Suçum neydi? Hiç öğrenemedim . Gidip sormalı mıyım? "Ben Naptım ?" diye. Çok üzgünüm.

Öncelikle üslubun anlatış şeklin Türkçe'yi kullanış biçimin için seni tebrik ediyorum.

Arkadaşın konusunda da bu kadar değer veriyorken bir şans daha vermeni öneririm ikinize.Dostluklar arkadaşlıklar kolay kolay kurulmuyor bu zamanda.

Rica ederim canım gelişmeleri paylaşırsın bizimle merak ediyorum nedenlerini :nazar:

Tabiii ... Eğer öyle bir gün olursa Allahın izniyle, burada kesinlikle paylaşacağım. Konu açarım hatta tekrar :)

Nekadar tatli bir insansin ya sen böyle:) çok Sadık bir insan olman gerekir keske o arkadasinın yerinde ben olsaydım:)
Bende böyle bir şey yaşadım yanlış eski bir arkadasla ve hala arada bir düşünürüm ve bir dahada ondan sonra bir tane bile arkadasa hitiyac görmedim yani galiba bı 6 sene olmuştur belki neyse ama bence gururlu ol değmez seni yarı yolda Burakan biri için. Güzel kendin gibi Sadık insanlarla dost edin. Nankörmus arkadasın:) suan istese bile seninle iletişime giremez çünkü çekinir yaptıklarında yada farukdan ona çok miras arkadaşları kalmıştır:) ben o kıza değil sana üzüldüm :)

:) Teşekkür ederimmm.... O sizin tatlılığınız :) Evet, ben de pek samimi olmayı istemiyorum artık kimseyle. Yalnızlık da güzel geliyor, o zaman kimse kazık atmıyor çünkü :)
Nankörlük kötü bir şey. Sevgi çok kinci biriydi , benim bildiğim tek kötü özelliği buydu. Onu da şöyle anlıyordum. Hiçbir şeyi unutmuyordu, ablasını çocukken yaptığı bir şey için suçlardı , kızardı. Ki kızdığı gerçekten basit bir şey olurdu. Ablası da şey demişti bir kere: "Amaaan Sevgi bu kadar takılı kalma geçmişe"
Belki de bu yüzden bana böyle nankörlük yaptı.

rica ederim canım :) sende benim gibisin. bende çok kazıklar yedim. şöyle bir örnek daha lisedeyken çok samimi olduğum kardeş gibi olduğum arkadaşım benim sevdiğim kişiyi seviyormuş. başka bir arkadaşınada onun sevgilisiymiş gibi anlatıyomuş. ortaya çıkmaz sandı ama allah bana yardım etti ve ben onun arkadaşıyla aynı mahalleye taşındım. ki çok alakasız yerlerde oturuyorduk allahın işi işte demek ki duymamı istedi. tabi sonra öğrendim herşeyi. önce küstüm sonra ağladı yalvardı ve ben barıştım düşünebiliyomusun iyi niyetimden. ama eskisi gibi olmadı. benim sana tavsiyem barışsan bile eskisi gibi olmayacak. çok özlüceksin onunla geçirdiğin vakitleri ama bi yandan da böyle birinden kurtulduğuna sevineceksin. seni durup dururken silebilen birisi sana her kötülüğü yapabilir. ben bu olaylardan sonra hayatıma giren arkadaşlarımı test ettim ve dostluk konusunda benim gibi olanları seçtim. eledim ve 1 tane kaldı:) o benim dostum diğerleri ise arkadaşcıklar. sende benim gibi yap ilerde üzülmemek için arkadaşlarına sınırlar koy kim hakediyor kim haketmiyor ona göre davran canım. umarım senin gibi bir dostun olur 1 tane olsun ama senin gibi olsun :)

