sürece mi üzüleyim ailemin değişik düşüncelerine mi:(

bennetton

Guru
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
220
116
Merhabalar eşimle 4 aydır ayrıyız anlaşmalı boşanacağız.Bu süreç yeterince yıpratıcı idi benim için kilo verdim psikolojik olarak yıprandım.Karakolluk bile olduk(annesinin evin önünde darp etti).Yani anlaşmalı bitirip bir an önce kurtulmak istiyorum eş kişisi çok cimri idi ekonomik şiddet psikolojik şiddet hepsi vardı.Şimdi anlaşmalı boşanıyorum diye ailem senin hayatında biri mi var diyor bu çok kırıcı.Yani çekişmeli olsun istiyorlar süründür süründürsem ne olacak elime ne geçecek ben yıpranacağım diyorum olsun diyorlar bir an önce emeline kavuşacak adam özgür olacak diyorlar.Ben bir an önce boşanmak istiyorum eş kişisi maddi faydası sıfır çocuğun bayram parasını bile elinden alan kişi.çocuğu pedagoga götürdüm hiç sürece dahil olmadı.cebinden para çıkmasın modunda hep.bir yandan da ailem benim sağlığımda evlenemezsin diyor resmen hakkımı helal etmem diyor.Yani eş kişisi gününü gün edecek olan niye kadına oluyor toplumdan önce ailen etiketi vuruyor.İşte en ufak şeyde de ne halin varsa gör başının çaresine bak yolda da kalsan bizi arama diyorlar sırf onların dediğine evet demedim diye.bi cafeye bile gitsem kız arkadaşımla babam sorun yapıyor yanlarında yaşamadığım halde

Merhabalar eşimle 4 aydır ayrıyız anlaşmalı boşanacağız.Bu süreç yeterince yıpratıcı idi benim için kilo verdim psikolojik olarak yıprandım.Karakolluk bile olduk(annesinin evin önünde darp etti).Yani anlaşmalı bitirip bir an önce kurtulmak istiyorum eş kişisi çok cimri idi ekonomik şiddet psikolojik şiddet hepsi vardı.Şimdi anlaşmalı boşanıyorum diye ailem senin hayatında biri mi var diyor bu çok kırıcı.Yani çekişmeli olsun istiyorlar süründür süründürsem ne olacak elime ne geçecek ben yıpranacağım diyorum olsun diyorlar bir an önce emeline kavuşacak adam özgür olacak diyorlar.Ben bir an önce boşanmak istiyorum eş kişisi maddi faydası sıfır çocuğun bayram parasını bile elinden alan kişi.çocuğu pedagoga götürdüm hiç sürece dahil olmadı.cebinden para çıkmasın modunda hep.bir yandan da ailem benim sağlığımda evlenemezsin diyor resmen hakkımı helal etmem diyor.Yani eş kişisi gününü gün edecek olan niye kadına oluyor toplumdan önce ailen etiketi vuruyor.İşte en ufak şeyde de ne halin varsa gör başının çaresine bak yolda da kalsan bizi arama diyorlar sırf onların dediğine evet demedim diye.bi cafeye bile gitsem kız arkadaşımla babam sorun yapıyor yanlarında yaşamadığım halde
Eş kişisi elin adamı deriz de bi nebze... ailenize ne demeli Bilemiyorum o caninin Allah korusun canınıza bir zarar gelmesini mi bekliyorlar. Çalışıyor musunuz tabi kendi kendinizi geçindirebilecek ekonomik gücünüz varmı? Ayrıca çekişmeli boşanma durumunu bıktığınız için istemiyorsunuz anlıyorum sizi ama anlaşmalı boşanma durumunda haklarınızı verecek mi? Ortak çocuğunuz var 10 yıl sonra ben babayım deyip ortaya çıkınca inanın daha çok canınız yanacak herşeyi ile maddi manevi ben savaştım diye. O yüzden çekilmeli yorucu toprağını olur ama lehinize olur.

eşinize diyecek lafım yok inşallah yolunuzdan dönmezsiniz. Çocuğunuzun da yıpranmaması için anlaşmalı boşanmak en doğrusu. Ailenize ne desem bilemedim bazı aileler destek bazıları köstek işte. Çalışıyor musunuz ekonomik durumunuz nasıl bir evi tek başına çevirebilir misiniz? eğer öyleyse ailenize de resti çekin derim.

