spermlerde hareket azlıgı..

Rosem

****BİRİCİGİM***
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2007
3.103
20
merhaba arkadaslar.sıteye yenı uye oldum..ben 15 aylık evlıyım..
1 sene boyunca bebıs dusunmemıstık korunmustuk..ama 3 ay once gıttıgım jınekologun esıme yapılmasını ıstedıgı sperm testınden cok telasa kapıldım..
esımın sperm testı sonucunda spermlerınde hareket azlıgı cıktı..senağlama
jınekolog,urolojı uzmanına gıtmemızı tavsıye ettı..

gıttıgımız urolojı uzmanı esıme 6 ay korunmadan ılıskıye gırmeden herhangı bır sey yapmanın gereksız oldugunu soylemıs..hatta bıze sperm testı yaptıran jınekolaga kızmıs:1shok:

2 aydır korunmayı bıraktık..henuz bısey yok..6 ay sonunda eger bebısımız olmazsa doktor gerı gelmemızı soyledı..esıme herhangı bır ılac bıle vermedı..

kafam cok karısık arkadaslar ayrıca tedırgın olmaya basladım..
sızce ne yapmamız gerekıyor..bu konuda tecrubesı olanlar varsa tavsıyelerınızı beklıyorum..

ayrıca sıtede kecıboynuzuyla ılgılı yazılanları okudum..esımın kecı boynuzu kullanması gerekırmı???

sımdıden hepınıze tesekkurler..sevgıler...yerimseniben

canim ayni sorun bizdede var.biz 1,5 yillik korunmasiz iliskiden sonra hala bebek sahibi olamayinca gittik doktora test icin.daha ewel bebek yapmaya karar verdigimizde bi deneyin olamzasa görüselim demisti doktorumuz.buyil gittik ilk bana tüm testler yapildi sonuc pozitif sorun yok.ama esime yapilan sperm testinde ayni hareket azligi cikti.bize acilen tüp bebek ve asilama önerdi doktor.suanda haber bekliyorum doktorumda bu islemler icin.sanirim ilac filanda bu islemlere baslayinca kullaniliyor.

merhaba arkadaslar.sıteye yenı uye oldum..ben 15 aylık evlıyım..
1 sene boyunca bebıs dusunmemıstık korunmustuk..ama 3 ay once gıttıgım jınekologun esıme yapılmasını ıstedıgı sperm testınden cok telasa kapıldım..
esımın sperm testı sonucunda spermlerınde hareket azlıgı cıktı..senağlama
jınekolog,urolojı uzmanına gıtmemızı tavsıye ettı..

gıttıgımız urolojı uzmanı esıme 6 ay korunmadan ılıskıye gırmeden herhangı bır sey yapmanın gereksız oldugunu soylemıs..hatta bıze sperm testı yaptıran jınekolaga kızmıs:1shok:

2 aydır korunmayı bıraktık..henuz bısey yok..6 ay sonunda eger bebısımız olmazsa doktor gerı gelmemızı soyledı..esıme herhangı bır ılac bıle vermedı..

kafam cok karısık arkadaslar ayrıca tedırgın olmaya basladım..
sızce ne yapmamız gerekıyor..bu konuda tecrubesı olanlar varsa tavsıyelerınızı beklıyorum..

ayrıca sıtede kecıboynuzuyla ılgılı yazılanları okudum..esımın kecı boynuzu kullanması gerekırmı???

sımdıden hepınıze tesekkurler..sevgıler...yerimseniben

ıyıde 6 ay duzenlı ılıskıde hareket azlıgı yukselecekmı :uhm:
sonucta bır sonuc var ortada bu sonuc eger tedavı edılmesse 6 ay sonrada aynı cıkacak bısu bosuna zaman kaybı
canım baska bı urolaga gıt 6 aydır korunmasız gırıyoruz dersın sende
zaten bunun tedavısı uzun suruyo b bırde 6 ay bosuna bekleyeceksınız su dr lar benı sınır edıyo ya ne kadar rahatlar

canım bizimde sorunumuz aynıydı biz ilk dr a gittiğimizde şubattı ve bize bahara kadar bekleyin dedi bizde 29 hazirana kadar bekledik değişen birşey olmadı buseferde aşılamadan başka şansımız yok dedi biz 3 aydır aşılama olması için bekliyoruz şimdi bana günlük olarak yumurta takibi yapılıyor haftaya aşılama olacak inşallah.
birde keçi boynuzunu deneyin faydalı olacaktır inşallah biz denemeye başladık eşimle