Şu deneme meselesini unutmuştum... Biri bana demişti, aynı senin yaptığın gibi . "Dene arkadaşlarını" demişti. Bu çok doğru. Denemeliyim hayatıma giren yeni insanları ve sınavdan kalanları elemeliyim :)
Ben de buna kızıyorum ya... Hiçbir sebep yokken böyle bir şey yapması.
Ya da küçük bir hata ile silinmek.
Sonuçta ben ona karşı tek bir terbiyesiz kelime kullanmadım, sevgilisinin yanında taşkın hareketler yapmadım, onu ihmal etmedim.

erkek arkadaşım isteseydi bile ben en yakın arkadaşımla arama mesafe koyamazdım.sevgilimi çok seviyorsam ve kaybetmek istemiyorsam bile ona tamam diyip gizliden yine de görüşür dertleşirdim biricik arkadaşımla.o böyle bir mesafeyi koyabildiyse hatta mesafe de değil silip atmış resmen,hiç değmez diye düşünüyorum.evet belki şuan pişmandır sana ihtiyacı vardır ama dostluk sadece kötü günde olmaz iyi gününde neredeydi?ya da senin kötü günlerinde neredeydi?
bencillik..büyük bencillik..şimdi yansın senin gibi bi arkadaşı kaybettiği için boşver..

Evet canım, ben de senin gibi yapardım. Fakat Sevgi'nin poposunun dibinden ayrılmıyor Faruk, sürekli arar,sorar rahatsız eder.
Ama beni arayıp bir gece evlerine gizliden çağırsa giderdim, konuşurduk. Her şeyin yolu var bildiğimiz gibi :)
Evet dün arkadaşımda, "bak çok üzgün konuş, kötü gün " dedi. "Benim de bu 2 sene içerisinde çok kötü günüm oldu, yanımda mıydı?" dedim.
Sustu :) Hayatta gelemediğim iki şey; bencillik ve ihanet.

leonela çok fazla yazarak foruma katılım sağlayamasam da çok uzun zamandır forumu takip ediyorum. Burada bir çok üye arkadaşım hakkında fikir bile edindiğimi iddaa edebilirim. Bence sen çok özel ve güzel bir insansın. Bu kadar iyi kalpli olmamalısın. Arkadaşına gelince.... Salla gitsin!:KK8:

Ooov... Ya gözlerim doldu yemin ederim. Gerçekten hiçbir zaman kendini beğenmiş biri olmadım ama insanların iyiliği neden fark etmediğinden hep şikayet ettim.
Bu güzel sözlerinden sonra kendini beğenmiş olacağım galiba :)
Sen de bunu bu şekilde ,güzellikle yazabildiğin için sen de çok özel ve güzelsin :) Teşekkür ederim.

O kadar güzel yazmışsın ki,bir masal gibi ... :)) Sonuna kadar okudum..Canım benim sen çöok fedakarlık ve büyüklük yapmışsın..Eminim zamanında o da yapmıştır ki,sen de vazgeçemiyor ve ço kseviyorsun..Ama araya erkek girmiş,erkek ve onun garip arkadaşları yüzünden senden uzaklaşmış,bu da senin ondan uzaklaşıp bir daha onla görüşmemen için çok haklı bir sebep..Sen görüşmek ve barışmak için elinden ne geliyorsa yapmışsın,için rahat olsun..Ben fikrim bir daha o kızla görüşme.Bitmiş,geçmiş,gitmiş..Sağlam bir karakter olmadığı da belli,nereye çekilirse oraya gidiyorsa,aynı şeyi yine yapar,çok ta hayır gelmez bence..Arama,sorma.

Çok teşekkür ederim. Uzun oldu baya , bir de hararetli bir şekilde yazdım. Evet buraya yazmayı düşündüğüm bir şey vardı, bilgisayarı açarken.
Sen de madem değinmişsin , yazayım.
Bir kere küstüğümüzde, o baya benim peşimden gelip ısrarcı olmuştu , görüşelim derdi hep canım istemezdi filan. O zaman 16-17 yaşındaydık.
Ama hiç vazgeçmedi. Ego peşine düşüp de "amannn beni istemiyor msj atmayım şuna" demedi. Hep demişimdir buna ona.
"Çok hayırlısın sen" diye. O zamanlarki tutumundan. Ben de eğer bu kadar peşinden gittiysem, işte sebebi budur.
O zamanında kurtarmıştı bir şekilde arkadaşlığımızı, bu sefer ben kurtarmak istedim, haklı kim olursa olsun. Ama benimki tutmadı.

