Doğuma Hazırlık Spinal anestezi sezeryandan korkmayın

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Anonim 163848Zc

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2022
12
-1
25
Kızlar 3 gün önce spinal anestezi ile sezeryan doğum yaptım o kadar çok sinirliyim ki saçma sapan ay yok çok acıdı ay hissettim ay bayıldım ayildim iyi misiniz? İnsanları korkutarak elinize ne geçiyor bilmiyorum. Hiç de korkmayın bu bünye meselesi de değil normal doğum yapmıyorsunuz değişkenlik göstermez. Ameliyat ortamı korkulacak yer değil gayet güzel sessiz sakin size sevecan elinizden tutan güzel insanlar var. Girer girmez pata küte sizi kesmiyorlar güzel bir sohbet tanışma ondan sonra yapılan işlem anlatılıyor ki içiniz ferah olsun anestezi uzmanı sizi oturtuyor belinizi soğuk batikonla sileceğini söylüyor o sıra da zaten hasta bakıcı sizi tutarken elinizi de tutuyor ki ben batikonu hissettim sonra iğne yapıyorum diyince hissetmedim bile bir baktım uyuşmuşum sonra sizi nazikçe yatiriyorlar. O sıra herkes hazırlanmış oluyor başında sohbet ederken bir bakıyorsun bir yerden bebek ağlıyor ne ara oldu derken istersen seni uyutalım diyorlar karar size kalmış ben hafif sedasyon istedim ve ne ağrı ne acım vardı dokunmalar evet hissediliyor ama acı yok o yüzden strese girmeyin kızlar

Herkes deneyimlerini paylaşıyor, genelde sormadan da “spinal anestezi aldım kötüydü” diyen pek yok forumda.

Ne güzel doğurmuşsunuz işte, millete salça olmadan paylaşsanıza deneyiminizi.

Kızlar 3 gün önce spinal anestezi ile sezeryan doğum yaptım o kadar çok sinirliyim ki saçma sapan ay yok çok acıdı ay hissettim ay bayıldım ayildim iyi misiniz? İnsanları korkutarak elinize ne geçiyor bilmiyorum. Hiç de korkmayın bu bünye meselesi de değil normal doğum yapmıyorsunuz değişkenlik göstermez. Ameliyat ortamı korkulacak yer değil gayet güzel sessiz sakin size sevecan elinizden tutan güzel insanlar var. Girer girmez pata küte sizi kesmiyorlar güzel bir sohbet tanışma ondan sonra yapılan işlem anlatılıyor ki içiniz ferah olsun anestezi uzmanı sizi oturtuyor belinizi soğuk batikonla sileceğini söylüyor o sıra da zaten hasta bakıcı sizi tutarken elinizi de tutuyor ki ben batikonu hissettim sonra iğne yapıyorum diyince hissetmedim bile bir baktım uyuşmuşum sonra sizi nazikçe yatiriyorlar. O sıra herkes hazırlanmış oluyor başında sohbet ederken bir bakıyorsun bir yerden bebek ağlıyor ne ara oldu derken istersen seni uyutalım diyorlar karar size kalmış ben hafif sedasyon istedim ve ne ağrı ne acım vardı dokunmalar evet hissediliyor ama acı yok o yüzden strese girmeyin kızlar
Sizin yaptığınız gibi insanlar tecrübelerini paylaşıyorlar. Ne güzel sorunsuz geçirmişsiniz sorunlu geçirenlere saldırmadan evladınızın tadını mı çıkarsanız ? Ayrıca sağlıkta her şey bünye meselesi. Bana iyi gelen başkasına iyi gelmeyebilir ya ne anlatıyorsunuz siz? Sıkıntısız doğum yaptınız diye sıkıntılı doğum yapanlara sinirlenmek nedir arkadaş?

Arkadaş seninle uğraşamam valla 😂 ne desem anlayacak birine benzemiyorsun çünkü

Ay yürü git ya. Doğurmuşsun, bebene bakacağına millete salça olmaya gelmişsin mahalle karısı gibi. Ben anlıyorum da, senin psikoloji nanay, idrak yolların iltihaplanmış.
Bu zekayla çocuk yetiştireceksin birde, peh.

