Stres gebe kalmaya engel mi

Selinaysun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2022
714
259
43
Herkese merhaba,
41 yaşındayım. İki gebelik kaybim var. Çocuğum yok ve yaşımdan dolayı zaman kaybetmeden çocuk yapmamız gerektiğini söylüyor doktor. Ancak çok zor günler yaşıyorum. Hem kayıpların var yine aynısı olur diye stresliyim hem yaşımdan dolayı bir daha hamile kalamamaktan korkuyorum. Daha da ağır i abim kaza geçirdi yoğun bakımda ve çok stresli bir süreçten geçiyorum. Bu durum gebe kalmama ne kadar engel olur. Stres kesinlikle engel mi yoksa stres altında hamile kalan var mı? Bu konuda desteğinizi rica ederim.

Ben babamı kaybettiğim ve aldatıldığımı öğrendiğim ay hamile olduğumu da öğrenmiştim ama sonra yaşadığım yoğun stresten dolayı düşük yaptım. Yani hamile kalınsa bile stres düşük yapmaya neden olabiliyor. Bu arada abinize Allah şifa versin, bir an önce iyileşir umarım. Sizde en kısa sürede bebeğinize kavuşursunuz inşallah.

Ben babamı kaybettiğim ve aldatıldığımı öğrendiğim ay hamile olduğumu da öğrenmiştim ama sonra yaşadığım yoğun stresten dolayı düşük yaptım. Yani hamile kalınsa bile stres düşük yapmaya neden olabiliyor. Bu arada abinize Allah şifa versin, bir an önce iyileşir umarım. Sizde en kısa sürede bebeğinize kavuşursunuz inşallah.
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Amin Allah tüm şifa bekleyen hastalara şifa versin ve bebek isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin.
Doğru sonrası için de tehlikeli stres ama elimde değil nasıl asacağım bilemiyorum

Bu arada başınız sağolsun mekanı cennet olsun babanizin

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Amin Allah tüm şifa bekleyen hastalara şifa versin ve bebek isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin.
Doğru sonrası için de tehlikeli stres ama elimde değil nasıl asacağım bilemiyorum
Stres yönetimi bi aralar benim de hiç başaramadığım birşeydi, özellikle kayıplardan sonra daha da artıyor tabi. Ben psikolojik yardım almıştım, siz de alabilirsiniz. Hamilelikten önce ve sonra özellikle annelikte sağlam bir psikoloji gerekiyor ☺️

Abinize rabbim sifalar versin insallah bir an once toparlanir

Aslinda benden daha cok stres yapan biri yoktur sanirim bebek hakkinda cok sukur hamileyim ama
Stres herturlu etkiliyor hamile kalsaniz bile
Surzkli kafanizda bebek bebek diye dolanmak Cok zor
Mecburi gibi hissettiginizde isler daha da zorlasiyor o yuzden boyle baslamamak sizin icin en iyisi

Aslinda benden daha cok stres yapan biri yoktur sanirim bebek hakkinda cok sukur hamileyim ama
Mecburi gibi hissettiginizde isler daha da zorlasiyor o yuzden boyle baslamamak sizin icin en iyisi
Sadece bebek konusu olsa asabilirdim belki ama abimin durumu araya girince herşey zorlaştı. Keşke yaşım bu kadar ileri olmasaydı da biraz erteleyebilseydim

Amin inşallah.
Kesinlikle. İlerisi için daha da çok gerekli

Babanızın mekanı cennet olsun inşallah 🌺

Stres kesinlikte gebe kalmaya engel yaşınıza istinaden şunu söylemeyi çok isterim benimle aynı tarihlerde doğum yapmış 2021 aralık anneleri topiğinde gördüğüm sizin yaşlarınızda birisi vardı ve tüp bebekle hamile kalmıştı ancak geçenlerde gördüm ki 2. Bebeğine hamile hemde doğal yollar ile😊

İlki sağlıkla gelsin de doğum anne vücudunu çok değiştirirmiş 2. İçin Allah büyük gerçekten ❤️

Babanızın mekanı cennet olsun inşallah 🌺

Stres kesinlikte gebe kalmaya engel yaşınıza istinaden şunu söylemeyi çok isterim benimle aynı tarihlerde doğum yapmış 2021 aralık anneleri topiğinde gördüğüm sizin yaşlarınızda birisi vardı ve tüp bebekle hamile kalmıştı ancak geçenlerde gördüm ki 2. Bebeğine hamile hemde doğal yollar ile😊

İlki sağlıkla gelsin de doğum anne vücudunu çok değiştirirmiş 2. İçin Allah büyük gerçekten ❤️
İnşallah canım. İlki olsun da ikinci ye Allah kerim ♥️♥️🙏

X