Her iki tarafında hataları var bence... Sen hatalısın çünkü çok duygusal bakmışın olaya ve arkadaşının evini,telefonunu bildiğin halde ısrarla arayı görüşmeye çalışmamışın sorunu çözmeye çalışmamışın...Onun yaptıklarına kırılmayı ve ayda bir kere aramayı tercih etmişin...Ben aynı durumda olmuş olsam evine gider gerekirse kapısında gelmesini bekler sorunu almaya kırgınlıklarımı anlatmaya çalışırdım...Arkadaşın hatalı çünkü erkek arkadaşı olunca dünyayı görmez olmuş ayakları yerden kesilmiş bu sebebten yanlış insanlarla muhattap olmuş ama sizde arkadaşı olarak uzaklaşmayı tercih etmişiniz ayaklarının yere basmasını sağlamak yerine onu kendi dünyasında bırakmışınız... Arkadaşınıza gidip geç kalan konuşmayı yapmalısınız arkadaş kolay bulunmuyor maalesef :KK50::KK50::KK50:

Teşekkür ederim yorumunuz için :) Evinden de aramıştım ben onu. Ama ulaşamadım. Sonra çok düşündüm, evlerine gidip içeri girip "ben geldim" demeyi. Ama çekindim.
Farukla hep yanyanalar diye, Sevgi'yi tek yakalayamayacağımı düşündüm.
Doğru söylüyorsunuz , belki de gerçekten mücadele etmedim.
İşte sorun orda zaten. Acaba Sevgi'ye hep kızardım, "bak böyle yapma", "bak bu kadar yüz verme Faruk'a ve arkadaşlarına, ağlıyorsun sonra, niye hiç sesini çıkar mıyorsun? Filan derdim hep. Acaba bunlardan dolayı bana kızdı mı onu da düşündüm. Ben onun ayaklarını yere bastıramadım. :/

dün sizi faruk için defterden silen yarın başka bir erkek için de siler. değmez bence .

Ama işte sebep bu mu acaba ? Faruk 'un doldurmaları mı ? Teşekkür ederim. Eğer , gerçekten öyleyse , yarın bir gün başka bir erkek için de yapar bunu evet.
Genellikle öyle olur insanlar.

Siz bilirsiniz ama bnce gerek yok sevgi istese o imkanı yaratirdi... Bı laf vardır istersen çaresini istemezsen bahanesini bulursun diye... Belliki istemedi... İnsanların pesinden koşmayalı Cook oldu... Kendinizi hafife almayın derim

Ne güzel lafmış o :) Evet o kadar mesajıma rağmen geri dönüş yapmadı.Bilmiyorum.... İstese imkan olurdu. Teşekkür ederim yorumunz için :)

Teşekkür ederim yorumunuz için :) Evinden de aramıştım ben onu. Ama ulaşamadım. Sonra çok düşündüm, evlerine gidip içeri girip "ben geldim" demeyi. Ama çekindim.
Farukla hep yanyanalar diye, Sevgi'yi tek yakalayamayacağımı düşündüm.
Doğru söylüyorsunuz , belki de gerçekten mücadele etmedim.
İşte sorun orda zaten. Acaba Sevgi'ye hep kızardım, "bak böyle yapma", "bak bu kadar yüz verme Faruk'a ve arkadaşlarına, ağlıyorsun sonra, niye hiç sesini çıkar mıyorsun? Filan derdim hep. Acaba bunlardan dolayı bana kızdı mı onu da düşündüm. Ben onun ayaklarını yere bastıramadım. :/

