Erkek İnfertilitesi Sperm sayısını, hızını, morfolojiyi nasıl arttırdınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Teşekkürler arkadaşım,bugün senin konunu da baştan sonra okudum.Sen ve senden sonra bunlarla hamile kalanları gördükçe hem çok mutlu oldum hem içim umutla doldu.Allah razı olsun...Dilerim Rabbim bize de tez zamanda hayırlısıyla,sağlıkla nasip eder :KK43:

Amin... Allah herkese nasip etsin... Kimseyi aratmasin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba arkadaşlar.Bugün eşimin spermiyogram sonucu aldık ve aşağıdaki gibi:
miktar:2
pk:8,0
renk:eek:pak gri
*Lifekasyon:60
-ileri hızlı hareketli:10
-ileri yavaş hareketli:15
-yerinde hareketli:40
-hareketsiz:35
*Morfoloji normal:80
*Morfoloji abnormal:20
*sperm sayısı:6milyon
*total sperm sayısı:12milyon
*mikroskobi:BOL LÖKOSİT GÖRÜLDÜ
Doktor eline alır almaz ''sperm sayısı çok az,ama biz 10 gün sonra bi test daha yapalım''dedi.
Bunlar yazıyor,eşim çok üzüldü diye araştıramadım da hangisi ne demek,nasıl normale döner ya da değerler normale döner mi?
Nesi iyi,nesi kötü?
Bu değerlerle hamilelik söz konusu olur mu?
Lütfen yardımcı olun :KK43:

Merhaba arkadaşlar.Bugün eşimin spermiyogram sonucu aldık ve aşağıdaki gibi:
miktar:2
pk:8,0
renk:eek:pak gri
*Lifekasyon:60
-ileri hızlı hareketli:10
-ileri yavaş hareketli:15
-yerinde hareketli:40
-hareketsiz:35
*Morfoloji normal:80
*Morfoloji abnormal:20
*sperm sayısı:6milyon
*total sperm sayısı:12milyon
*mikroskobi:BOL LÖKOSİT GÖRÜLDÜ
Doktor eline alır almaz ''sperm sayısı çok az,ama biz 10 gün sonra bi test daha yapalım''dedi.
Bunlar yazıyor,eşim çok üzüldü diye araştıramadım da hangisi ne demek,nasıl normale döner ya da değerler normale döner mi?
Nesi iyi,nesi kötü?
Bu değerlerle hamilelik söz konusu olur mu?
Lütfen yardımcı olun :KK43:

HAmile kaldınızmı acaba sayılarımız benziyor yardımcı olurmusunuz

HAmile kaldınızmı acaba sayılarımız benziyor yardımcı olurmusunuz
Canım sizin değerler nasıl bizim mlde sperm sayısı 2.2 totalde 8.8 milyon ileri hareketli %62.5 morfoloji 10.9 toplam hareket %75 doktorumuz bize klomen başladı bir de artmed diye bir vitamin artar mı bilmiyorum çok endişeliyim sizin değerler nasıl doktorunuz ne dedi

Canım sizin değerler nasıl bizim mlde sperm sayısı 2.2 totalde 8.8 milyon ileri hareketli %62.5 morfoloji 10.9 toplam hareket %75 doktorumuz bize klomen başladı bir de artmed diye bir vitamin artar mı bilmiyorum çok endişeliyim sizin değerler nasıl doktorunuz ne dedi
Bizimki sizinkinden kötü sayımız 6 milyon ileri hız 0 morfoloji 2 dün çakşır kökü keçi boynuzu özü bide aktarcı azgın teke diye bir ot verdi çakşırla kaynatın dedi doktor bizede artmed verdi 1 ay kullandı pek etki etmedi şimdi Kaan aydostan randevu aldım oda düzeltebiliyormuş Mart’ın sonuna verdi randevuyu siz neler yaptınız artırmak için