keçiboynuzu pekmezi ve taze soğanın sperm arttırdığını duymuştum

ıyıde 6 ay duzenlı ılıskıde hareket azlıgı yukselecekmı :uhm:
sonucta bır sonuc var ortada bu sonuc eger tedavı edılmesse 6 ay sonrada aynı cıkacak bısu bosuna zaman kaybı
canım baska bı urolaga gıt 6 aydır korunmasız gırıyoruz dersın sende
zaten bunun tedavısı uzun suruyo b bırde 6 ay bosuna bekleyeceksınız su dr lar benı sınır edıyo ya ne kadar rahatlar
doktorun soyledıgıne gore yenı evlı cıftlerde sperm testı degısıklık gosterırmıs..
bazen cok yuksek bazen cok dusuk olabılırmıs...
kıslar cok kafam karıstı....halbukı bu doktor bulundugum yerın en ıyı doktoru dıye duymustum...esımı nasıl ıkna edecem?doktorun soyledıgını duyduya gıtmek ıstemez tekrardan..zaten zorla gıtmıstısenağlamasenağlamasenağlama

bizi de doktorum hic korunmasiz iliskiye girmeden esimi doktora yolladi,yani biz hic korunmasiz denememistik ama maglesef esimde sperm bulunamadi,tam emin olmak icin baska bi doktora daha gittik ama sonuc ayni cikti,simdide tüp bebek merkezindeki doktor genetik ihtimali yüksek dedi ama esimin ailesinde sülalesinde herkesin cocugu var,tese yapilcak bakalim ne olcak allah hepimizin yardimcisi olsun,bu arada esim 1 haftadir keci boynuzu kürünü yapiyor bir umut iste

bizi de doktorum hic korunmasiz iliskiye girmeden esimi doktora yolladi,yani biz hic korunmasiz denememistik ama maglesef esimde sperm bulunamadi,tam emin olmak icin baska bi doktora daha gittik ama sonuc ayni cikti,simdide tüp bebek merkezindeki doktor genetik ihtimali yüksek dedi ama esimin ailesinde sülalesinde herkesin cocugu var,tese yapilcak bakalim ne olcak allah hepimizin yardimcisi olsun,bu arada esim 1 haftadir keci boynuzu kürünü yapiyor bir umut iste

canım benım Allah hepımızın yardımcısı olsun..bu kecıboynuzunu nasıl kullanıyorsun bıraz anlatırmısın...buarada bende dut pekmezını duymustum esım 1 aydır dut pekmezı ıcıyor..
en kısa zamanda esımın kecı boynuzunu kullanmasını saglıcam..
arkadaslar lutfen aranızda benımle benzer durumu yasayanlar varsa cevaplarınızı beklıyorum...sengözlerimebaksanab

canım benım Allah hepımızın yardımcısı olsun..bu kecıboynuzunu nasıl kullanıyorsun bıraz anlatırmısın...buarada bende dut pekmezını duymustum esım 1 aydır dut pekmezı ıcıyor..
en kısa zamanda esımın kecı boynuzunu kullanmasını saglıcam..
arkadaslar lutfen aranızda benımle benzer durumu yasayanlar varsa cevaplarınızı beklıyorum...sengözlerimebaksanab

Eşim 2 kez sperm testi yaptırdı.İlk test sonucunda sayı normal ,hareketlilik azdı.1 ay sonra tekrar test yaptırdı ikinci testte değerleri normala çok yakındı.Değerler değişebiliyor endişelenme hemen.doktor keçiboynuzunun işe yaramadığını döyledi bize bol bol bal ye demişti eşime,birde sigara ve içkinin bırakılması ve düzenli ve doğru beslenmede sperm sayı ve haretliliğini etkiliyormuş,

doktorunuzun 6 ay sonra gelin demesinin bir açıklaması bu olabilir.bizim dr umuz söylemişti.eğer ki yaşınız genç ise bunu önermiş olabilir. spermler 3- 6ay arasında yenileniyormuş vücutta..belki de dr unuz bunun geçici bir durum mu yoksa kalıcı mı olduğunu görmek için söylemişte olabilir.

