Doğal Saç Bakım Kürleri Suna Dumankaya'dan saç uzatma,çıkartma,besleme kürü (3'ü birarada+kolay)

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

cikolop

az kaldıı :))
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2008
1.066
0
merhaba kızlar..:82:

öncelikle her bayanın zaman zaman saçlarına bakım yapması gerektiğini vurgulamak istiyorum.

gelelim benim int. den yani suna dumankaydan aldığım tarife :

bu tarif hem saçı besliyo hemde yeni saç oluşmasına yardımcı oluyor ama en önemli özelliği saç uzatmasıymış.

şimdi diyeceksiniz "mış" diosn kendin kullanmadın mı diye evet kulladım bu ikinci yapışım o yüzden uzamasıyla ilgili birşey diyemicem..ama sunu diyebilirim ki saçları yumuşacık ve parlak oldu..:21:

çok konuştum hadi tarifeee :KK52:

1 orta boy kavanoz zeytinyağının içine ;
1 tutam biberiye
1-2 dal adaçayı
5 diş sarımsak ( ikiye bölüp koymanızda yarar var )

bu karışımı 7 gün güneş gören yerde bekletiyorsunuz, dediklerinizi duyar gibiyim bu havada güneş nerde =) farketmez kaloriferin üstünde bekletin..
7 günün bitiminde tencerede benmari usulu kaynatın..(15 dk)
daha sonra ocaktan alıp 1 gün hiçbirşey yapmadan demlendiriyoruz ve ertesi gün süzüyoruz..
tekrar cam kavonoza koyuyoruzz..

ilk yapış zor gibi gelebilir ama diil :KK61:

sonrasında ise bu karşımı saç diplerimize sürüyorz. min 2 saat sarıp bekletiyorz..:KK76:

not:ben saçıma bu tür karışımları sürerken biras ısıtıyorum.daha etkili oluyormuş

ben sürekli yaptıkça buraya yazıcam hatta ilerki zamanlarda saçımın fotosunu eklerim :KK54:

canım sende bu kür işe yaradımı resim eklersen sevinirim..saçların nasıldıki cansızmıydı güçlendi cvp yazarsan sevinirim...

canım uzatma konusunda henüz birşey diyemem ama saçlarım yumuşak oldu sanki daha güçlendi gibi ztn zeytinyağı saçlar için çok iyi biliosun..

ama ilerleyen zamanlarda resim ekliycem
:KK61:

sarmısaklı kürü denemeği düşünüyorum...canım benim saçlarım uçları okadar kırık ve kötüki ne yapsam işe yaramıyor :84:saç uçlarıma jajoba yağı sürüyorum ama yine aynı gerçi daha yeni kullanmaya başladım ama bakalım belki bir netice görürüm... canım saç uçlarına yaptığın maske filan varmı senin yazarsan sevinirim...

sarmısaklı kürü denemeği düşünüyorum...canım benim saçlarım uçları okadar kırık ve kötüki ne yapsam işe yaramıyor :84:saç uçlarıma jajoba yağı sürüyorum ama yine aynı gerçi daha yeni kullanmaya başladım ama bakalım belki bir netice görürüm... canım saç uçlarına yaptığın maske filan varmı senin yazarsan sevinirim...

ben bu maskesiyede saç uçlarıma uyguluyorum cnm dene istersen..

yada sadece zeytinyağını bi kapda ısıt sonra saç uçlarına sür onunda çok faydası oluyo
:KK61:

bu arada sarımsaklı olan kürler genelde saça iyi gelio.. şuan mesela bende ufak ufak saçlar çıktı alnımda :82:

resim ekliycem demişsin ama eklememişsin merak etim bu kür işe yaradımı sende cnm

kızlar bi vakit bulup ekleyemedim kusura bakmayın :KK43: şimdi ekliorm bende

3.yapışım ama ben yol aldığımı düşünüorm resimdeki soldan 1. ve 2. resim yapmadan önceki diğeri ikisi ise 3 deneme sonraki resim :KK66:

fakat resim görüntü alma işi düzgün ayarlanamadığından pek fark yok gibi duruo ama aslında wr :)

özelllikle dikkat etmenizi istediğim kısım saçın uç kısımlarından çok net anlaşılıo uzama birde saçı yumuşatıp onardığını da görceksiniz :nazar:

ben denemek istiyorum bu karisimi ama adacayi olmadan da uygulaya bilirmiyim veya adacayi yerine baska birsey olsa?
Almanyada oldugum icin adacayi bulmak biraz zor:KK17:

3.yapışım ama ben yol aldığımı düşünüorm resimdeki soldan 1. ve 2. resim yapmadan önceki diğeri ikisi ise 3 deneme sonraki resim :KK66:

fakat resim görüntü alma işi düzgün ayarlanamadığından pek fark yok gibi duruo ama aslında wr :)

özelllikle dikkat etmenizi istediğim kısım saçın uç kısımlarından çok net anlaşılıo uzama birde saçı yumuşatıp onardığını da görceksiniz :nazar:

canım resmini eklememişsin ama

kızlar kusura bakmayın upload siterlerinde sorun olduğu için yükleyemedim şimdi yüklüormm :KK15:

http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/qhgmvse6/SA__.jpg.html

Son düzenleme:
arkadaşlar saçlarım zayıf sarmısaklı maskeyi uygulasam saçlarım gürleşirmi?

Bende şimdi nette bunu gördüm ve paylaştım sen denemişsin çok güzel seninde saçların yıpranmış sanırım ama son resimde ışıl ışıl ollmuş :nazar: bende kesin bunu denicem zeytin yağı saça çok faydalı bide sarımsak var ohhh :21: yıpranmış saçlar içinde bir formülü var gördünmü

cnm farketmiş gerçektenn ilk karışımı okuyunca tam es geçiodum ki senin sonucu görünce cazip geldi:))

kızlar bişi sorucam bu tarz kürleri uyguladıktan sonra dökülme oluyomu saçlarınızda? bi de nasıl arındırıyosunuz? ben yaptığımda hem dökülüyo hemde temizleyene kadar canım çıkıyo :KK25::KK25:

X