Bizimki sizinkinden kötü sayımız 6 milyon ileri hız 0 morfoloji 2 dün çakşır kökü keçi boynuzu özü bide aktarcı azgın teke diye bir ot verdi çakşırla kaynatın dedi doktor bizede artmed verdi 1 ay kullandı pek etki etmedi şimdi Kaan aydostan randevu aldım oda düzeltebiliyormuş Mart’ın sonuna verdi randevuyu siz neler yaptınız artırmak için
Ben de keci boynuzu kürüne başladım caksır otu tozu bala karıştırıp yediriyorum promen kullanıyoruz bir de art med bir de klomen verdi doktorumuz sonucu bilmiyoruz daha işe yarayacak mı ;( geçmiş olsun canım insallah ikimiz de hayırlı haberler alırız

Amin inşallah ♥️ Rabbim bu yolda olanlara kolaylık versin düzelme olursa burdan yazalım birbirimize

Merhaba arkadaşlar. Daha önce de konular açmıştım. Ama bu bizim için bir nevi başarı hikayesi gibi oldu. 4 Aralık'ta sperm testi yaptırmıştık. Çok büyük hayalkırıklığı yaşamıştık. Sayımız milyon bile değil 100.000 di. Hızlı ileri hareket %5, yerinde hareketli %37 idi. Hareketsiz ise %68.morfolojiye bakılmadı bile çünkü sayı yetersizdi. Birçok urologla gittik. Hepsi tüp bebek dedi.Onda bile şansımız çok düşüktü. Ne yapalım diye düşünürken kendi arastirmalarim sonucu bir takım takviyeler kullandık.
3 ayın sonunda dün sperm testini yeniledik ve şok... Sayımız 34.8 milyon olmuş. Hızlı ileri hareketlimiz %50, yerinde hareketlimiz %5, hareketsiz sperm %45 olmuş. Tabi morfoloji de bakılmış. Morfoloji %3. Şimdi morfolojiyi düzeltmeye çalışacaz. Umudunuzu kaybetmeyin. Biz hep inandık.
Gelelim üç ayda neler kullandığımıza.
Proxeed plus, evicap 200 mg, selenyum, Pharmaton,berazinc cinko hapı,
Bal,polen,arisutu,ceviz karışımı günlük bir kaşık, keçiboynuzu özü günlük sabah akşam bir kaşık.
Her gün bir adet nar ve havuç.
Domates suyu çok işe yariyormus. Mercimek çorbası ve yazdan yaptığım domates soslariyla domates çorbası yaptım bol bol.
Bunlar hem sayıyı hem hızı arttiran ürünler. Bize tüp bebek diyen doktorlar bugün neler kullandığımızi, tüp bebeğe bile gerek kalmayabilecegini söylediler. Üç ay daha kullanmaya devam edeceğiz. Biz faydasını gördük. İnşallah sizde görürsünüz. Bu arada eşimde saç seyrelmesi vardı. Eşimin saçları çıktı. 😁🤭
Not: 41 yasin ve 41 fetih süresine de başladım. Birde Ayetel Kürsi okuyacağım. Duasiz da olmaz diye düşünüyorum. Herşey Allah'tan. Allah hiçbirimizin kucağını boş bırakmasin. Hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize.

Not: çobançokerten çayı morfolojiyi düzeltmeye yariyormus. Bu ay itibariyle ona da başlıyoruz. Bakalım sonuç ne olacak

Kizlar ben hamile olabilirim :KK70:
Adetim 2 sinde veya 3 unde olacak, tabi olursa.
suan 2 gun kaldi. Gebelik testi yaptim bugun sabah saat 10 gibi. 2. Cizgi silikte olsa cikti :-)
oruc tutuyorum bugun dayak yemis gibi heryerim agriyordu zaten.
iftardan 2 saat sonra yine idrar testi yaptim. Bu defa cok silik ama yine 2. Cizgiyi gordum.
Yarin sabah yine tekrar test yapacam 2. Cizgiyi gorursem kan testi yaptiracam insallah :KK70:
umarim hersey yolunda gider.
Hamile misiniz? Sonra yazmamışsınız merak ettim

Kızlar bi bqkın ne olur bunlar ne demek oluyor ?
SPERM COUNT, SEMEN
Your value 63.0 M/mL Standard range >=15.0 M/mL

Spermatozoa, morphology
Your value 3 % Standard range >=4 %

Semen volume
Your value 2.0 mL Standard range >=1.5 mL

Spermatozoa, motile %
Your value 22 % Standard range >=40 %

Sperm progressive %, Sem fld, Qn
Your value 14 % Standard range >=32 %

X