Aile Planlaması Spiral ve sürekli kanama ..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.659
Bir ay önce spiral taktırdım adetin 3.günüydü hiç doğum yapmadım .. adet normal sürdü ve bitti sonra 1-2 hafta hiç kanama olmadı regl dönemine 2-3 gün kaldı ama son 2 haftadır sürekli bi akıntı var doktora kontrole gittim enfeksiyon ya da kayma yok normal olabiliyor bazen böyle dedi bi hap ve fitil verdi onlarıda kullanıyorum ama hala akıntı var bu hep böyle mi sürecek sürekli düşünüp duruyorum gerçekten çok kötü bir durum sürekli kan olması bu ne kadar böyle sürüyor bilen varsa yardım edebilir mi ?
Doğum kontrol hapı falanda iğne vs..kullanamıyorum çünkü akciğerime pıhtı atmasına sebep oldu doğum kontroll hapları ve ölümden döndüm kullanmam yasak artık . Hamile kalmamda 3-5 yıl yasak hastalığımdan dolayı ölebilirim diye .

İlk aylar vucut alisana kadar boyle olabiliyor..fakat 6 7 aydan sonra halen asiri kanama varsa doktorlar cikarttirmani oneriyorlar

Bildiğim kadarıyla hiç doğum yapmamış kadınlar spiral kullanamaz ..
Size nasıl takıldı ?

Ben özele gittim uzman kadın doğumcuya takılabiliyormuş ama çok tercih edilmmmiyormuş hiç doğum yapmamışlar bi sorun olmuyormuş genelde yabancı ülkede hiç doğum yapmamışlara takıldığından bizim ülkede henüz takmıyormuş çoğu yer .

selam kızlar bende yaklaşık 3 ay once taktırdım kanamam kesilmiyo normal adet kanaması gibi degil daha az (akıntı gibi)ama var yani bılemedım napayım yaramadımı acaba?doğumdan once bekarkenden berı felaket agrı cekerdım regl donemınde ama kesıldı doğumdan mı spiralden mı bılmıyorum ama bende dr gıtmeyı dusunuyorum boyle devam ederse:KK43:

Canim bende emzrym bandaa fitil verdi niye verdi anlamadim 14 Tane fitilimin adı biokadin sizinki neydi ve niye fitil yazmış doktorum ne isee yarar

X