Lekeler, Çiller Suna Dumankaya'dan lekeler ve çiller için maske

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

pixim

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2010
1.358
17
Merhaba kızlar suna dumankaya'nın maskesini buldum daha önce paylaşıldı bilmiyorum ama az önce yaptım ve cildim yumaşacık oldu ve pırıl pırıl parladı sanki düzenli uygularsam birkaç tane olan çilim kaybolacak ve lekelerim gidecek gibi geldi çünkü yüzüme bir duruluk geldi. Maske şu şekilde;
1 çay kaşığı toz tarçın
1 yumurta akı
1 tatlı kaşığı polen
1 tatlı kaşığı bal

Ben evde polen olmadığı için koymadım ama birdahaki sefere onuda alıp eklicem, ben birde ekstra olarak birazcık mısır unu kattım siyah noktalarıma da iyi gelsin diye. En başlarda cildim hafifden yandı (tarçından dolayı sanırım) Benim cildim kuru ve hassasdır başlarda ya tahriş olursa ya kızarırsa diye çok korktum ama 20dk sonra yıkadığımda cildimde hiç bir kırmızılık yokdu pırıl pırıl olmuşdu.:KK66:
Verilen ölçülerle yaptığımda maskeyi biraz fazla geldi bana siz bunların yarısını kullanarak yaparsanız artmıcakdır. İnşallah düzenli kullanınca sonuç alabiliriz. Ben haftada bir uygulamayı düşünüyorum. Bakalım lekeler ve birkaç minik çilim yok olucak mı?

Bir sürü maske tarifi var ya hangi birini yapayım şaşırdım daha demin yüzümdeydi bi tanesi :)
Bu maske ne kadar sürede etkili olur acaba 2 maske dönüşümlü olarak mı yapsam haftada bi kere :KK9:

ben pazar günü yapmıştım 1-2 güne tekrar yapıcam çünkü cildime iyi geldi sanki. lekeler çiller giderse yazarım tekrardan buraya :KK16:

bende çillerimden muzdaripim.en sonunda lazerle çözücem bu işi sanırım fondötensiz dışarı çıkmak istiyorum artıııııııııııııııııııık :KK43:

tatlım bende tek tük var ama bende eskiden kalan sivilce lekeleride birde üstüne üstlük kocaman su çiçeği izlerim var ki onları doktor gördüğünde bile şaşırmışdı lazerle gitmez bunlar ameliyat lazım demişti. ya çiller gitsin ya lekeler bulduğum çoğu maskeyi deniyorum artık, su çiçeklerine çözüm bulamıyorum bu ikisini doğal yollarla yok etmem lazım

tatlım bende tek tük var ama bende eskiden kalan sivilce lekeleride birde üstüne üstlük kocaman su çiçeği izlerim var ki onları doktor gördüğünde bile şaşırmışdı lazerle gitmez bunlar ameliyat lazım demişti. ya çiller gitsin ya lekeler bulduğum çoğu maskeyi deniyorum artık, su çiçeklerine çözüm bulamıyorum bu ikisini doğal yollarla yok etmem lazım

sonucunu bekliyoruz

ben 3 kere uyguladım bu maskeyi, çillere pek bir etki yaptığını şuan için söyleyemem, ama eskiden kalma sivilce lekelerinde işe yarıyor, hafifliyorlar git gide.

çiller de hiç açılma olmadımı canım..

benimde burnumun ustund çiller var yakından bakınca rahatsız ediyo beni

yalnız ben yumurta akından igreniyorum yaa yuze surmek saglıklımıdır ki yumurtasız yapsak olmaz mı :KK43:

çillerde açılma olmadı canım, burda renk açılmasında etken maddelerden biri ama sanırım yumurta akı çünkü cilt lekeleri içinde yumurta akı ve limonla maskeler oluyor hep, benm eski sivilce lekelerim hafifledi ama çillerde hala pek birşey yok, normalde insanlar benimkileride çok farketmio burnumun üstünde tek tük ama benim gözüme batıyor hep bakalım ilerleyen zamanlarda açılır inşallah umarım. sürekli güneş koruyucu sürüyorum birde koyulaşmasınlar diye inşallah kışın maskelerle kaybolur iyice...

çillerde açılma olmadı canım, burda renk açılmasında etken maddelerden biri ama sanırım yumurta akı çünkü cilt lekeleri içinde yumurta akı ve limonla maskeler oluyor hep, benm eski sivilce lekelerim hafifledi ama çillerde hala pek birşey yok, normalde insanlar benimkileride çok farketmio burnumun üstünde tek tük ama benim gözüme batıyor hep bakalım ilerleyen zamanlarda açılır inşallah umarım. sürekli güneş koruyucu sürüyorum birde koyulaşmasınlar diye inşallah kışın maskelerle kaybolur iyice...