Kızmış olabilir erkek arkadaşından hoşlanmadığınız için üzülmüş olabilir evet ama eğer yanında olup zamanı geldikçe bazı şeyleri yaşadığında anlatmış olsaydınız durumu gözlerinin açılmasını sağlayabilirdiniz belki... Dediğiniz gibi iki tarafta hatalı ve kırgınlıklar konuşulup çözüm bulunmamış belki arkadaşınızda size çok kırgın,öfkeli konuşmadan çözemezsiniz sorunları gidin yüz yüze görüşün enine boyuna konuşun :KK34::KK34::KK34:

canım benim.bende sen gibi arkadaşlığa çok önem veririm.birini gerçekten seviyorsam en son kim aramış bakmam.içimden aramak geliyorsa hep ararım.önem vermem o benim arkadaşımdır.aramaya fırsatı olmamıştır,kontörü yoktur vb.şeylerden dolayı aramamıştır derim umursamam.:KK34:düşünüyorumda aslında sürekli benim aradığım arkadaşlarım var:KK53:bunu bir irdelesem iyi olacak:KK50:

neyse lisede benimde sennin gibi bir arkadaşım vardı.çok çok iyi anlaşırdık.her yere birlikte gider,hep aynı giyinirdik.birgün bu arkadaşım bana tavır aldı.şok oldum.yan yana otururken başka yere gitti.anlam veremedim.:KK50:meğerse birisi aramızı bozmak istemiş ve birşeyler söylemiş.duyunca daha çok üzüldüm.çünkü bana birisi arkadaşın senin için böyle dedi dese kesinlikle inanmam,benim arkadaşım demez öyle birşey derdim.neyse bu arkadaşım hatasını anladı ama ben çok kırılmıştım.bir süre konuşsamda eski halimizi alamadım.bir süre sonra affettim,görüşmeye sıkı fıkı olmaya devam ettik.ama bir farkla ben artık herşeyimi paylaşmaz oldum.hala çok severim,hala konuşuruz.farklı yerlerde oturuyoruz ama arar ara da olsa telefonla görüşürüz.çoğunlıkta da ben arıyorum galiba:KK53:ayy yazdıkça birşeyler ortaya çıkıyor,amannn neyse:KK51:

neyse gene başika bir şehirde bir komşumla çok yakın olduk.beraber gezdik,beraber yedik.çocuklarımızı beraber büyüttük.iş dolayısıyla biz oradan ayrıldık ama görüşmeyi kesmedik.düzenli telefonlaşıyorduk.bazı zamanlar birlikte ya onların olduğu şehire,yada bizim olduğumuz yere gelip gidiyorduk.seneler geçtikçe sık olmasada böyle devam etti.ben babamı kaybettim.tabii ben üzüntümden kimseyi arayamadım.birgün msn de karşılaştık.konuşurken babamı kaybettiğimi anlattım tam o ara bağlantı kesildi.ben hep aramasını bekliyorum ama yok aramıyor.birkaç ay geçti hala aramıyor.ilk kez birinden aranmayı bekledim.hem çok samimiyiz,hemde babamı çok iyi tanır.beraber babamlarda kaldık falan.artık dayanamadım her halde dedim anlamadı babamı kaybettiğimi.aradım.ahhhh canım dedi.babanı kaybetmişsin çok üzüldüm fırsat olup arayamadım:KK53:başımdan aşağı kaynar su aktı.önemli değil dedim ama konuşmayı kısa tuttum,oturdum bir güzel ağladım.daha dedim aramayacağım.gel zaman git zaman gene aklıma düştü.aramak istiyorum elim telefona gitmiyor.hem özledim,hem merak ediyorum ama içimden aramak gelmiyor,kendimle savaşıyordum resmen.neyse birgün telefon çaldı baktım o:KK53:çok şaşırdım ama çokta sevindim.hemen açtım telefonu özlemle konuştum. bazı sıkıntılar yaşamış,üzüntüler atlatmış.duyunca çok kötü oldum.neden aramadım diye kendime çok kızdım.eminim o sıkıntısı arasında arasaydım,aramamak için inat etmeseydim,belki bir nebze sıkıntısına ortak olurdum diye düşündüm.artık aramış aramamış bakmıyorum.aklıma geldiğinde arıyorum.ara ara o da beni arıyor.:KK34:

allah hepimizi doğru insanla karşılaştırsın.bende o arkadaşını arasan diye geçirdim içimden ama sen bilirsin:KK16:

