Sultan Abdülhamit'in torunları İstanbul'u istiyor

PaTkA86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2011
98
7


bu nasıl yorum ya hu gevezelik falan?
forum kurallarından haberiniz yok sanırım. üslubunuza dikkat edin.

kibliyorum ayrıca.

Üslubumda bir sorun yok. Hakaret eden çok, ama ben kimseye kişisel hakarette bulunmuyorum. Herkes gibi düşüncelerimi paylaşıyorum.
 

PaTkA86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2011
98
7
Buyursun gelsinler de Türkiye'ye pek alışabileceklerini zannetmiyorum. Bilmiyorum son hanedan fotoğraflarına baktınız mı ama o halleriyle bırakın ülkenin herhangi bir yerini sadece İstanbul sokaklarında dolaşsalar maruz kalacakları tacizlerden iki saat içinde terki diyar ederler ülkeyi:) Biz Osmanlı Osmanlı, vay hanedan soyu, Oy halife efendimiz falan derken onlar baya baya bi Avrupalı olmuşlar zira... Hanım sultanların etek boyları benim pantolonumun üstüne giydiğim buluzün kapattığı kadar yeri zor kapatıyor:) Sakın yanlış anlaşılmasın kimseyi kıyafetiyle yargılamam ama bu Osmanlı hanedanı bizlere öyle bir yansıtılıyor ki sanırsın Müslümanlığın ilk şartı hanedanı korumak. Ayrıca şu an Türkiye'ye gelseler zaten yasal olarak benim ailemden farklı olmayacaklar. Yani buyursun gelsinler... Bekleriz...

Onların fotoğrafta ki hallerine takılmışsınız da çok içki kaçdık değiller, siz sanırım hiç sokağa çıkmıyorsunuz, bunlardan daha tuaf hallerde bulunan vatandaşlarımız var :KK66:
 

BayanHicKimse

.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2012
14.498
10.267
Hepsi de başka ülkede yaşıyor nedense, isimleri bile değişik :KK14:
Padişahlar öldü ama torunu torbası bitmedi gitti :KK31:
Zaten hepsi bolluk içinde yaşıyor, bırakın İstanbul bize kalsın be :KK53:
 

PaTkA86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2011
98
7
Yok artık.. şu pişkinliği de haklı görenler olmuş ya.. Artık dava açmakla iyi yapmışlar diyesim geldi.. Hatta osmanlı topraklarının tamamı için dava açsınlar.. Türkiye'nin tamamını alıp,dolmabahçeye yerleşsinler, milleti de sınır dışı etsinler! bunlara az bile... :KK14:

Bu arada borçları ödemek için yurda dönmeleri gerekmiyor...

şaka gibi...hakları diyorlar :KK37:

Şaka gibisiniz gerçekten :))
 

PaTkA86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2011
98
7
Hepsi de başka ülkede yaşıyor nedense, isimleri bile değişik :KK14:
Padişahlar öldü ama torunu torbası bitmedi gitti :KK31:
Zaten hepsi bolluk içinde yaşıyor, bırakın İstanbul bize kalsın be :KK53:

Sende Türkiye'den sürgün gönderilsen, yaşadığın ülkenin insanı ile hayatını birleştir, çocukların ve torunların da oranın isimlerini alırdı :KK66: çok normal. Zaman içerisinde herkes gibi onlar da yaşadıkları ülkede asimile olmuşlar.
 

azkolabolbuz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
4.251
9.492
Onların fotoğrafta ki hallerine takılmışsınız da çok içki kaçdık değiller, siz sanırım hiç sokağa çıkmıyorsunuz, bunlardan daha tuaf hallerde bulunan vatandaşlarımız var :KK66:

Keşke iletimin sonuna 'yüksek miktarda ironi içermektedir' yazsaydım:) Birincisi benim bahsettiğim fotoğraf bu fotoğraf değil. Bir yerlerden bulursam eğer mutlaka yüklerim bahsettiğim fotoları. En son geçen sene hanedan üyelerinin aileleri tek tek gezilip fotoğraflanmıştı. Emin olun ben daha Türkiye'de yirmi yaşında çocuğu olup da o derece kısa etek giyen kadın görmedim (ki takdir ediyorum hatunu fiziğini iyi korumuş) Dediğim gibi kimseyi kıyafetlerinden dolayı yargılamam ben. Ayrıca kendim de öyle kapalı giyinen bir insan falan değilim. Ama Türkiye'de hala nedense böyle bir Osmanlı hayranlığı mevcut. Tarihimi asla inkar etmem. Osmanlı benim de soyumdur ama bitme devri gelen herşey biter. Kaldı ki son dönemleri malumunuz adamlar tahtta kalabilmek için vatanı sattılar resmen. Buna rağmen nedense bu bahsettiğim hayranlık nedeniyle hep şöyle bir düşünce var muhafazakar kesimde 'Osmanlı olsaydı daha dindar olurduk, Osmanlı hanedanı tekrar gelirse daha dindar oluruz' vs. Oysa Osmanlı dedikleri aile şu anda Avrupa'nın dört bir tarafında bayağı bildiğin İngiliz kontları, kontesleri edasıyla yaşıyorlar. Var olan mal varlıkları yedi sülalelerine daha yeter. Ama işte insanoğlu doymak bilmiyorsa bilmiyor ne yapsınlar.... Ben asıl onlara hak verenlere kızıyorum. Bir ülkenin toprakları nasıl bir ailenin malı sayılabilir. Ki dedelerinin kendi şahsına ait çok az tapusu vardır. Memaliki şahane denir Padişahın mülkiyetinde olan mal varlıklarına ve bunların dedesinin mülkiyetinde olan mal varlıkları şu an Türkiye Cumhuriyeti sınırı içinde bile değiller. Ha diyorlarsa ki Osmanlı hanedanında ülkenin tüm toprakları hanedan malıdır anlaşınıdan yürüyoruz, e o zaman tüm ülkeyi verelim herkes rahatlasın.
 

