Aile Planlaması Spiralle Hamile Kalan Var mıı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Tatlım spiral kalırsa daha büyük risk.. Çıkarttıktan sonra düşük ihtimalin tabi yüksek ama tevekkül olmak lazım biraz da nasip...

evet bende spirali çıkartıyım diyorum ama riskler beni korkutuyor bu hayatımda verilmesi gereken en zor kararlardan biri allah hepimizin yardımcısı olsun.....

spıralle hamıle kalınca eger bebekte bır sakatlık varsa bu 22.haftalardakı detaylı ultrasonda fln yada 2li 3lü testlerde anlasılmıyormu ozamn kesın bır sakatlık varsa ıstenırse gebelık sonlandırılabılır

bende spiralle hamile kaldim cok kafam karisikti her doktor baska birsey soyledi
spirali almayi denediler ama olmadi. bizde kurtaja karar verdik ama pismanim simdi
keske bekleseydim dedim. bence kurtaj olma zamana birak belli olur zaten ne olucagi ona gore
bir karar alirsin

merhaba arkadaşlar okadar kötü bir durumdayımki bir kızım birde 21 aylık oğlum var geçen hafta hamile olduğumu öğrendim hemde spiralle şoklardayım ne yapıcamı bilmiyorum oğlum daha ufak internettede çok kötü şeyler okuyorum spiralle hamile kalanların başına gelenlerle ilgili bebek sakat olabiliyormuş spiral bebeğe yapışabiliyormuş çok kararsızım aldırırsam günah oldugunu biliyorum ne yapıcamı bilemiyorum benim gibi olanlar varsa bana yardımcı olsun lütfennnn..........
Çok zaman olmuş yazalı ama ne oldu sonra? Sonu gelmemiş olanların? Bebişiniz sağlıkla geldi mi dünyaya?

merhaba arkadaşlar okadar kötü bir durumdayımki bir kızım birde 21 aylık oğlum var geçen hafta hamile olduğumu öğrendim hemde spiralle şoklardayım ne yapıcamı bilmiyorum oğlum daha ufak internettede çok kötü şeyler okuyorum spiralle hamile kalanların başına gelenlerle ilgili bebek sakat olabiliyormuş spiral bebeğe yapışabiliyormuş çok kararsızım aldırırsam günah oldugunu biliyorum ne yapıcamı bilemiyorum benim gibi olanlar varsa bana yardımcı olsun lütfennnn..........

Canım bebeğe yapışıp yapısmayacağını bilemezsin benim annem kız kardeşime spiral olduğu halde hamile kaldı ve hiçbirşey olmadı fakat olabilme ihtimali de çok yüksek bence hemen aldırma bebeğini doktora danis eğer bu durumu hamilelik sırasında ultrasonla tespit edilebiliyorsa etsin olumsuz bir durumda kürtaj olursun. Ayrıca engelli bir bebeğe bakmak hem maddi hem manevi olarak anne baba ve çocuğa çok büyük zarar verir..

Merhaba arkadaşlar spralle hamile kalanlar ne gibi belirtiler yaşadı acaba
Hemen dra mı gittiniz yoksa evde test yaparak mı emin oldunuz yardım lütfen

Ben bir dönem hormonlusunu kullanıyordum.Hormonlu olanı biraz tehlikeli olabilirmiş ama diğerinin hiç bir zararı yok diye biliyorum. Hatta elinde tutup doğan bebek fotoları vardı nette görmüştüm

Merhaba bundan 10 yil once beninde basima ayni sey geldi spiralle hamile kaldim kaymis meger hic farketmemisim hemen doktora gidip cikarttim biraz kanama oldu o kadar sorun olmadi simdi kizim 10 yasinda 😊insallah bisey olmaz korkmayın 🤲🤲

Merhaba bundan 10 yil once beninde basima ayni sey geldi spiralle hamile kaldim kaymis meger hic farketmemisim hemen doktora gidip cikarttim biraz kanama oldu o kadar sorun olmadi simdi kizim 10 yasinda 😊insallah bisey olmaz korkmayın 🤲🤲
belirtilerinz neydi normal hamilelik gibi adetiniz mi gecikti

Canlarım ben 1 buçuk yıldır spiral ile korunuyorum üstüne bide geri çekilme oluyor ama şu 4 gündür hayatımda ilk defa sadece dokununca göğüs uçlarım ağrıyor arada kasık batması gibi bişey oluyor ve dünden beridirde sadece sağ bacağımda bi sızı başladı daha adetimede 10 gün var 4-5 gündür var bunlarr sizce olabilir mi tedirgin de oldum napcam?🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Ucuz ve pahalı spiral var taktırirken dikkat etmek lazım özellikle çin spirali tehlikeli

X