Siz de aynı benim gibisiniz. En son kim aramış filan düşünmem. Ama bazen inatlarım vardır. Aramam. Küs kalmayı becerebilen biri değilim.
Ama sanırım babamın vefatında beni aramasaydı, onu aramazdım ben de :)

Uzun ve güzel yorumunuz için çoooooooooooook teşekkür ederim. Ben de ağlarım. Dün otobüste, Sevgi'yi 2 senenin ardından gördüğüm anı düşününce, ağlayacaktım neredeyse.
Arkasından bakakalmışım. Aslında ona bakarken, içimden bir şey çıkıp , onun arkasından koşup sanki ona sarıldı.
Ama işte korkum, ya bir tek ben böyle düşünüyorsam ? O artık beni hiç önemsemiyorsa....

Sen tam ideal bi arkadaşsın bence benim de senin gibi bi arkadaşım var ve ben onun bana verdiği değerin benim için hiçbi zaman kötü düşünmeyeceğinin farkındayım ve onu asla başkası için bu şekilde yüz üstü bırakmam, sırt çevirmem. Sen o kıza fazla güvenmişsin, hala onun iyiliğini istiyosun o sana bunları yaptığı halde. Bu dünyaya tek geldin tek gidiceksin o yüzden ona verdiğin değeri bilmeyenler için değil aylarını 1 gününü bile harcama derim. Zararın neresinden dönersen kardır. Tamam üzülme demiyorum onun haline üzül ama bana ihtiyacı varsa.. şeklinde düşünüp de kendini yıpratma bence. Sen şimdi bu kızla tekrar eskisi gibi olsan başka birini bulduğunda sana aynnı şeyleri tekrar tekrar yaşatır. Sen bilirsin yine de ama benim fikrim bu :KK42:

Sevgiyle 2.küsüşümüz bu. Küsmek değil direk bitirme yaptı gerçi o. Ama ilk küstüğümüzden sonra barıştığımızda, daha güçlü olmuştu ilişkimiz.
Belki bu sefer çok daha güçlü olur ? Bunu düşünüyorum. Evett.... İşte biz hep konuşurduk, halledemeyeceğimiz dert yok diye. Neye kırılırsak açıkça söyleyelim diye.
Çok güveniyorduk , sözde ... Teşekkür ederim fikirlerin için, sağol gerçekten :)

senin yorumlarını çok beğendiğim için yazını sonuna kadar sıkılmadan okudum canım. Bence sevgi faruğun etkisinde kaldığı için böle bir şey yapmış. bir şans daha ver bence. En azından son bir şans onun sana ihtiyacı var.

Çok teşekkür ederim ilk öncelikle benim yorumlarımı beğendiğin için :)
Evet onun etkisinde kaldı.... Evet, görünce konuşacağım. Belki çok bir şey olursa içimde, evini aramayı düşünüyorum.

herkesi böyle mi seviyorsun şaşırdım.
her konunu okur ve yorum yaparım bilirsin ve her konundaki ortak nokta 'aşırı sevgin, fedakarlıkların...'
arkadaşından ve dostundan da öte olmuş sevgi senin için.
kardeş bile bu kadar sevilmez belki.
ama şu da bir gerçek ki çok sevip değer verince karşındaki insan anlamıyorsa ne yapsan boş oluyor.
o faruk'un da sevgiyi sevdiğine inanmadım ben. aralarındaki şeyi çok uzun anlatmamışsın ama bana sevgileri samimi gelmedi.
arkadaşın üzgündür büyük ihtimalle ve bence senin dostluğuna ihtiyaç duyacaktır.
ama sen hem telefondan hem faceten o kadar içtenlikle yazmışsın ki duygularını cevap vermeye bile tenezzül etmemiş.
sen bir adım atma bence, eğer o sana ulaşırsa ya da gördüğünde konuşursa konuş çünküsen zaten bir arkadaş için fazlasını yapmışsın.