Ay yürü git ya. Doğurmuşsun, bebene bakacağına millete salça olmaya gelmişsin mahalle karısı gibi. Ben anlıyorum da, senin psikoloji nanay, idrak yolların iltihaplanmış.
Bu zekayla çocuk yetiştireceksin birde, peh.
Benim anneliğime laf edecek en son zekasın sen. Kadın kadının düşmanıdır derler ya işte sen bunun başını çekiyorsun ben buraya millete salça olmaya değil tepkimi koymaya geldim ne gerek var milleti bu kadar korkutmaya kimin hakkı var? Tabi onlar ve senin gibi geri kafalılar anlayamaz formumu terk et lütfen uğraşamam seninle işine bak

Herkesin acı eşiği, korkusu, yapısı bünyesi farklıdır bunu biliyorsunuz değil mi? Sizin iyi gecti diye acı çekmiş zorlanmış kadınlar için ay şöyleymiş ay böyleymiş diye küçümser konuşmanız çok ilginç. İki yıl önce arkadaşımla ben aldırma işlemi yaptırdık iğnesinin acısı yakışı hâlâ aklımda ama arkadaşım güle oynaya çıktı. kaç yaşına gelmiş hatta anne olmuş insanlara bireysel farklılıkları öğretmek zorunda kalıyoruz.

Benim anneliğime laf edecek en son zekasın sen. Kadın kadının düşmanıdır derler ya işte sen bunun başını çekiyorsun ben buraya millete salça olmaya değil tepkimi koymaya geldim ne gerek var milleti bu kadar korkutmaya kimin hakkı var? Tabi onlar ve senin gibi geri kafalılar anlayamaz formumu terk et lütfen uğraşamam seninle işine bak

Kadın kadının düşmanı mı? Evet. Sen konunu açarken doğumda zorlanmış, bunu paylaşmış birçok kadının hikayesini paylaşmış olmasını hafife aldığın için esas düşman sensin.

Salça olmaya gelmiş olmasaydın konunu sadece kendi deneyimlerin üzerine açar, kimsenin paylaşımını dahil etmezdin, ki forumda bu yasak. Başka üyelerle alakalı konu açıp eleştiremezsin.

Senin forumun değil burası, babanın çiftliği mi hayırdır? Konundan engelleyebilirsin, mutlu olurum. Zeka seviyesine potansiyel tehlikesin çünkü, senin herhangi bir konunda sana asla yardımcı olmak istemem zaten bu zihniyette olduğun için.

Gerikafalı tam da bu yüzden sensin, doğurup anne olup insanların aynı doğumda zorlanmış olmasını hafife alıp abartı olarak görmek ne bir kadına, ne anneye, ne insanlığa sığmaz, yakışmaz.

Hadi, Allah çarşını pazar etsin, bu kafayla takıl dur.

Anladığım kadarıyla doğum öncesi çok korkutulrmuşsunuz o yüzden bu sitem.......... ilk kez doğum yapacaklara olumlu yönde motive edilmeli ama herkesin doğum tecrübesi farklı oluyor sağlıkla büyütün bebeğinizi

Anladığım kadarıyla doğum öncesi çok korkutulrmuşsunuz o yüzden bu sitem.......... ilk kez doğum yapacaklara olumlu yönde motive edilmeli ama herkesin doğum tecrübesi farklı oluyor sağlıkla büyütün bebeğinizi
Gerçekten Allah razı olsun beni anladığın için hem de nasıl korkutuldum biliyor musun ben yapmayın konuşmayın dedikçe daha çok beterini duydum çok teşekkür ederim 😊

Ben de sürekli sezaryenle ilgili korkunç hikayeler duyuyorum hatta genelde kendileri normal doğum yapmış da dıdısının dıdısı sezaryende çok zorlanmış oluyor. Sizi de çok yormuşlar galiba. Normal doğumla ilgili de böyle kötü anılar var. Zaten iki doğum şekli var birinden biri mecbur olacak herkes berbat hikayeler anlatmasa da biz de rahat etsek. Sezaryen kötü normal kötü e nasıl doğacak bu bebek. Bence kimse ne şöyle doğurucam diye tuttursun ne de başlarına geleni anlatsın. Hayırlısı neyse o olsun diyip bıraksın . Ben kimseye nasıl doğurdun da demiyorum sen hangisini düşünüyorsun diye başlıyorlar anlatmaya.

X