Şuan O Kadar Sinirliyim Ki

Amaan kedi de bu diyalogları duyduysa benim bu insanların içinde ömrüm uzun olmaz diye düşünüp kaçma hazırlıkları yapıyor olabilir aman dikkat 😒

Bence yengeniz konuşmaması gereken birşeyi konuşmuş fakat sizde bu kat benim bu ev benim falan gibi konuşarak bence gereksiz bir konuşma yapmışsınız.. Yani sorduğunuz için cevap veriyorum mesela ona, yengecim ben kimseye sormuyorum ki nereye ne zaman gelip nereden ne zaman gideceğimi falan şeklinde bir cevap verip susturabilirdiniz.. Hem daha sinir bozucu 😁
Onu dememin sebebi hep bizim kati çok begenmesi açık açık soylemesede bu kati icten içe istedigini biliyorum ondan oyle dedim

Ben size hak verdim
Babamın malında hiç katkısı söz hakkı olmayan biri gelip de hepsini kendi kazanmış gibi hangi katı vereyim dese ben de sinir olurdum
Yengeniz o ortamdaki miras konusunda en son söz sahibi kişi
Kendini biraz fazla kaptırmış
Yengenizden daha uzun süre evliyim
Şakasına bazen miras tarla konuları açılınca benim hiç bahçem yok valla hepsi kayınpederimin nasıl isterse öyle yapar deyip çekiliyorum

Diğer bir taraftan da siz de ailece hep bu anı bekliyor gibi herkes bi laf saymış
Sanırım sizin de alıngan veya nazlı bir yönünüz var ki herkes hemen sizi yükseltmeye çalışmış
Siz de ailece çok uzatmışsınız gibi geldi
Hadi siz cevap verdiniz abinizden biri verdi tamamdır yani
Tüm aile tek tek niye replik hazırlamış şaşırdım
Belki diğerleri de yengeye gıcık oluyordur
Fırsat bu fırsat dediler 🤷‍♀️
Çünkü bu ilk patavatsızlığı değil nerede ne konuşacağını bilmiyor onun için herkes cevap verdi

Buna benzer bir diyalog bende yaşamıştım yengemle. Burada yenge hanımın savunuldugu gibi safça bir muhabbet olmuyor açıkçası. Yengenizin tavrından anlıyorsunuz ne niyetle söylediğini. Hiç fırsat verme herkes kendi ailesinin mal varlığına karışsın bı zahmet
Zaten artik mesafemi korucam bu böyle bir değil iki değil

Aile apartmanı terörü bu nerede gorsem tanirim. Uzak uzak, ozerk ozerk olmak lazim. Sen de evlen geç bir kata yerles. Ziyan zebil zehir zıkkım olsun ömrünüz.

Ben hic görmedim boyle tek cati altında gelin gorumce elti huzurlu yasayan. Insanın dogasina aykırı.

Valla çok iyi cevap vermişsin yaşına göre.
Burada yengen sana takılmıştır diyenler olmuş hiç aldırma, yengenin söylediklerinin altında açgözlü pis zihniyeti yatıyor. İç güveysi demesinden bile belli. Kendi de oraya gelin gelmiş damat niye gelemiyor?
Böylelerinin ağzının payını vereceksin çok güzel almış cevabını.

Buradaki kadınlar görümcelere antipati duyduğu için aşırı bir empati yapma eğiliminde yenge hanımla.
İyi niyeyli olsa zaten ortamda herkes varken en son gelen yeni gelin olarak kp nin malını mülkünü açmaz.
Ne alaka yani?

Bu konuyu yengenin açtığını düşünsenize. Taşlarlardı burada sanane kp nin malından diye
Ben hem gorumceyim hemde görümcem var. Benim yengelerimde ailemin bana ev vermesinden rahatsız ve bunu defalarca dile getirdiler aynı zamanda eltimde görümceme babasının mal vermesinden rahatsız. Ben bu kafayı anlamıyorum kız çocuk evlat değil mi?