:) Kız çok güldüm ilk cümlene... Hoşuma gitti çok. Ben de kendime şaşırıyorum bazen inan. Bu kadar salaklık nasıl ben de toplanmış bilemiyorum çünkü :)
Benim için sevdiğim insanların yeri hep aynı. Sevgisi aynı, fedakarlıklar aynı. Anne-Baba hariç.
Evet, cinsellik yaşadıkları halde ayrıldılarsa, Faruk onu bıraktıysa zaten bence de sevmiyor Faruk onu.
Bir kere hiç sebep yokken ayrılmı o salak Faruk. Ne kadar üzülmüştük biz. Çok kızmıştım.
Facebookta mesaj atamıyorum. Mesaj at butonu yok. Sadece "arkadaşı ekle" var. Diyorum eklesem , kabul eder mi ?

bir de başaklar mantık insanıdır derler,nerdeeee
duygusallığı dibine kadar yaşıyoruz işte..çok benzeri
başıma geldi..anladığım sevgi yi sen arkadaş-dost
değil de bir kız kardeş olarak dünyana almışsın..
çok bağlıymışsın..bazen karşımızdakiler bizim kadar
olgun olamıyorlar..bazı durumlarda silip atmak benim
için hiç zor değil..ama burda gördüğüm kadarıyla
eskiye dayanan ve yoğun yaşanan bir ilişki var..
sevgi her ne kadar seni kırmış olsa da bence bir şey
kaybetmeyeceksin onunla tekrar görüşmekle..o da
hatasını mutlaka anlayacaktır..derin kırgınlıklar yaşayabiliyor
insan sevdiklerine karşı ama içinden geçenler seni en iyi
kararı vermeye itecektir mutlaka..:KK31:

Ya aynen !!! Güya Başak burcuyum, duygusuz, ketum biri olmam lazım ama değilim.
Ama sevgimi gösterirken biraz soğukumdur normalde. Hani sarılmak,öpmek filan.Sevgimi cümleler ile ifade ederim, fedakarlıklar ile.
Ama canım bu arada benim yükselenim yengeç :)))))) Aşırı ağlak ve duygusal bir burç yani.
Evet sorun da bu, o benim için gerçek anlamda bir kardeşti.
Benim bir kardeşim var, ayrı annelerimiz. Onu bu kadar sevmedim. Kardeşim yok gibi bir şey yani.
Ben onu olmayan kardeşim yerine koydum , bu bir gerçek. Kardeş olsak bu kadar olmazdı belki :)
Hatasını anlayacağını düşünüyorum ben de, inşallah.
Teşekkür ederim yorumun için :) Öpüyorum çok.

Öncelikle üslubun anlatış şeklin Türkçe'yi kullanış biçimin için seni tebrik ediyorum.

Arkadaşın konusunda da bu kadar değer veriyorken bir şans daha vermeni öneririm ikinize.Dostluklar arkadaşlıklar kolay kolay kurulmuyor bu zamanda.

Tebrik için ben de , çok teşekkür ediyorum. Yazabildiğim kadar iyi yazmaya çalışıyorum ; ama bazı yerlerde kendimi kaybedip yanlışlar yapabiliyorum, sağolun :)
Teşekkür ederim yorumunuz içinde, sanırım görmesem bile arayacağım. Ayrılıkları uzun sürerse.