Spermogram ile ilgili detaylı bilgi verebilirsen (ileri hızlı sayısı ve seviyesi morfolojisi gibi) daha iyi yardımcı olabilirim sanırım.

selam rosem keci boynuzunu yarim litre kaynayan suya 6-7 tane kirarak atiyorum,3 dakika kaynatiyoruz ve 20 dakika dinlendiriyoruz,sonra kasikla keciboynuzlarini cikart,ilk hafta sabah aksam 1 bardak icilcek,sonra heraksam 1 bardak 3 ay araliksiz yapilcak sonra insallah bi faydasi olur,faydasi var diye duydum bu sitede,bir umut diye iciyor esim

Spermogram ile ilgili detaylı bilgi verebilirsen (ileri hızlı sayısı ve seviyesi morfolojisi gibi) daha iyi yardımcı olabilirim sanırım.
arkadasım esımın sperm testı sonucları soyle:
ılerı hızlı:%11 ılerı yavas:%17 yerınde %28 hareketsız:%44
spermatozoa:22 mılyon total 88 mılyon
normal morfolojı:%61anormal morfolıjı:%39
vitalite:%85
ılgın ıcın tesekkur ederım semızotu..en kısa zamanda cevabını beklıyorum..yerimseniben

arkadasım esımın sperm testı sonucları soyle:
ılerı hızlı:%11 ılerı yavas:%17 yerınde %28 hareketsız:%44
spermatozoa:22 mılyon total 88 mılyon
normal morfolojı:%61anormal morfolıjı:%39
vitalite:%85
ılgın ıcın tesekkur ederım semızotu..en kısa zamanda cevabını beklıyorum..yerimseniben

Rosem yazdığın bilgilere göre vahim bi durum sözkonusu değil. Bence yaşlarınız müsaitse doktorunuzunda dediği gibi birkaç ay bekleyebilirsiniz. Bu aradada iyi bi dr bulmanda fayda var. Tavsiyem Tüp Bebek Merkezlerinin doktorlarından yanadır.
Umarım tedaviye gerek kalmadan sonuca ulaşırsınız.

arkadaşlar benim eşimdede önce hareket azlığı vardı şimdi o düzelmiş ama sayı düşmüş anlayamıyorum neye göre değişiyor benim eşimede doktor kuru incir tavsiye etmişti onuda deneyin

bizimde sorunumuz hemen hemen aynı 5 yıldır evliyiz ama bebek olmuyo benim tahlillerim gayet iyi eşimin sperm sayısı normal ,hareketlilik var ama sorun sperm de ileriye doğru hareket olmaması lütfen bana yardım edin bu akşam hemen keçi boynuzu yapıcam ama sayıda sorun yok ileriye doğru hareket ettirecek bi kür falan biliyorsanız lütfen yazın

bizimde sorunumuz hemen hemen aynı 5 yıldır evliyiz ama bebek olmuyo benim tahlillerim gayet iyi eşimin sperm sayısı normal ,hareketlilik var ama sorun sperm de ileriye doğru hareket olmaması lütfen bana yardım edin bu akşam hemen keçi boynuzu yapıcam ama sayıda sorun yok ileriye doğru hareket ettirecek bi kür falan biliyorsanız lütfen yazın

canım kecıboynuzuyla ılgılı detaylı bılgı froumda kecıboynuzu baslıgında var..okumanı tavsıye ederım..ınsallah yararını goruruz ben bugun uygulamaya baslıcam arkadaslar..sevgıler hepınıze..sengözlerimebaksanab

selam kizlar benim esimde yaklasik iki haftadir yapiyor ama tadi cok igrenc ona göre eslerinizi ikna edin,benim esim bazen yter icim disima cikcak diyor ama beni kiramiyor

canım kecıboynuzuyla ılgılı detaylı bılgı froumda kecıboynuzu baslıgında var..okumanı tavsıye ederım..ınsallah yararını goruruz ben bugun uygulamaya baslıcam arkadaslar..sevgıler hepınıze..sengözlerimebaksanab

saol canım bende dün başlıcaktım ama öğle bi yerde yaşıyoruzki keçiboynuzu bulamadım pekmezi varmış ne şanssızım ya! neye niyet etsem hep bi engel çıkıyo :1no2:

X