suçlu benmişim,

Herkesin evliliğinde böyle cümleler kuruluyor mu? Normal mi bu?
Ömrüm oldukça ne annemden ne babamdan duydum böyle küfürleri, hakaretleri.
Hiç normal olabilir mi??
Kimin eşi yaninizda karısına/kocasına salak diyor?
Egitimcisiniz, işiniz gücünüz de varmış. Bu adamla geçen her gun ozguveninizden götürecek, Zaman geçip çocuk büyüyünce isteseniz de ayrılmaya cesaret edemeyeceksiniz

Sen eğitimci değil misin? Çalışmıyor musun? Pasaportunun parasını sen vermedin mi, neden o çıkartmis olsun?
Maddi olarak para kazanmıyor musun zaten, neden senin kazandigin paraya karışsın?
Arabayı sana bırakırmis. O arabada hiç karın yok mu? Arabayı alırken senin altınlarını kullanmadı mi? Ya da o kredi öderken sen eve katkıda bulunmadin mi? İşini kolaylaştırmadin mi?
Sanki lütuf gibi anlattığın şeylerin hepsi zaten senin hakkın. Ayrıca babasını seviyorsa yine sevsin. Haftasonu babada kalıyor çocuklar yaz tatillerinde somestrlarda babada kalıyor uzun uzun. Boşandı diye çocuğu mu reddedecek?

hayır normal değil bu durum. adam normal değil.

Amin inşallah. Kararı almamda beni tutan tek şey oğlum. Aslında saygı ile devam ediyor olsak bu kadar yorulmazdım ama bizim evliliğimiz hep bir çatışma üzerinde ilerliyor. Bak tam iyileşemedi oğlum hala öksürük var burnu katı balgam. Bugün kontrole götür dedim okuldan erken alacaktı yapamam dedi. Yalova dan halalarını gidip aldı getirdi akşam babasındayız aile meseleleri konuşuyorlar halası evliliklerde küçük şeyleri görmeyeceksin kabul edeceksin iyi yanlarına bakacaksın diyor bizimki de evet evet aynen öyle diyor.

Yeşil pasaportu hak etmemiştim onun sayesinde alabildim. Diğer söylediklerinizde haklısınız aslinda olması gerekenleri Bor lütuf olarak görüyorum ben. Hatta buraya yazdıktan sonra düşünmüştüm. Elimde avucumda ne varsa daima verdim maddi olarak. O kredi öderken ben kirayı, market masraflarını ödedim. Bilemiyorum, içimde korku da var memleketime dönemedim henüz. Ve bazen kayinvalidemin olmadığı bir şehirde yaşarsak farklı olacakmışız gibi hissediyorum. Çünkü yaklaşık 1 yıl doğudayken her şey bambaşkaydı. Ne zaman ki Bursa ya geldik huzursuzluk, kavga, öfke, çatışmalar. Hep fikir ayrılığı yaşıyoruz.

Onca şeye rağmen hala sona yaklaşamadıysanız, bunlarda da yaklaştığınız şey son değildir. Üzgünüm ama siz bu adamın ezmelerine alışmışsınız.

Size küfür ettiği için sizi mi suçluyor?
Evet o noktaya ben getirmişim çünkü. Babalığına laf etmeseydim küfür etmezmiş. Bazen sen de bağırıyorsun ama ben senin anneliğini öne sürmüyorum dedi. Açıkçası o anda düşünüp hak vermiştim .
Sonra şunu düşündüm ben hastayken oğluma bağırmadım veya bağırdığım şeyler keyfi değil ve çoğunlukla her şeye sabreden her şeye yetişmeye çalışan annelerin yaşadığı ani patlamalar şeklinde oldu birkaç kez.
Ve ben de eşime tartışırken şunu belirttim eğer sen de ya evet Amelie iyileşmezse veririz bu ilacı veya bakarız veya doktora götürürüz yine iyileşmezse diyebilecekken ablan kim, ablan ne biliyor diye çıkıştın yetmedi üstüne bu çocuğun babası benim ben izin vermem ventolin kullarımasına diye konuştun. Sen bunları söylerken beni o noktaya getirmiş olmuyorsun öyle mi dedim. Evet öyle dedi. Yani ona göre kendi hep haklı. Benim hep susmam lazım.

Bunlar lütuf değil yalnız, insan olan her eşin diğer eşe yapması gerekenler.

Onca şeye rağmen hala sona yaklaşamadıysanız, bunlarda da yaklaştığınız şey son değildir. Üzgünüm ama siz bu adamın ezmelerine alışmışsınız.
Hayır asla alışmadım alışmış olsam susar geçerdim. Susmadım konuştum. Ha evet çözüm olmadı ama bende bir şeyler tamamen yitip gitti.

Hem suçlu hem güçlü hemde biraz arsız malesef eşiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…