Erkek İnfertilitesi Sperm testi sonucu

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

wersaff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2014
567
96
33
IMG_3491.JPG
Kızlar bazı ark sperm analizini ve raporları okuya biliyor ,eşimin sperm sonucuna göre normal yollar ile çocuk sahibi olmamız imkansız mı ????

Eki Görüntüle 1996593 Kızlar bazı ark sperm analizini ve raporları okuya biliyor ,eşimin sperm sonucuna göre normal yollar ile çocuk sahibi olmamız imkansız mı ????
Canım ben pek bilgili değilim ama eşinin ileri hızı 0 sanırım. Pek bilgili değilim bildiğim kadarıyla ileri hız önemli diye biliyorum. Eşine keçi boynuzu pekmezi incir kuru çaksır suyu içir insallah faydasını görürsün

Kozlar sayı düşük biliyorum ama ileri hareketi anlamadım 0 mı acaba yoksa hareket az mı

Eki Görüntüle 1996593 Kızlar bazı ark sperm analizini ve raporları okuya biliyor ,eşimin sperm sonucuna göre normal yollar ile çocuk sahibi olmamız imkansız mı ????
Canım sayı düşük ve hareketsizlik problemi var malesef. Doktor eşine ilaç vermistir sanırım en az üç ay tedavi önermistir. Esinde varikosel yoksa bu sayi ve hareket tedavi ile düzelebilir. Kesinlikle ama kesinlikle eşine keçiboynuzu kürü yapmaya başla. Doktorun verdigi ilaclar yaninda e vitamini kullanmaya baslasin ve her gun bir avuc kuruyemis tuketsin. Allah in izniyle düzelir

Canım sayı düşük ve hareketsizlik problemi var malesef. Doktor eşine ilaç vermistir sanırım en az üç ay tedavi önermistir. Esinde varikosel yoksa bu sayi ve hareket tedavi ile düzelebilir. Kesinlikle ama kesinlikle eşine keçiboynuzu kürü yapmaya başla. Doktorun verdigi ilaclar yaninda e vitamini kullanmaya baslasin ve her gun bir avuc kuruyemis tuketsin. Allah in izniyle düzelir
Allah razı olsun kızlar ,ben vajinusmus olduğum için bir türlü tam ilişki olmuyordu .İlişki oluyor ama yinede sorunlu biz yine her ihtimale karşı doktora sorunumuz var mı diye gittik msslesef doktor aşılama bile olmaz direk tüp bebek dedi ve denedik geç kalmadan raporlu 9 yumurtadan 2 tane döllendi ikisi yüklendi ve tuttu .Maalesedki düşük ile sonuçlandı acaba bende dedim normal yollar ile hiç şansımız yok öu başka doktora da gitmedik tüp dedi ve yaptık ilaç bile verilmesi eşime ne yapsam dedim bende burdakilere sorayım dedim profösör elle bile muayene etti bir tana testisi hiç sperm üretmiyor ,herşeye rağmen ne hikayeler okuyoruz olanda var yani doktor açıklama yapmadı bende dihprdum hareketlilik var ama a meğer hiç yokmuş

Allah razı olsun kızlar ,ben vajinusmus olduğum için bir türlü tam ilişki olmuyordu .İlişki oluyor ama yinede sorunlu biz yine her ihtimale karşı doktora sorunumuz var mı diye gittik msslesef doktor aşılama bile olmaz direk tüp bebek dedi ve denedik geç kalmadan raporlu 9 yumurtadan 2 tane döllendi ikisi yüklendi ve tuttu .Maalesedki düşük ile sonuçlandı acaba bende dedim normal yollar ile hiç şansımız yok öu başka doktora da gitmedik tüp dedi ve yaptık ilaç bile verilmesi eşime ne yapsam dedim bende burdakilere sorayım dedim profösör elle bile muayene etti bir tana testisi hiç sperm üretmiyor ,herşeye rağmen ne hikayeler okuyoruz olanda var yani doktor açıklama yapmadı bende dihprdum hareketlilik var ama a meğer hiç yokmuş
Canım ben de iki sene cok agir vajinismus yasadim daha 6 ay önce atlattım. Ve ben vajinismus iken kocam da sperm sorunu varken iki kere dışa bosalma ile hamile kaldim ama malesef düşük ile sonuçlandı. Şimdi cok şükür bu ay tamamen jelsiz dogal yolla iliskiye baslayabildim eşim de 2.5 aydır vitamin ilaclari ve bitkisel kürler kullaniyor. Cok şükür cok düzelme oldu esimde. Ama yine dogal yoldan hamile kalamazsam tupbebek düşünüyoruz. Hic moralini bozma bir tane spermi olmayan erkeklerde bile küçük bir ameliyat ile testislerde sperm bulup tupbebek yapiyorlar. Allah hepimizin yardimcisi olsun
Allah var keder yok :)