eşinize diyecek lafım yok inşallah yolunuzdan dönmezsiniz. Çocuğunuzun da yıpranmaması için anlaşmalı boşanmak en doğrusu. Ailenize ne desem bilemedim bazı aileler destek bazıları köstek işte. Çalışıyor musunuz ekonomik durumunuz nasıl bir evi tek başına çevirebilir misiniz? eğer öyleyse ailenize de resti çekin derim.
devlet memuruyum ama çocuğum için bazen onlara muhtaç oluyorum ya da bazı durumlarda arabam arıza falan yapınca

devlet memuruyum ama çocuğum için bazen onlara muhtaç oluyorum ya da bazı durumlarda arabam arıza falan yapınca

Eviniz, arabaniz var memursunuz arabanizin arizasi icin mi muhtacsiniz ya bu insanlara? Bir telefona bakar, 3 kuruş fazladan verirsiniz hallettirirsiniz işinizi bu laflari cekeceginize.

Ailenizi boşverin. Hemen evlilik düşünmezsiniz herhalde. İyileşme süreniz olacak. Evlilik vs ilerisi için süreç. Çok takılmayın. Unuturlar...

Eş kişisi ile mal ayrumını da yapmışsınız, boşverin istediğiniz gibi olsun.

Ciddi anlamda zor zamanlardan geçiyorsunuz ancak biraz daha zaman tanıyın hem kendinize hem ailenize. Zaten yarın boşanıyım sonraki gün evleniyim yapmayacağınıza göre ( sütten ağzı yanan yoğurdu üfler bence ve üflemelisiniz) onlar da duruma alışacaklardır ve hatta evlenmenizi onlar isteyecektir. Normalde tam tersi olur bir kadın boşandığı zaman baskıcı ise ailesi çok hızlı bir şekilde yeniden evlendirmek için baskı yapar. Zamanla bir çok şey düzelecek siz zamana bırakın.

Ailenizin düşünceleri üzücü ve sinir bozucu ama ülkemizde özellikle belli bir yaşın üstündeki insanlar arasında gayet yaygın düşünceler bunlar. Sonuçta anne-babanızla aranızda kuşak farkı var. Onlara tamamen muhtaç olsaydınız, yani bir işiniz, geliriniz, eviniz olmasaydı zor olurdu sizin için. Ama zaten hiçbir mecburiyetiniz yok. Hayatınıza karıştıkları noktada sınırınızı çizin.

Yanlarında yaşamıyorsunuz demi ekonomik gücünüz varmı .evetse süper.Bakin artık o evin küçük kızı değilsiniz bunu beyninize günde bin kez söyleyip kodlayin.İkincisi toplum aferin desin diye bu toksik kocanın karısı olma işinden isteyerek istifa ediyorsunuz.Omrunuz kurtuluyor bin kez bunu söyleyin kodlayin.Sonra dünyaya gelen her çocuk anne babanın bir sonraki sürümüdür sonraki sürümler her anlamda daha gelişmiştir daha iyiye daha güzele doğru...örnek arabaların son modeli cep telefonunun bir üstü gibi.Simdi onların köhnelesmis bildikleri doğru değil bu konuda bu konuda yetişkin bir insan hayatının devamına kendi karar verir seçim yapar sonucunu yaşar.Rahatlayin kendiniz için en iyi olanı en iyi siz bileceksiniz bilmek zorundasınız çünkü artık lunaparkta bu trene binenezsin bu tehlikeli yaşını gectiniz

Fikirlerinizi savunun istediklerinizde diretin sinmeyin hayat sizin .Sevdiklerimiz bize destek olmalı.Kostek oldukları yerde sakince fikrimi söyler dedigimi yaparım.Kimseye bişey olmaz alisirlar

Devlet memuruymuşsunuz zaten garanti işiniz var hiç laf söz hakkı vermeyin. Farklı evde yaşayın.
Yardım etmeyiz görüşmeyiz hakkımızı helal etmeyiz tehditlerine boyun eğmeyin farz edin onarın uzak olduğu şehirde yaşıyorsunuz araba bozulursa taksiyle idare edin zor zamanlarda idare edecek bakıcı birini bulun saatlik bakacak. Dediklerine tamam derseniz başka şey isterler onlara tamam derseniz başka şey isterler. Siz kendi istediğiniz gibi yaşayın artık ailenizle değil çocuğunuzla bir hayat kurun.

X