Aile Planlaması Spirali Taktırıp Bünyesi Kaldırmayan Çıkarttıran Arkadaşlar Oldu mu?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
Merhabalar ..

ben doğum yapalı 1,5 sene oldu spiral taktırmaya cesaret edemedim.

Annem ben küçükken 3. çocuğunu aldırmak zorunda kalmıştı

Çünkü spiral yerinden çıkmış ve annem hamile kalmış

Doktorlar sakat doğacağı için çocuğu almak istemişler ..

Aslında benim aklıma takılan soru ;

spiral normalden fazla kanamaya sebep oluyormuş

bir arkadaşım senelerdir spiralle korunuyor önceden 4-5 gün olan kanaması 10 güne sarkmış.. Hiçbir düzelme de olmamış

kimisini aşırı zayıflatıyormuş yani bünyeyi olumsuz yönde etkileyebiliyormuş..

Taktırması ayrı düşünce , geri çıkarttırması bir ayrı ...

Bu durumları yaşayan arkadaşlar oldu mu acaba ...

CANIM BEN ANLATAYIM.subatta dogum yaptım..hazıran ayında gidip spiral taktırdım..ama ne taktırış..o andan itibaren dünyam karardı..bir agrı bir kanama bir halsizlik..neyse gecer dedım 1 ay sabrettım ama gel bana sor..oturuşum yürüyüşüm bile değişti..üstelık bu bir ayda yanı 30 gunde 20 gün kanamam oldu..neyse 2 . ayıda bekledım gıdıp doktora ve ebeye sordum bu bır kac ayda böyle olabılecegını söyledıler.ama ne yedıgımden ne içtigimden bir şey anlyıordum..beynım sadece agrıya odaklanmıstı..2. ayın sonunda kontrole gittim..doktor bakar bakmaz enfeksıyon olmus hemde cıok fazla derhal tedavı olman gerekıyor eger spiralı cıkarmadan tedavıye baslarsak iyileşmezsın dedı..ebeye gönderdi..ebe spiralı cıkardı ama varya kadını öpmek istedım o an meger ben o acıyla yaşamaya nasıl alışmısım..öyle rahatladım öyle rahatladımkı anlatamam.sankı anamdan yenıden dogrum..o gün kuş gibi dolaştım..yanı benım spiral maceramda böyle bitti..tedavıye başladık 1 ay da tedavı oldum bırde onunla ugrastım yanı.taktırıp cok memnun olan arkadalsarımda var ama bana yaramadı..

canım anlattığın için teşekkür ederim . Anneme sürekli soruyorum acaba taktırsam mı diye

sürekli bana bünyemin kaldıramayacağını söyleyip duruyor. Tabii ki çok memnun kalan arkadaşlarımız da var.

bazen çok tehlikeli olabiliyor. kuzenim taktırmıştı. daha takılma aşamasında bayılmış. sonrasında günlerce süren bir baş dönmesi ve halsizlik. bir iki hafta sonra çıkartmışlar. ama yine de aylar süren baş ağrıları, baş dönmesi, halsizlik, titremeler...oturduğu yerde bile başı dönüyordu. beynim yanıyor sanki diyordu hep :KK43: kabus gibi günler yaşadı.

ayy kızlar korkutmayın bu kadar

bende dogumdan sonra spiral taktırmayı düşünüyorum

tırstım valla

ayy kızlar korkutmayın bu kadar

bende dogumdan sonra spiral taktırmayı düşünüyorum

tırstım valla

kuzenim doğum yapmamıştı, ondandır belki. rahim dar olduğu için. ya da spiralin maddesi iyi gelmedi vücuduna. zehirleyebiliyormuş çünkü. ama çok kötü günler yaşadı gerçekten. şimdi daha modern spiraller vardır he belki, daha zararsız olan.

söylenen kadar korkutucumu bu acaba bünyeden bünyeye degişebilirmi çünkü benim taktıran arkadaslarım var ama sikayet duymadım

söylenen kadar korkutucumu bu acaba bünyeden bünyeye degişebilirmi çünkü benim taktıran arkadaslarım var ama sikayet duymadım

değişir tabiki...nasıl ki doğum kontrol hapı bazısını hiç etkilemezken bazısının yaşamını alt üst ediyorsa bu da öyle..ama kötü etki edince tam ediyor işte. denemeden bilemezsiniz.

Ben taktırdım ama kaydı. Azdaha hamile kalacaktım ucuz atlattım.

kuzenim doğum yapmamıştı, ondandır belki. rahim dar olduğu için. ya da spiralin maddesi iyi gelmedi vücuduna. zehirleyebiliyormuş çünkü. ama çok kötü günler yaşadı gerçekten. şimdi daha modern spiraller vardır he belki, daha zararsız olan.
Merhaba konunuzu seneler sonra gördüm umarım görüp sizde geri dönüş yaparsınız,bende 2ay önce spiral taktırdım tamamen hayatım değişti sanki bas dönmeleri yüksek tansıyon sikayetleri bir türlü toparlayamadım 3gün önce cıkarttırdım ama hala bas donmem devam ediyor kuzenınızın ne kadar sürdü umarıö rahatlamısyır

X