stanbulda Devlet Hastanesinde doum

bebeto

aşksın sen cansın sen
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
482
63
arkadaşlar merhabaopuyorumnanaktan ben konturollerime küçükköy bilge hastanesine gidiyorum eşim doğum için devlet hastanesi daha iyi duymuş dogum için en gelişmiş cihazlaz ve uzman doktorlar var diye istiyor ama karar senin diyor sizce hangisi daha iyi devletmi yoksa özelmi biz ssk ya bağlıyız bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok sevinirim hihoyyyt

canım ben fikrimi yazayım saçma değil sorun bence tam teşekküllü hastane olması önemli mali açıdan özeller biraz daha masraflı oluyo ama ne bileyim devlet hastaneleri insana hijyen yada güleryüz vs. bakımından pek güven vermiyo yinede araştırmak lazım...

canım bazı özellerede sadece normal doğum olacaksa sadece yatak parası alınıyor o kadar.

forumlarda devlet hastanelerinde doğumda kötü davranıyorlar diye okudum.
bende aynı dertten müzdaribim. bi kere doğum yapsak tecrübe kazanıcazda rahatlıycaz opuyorumnanaktan

devlet hastanesinde doğum yapan biri olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum....
memnun kalanlar da vardı rmutlaka...
benim doğumum çok zor oldu...
hiç iyi davranmıyorlar, güleryüz, ilgi, alaka sıfır.... en ihtiyaç duyduğunuz anda yok.....
hijyen bakımından %100 güvenirim ama
doğumumu bakırköy ssk da yaptım bu arada....

bnde bir arkadaşdan duydum bakırköy kadın doğumda hiç ilgi alaka yok diyor 8-9 saat sancı çekmiş ama kimsenn umunda değildi diyor hatta bi hemşire hamile kalırken böyle demezsnz hoşunza gider gb bi cümle kullanmış aferdersinz bn burda yazamıyorum şuan arkadaşım resmen psıkolojik bunalıma girdi kesnlkle tavsiye etmyo arkadaşım özelde ol sen bnce bende hastane araştryorum avcılardayım bnde özelde doğum yapcam allah izn verirse

bence gittiğin hastanede çok güzel ve temiz bir hastane değil ben hiç beğenmiyorum ben değil ama yengem orada yaptı gidiceksen özele gop hastanesinde kezban narin kıyak var ben ona gidiyorum kısmet olursa orada doğum yapıcam

dediğim gibi doktorum çok iyi alakalı bugün doğum şeklini sordum eğer bir aksilik olmazsa normal dedi bilge hastanesinde doğum yapmış tanıdıgımda yok araştırmak istedim 6 haflık öğrendiğimden beri aynı doktora gidiyorum dogumuda aynı doktoru istiyorum ama temizmi dogumdada muaynedeki gibimi davranıyr çok merk ediyorum eşim devlet hastanesi daha iyi diyor ama şişli etfal hastanesinde annem doğum yaptı dediğiniz gibi ne hijyen var nede güler yüz zaman az kaladı 34 haftlık oldum ne yapacagım bilmiyorum

Ben bakırköy yenimahallede kürtaj oldum o kadar iyi davrandılar ki anlatamam

bir doktor müdehalaeyi yaparken bir tanesi beni sakinleştirdi bir hemşire hep yanımdaydı

narkoz veremediler...Öksürüğüm vardı...Risk var diye ayık bir şekilde oldu kürtajım

kürtaj sonrası da çok ilgilendiler.Bilmiyorum bana mı rastgeldi ama çok iyi davrandılar

abimin eşide göztepe ssk da yaptı dr.un özel muayenesine hep gitti doğum da sadece oraya gitti ama ben cesaret edemedim ben medıcana çamlıca da yaptım çünkü devlet hstlerini biliyoruz ilgi vs yok doğumda da konuşma tatlı dil şart ben normal doğum yaptım ebeyle de dr.lada konuşarak karar gene de sizin

devlet hastanelerindeki doktorların daha tecrübeli oldukları doğrudur ama ben çevremden yakın zamanda çok korkunç hikayeler dinledim.bir arkadaşım kendisiyle birlikte 6-7kadının aynı yerde çıplak vaziyette bekletildiğini ve hepsinin sancıyla bağırdıklarını,kendisinin ebelere yardım edin diye yalvardığını ve hiçbirinin oralı olmadan o ortamda yemek yediklerini anlattı.başka biri doğum sırasında görevlilerin kendisini 'bağırdığı' için onur kırıcı biçimde azarladığını söyledi.bu arkadaşımın eşine birçok malzeme aldırılmış ve hiçbiri kendisi için kullanılmamış.özel ilgi göstermesi için 'harçlık'verilen hemşireler ebeler ortada görünmemiş.

Son düzenleme:
valla bana o vaziyetimde öyle laf eden ebenin taa ebesini....
offf yaa ..rezilliğe bakın hele...

bnde bir arkadaşdan duydum bakırköy kadın doğumda hiç ilgi alaka yok diyor 8-9 saat sancı çekmiş ama kimsenn umunda değildi diyor hatta bi hemşire hamile kalırken böyle demezsnz hoşunza gider gb bi cümle kullanmış aferdersinz bn burda yazamıyorum şuan arkadaşım resmen psıkolojik bunalıma girdi kesnlkle tavsiye etmyo arkadaşım özelde ol sen bnce bende hastane araştryorum avcılardayım bnde özelde doğum yapcam allah izn verirse

arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım edın..... su an 26 hftlık hamileyim ama nerede doğum yapacağıma karar veremedim okmeydanında oturuyorum ssk mı olsun yoksa özel mi bilemiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

X