Tatlı Tarifi Su Muhallebisi-Resimli

prensesfb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008
24.376
7
hafif bi tatli ister gulsuyu dokerek ister sadece pudra sekeri dokerek yiyebilirsiniz

4 çay bardağı süt

8 çay bardağı ılık su

1,5 su bardağı şeker

2 çay bardağı nişasta

1 paket vanilya

Soğuk süt ile su orta boy bir tencereye koyun. Üstüne nişasta koyun ve iyice karıştırın. Daha sonra ocağa koyun. Kıvama gelince şeker ve vanilya koyun. Elde edilen karışımı hafifçe ıslattığınız bir borcama koyun. Dolapta bir gece boyunca dinlendirin. Sonraki gün muhallebiyi kare kare keserek dilerseniz üstüne pudra şekeri ve gul suyu dökerek servis yapınız.

217.jpg

hiç denememiştim cnm annem şeker hastası olduğu için sütlü tatlıları genelde çok yaparım kesin deneyeceğim ellerine sağlıkopuyorumnanaktan

hiç denememiştim cnm annem şeker hastası olduğu için sütlü tatlıları genelde çok yaparım kesin deneyeceğim ellerine sağlıkopuyorumnanaktan

canimcimm annen seker hastasiyla sekersizde yapabilirsin veya stevya da kullanabilirsin ben diyet yaparken seker koymuyorum onun yerine pudra sekeri konuyo ya ustune sekeri oyle dengeliyodum afiyet olsun bitanem

kıs ne zaman ekledin ben görmemişimmm yapalım bakalımmm nasılmışşşş
eminim senin gibi ballı ballı tatlıııdırrrr
zemuszemuszemuszemuszemuszemuszemuszemus

değişik bir lezzete benziyor muhallebi tarzı şeyleri severim ama su muhallebisini hiç denemedim...
ellerine sağlık...

X