Bu kadar kısa zamanda izlere etki ediyormu yani benimde 5 6 aylık sivilce lekelerim varda..
Polen yok bizde ama yinede yapmayı düşünüyorum

Bu kadar kısa zamanda izlere etki ediyormu yani benimde 5 6 aylık sivilce lekelerim varda..
Polen yok bizde ama yinede yapmayı düşünüyorum

Benimde kaç ay önceden kalmış eski kahverengimsi sivilce izlerim, hopp diye yok etmiyor tabi ben 3 kere yaptım toplamda hafifliyor gibi geldi bana, zamanla azalıcak gibi. bende de polen yoktu polensiz kullandım bi gidip alamadım hala poleni.

Benimde kaç ay önceden kalmış eski kahverengimsi sivilce izlerim, hopp diye yok etmiyor tabi ben 3 kere yaptım toplamda hafifliyor gibi geldi bana, zamanla azalıcak gibi. bende de polen yoktu polensiz kullandım bi gidip alamadım hala poleni.

Ben de alamadım şu poleni :) Neye yarıyomuş diye baktım şunu buldum canım

Lekeli ve bozuk görünümlü bir ten genellikle bedeninde gerekli ihtiyaç maddeleri eksik olan insanların sorunudur. Ciltteki bu sorunların üstesinden polen gelir. Kanın atık maddelerden arındırılması, yani temizlenmesi sonucunda, ciltte önemli değişiklikler olur. Polen bu görevi çok iyi yapar.

* Sağlıklı ve parlak bir ten isteyenler, poleni her gün (bir çay kaşığı ) yemelidir. Bazı güzellik ürünlerinin özünde, polen kullanılmaktadır.

* Öğüterek toz haline getireceğiniz bir çay kaşığı polen, güzellikte önemli sonuçlar meydana getirir. Polenle yapılan güzellik maskelerini yüze ve boyuna uygulamak, taptaze ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.Güzellik maskelerine eklenen 1 çay kaşığı polen, maskenizin etkisini kat kat artıracaktır.

Ben anneme söyliyim de en iyisi o alsın şu poleni :KK9:

Ben de alamadım şu poleni :) Neye yarıyomuş diye baktım şunu buldum canım

Lekeli ve bozuk görünümlü bir ten genellikle bedeninde gerekli ihtiyaç maddeleri eksik olan insanların sorunudur. Ciltteki bu sorunların üstesinden polen gelir. Kanın atık maddelerden arındırılması, yani temizlenmesi sonucunda, ciltte önemli değişiklikler olur. Polen bu görevi çok iyi yapar.

* Sağlıklı ve parlak bir ten isteyenler, poleni her gün (bir çay kaşığı ) yemelidir. Bazı güzellik ürünlerinin özünde, polen kullanılmaktadır.

* Öğüterek toz haline getireceğiniz bir çay kaşığı polen, güzellikte önemli sonuçlar meydana getirir. Polenle yapılan güzellik maskelerini yüze ve boyuna uygulamak, taptaze ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.Güzellik maskelerine eklenen 1 çay kaşığı polen, maskenizin etkisini kat kat artıracaktır.

Ben anneme söyliyim de en iyisi o alsın şu poleni :KK9:

Baya baya işe yarıyormuş bende yarın çıkıp alıyım en iyisi :KK62:

Canım fiyatını biliyomusun bu arada =)

Bugn anneme dedim alsana bana polen diye, ne için alcaksın kilo alırsın falan dedi( kilo vermeye çalışıyorumda bu aralar) yüzüme sürcem dedim, o da millet yemeye polen bulamaz bizimkisi yüzüne sürcek pahalı o boşver sürme dedi almadı, kendim çıkınca alıcam artık :KK43:

Bugn anneme dedim alsana bana polen diye, ne için alcaksın kilo alırsın falan dedi( kilo vermeye çalışıyorumda bu aralar) yüzüme sürcem dedim, o da millet yemeye polen bulamaz bizimkisi yüzüne sürcek pahalı o boşver sürme dedi almadı, kendim çıkınca alıcam artık :KK43:

Canım ben polenle ilgili yazılar okuduğumda aç karnına alırsan kilo verdirir, tok karnına alırsan da kilo aldırır diye okumuştum =)
Hadi ya pahalıymış demek.. Ama yüzümüze küçük bi miktar uygulıycaz baya götürür bi kutusu bizi sanki :18:

Canım ben polenle ilgili yazılar okuduğumda aç karnına alırsan kilo verdirir, tok karnına alırsan da kilo aldırır diye okumuştum =)
Hadi ya pahalıymış demek.. Ama yüzümüze küçük bi miktar uygulıycaz baya götürür bi kutusu bizi sanki :18:

Bana da öyle geliyor baya baya gider, yaralara falan sürmek içinde baya iyi geliyormuş bende öyle okudum bugün. pahalıysada alıcam artık denemek için :))

çiller de hiç açılma olmadımı canım..

benimde burnumun ustund çiller var yakından bakınca rahatsız ediyo beni

yalnız ben yumurta akından igreniyorum yaa yuze surmek saglıklımıdır ki yumurtasız yapsak olmaz mı :KK43:

canım yumurta akı ıle 1 lımonun kabugunu rendele ve karıstır yuzune sur lekelere gercekten etkı edıyor

X