Kızmış olabilir erkek arkadaşından hoşlanmadığınız için üzülmüş olabilir evet ama eğer yanında olup zamanı geldikçe bazı şeyleri yaşadığında anlatmış olsaydınız durumu gözlerinin açılmasını sağlayabilirdiniz belki... Dediğiniz gibi iki tarafta hatalı ve kırgınlıklar konuşulup çözüm bulunmamış belki arkadaşınızda size çok kırgın,öfkeli konuşmadan çözemezsiniz sorunları gidin yüz yüze görüşün enine boyuna konuşun :KK34::KK34::KK34:

Evet dediğinizi yapacağım, sağolun çok teşekkür ederim. Sanırım ihtiyacım olan azıcık cesaret :)

Ne kadar iyi yürekli bir arkadaşsın
Herkesin senin gibi bir dostu olsa keşke
Ben olsam affedemezdim,çok kızıyorum erkek arkadaşları için en yakın arkadaşlarından vazgeçenlere
Sadece sana yapılmış bi haksızlık yok ayrıca annene ve babanada yapılmış
Seni haketmiyor Sevgi

Ne kadar iyi yürekli bir arkadaşsın
Herkesin senin gibi bir dostu olsa keşke
Ben olsam affedemezdim,çok kızıyorum erkek arkadaşları için en yakın arkadaşlarından vazgeçenlere
Sadece sana yapılmış bi haksızlık yok ayrıca annene ve babanada yapılmış
Seni haketmiyor Sevgi

Teşekkür ederim :) Evet zaten onlara kızıyorum ya en çok. Sen hadi bana kızdın. Babamı görünce niye selam vermedin ? Ayıp değil mi?
Annemi babamı sildin facebooktan. Büyüktür onlar sonuçta, ayıp.

Kızlar, bir şey diyeceğim.
Şimdi benim annem babam ayrı. Biz Sevgi'yi evde ağırladığımızda, hatta Faruk'u da. Dolayısı ile yalnızca babam oluyordu.

Bir gün bir fal baktırdım, soru sormamı istedi sordum. "Neden küstü gitti bana" diye.
Neymiş efendim, "babam güya ona asılmış, Faruk öyle hissedip kıskanmış, bu yüzden tavrını koymuş, Sevgi'de bana bu şekilde söyleyemeyeceği için, böyle davranmış"
Mantıklı mı sizce ALLAH aşkına, böyle bir şey olabilir mi? Yuh dedim. Tamamen falcının fantezileri yani.

Şimdi benim annem babam ayrı. Biz Sevgi'yi evde ağırladığımızda, hatta Faruk'u da. Dolayısı ile yalnızca babam oluyordu.

Bir gün bir fal baktırdım, soru sormamı istedi sordum. "Neden küstü gitti bana" diye.
Neymiş efendim, "babam güya ona asılmış, Faruk öyle hissedip kıskanmış, bu yüzden tavrını koymuş, Sevgi'de bana bu şekilde söyleyemeyeceği için, böyle davranmış"
Mantıklı mı sizce ALLAH aşkına, böyle bir şey olabilir mi? Yuh dedim. Tamamen falcının fantezileri yani.

Gerçekten çok iyi niyetlisin. Böyle birşey olsa bile arkadaşlık adına, o kızın seninle konuşması gerekirdi, durumu anlatır karşılıklı konuşur çözerdiniz. Böyle hiç bir açıklama yapmadan ortadan kaybolan insanları anlamıyorum. Sen zaten yeterince gayret göstermişsin, bırak oluruna. İyi arkadaş maalesef çok zor bulunuyor. Senin ona verdiğin kadar değer veriyorsa zaten bir şekilde ulaşacaktır sana. Ama daha da üstüne gitme derim. Uzaktan bakan biri olarak şunu da ,ilave etmeden geçemeyeceğim; arkadaşının bu kadar iyi niyeti hak etmediğini düşünüyorum. Neye kızmış olursa olsun seninle görüşüp bir açıklama yapmalıydı.