Zaten artik mesafemi korucam bu böyle bir değil iki değil
En iyisini yaparsın. Bende kız kardeşim yok diye yengelerimi abla olarak gördüm ona göre davrandım ama aynı karşılığı göremedim. Şimdi yengelerimle seviyeli ve saygılı ilişkim var kimsenin aile yaşantısına karışmam, abilerime ne yengelerimi kötülerim ne de abilerimin dert yanmasını dinlerim. Herkes evinde yuvasında mutlu olsun

Ben hem gorumceyim hemde görümcem var. Benim yengelerimde ailemin bana ev vermesinden rahatsız ve bunu defalarca dile getirdiler aynı zamanda eltimde görümceme babasının mal vermesinden rahatsız. Ben bu kafayı anlamıyorum kız çocuk evlat değil mi?

Hayır verir vermez yengene ne? Abin rahatsız olsa ( O da normal değil ama) yine neyse diyeceğim. Ama ben utanırım ya. Eşime babasından kalan bir iki bir şey var. Daha evde konusunu açmadık. Ortak edinilmiş mal değil, bir şey değil.

Aile apartmanı terörü bu nerede gorsem tanirim. Uzak uzak, ozerk ozerk olmak lazim. Sen de evlen geç bir kata yerles. Ziyan zebil zehir zıkkım olsun ömrünüz.

Ben hic görmedim boyle tek cati altında gelin gorumce elti huzurlu yasayan. Insanın dogasina aykırı.
Allah korusun ne işim var

Hayir sorun şu ki onlar hangi hakla istemiyorlar söz sahibi bile değiller bu konuda

Hayir sorun şu ki onlar hangi hakla istemiyorlar söz sahibi bile değiller bu konuda
Aaa olur mu babamla birlikte kazanıp annemle beraber birikim yaptılar nasıl söz sahibi olmazlar 😁 şaka bir yana yengelerimede, eltimede ailelerinden bir yer verilmiyor onlarda sanıyor ki tüm aileler böyle kız evlatlarına bir şey vermezler. Benim yengelerim annemin bana çeyiz olarak aldığı eşyaya, öğrenciyken babamın verdiği harçlığa karışmış insanlar. Ben üniversite öğrencisi iken bir hafta sonu eve geldim, evde misafirlerde vardı yengem herkesin içerisinde"iyi alıştın gelmeye bakalım evlenince de babamın evi var diyebilecek misin" dedi. Nisanima, düğünüme gelmeyeceğini söyledi gelmedi de zaten.

Yengemler abimler oturuyorduk benim 8 yıldır sokakta baktığım bir kedim var ben dedim ki kedi 30lu yaşlarımda şu yaşında olur deyip hesapladım bana artık arada bir gelir görürsün dedi ben de nasıl yani ben hep buradayım dedim bizim alt katımızda oturuyorlar bana dedi ki seni hangi kata alalım istersin ben de dedim ki ben zaten hep buradayım nasıl arada bir sonra gülerek dedi ki bir de iç güveysi getir istersen canim he ben de sinirlendim ne alaka dedim bu kat zaten benim dedim babamda anlamadi o sıra ama beni onayladı hemen gozlerini belerterek abime bakti evet getiricem dedim sonra küçük abim kardeşim her zaman benim yanımda o abisiyle kalıcak dedi onunla evli olan büyük abimde her yer kardeşimin istediği yerde kalır dedi annemde zaten kızımın iki abisi var başka kimi var ki istediği yerde gider kalır dedi o kadar sinir oldum ki daha geleli alti ay olmuş benimle ic guveysi bilmem neyli konuşuyor hadi alti ayi geçtim sanki oturduğu daire kendisinin hepsi babamin bana gelmiş mal mülk davasi yaptırıyor normalde asla demem burasi benim şurası benim diye çok şükür babam yaşıyor ama o sinirle o şekilde konuştum o kadar sinir oldum ki size anlatamam burada hep gelin görümce olayları okuyordum ben hiçbir zaman buraya oyle bir konu gelip acmicam demiştim her şeyi alttan alıyordum kötü görümce olmiyim deyip gormezden geliyorum ki ne giderim ederim benden yaşça büyük 30 olucak yakında ben daha 19 yaşındayim ailemin abilerimin yanında benimle nasil konuşması gerektiğini bilmiyor ilk tanıştığımız gün benim ablam yok ablam olur musun demistim o günden beri abla derim ama olmuyor işte ama öbür yengemle asla öyle değilim o bana gerçek abla neyseki birinden kurtardık
Yanı yaşınız çok genç...bu yaşlarda olur öyle gerilimler...yengeniz tabiki hadaizlik etmiş o ayrı..belliki cahil.size gelince yaşınız biraz daha olgunlaşınca başkalarının söylediklerini kaale almayacaksınız eminim...zira evlendiğinizde anlayacaksınız hayatın zorluklarını o zaman bu olayı hatırlayıp ne gereksiz konulara sinirlenmişim diyeceksiniz...tavsiyem yengenizi boş verin...haz etmiyorsanız görüşmeyin geldiği zaman odanızdan çıkmayın..kimse sizi zorlamaz nasılsa..

