Erkek İnfertilitesi Sperm sorunları ile mücadele eden hanımlar...

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canım krugere gore 2
Who gorede 35 asilama icin ileri hiz yetersiz geldi ileri ve yerinde hareketlinin toplami 20 esim pazartesi üroloji doktoruna gidecek bakalim ne diyecek rabbim yardim et bizlere

canım spermleriniz daha toparlanmaya başlamış,sen böyle devam et gör bak çok güzel hız alacaklar

canım spermleriniz daha toparlanmaya başlamış,sen böyle devam et gör bak çok güzel hız alacaklar

Ayy canım inşallah herkesin mirac kandili hayırlara vesile olmasını diliyorum bugun esimle Eyüpsultan türbesine gidecegiz hepimiz için dua edecegim rabbim duâsi kabul olan kullarından eylesin canim sizin degerleriniz kac

Ayy canım inşallah herkesin mirac kandili hayırlara vesile olmasını diliyorum bugun esimle Eyüpsultan türbesine gidecegiz hepimiz için dua edecegim rabbim duâsi kabul olan kullarından eylesin canim sizin degerleriniz kac

çok teşekkür ediyorum amin canım,bende tüm islam aleminin MİRAÇ kandilini kutluyorum. bizede dua et canım. bizim değerler, bulunduğum şehirde sperm sayımız 4.5 millyonu bir türlü geçmedi istanbulda andromer diye bir yer var orda çok iyi bakıyorlarmış ordada 13 milyon gösterdi bizde tedavideyiz şimdi kontrol zamanımız geldi ayın 29 zunda eşim test verecek İNŞALLAH gelişme vardır canım doktor çok olumlu konuşmuştu

çok teşekkür ediyorum amin canım,bende tüm islam aleminin MİRAÇ kandilini kutluyorum. bizede dua et canım. bizim değerler, bulunduğum şehirde sperm sayımız 4.5 millyonu bir türlü geçmedi istanbulda andromer diye bir yer var orda çok iyi bakıyorlarmış ordada 13 milyon gösterdi bizde tedavideyiz şimdi kontrol zamanımız geldi ayın 29 zunda eşim test verecek İNŞALLAH gelişme vardır canım doktor çok olumlu konuşmuştu

Canım esin ne kullanıyor benim durumumu okumussundur ilk sayfada var tabiki canim hepimiz için dua edecegim suan yoldayiz

Canım esin ne kullanıyor benim durumumu okumussundur ilk sayfada var tabiki canim hepimiz için dua edecegim suan yoldayiz

tatlım eşim menegon 75 iğne kullanıyor haftada 3 defa. durumunu okudum ALLAHIM bir daha nasib etsin ve bağışlasın İNŞALLAH. 2.5 milyon spermle bile hamile kalan var bu değerlerinizle neden olmasınki. hareketinizde yükselir merak etme.

Son düzenleme:
canım eşim test yaptırdı sperm sayısı 21 milyon olmuş çok mutluyum :KK16::KK16::KK16:morfoloji ve hızda biraz sorun var İNŞALLAH onlarda düzelir

Canım bak ne guzel artmış esim buay test yaptirmiycam dedi takviyelere devam ediyoruz canim hiz durumu kaç morfoloji.?

Merhaba arkadaşlar

Buna benzer bir çok konu açıldı fakat neredeyse hiç biri aktif değil ben olabildiğince başaranların mesajlarını yada nette bulduğum önemli bilgileri burada toparlayacağım benim gibi günlerdir bu konuları araştıran ama topiklerin uzunluğundan net bilgilere ulaşamayanlar için kaynak olsun isitiyorum.

Sizde lütfen başarı hikayelerinizi duyduklarınızı paylaşın bende ilk mesajda güncelleyeyim olur mu.

Tabi bu sorunla uğraşan arkadaşlarda lütfen burada tanışıp kaynaşalım birbirimize destek olalım inşallah.

Sperm sayısını ve hareketliliğini artıran otlar ve bitkiler nelerdir ?

Ginseng: Geleneksel Çin tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir bitkidir. Bununla beraber testis bölgesine giden kan akımını artırarak sperm beslenmesini dolaylı yoldan artırır, yararlıdır.

Çakşır otu : Yüzyıllardır cinsel gücü artırıcı özelliğinden dolayı kullanılan bu bitkinin son yıllarda tesadüfen bulunan bir etkisi de sperm sayısını artırmasıdır. Türkiye'de güney illerimizde bolca yetişir. Bu bitkinin meyvelerini bölgede bolca yiyen keçi ve koyunlar; bol miktarda ikiz ve üçüz doğurduğu bilinmektedir.

Ayrıca Keçiboynuzu, Zerdeçal, C vitamini, Magnezyum, Yeşil Çay, Dong Quai, E vitamini , L-Karnitin, Çinko, B6 vitamini, arginin, B12 vitamini, Folik asit, Selenyum da sperm üretimini artıran bitki ve maddelerdir.