Sağol canım benim hiç normal yolla denemedik bir kere tüp bebek yaptık maalesef bebeğimi kaybettim şimdi ise maddi manevi tüp bebeğe hazır değiliz bizde acaba normal yolla olur mu dedik bu kadar hareketsizliğe rağmen düşün ki sadece iki tane güzel döllendi o da fazla kaliteli değildi o yüzden umudum kırıldı haliyle düşük oluncada çok üzüldük kısmet artık

Sağol canım benim hiç normal yolla denemedik bir kere tüp bebek yaptık maalesef bebeğimi kaybettim şimdi ise maddi manevi tüp bebeğe hazır değiliz bizde acaba normal yolla olur mu dedik bu kadar hareketsizliğe rağmen düşün ki sadece iki tane güzel döllendi o da fazla kaliteli değildi o yüzden umudum kırıldı haliyle düşük oluncada çok üzüldük kısmet artık
Eşin bir ürologa gitsin canim doktora söylesin proxeed adli ilaci yazsinlar. Ayriyetten eczaneden e vitamini alip kullanmaya baslasin korkmaya gerek yok bu ilaclar vitamin zararsiz. Sen de evde esine keciboynuzu kürü yapmaya basla kuruyemis mutlaka her gün tuketsin. Insallah düzelme olacagina inaniyorum varikosel yoksa mutlaka ama mutlaka duzelme olur

Canım sperm sonucu kötü ama en azından umut var sana tavsiyem gıda takviyeleriyle bu sonucu kuvvetlendirmen tüp bebeğe gitsen dahil yumurtaların döllenmez döllenme olsa tutsa dahil düşük olma olasılığı çok yüksek allahım en kısa zamanda şifa verain inşaallah

Bu arada gınseng demirdikeni ve maça gıda takviyesiyle kaynımda çok güzel ilerlemeler kaydettik kafeinli içecekler gazlı içecekler kızartma yasak ayrıca e vitamini selenyum çinko bunlarda yükselmesinde etkilidir

IMG_3492.JPG
Canım sperm sonucu kötü ama en azından umut var sana tavsiyem gıda takviyeleriyle bu sonucu kuvvetlendirmen tüp bebeğe gitsen dahil yumurtaların döllenmez döllenme olsa tutsa dahil düşük olma olasılığı çok yüksek allahım en kısa zamanda şifa verain inşaallah
Allah razı olsun ,varikosel mi var eşimde ,hareket sıkıntısı mı var tam ayrıntılı yazar mısın 2. Testinide yolluyorum Allah rıza için

Eki Görüntüle 1998596
Allah razı olsun ,varikosel mi var eşimde ,hareket sıkıntısı mı var tam ayrıntılı yazar mısın 2. Testinide yolluyorum Allah rıza için
Canim esine keciboynuzu pekmezi yedir olmadi kaynat suyunuda caksir koku suyu icir incir fistik yedir. Kahve salam sucuk naget vb yiyecekleri kes bol bol sebze yap. Karides al temizlenmis dondurulmuslari var cok protein varmis icinde.

Eki Görüntüle 1998596
Varikosel nasıl anlaşılıyor bilmiyorum ama bizim ultrasonda teşhis kondu damar genişlemesi var diyor doktorlar arkadaşım bizim kullandığımız demirdikeni gıda takviyesi içinde çakşır otu arı sütü var

Eklentiler

• FB_IMG_1488430672183.jpg
    FB_IMG_1488430672183.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 226
Canim esine keciboynuzu pekmezi yedir olmadi kaynat suyunuda caksir koku suyu icir incir fistik yedir. Kahve salam sucuk naget vb yiyecekleri kes bol bol sebze yap. Karides al temizlenmis dondurulmuslari var cok protein varmis icinde.
Kahve icin oneride bulunmussunuz kafam karisti benim bildigim sperm artiriyor Turk kahvesi yanlis mi biliyorum

Kahve icin oneride bulunmussunuz kafam karisti benim bildigim sperm artiriyor Turk kahvesi yanlis mi biliyorum
Kafeinli içecekleri gazlı içecekleri hayatınızdan çıkartın kızartma hazır gıdalar meyve suları çorbalar kimyasalları özellikle hayatınızdan çıkarymanız gerekiyor çünkü vücut kendini onaramıyor türk kahvesi haftada 1 içilebilir ama içilmese iyi olur

Nescafe vb icin demistim. Benim bi konum var gormemissindir buyuk ihtimal. Benim esimde ilk testte 0 sperm cikti hic yoktu sonradan artti beslenme kilo bunlar onemli sigara alkol varsa birakmasi gerekiyor.

Merhaba arkadaslar esimin sperm test sonucu icin bir doktor iyi sikinti yok derken baska bir doktor asilama yapilmali dedi ürologa gittik oda test sonuca gore sinirda varikosal yok tekrar test yapalim demis arkadaslar aynalayan birisi bu testi yorumlarsa cok sevinirim simdiden Allah razi olsun

Eklentiler

• 2017-06-07 10.37.31.jpg
    2017-06-07 10.37.31.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 1.148
X