Aile Planlaması Spıral kılo aldırırmı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
1 yıldır hormonlu kullanıyorum çok kilo aldım.2 ayda bir regli olmaya başladım bedenim şiş bu ay regli öncesi çok kötü baş ağrısı çektim.En yakın zamanda çikarttiracağım

Bende 4 yıl kaldı hormonlu spiral. Kilo vermek yerine aldım. Spor+Diyet yapmama rağmen. Çıkartıldığında 5 kiloyla başlayıp adım adım verdim. Yani emeğimin karşılığını aldım. Regl çok az oluyordu. Migren nöbetlerim sıklaşmıştı. Çıkartıldıktan 6 ay sonra hamile kaldım. Şimdi bebeğim 3 aylık tekrar spiral düşünüyorum ancak bu sefer hormonsuz.

Ben bakırlı olandan taktırdım 80 kilolardan 57 lere düştüm. Sebebi ise 15 güne varan hafif kanamalar ,kansızlık sinir yaptığı için iştahsızlık da oluyor. 3 doğumumun üzerinden 7 yıl geçti ve gram kilo veremedim. 78 kiloyum. Adet günümü iple çekiyorum. Hemen bakırlı spiral taktırıcam.

öyle bir şey yok. bakır spiral asla kilo aldırmaz hormonlu ise çok az belki aldırabilir
Spirial kilo aldırır 47 kilo iken 83 olmam bu sebebtir . çünkü çok kanama oluyor kanamada üşümeye demir eksikliğine kan kaybına sebeb oluyor vücut bununla savaşırken diğer ay regl oluyor ve bu döngü devam ediyor. Ne kadar haplar ilaçlar,diyetler hatta 1 hafta aç kaldigimi biliyorum eksilme dahi olmuyor.17 yıldır spirial var 17 yıldır bu kilo savaşım devam etti.az yediğim için 83 de kalıyorum daha ileride olabilir. Ama yemek yemiyorum ekmeği kestim vsvsvs spirial kilo aldırıyor canlarım duymayanlar duysun. Sağlık ocakları sağlık kurumları kilo aldırıp aldirmadigini saklar çünkü aile planlaması hipokrat yemininin önüne geçmiş olur.soyleyeceklerim bu kadar.korunmak isteyen arkadaşlar.prezarvatif var daha sağlıklı. Ancak iyisini almak lazım hamile riski var patlaması vs

X