Öyle bir durum olsaydı mutlak senin ile tartışır ve evinize gelmek istemediğini belirti diye düşünüyorum. Sen çok iyi niyetlisin ince düşünüyorsun onun olumsuzluklarını bırakıp bundandır diye düşüncelere dalmışsın çok fazla düşünme takıntı yapmışsın. Oda sen gibi dost olsaydı mutlak ulaşırdı sana geçmişe takılma bu kadar.

merhaba canim.. bence git konus.. ölümlü dünya bugün variz yarin yokuz.. tamam belki o senden koptu gitti bidaha arayip sormadi ama icine dert edecegine, bulusup konusmayi dene.. baktin olmuyor bu sefer tamamen kopardim bende senin yerinde olsam..
hani vardir ya bi laf dag, daga küsmüs, dagin haberi olmamis diye.. belki oda kendince biseyler kurdu seni arayip sormuyor diye ne bileyim belki senden baska bisey bekledi.. sen arayip sormussun kendi capinda ama olur ya hani insana karsindakinden birsey beklersin ama istedigin gibi olmayinca bi soguma gelir...
dedigim gibi icine dert olacagina seni kemirecegine bence git konus 5 günlük dünya birbirimizi kirmaya üzülmeye degmez..
bu arada cok tatlisin ya senin gibi düsünceli bi arkadasim olsun isterdim :KK1::KK1::KK1::KK1:

Gerçekten çok iyi niyetlisin. Böyle birşey olsa bile arkadaşlık adına, o kızın seninle konuşması gerekirdi, durumu anlatır karşılıklı konuşur çözerdiniz. Böyle hiç bir açıklama yapmadan ortadan kaybolan insanları anlamıyorum. Sen zaten yeterince gayret göstermişsin, bırak oluruna. İyi arkadaş maalesef çok zor bulunuyor. Senin ona verdiğin kadar değer veriyorsa zaten bir şekilde ulaşacaktır sana. Ama daha da üstüne gitme derim. Uzaktan bakan biri olarak şunu da ,ilave etmeden geçemeyeceğim; arkadaşının bu kadar iyi niyeti hak etmediğini düşünüyorum. Neye kızmış olursa olsun seninle görüşüp bir açıklama yapmalıydı.

Teşekkür ederim :) Sadece mantığımı dinleyince, mantığımda onun iyi niyeti hak etmediğini düşünüyor. Benim de en sinir olduğum şey, konuşmadan küsmektir.
Açıklama yapmadan ortadan kaybolmak çok saçma geliyor bana.
Belki bir açıklama yapsa, her şey çözülebilirdi. Ama böyle olunca yıkıcı bir davranış oluyor yaptığı.

seni haaketmiyor dostun dediğin insan canımmm sevgilisi için sana tavır laıp kırabiliyosa sana deger vermiyor demekii sana bir sı veriyimmmi biz 15 yılık dostlugu bitirdik kız arkdaşımla

3 ay önce onun için güven sostluk hikaye artık sen sen oluşuunla ğüzelsin boşver

seni haaketmiyor dostun dediğin insan canımmm sevgilisi için sana tavır laıp kırabiliyosa sana deger vermiyor demekii sana bir sı veriyimmmi biz 15 yılık dostlugu bitirdik kız arkdaşımla

3 ay önce onun için güven sostluk hikaye artık sen sen oluşuunla ğüzelsin boşver

Öyle bir durum olsaydı mutlak senin ile tartışır ve evinize gelmek istemediğini belirti diye düşünüyorum. Sen çok iyi niyetlisin ince düşünüyorsun onun olumsuzluklarını bırakıp bundandır diye düşüncelere dalmışsın çok fazla düşünme takıntı yapmışsın. Oda sen gibi dost olsaydı mutlak ulaşırdı sana geçmişe takılma bu kadar.

Bence falcı tamamen salladı zaten. Böyle bir şeye ihtimal vermiyorum aslında :)

X