Spiral taktıranlar yorum yapsın lütfen

Yatutasa

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2021
27
9
27
Spiral taktırınca adet düzensizliği oluyor mu? Kanama fln yapıyomu taktıranlar memnun mu?

Ben hic memnun değilim. Bende surekli kanamaya yol açıyor. Cok asiri kanamam ve ağrım oluyor. Bildiğin 2 hafta sanci çekiyorum öncesinden sonrasinda. Bendeki durum cok normal degil genelde memnunlar. Doktorum istersen hormonluyla değiştirelim dedi ama 1 sene sonra icin bebek planımız var diye vazgeçtik. İlaçlarla kanamayı azaltıp ağrıyı azaltmaya çalışıyoruz.

Ben hic memnun değilim. Bende surekli kanamaya yol açıyor. Cok asiri kanamam ve ağrım oluyor. Bildiğin 2 hafta sanci çekiyorum öncesinden sonrasinda. Bendeki durum cok normal degil genelde memnunlar. Doktorum istersen hormonluyla değiştirelim dedi ama 1 sene sonra icin bebek planımız var diye vazgeçtik. İlaçlarla kanamayı azaltıp ağrıyı azaltmaya çalışıyoruz.
Ablamda taktırdı çok kanama yapmış bizim ailede taktıran kadınların hepsinde kanama çok yapmış bende öyle olurum die riske atmadı

Spiral taktırınca adet düzensizliği oluyor mu? Kanama fln yapıyomu taktıranlar memnun mu?
Merhaba ilk 2 ay adet düzensizliği oldu sonra düzene girdi yine ilk bir ay arada bir ağrı oluştu. Hepsi geçti ama çok memnunum. İlk taktırdıktan 1 hafta, 1 ay ve sonrasında her 2-3 ayda bir kontrole gidip ultrason ile yerinde olup olmadığını kontrol ettiriniz.

Özelde mi taktırdınız
Ben de geçen hafta taktırdım. Yorumlara baktıkça tedirgin olmuştum açıkcasi ama içimi rahatlattiniz. Ben 6 ay önce operasyon geçirdim. Aşırı kanamam ve rahim duvarında kalınlaşma vardı. 6 ay içerisinde tekrarlamış. Yeniden polipler oluşmuş. Hpv virüslerinde de artış olmuş. Mirena kalınlaşmayi önleyip adeti kesecek dedi doktorum. Umarım şifa olur

Çok ağrılı, kanamalı ve yoğun kanamaların oluyordu. Artık çekilmez bir hal alınca; smear, kürtaj ve polip ameliyatı yaptılar. Hepsi de temiz çıktı. Rahim duvarında anormal kalınlaşma oluyormuş bunu önlemek için hormonlu spiral (mirena) önerdi doktor. Devlet Hastanesi'nde dün yazdırdım, bu gün temin ettim ve hazırlıkla birlikte 5-10 dakikada takıldı. Regl 5. Günü ve bir saat öncesinden 25 mg ağrı kesici aldım. İşlem ağrısız diyemem, hatta 3-5 saniye baya ciddi ağrıdı. Sonra hafifleyerek sona erdi. Hemen USG ile baktı doktor, bir ay sonra da kontrole gel dedi. Araca vücudun nasıl tepki vereceğini zaman gösterecekmiş. Heyecanla bekliyorum.

Çok ağrılı, kanamalı ve yoğun kanamaların oluyordu. Artık çekilmez bir hal alınca; smear, kürtaj ve polip ameliyatı yaptılar. Hepsi de temiz çıktı. Rahim duvarında anormal kalınlaşma oluyormuş bunu önlemek için hormonlu spiral (mirena) önerdi doktor. Devlet Hastanesi'nde dün yazdırdım, bu gün temin ettim ve hazırlıkla birlikte 5-10 dakikada takıldı. Regl 5. Günü ve bir saat öncesinden 25 mg ağrı kesici aldım. İşlem ağrısız diyemem, hatta 3-5 saniye baya ciddi ağrıdı. Sonra hafifleyerek sona erdi. Hemen USG ile baktı doktor, bir ay sonra da kontrole gel dedi. Araca vücudun nasıl tepki vereceğini zaman gösterecekmiş. Heyecanla bekliyorum.
nasıl geçti sonrası acaba bilgi verebilir misiniz?

Bugün taktırdım ve şuan inanılmaz kasık ağrım var. Napcam bilmiyorum normal mi onu da bilmiyorum. Ağrısız bir işlem değil bence. Ben işlemden sonra bayılacak gibi oldum. Tansiyonum oynadı. Hatta kustum öyle rahatladım. Kendimi mi çok kastım bilmiyorum. Bundan sonrası iyi olsun inşallah ya. Bir daha uğraşmak istemiyorum. 😢😢😢

X