Erkek İnfertilitesi SPERM VOLUMU

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

elifmacit

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2022
38
5
24
ESIMIM AZOSPERM DEVLET HASTANESINDE YAPILAN SPERMIYOGRAMDA ESIMIN MENI VOLUMU 0.2 ML CIKTI 2. TESTTE ISE 0.4 ML OLMUSTU BAŞKALARININ BAKTIGIM SPERMIYOGRAM TESTLERINDE BU ORAN HEP DAHA YUKSEK OLMASI GEREKEN 1.5 ML TIKANIKLIGA BAGLI BU KADAR DUSUK OLABILIRMI DAHA HERHANGI BI TESHIS KOYULMADI AMA BEN BU DENLI DUSUK OLMASINI TIKANIKLIKTAN KAYNAKLANABILECEGINE BAGLIYORUM?

Hiç duymamıştım boyle bir sey. Tıkanıklık olsa ağrı olmaz mı? Meni üretimi azdır belki, hormonlarda da sorun olabilir.

Hormonlarının sorun yok ama eşim azosperm Bende anlamadım hiç bir doktor doğru dürüst cevap vermiyor varikosel de var ama ileri değil. Bende garip karşılıyorum özelde bi test vericez devlete suan hiç güvenim kalmadı umarım azosperm teşhisi yanlış çıkar.

ESIMIM AZOSPERM DEVLET HASTANESINDE YAPILAN SPERMIYOGRAMDA ESIMIN MENI VOLUMU 0.2 ML CIKTI 2. TESTTE ISE 0.4 ML OLMUSTU BAŞKALARININ BAKTIGIM SPERMIYOGRAM TESTLERINDE BU ORAN HEP DAHA YUKSEK OLMASI GEREKEN 1.5 ML TIKANIKLIGA BAGLI BU KADAR DUSUK OLABILIRMI DAHA HERHANGI BI TESHIS KOYULMADI AMA BEN BU DENLI DUSUK OLMASINI TIKANIKLIKTAN KAYNAKLANABILECEGINE BAGLIYORUM?
merhaba aynı durum bizde de var doktorda tıkanıklık ihtimali var dedi
siz sonuç alabildiniz mi acaba

Devlet hastanesinde değil tüp bebek merkezi bulunan bir hastanede yaptırın spermiogram testini. eşinizdeki varikosel kaç mm tek mi çift taraflı mı

X