Iyi yapmissiniz cevap vermekle haddini bilsin. Hadsiz. Sana yer tayin edecek en son kisi bile degil yenge hanim. Ben nisanlandigimda abim yeni evlenmisti. Babamin maddi durumu iyi bizim gelinde mal mulke fazlasiyla merakli. Burasi bizim surasi bizim deyip duruyordu. Babamin mali icin ben bile kizi olarak bizim demedim hic kardeslerimde ayni sekilde. Bana durmadan sen artik misafirsin evlenince misafir gibi gelip gideceksin diyordu. Sen kendini babanin evinde misafir olarak goruyor olabilirsin ben hic bir zaman babamin evinde misafir degilim dedim. 9 sene oldu bu sebeplerden dolayi gorusmuyouz konusmuyoruz. Simdide babamin yurt disindaki evine coreklendi abim bekarken ev onun adina alinmisti bazi formaliteler yuzunden oda abimin elinden almaya calisiyor simdi 😑 savunmasida ben kizlarimin hakkini damatlara yedirmem (ailedeki tek damat benim esim 😂). Ac gozlu pis zihniyetlerinde bogulur boyleleri insallah.

Iyi yapmissiniz cevap vermekle haddini bilsin. Hadsiz. Sana yer tayin edecek en son kisi bile degil yenge hanim. Ben nisanlandigimda abim yeni evlenmisti. Babamin maddi durumu iyi bizim gelinde mal mulke fazlasiyla merakli. Burasi bizim surasi bizim deyip duruyordu. Babamin mali icin ben bile kizi olarak bizim demedim hic kardeslerimde ayni sekilde. Bana durmadan sen artik misafirsin evlenince misafir gibi gelip gideceksin diyordu. Sen kendini babanin evinde misafir olarak goruyor olabilirsin ben hic bir zaman babamin evinde misafir degilim dedim. 9 sene oldu bu sebeplerden dolayi gorusmuyouz konusmuyoruz. Simdide babamin yurt disindaki evine coreklendi abim bekarken ev onun adina alinmisti bazi formaliteler yuzunden oda abimin elinden almaya calisiyor simdi 😑 savunmasida ben kizlarimin hakkini damatlara yedirmem (ailedeki tek damat benim esim 😂). Ac gozlu pis zihniyetlerinde bogulur boyleleri insallah.
Ne kadar görgüsüzmüş ya, kızlarının hakkıymış şuna bak. Okuyunca sinir oldum. Dağdan gelip bağdakini kovmak resmen. Babanız geri üstüne alamıyor mu? Yada eğer illaki onların üstünde kalacaksa payınızı versinler💁‍♀️

X