Scarlet89

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2008
1.691
2.772
Kendimi hiç bir zaman o klişe tabirle osmanlının ecdadı olarak görmedim. Türk evladıyım, cumhuriyet kadınıyım. Ne için hak iddaa ediyorlarmış, İstanbul'u alıp dedeleri gibi tekrar satmaya mı çalışıyorlar yoksa :KK45: Onlar hak iddaa edecekse, bizans veya çoook çok daha önce bu topraklardaki medeniyetler de hak iddaa ederler. Toprakta hak iddia edeceklerine önce bi zahmet Lozan'da tahsis edilen ve üzerimize Osmanlı'dan kalan(100 yılda ödemesi tamamlanan) dış borçları ödesinler ama miktar o kadar çoktu ki sanırım üzerine para vermeyi reddedip yine başka ülkeye kaçarlar.
 

danceofdeath

Özgürlük!
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2011
2.571
157
bu arada balkan ülkelerine de dava açmışlar mıdır? :KK53: malum batı trakya o zamanlar osmanlıydı..
yoksa taht için onu da mı satmışlardı :26: :KK53:
 

Ausencia

_Alcatraz Kaçkını_
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
41.632
141.782
Yunanistandaki dava örnek teşkil etmiş demek .:KK14:

Hukuksal süreçteki cevabı merak ettim .

Devletten böyle bir hak ve maddi karşılığını beklemek ne kadar doğru tartışılır . Bana komik geldi mesela .

Şöyle bir yazı okudum konu ile ilgili ,Abdülhamid'in vârisleri, Cumhuriyet'in ilânından sonra, hükümdarın mirasını alabilmek için Türkiye içinde ve dışında çeşitli davalar açtılar. Talep edilen malların başında Hazine-i Hassa'ya kayıtlı gayrienkuller ile Musul petrollerindeki Abdülhamid hissesi geliyordu. Dâva masraflarını karşılayabilmek için de, yabancı ortaklarla değişik şirketler kuruldu.
Duruşmaların başlamasından hemen sonra, mahkemeler, Hazine-i Hassa'nın ne olduğunun anlaşılması için konuyu bilirkişilere havale ettiler.

Uzun araştırmalardan sonra gelen raporlarda Hazine-i Hassa'nın padişahın değil "tahtın müşterek malı" olduğu ve Lozan Antlaşmasından sonra kurulan devletlere ait bulunduğu ifade edildi. Musul Petrolleri'ndeki Abdülhamid hissesini talep eden davalar da sonuçsuz kaldı. Mahkemeler hükümdarın petrollerdeki hisselerinin 26 Nisan 1909'da devletleştirildiği ve daha sonra yine Lozan Antlaşması'na göre İngiliz mandası altındaki Irak'a ait olduğu yolunda kararlar verdiler. Filistin'de açılan arazi davaları da aynı şekilde sonuçlandı.

MECLİS'İN KESİN KARARI
1940'lı yıllarda bu gelişmeler yaşandığı sırada, Büyük Millet Meclisi, 1949'da iki ayrı karar aldı. 18 Nisan günü Pasaport Kanunu'nu değiştiren bir yasa çıkartıldı ve yasaya ek olarak konulan bir maddede "Hanedan mensuplarından Türkiye'ye dönmelerine izin verilenlerin padişah mallarını talep edemeyecekleri" söyleniyordu. Anayasa Mahkemesi'nin bulunmadığı o günlerde bazı karmaşık yasaların anlaşılması için Meclis "yorum kararı" veriyordu ve 2 Mayıs 1949'da yapılan yorumda, padişah mallarının mirasçılara intikal edemeyeceğine hükmedildi. Ancak, mirasçıların hayalleri asla son bulmadı, davalar devam etti ama tamamı kaybedildi. Bugün, mevcut yasalara göre Abdülhamid'in tahta çıkmadan önce, yani şehzadeliğinde edindiği mallan belirlenebilirce, bunlarla ilgili olarak hak talep edilebilir ama padişahlık dönemindeki gayrimenkullerinden miras alabilmek, sadece tatlı bir hayaldir.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1158 gün geçti.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
46.341
156.452
49
Bende burada konuyu yorumlayacağına birbirine laf yetiştirenlere basacağım banı:KK51:
 

melekyavrum

kızıma kavustum cok şükür
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2012
4.620
221
Ay yorumlara bittim yerlerdeyim:)))
Hanedanin mali kk dakikerin cenesini yorarmis