Erkek İnfertilitesi Spermde Aglütünasyon ve Lökösit Hk.

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Muazzezhanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
4
1
33
Merhaba;

Evliliğimin 6. Yılındayım henüz Allah evlat sahibi olmayı nasip etmedi. Bende PKO var başlarda sayı ve hız sorunu vardı fakat en son gittiğimiz doktor eşimin ve benim test ve tahlillerimize bakıp "vakti gelmemiş" dedi. Ekim ayında covid 19 geçirdik ve bu virüsün spermlerde etkisi olup olmadığını görmek için en son 2 gün önce yaptırdığımız sperm testinde daha önce 0 olan ve zamanla 1 - 2 - 3 olan morfoloji 4 olarak çıktı fakat açıklama kısmında " Her alanda çokça sperm, 19 - 20 sayıda yuvarlak hücre ve sperm aglütasyonları görüldü" şeklinde bir sonuç aldık. Bu problemi aranızda yaşayan ve çözüme ulaştıran var mı?

Allah hiçbir kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Aglütasyon sperm sıvılaşma oranı maksimum 30dk olmalı ama bazen uzuyor bu süre. Uzadığında da hızı etkiliyor. Nac 600 asetilsistein günlük kullanılırsa bu oranı düşürüyor.

Aglütasyon sperm sıvılaşma oranı maksimum 30dk olmalı ama bazen uzuyor bu süre. Uzadığında da hızı etkiliyor. Nac 600 asetilsistein günlük kullanılırsa bu oranı düşürüyor.
Spermlerdeki yapışkanlık olarak biliyorum aglütinasyonu, ve lökosit yani iltihap var, çözen varmı acaba bu durumu...

Teşekkür ederim yorumun için 🤗

Bu nac 600ileri hareketlilik problemine iyi gelir mi

Bu nac 600ileri hareketlilik problemine iyi gelir mi
Hayır aglütasyon için. Evet yapışıkanlık azaldıkça sıvılaşma artıyor. Bunun sonucu harekete etki eder ama bunu içip hareket artar diye beklemeyin. Böyle bir sorun varsa bunu gidermek için asetilsistein kullanılıyor.

Hayır aglütasyon için. Evet yapışıkanlık azaldıkça sıvılaşma artıyor. Bunun sonucu harekete etki eder ama bunu içip hareket artar diye beklemeyin. Böyle bir sorun varsa bunu gidermek için asetilsistein kullanılıyor.
Nasil yani ileri hareket sıfır bizde onun için kullananlar duydum ben

L
Nac sorunu çözmek için kullanılır. Yani bunu içtim ileri hareket fırladı vs gibi bir durum olmaz bunu demek istiyorum. Karnitin takviyesiyle artırılabilir hız.
L karnitin l arjinin e vitamini c vitamini hepsini kullaniyoruz bakalim bu ay aşılama yaptiricaz yarin kontrol var

İleri hızlı %20 ve sayı da 15 milyon altıysa yaptırmayın. Diğer ayı bekleyin derim. Hız azsa aşılama tutmuyor.
En sayı 50 milyonlardaydi bir buçuk ay önce belki yükselmiştir o zaman da ileri hareket sıfırdı ama duzeldimi bilmiyorum artik bugun kontrolum var cuma aşılama galija

X