Sayının 25 30 milyon, hareketin %50 ve üstü durumlarında morfoloji de iyiyse tutma oranı %30 40 civarında. Sizin de bu değerlere ulaşmadığı için hele de özelde aşılamaya girmek mantıklı değil.
Merhaba canım
Biz ikinci aşılamaya bu değerler ile girdik bakalım sonumuz ne olacak 🎈
İlkine göre sayı ve hı düşük geldi ama nasip 🍃

Eklentiler

• 348E4B0B-54F0-43C0-9BE9-FF6028AF5BC9.jpeg
    348E4B0B-54F0-43C0-9BE9-FF6028AF5BC9.jpeg
    101,9 KB · Görüntüleme: 140
Merhaba canım
5 milyon ileri hızlı sperm var. Morfoloji de güzel.

İnşallah olur, hem de ikinciymiş, şans daha yüksek.☺️

Merhaba canım
merhabalar
yanlış hatırlamıyosam sizin baş anormaliniz yüksekti
bayağı düşmüş doğrumu hatırlıyorum ?

merhabalar
yanlış hatırlamıyosam sizin baş anormaliniz yüksekti
bayağı düşmüş doğrumu hatırlıyorum ?
Merhaba evet öyleydi ilkinde doğru ama bu farklı bir tüp bebek merkezi sanırım onun farkı çıkıyor diğer türlü nasıl olabilir bilmiyorum

Merhaba evet öyleydi ilkinde doğru ama bu farklı bir tüp bebek merkezi sanırım onun farkı çıkıyor diğer türlü nasıl olabilir bilmiyorum
kullandığınız şeyler fayda etmiş olabilir
baş anormalisi düşen arkadaşları okudum daha önce çok sevindim banada umut oldu
aslında değerleriniz gayet normal eğer sizde de bir sıkıntı yoksa sebepsiz gibi görünüyor durumunuz inşallah tüp bebeğe gerek kalmaz

Bir de morf 3 tü, bu lab 4 yani morf bakan göze göre değişebilir hoş sonuncusunu makina ölçmüş..

Biz ilk sperm testi verdiğimizde 8 idi.. bu ölçümler çok şüpheli 😕

kullandığınız şeyler fayda etmiş olabilir
baş anormalisi düşen arkadaşları okudum daha önce çok sevindim banada umut oldu
aslında değerleriniz gayet normal eğer sizde de bir sıkıntı yoksa sebepsiz gibi görünüyor durumunuz inşallah tüp bebeğe gerek kalmaz
Yani ben sebepsiz e inanmıyorum.

Benim solda 1.5 cm çikolata kistim varmış başka da bir neden yok söyleyebileceğim eşimin ortalama sperm değerleri bu 🤷‍♀️

Nasip demek gerekiyor bence başka yol bulamadım

Bir de morf 3 tü, bu lab 4 yani morf bakan göze göre değişebilir hoş sonuncusunu makina ölçmüş..

Biz ilk sperm testi verdiğimizde 8 idi.. bu ölçümler çok şüpheli 😕
evet gerçekten bakan göze göre değişiyor
bizim ilk hastanede 99 baş anomalisi çıktı
sonra bahçecide verdik morf yine 1 di ama baş boyun kuyruk ayrı çalışılmamıştı
ben tahlili onaylayan embrilog a ulaştım
ilk tahlilde baş anomalimniz yüksekti siz bu şekilde ayırarak değerlendirmemişsiniz dedim
oda bana 'baş anomalisi örüldüğü taktirde detay not olarak yazılırdı' diye cevp verdi

Yani ben sebepsiz e inanmıyorum.

Benim solda 1.5 cm çikolata kistim varmış başka da bir neden yok söyleyebileceğim eşimin ortalama sperm değerleri bu 🤷‍♀️

Nasip demek gerekiyor bence başka yol bulamadım
evet evet bende inanmıyorum
ama bize bile 1 morfoloji ile bahçeci doktoru sizin sebepsiz morf engel değil dedi
bu kadar morf yüzünden tüp bebek tedavisi gören insan varken...

canım siz maxigo kullanıyordunuz dimi doktor eşimede maxigo yazmış bi kaç soru sorsam?

Eski degerleriniz ve maxigodan sonraki degerleriniz aklınızdami ne gibi gelisme oldu
Değerleri harika şekilde yükseltmedi. Zaten buna da gerek yok. Varikosel operasyonu sonrası kullandı eşim. Yeni sperm oluşma sürecinde sağlam DNA lı spermler oluştu ki gebelik oluştu.

Değerlerin çok önemi yok, hep söylüyorum. Morfoloji 2, sayı 30 milyonlarda ve hareket %40 45 ile hamile kaldım. Değerlerimiz operasyon öncesi de böyleydi ama varikoselden dolayı hasarlıydı. Forumda morfoloji 9 10 olup hamile kalamayan arkadaşlar var. Maxi go'yu da hem etkili bir takviye hem de DNA hasarını önlemesi için kullandık. Maxi go ve imprly beraber daha etkili. En az 3 ay, biz 6 ay kullandık.

Değerleri harika şekilde yükseltmedi. Zaten buna da gerek yok. Varikosel operasyonu sonrası kullandı eşim. Yeni sperm oluşma sürecinde sağlam DNA lı spermler oluştu ki gebelik oluştu.

Değerlerin çok önemi yok, hep söylüyorum. Morfoloji 2, sayı 30 milyonlarda ve hareket %40 45 ile hamile kaldım. Değerlerimiz operasyon öncesi de böyleydi ama varikoselden dolayı hasarlıydı. Forumda morfoloji 9 10 olup hamile kalamayan arkadaşlar var. Maxi go'yu da hem etkili bir takviye hem de DNA hasarını önlemesi için kullandık. Maxi go ve imprly beraber daha etkili. En az 3 ay, biz 6 ay kullandık.
Sayi ml demi 30 milyondu toplamdam8

Sayi ml demi 30 milyondu toplamdam8
Toplamda. :) Yani tam hatırlamıyorum ama 30 40 milyon arasıydı. Yani yüksek değildi. Sizin değerlerinizi gördüm şimdi forumda. Sayı morfoloji gayet iyi. Hız da düşük değil. Varikoselde DNA hasarının düşük olmasıyla ilgili gebelik. Aynı durumdayız. Maxi go ve imprly beraber kullanın. İmprly DNA hasarı için. 3 ay kullanıp sperm DNA hasar testi yaptırıp duruma bakın. Biz hasar testi yaptırıp düşük çıktığını öğrendikten sonraki ay gebelik haberini aldık.

Geçen bir embriyolog ile konuştum sperm değerleri halkında spermleriniz kötü değiş ama DNA yapısını bilemiyoruz yazmış dediğiniz gibi önemli kısım bu..

Belki benim yumurtalarım DNA olarak hasarlı bunu da bilemiyoruz 😞

X