Bunlardan özellikle vitamin C ve E, folik asit,çinko ve selenyum çok önemlidir. Vitamin C ve E spermi dış zararlı etkenlerden yani oksidanlardan koruyan antioksidanlardır.
Çinko, B vitaminlerinin emilimi ve fonksiyonları için gereklidir. Testosteronu başka bir forma dönüşmesini engelleyerek prostat büyümesini önler. Testosteron ve sperm miktarını arttırır. Çinko eksikliğinde seks dürtüsü azalır.
Baklagiller, et, karaciğer, pekmez, bira mayası, tavuk yüreği, istiridye, süt ve süt ürünleri, yumurta sarısı, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, ay çekirdeği ve kabak çekirdeği bol çinko içerir bu nedenle en basitinden her gün en az bir avuç kabak çekirdeği tüketin.

Keçiboynuzu : Bol miktarda A, B, B1, B2, B3, B6, D vitamini ile kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, mangan içerir. Ayrıca fiber ile pektini bol ve sodyumu azdır. Sperm üretimini artırır, kilo vermeye yardım eder.

Arginin normalde vücutta bulunan bir aminoasittir. Vücutta önemli görevleri vardır. Hücre bölünmesi, yara iyileşmesi, bağışılık sistemi,vücuttan amonyağın atılması. Sperm hücreleri argininden zengin olduğundan, sperm sayısı az olan kişilerde arginin takviyesi ile sperm sayısınının arttığı gösterilmiştir. Et,nohut,somon balığı,fıstık,ceviz,susam,çukulata,kuru üzüm, mısır, badem, yumurta ve süt zengin arginin kaynaklarıdır. Bu nedenle bu besinleri de sağlıklı sperm üretimi için almalısınız.

Alıntıdır*

Arginmax

evicap

selenyum

bal,polen,arı sütü,ginseng

çakşır suyu

keçiboynuzu

c vitamini

çinko
reaksiyon:7,2
hacim:3,0
sperm sayısı:38 milyon
total sperm sayısı:114 milyon
motilite oranı:
a) hızlı progresyon:%10
b)yavaş progresyon:%20
c)proresif değil:%20
d)hareketsiz:%50
Total fonk. sperm:34,200.000
normal morfoloji(kruger):%1
vitalite: bakılmadı
aglutinasyon:yok
round cell:<1
lokosit:<1
HAZIRLIK SONRASI SPER ANALİZİ MORFOLOJİK DEĞERLENDİRME
Hacim:1,0
sperm sayısı:21 milyon Normal morfoloji:%1
total sperm sayısı:21 milyon baş anomalisi:%52
motilite oranı:%95 ara parça anomalisi:%24
a)hızlı progesyon:%40 kuyruk anomalisi:%23
b)yavaş progesyon:55 sitoplazmik droplet:%6
c)progresif değil:%0 teratozoospermi indeksi-TZI:1.06
d)hareketsiz:%5
total fonk.sperm:19,950,000
rölatif kazanım:%58
cnm sonuçlarımız bunlar galiba morfoloji sorun değilmi:KK43:

evet morfoloji düşük ama yıkanma öncesi testte harekette düşük. Bu yıkanma aşılama içinmi yapıldı acaba ?

inşallah güzel haberlerle geleceksin buraya. Eğer değerler çok kötü değilse beklemekte fayda var bencede. Ben 39 yaşındayım cnm 2 tup denemem var 1.de olumlu sonuç aldım bir evladım var maaşallah ikinci negatif :KK43: Bu 3.denemem olacak .3. ve son şansımız maddi olarakta manevi olarakta zor o yüzden sperm kalitesini düzeltip denemek istiyorum bakalım.

ilk defa duyuyorum biraz açarmısın lütfenn

İzmir'de olanlar bilirler:kestanepazarı camii altında sağlık natural dıye bir bitkisel urunler satan bir yer var.orada metin yıldırım bey ile yıllardır tanısıyoruz.oraya gelen hastaların ekserisi sperm sayı ve haraketsizliği vs sorunları yuzunden geliyorlar.o da spermiyografi tahliline bakarak kısıye ozel kürler hazırlıyor.kendısının ıfadesıyle.hazırladıgım bu kürlerden fayda görmeyeni daha görmedim dedi.canlı şahit olarakta bir gün ayaklarından bedensel engelli bir vatandas metin beye tesekkur etmek icin geldigini söyledi..megersem kullandıği kür sayesinde esi hamile kalmıs..o da tesekkur etmek ıcın geldıgını soyledı..bunun gıbı bır cok olayla karsılastıgını belırten metın bey hazırladıgı kürlerin içerigini gizli tuttugunu ama icerisinde caksir ve epimedium maddelerinin oldugunu bana söyledi..izmir dısında olanlar ıcın yardımcı olmaya hazırım..saygılar

Ben araştırmalarım sonucu kullanmaya karar verdiğiklerimi paylaşayım size arginmax ve keçi boynuzu kürü. Şimdilik bunlara karar verdi araştırmalarıma devam ediyorum :)

bizde arginmax ve keçiboynuu kullanmayabaşladık.birde evicap aldım ve macun yaptırdım aktarda.bal arısütü polen ginsenk caksır zerdeçal zencefil havuç tohumu çörek otu gibi bitkilerden oluşan bir karışım inş.iyi olur.

X