Sünnet konusu çok acil.. .

Dolunay2018

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2016
7.043
26.000
Hanımlar uc hafta once on aylık bebegımı sunnet ettirdik doktor etin yapısmaması ıcın gerı yap demıstı krem surdugunde her seferinde yaptım. Dıkısler vardı ve dusmusler ben sımdı farkettım ki pipi bası ıcerde kalmis ust taraf kapanmış ve geri olmuyor. Doktor pazartesiye gelin demıs. Suan uzuntumden aglıyorum benım hatamımı nasıl dikkat etmedim. Nolur bana bısey deyin.
Boyle bısey yasayan varmı?? Ne yapılır bu durumda

nasıl olduğunu tam tarif eder misin?
benim oğlumun da aynı şekilde pipisi içeride kalıyordu. Doktor geri itin demişti. bir müddet sonra itmeyi bıraktım cunku kılolu olduğu ıcın hep ıcınde kalıyordu. sonra çocuk cerrahına gıttık. oğlunuz kılolu olduğu ıcın pıpısı bu sekılde ergenlıkte duzelır endıse etmeyın dedı. buna düğme pipi deniliyor ve cok yaygınmış.
Fakat, pipinin ucu hiç görünmüyorsa içinde kaldıysa ve uzerı kapandıysa nasıl çiş yapacak? bu durumda sakın ola pazartesiyi bekleme hemen götür

Hanımlar uc hafta once on aylık bebegımı sunnet ettirdik doktor etin yapısmaması ıcın gerı yap demıstı krem surdugunde her seferinde yaptım. Dıkısler vardı ve dusmusler ben sımdı farkettım ki pipi bası ıcerde kalmis ust taraf kapanmış ve geri olmuyor. Doktor pazartesiye gelin demıs. Suan uzuntumden aglıyorum benım hatamımı nasıl dikkat etmedim. Nolur bana bısey deyin.
Sünnet olunca birkaç güne iyileşmiyor muydu🙁 bilgim yok ama bizde yaptırmayı düşünüyoruz konuyu takipteyim. İnşAllah kötü bişey yoktur. Üzülmeyin sizin hatanız değildir.

Eğer yapısal bir durum değilse , muhtemelen kısa sürecek ikinci bir operasyon yapar doktor .

Kremle her altını açtığında, banyoda sürekli yap lütfen açılıyor hemen bende 8 aylık sünnet ettirdim 2 snr yapıştı kremle vazelinde açtım

Oğlum 45 günlükken sünnet oldu,şu an 11 aylık. İçeri kaçma(nasıl denir bilemedim)bizde de oluyor ama itince deri düzeliyor. Doktor kontrolünde kilolu olduğu için demişti bana.

Her 2 oğlumu da 15. günlerinde sünnet ettirdik. Küçüğümün ki sorunsuz,büyük oğlumun sünnet derisi az biraz yapışık kaldı. Doç. Dr Erdal Türk tü drmuz. Ergenliğe girerken kendi kendine açılacak, ereksyon haline girdimi yapışık kalan kısım atar demişti 5 yıl önce. Büyütmedim. Siz de drnuzla görüştükten sonra verdiği cvbı paylaşırmısınız

Geçmiş olsun öncelikle , benim bebeğimde 5 aylıkken sünnet oldu ve aynı sorunları yaşadık :KK43: geriye yeterince çekemediğimiz için yapıştı , gömük pipi durumu varmış bizimkinde ,doktorunuza götürün açaçack ve bizimkine ikinci sünnet yapıldı ne yazıkki hee siz hemen öyle kötü senaryolar yazmayın küçük bir işlemle açılır ve düzelir inş ... çocuğun yapısı önemli bizimkisin o bölgesi çok yağlıymış ve aslında bebekken sünnete uygun değilmiş tabi ilk doktor uyarmadı , para uğruna yaptı her kontrollerde geçeçek dedi. 1 ay sonra idrar deliği kapanacak duruma gelince şey ben yanlış yapmışım az kesmişim yeniden sünnet olması gerek dedi :KK43: ve o minnacık haliyle tekrar sünnet oldu ama o doktorda değil tabiki başka br doktor da ! bu arada o yapışıklıklar sık sık yaşadık ikinci sünnetten sonrada iyi bir çocuk doktorumuz olduğundan hep farketti ve yeniden açtı şuan 2 yaşına girdi ve şükür atlattık o günleri

Her 2 oğlumu da 15. günlerinde sünnet ettirdik. Küçüğümün ki sorunsuz,büyük oğlumun sünnet derisi az biraz yapışık kaldı. Doç. Dr Erdal Türk tü drmuz. Ergenliğe girerken kendi kendine açılacak, ereksyon haline girdimi yapışık kalan kısım atar demişti 5 yıl önce. Büyütmedim. Siz de drnuzla görüştükten sonra verdiği cvbı paylaşırmısınız

biz iki operasyon geçirdik ve çocuk doktorumuzun dikkati sayensinde bir çok kez kendi elleri ile açtı ve açılmazsa ileride ameliyat gerekebilir demişti ! sizin çocuğunuz şuan kaç yaşında iyi bir üroloji doktoruna muyane ettirin bence çok uzun zaman kaybetmeyin ! artık doktorlara çok fazla güvenemiyorum :KK43:

Sünnet olunca birkaç güne iyileşmiyor muydu🙁 bilgim yok ama bizde yaptırmayı düşünüyoruz konuyu takipteyim. İnşAllah kötü bişey yoktur. Üzülmeyin sizin hatanız değildir.
Evet iyilesti ama pipi bası ıcerde ve dısarı dogru o kıvrım yok dıkıs oldugu ıcın bende anlayamamıstım bugun farkettım.

biz iki operasyon geçirdik ve çocuk doktorumuzun dikkati sayensinde bir çok kez kendi elleri ile açtı ve açılmazsa ileride ameliyat gerekebilir demişti ! sizin çocuğunuz şuan kaç yaşında iyi bir üroloji doktoruna muyane ettirin bence çok uzun zaman kaybetmeyin ! artık doktorlara çok fazla güvenemiyorum :KK43:
Oğlum 5 yaşında. Drumuza güveniyorum, çünkü dediği gibi yavaş yavaş açılıyor. Çok araştırdım ve drumuzun söyledikleriyle pekiştirdim. Sünnet derisi yapışıklığına ek olarak idrarını yapamama gibi bir sorun yaşanmıyorsa ve sünnet derisi balon gibi şişmiyorsa müdahale edilmez. Sanırım talihsiz bir tecrübe edinmişsiniz. Bilakis erken sünnet tavsiye eder drlar.

Ağlamayın, büyüdükçe dışarıya doğru çıkacak o zaten.

Pazartesiye aldık randevuyu tabiki yazarım da yapısık kısım nasıl acılacak ya bıızmkısı cok kotu dueuyor

Oglunuz gurbuz bir cocukmu ayni durum benim oglumda da oldu doktor bize 6 ayda tamamen duzelir dedi oylede oldu ilk bir iki ay yapisti sandik bizde doktorun dedigi masajlari yaptik ona ragmen duzelmedi hatta korktum yanlismi yapildi vs diye ama kilo alimi yavaslayip kasik bolgesindeki yag orani azaldikca pipi cikti disari oglum 12 aylikken oldu sunnet

X