Surekli agir kabizlik yasayanlarin cozum onerileri neler

melonhat

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2024
13
1
44
Kayasi ,incir ,lifli besin (pirasa yesem bile) oluyor yedigim besinlerele ilgisi yok artik ,gastroentoloji dok.yemekle beraber ilaclari verdigi ilaclara bagisiklik olustu neredeyse. Bir tek magnezyum cals.ile gidebiliyorum artik ona alisacak diye korkuyorum.Su iciyorum ozellikle dikkat ediyorum. .Hemoraid ameliyati oldum :/yine catlaklar olusacak diye korkum.Bu sorunu yasayanlar var mi .Lutfen klasik lifle beslenin onerileri yazmayin. Bununla ilgili psikologa giden deneyen var mi en son carem bu olacak cunku :/

Kayasi ,incir ,lifli besin (pirasa yesem bile) oluyor yedigim besinlerele ilgisi yok artik ,gastroentoloji dok.yemekle beraber ilaclari verdigi ilaclara bagisiklik olustu neredeyse. Bir tek magnezyum cals.ile gidebiliyorum artik ona alisacak diye korkuyorum.Su iciyorum ozellikle dikkat ediyorum. .Hemoraid ameliyati oldum :/yine catlaklar olusacak diye korkum.Bu sorunu yasayanlar var mi .Lutfen klasik lifle beslenin onerileri yazmayin. Bununla ilgili psikologa giden deneyen var mi en son carem bu olacak cunku :/
Diyetisyene gittiniz mi hiç?

Bu arada doktara gittiğiniz gerekli tıbbi gözlemler yapıldığını göz önünde bulundurarak size doğal bir tavsiye söyleyebilirim...Zeytinyağında inciri bekletin bir gece sabah yiyin... Ama wc den çıkamazsanız bana saymayın olurmu🤣🤣geçmiş olsun... Şifa olsun...

Sebze ağırlıklı beslendim, spor yaptım, probiyotik takviyesi aldım ama yok düzelmedi. Kabızlıktan dolayı haliyle kanamalar da oluyor, sürekli fitil ve krem kullanımları vs.. bir doktor en sonunda dulcolax diye bir takviye verdi. tembellik oluşmasın diye çok da bağırsakları alıştırmamak gerekiyor buna ama kanama vs olmasını engellemek için gerekli zamanlarda içiyorum yumuşamasını sağlıyor.

Bu arada doktara gittiğiniz gerekli tıbbi gözlemler yapıldığını göz önünde bulundurarak size doğal bir tavsiye söyleyebilirim...Zeytinyağında inciri bekletin bir gece sabah yiyin... Ama wc den çıkamazsanız bana saymayın olurmu🤣🤣geçmiş olsun... Şifa olsun...
Bisey diyeyim mi yapildi :/ yani sabahleri domatesli biberli (yani yesili o derece sever yerim) icine kesip koyup yedim aksamina yememistim onu da yapayim ama bunlarin hepsi zorla (ilac gibi bagimlilik )gibi geliyor uzuluyorum da .tesekkurler aksamli sabahli deneyeyim.

Sebze ağırlıklı beslendim, spor yaptım, probiyotik takviyesi aldım ama yok düzelmedi. Kabızlıktan dolayı haliyle kanamalar da oluyor, sürekli fitil ve krem kullanımları vs.. bir doktor en sonunda dulcolax diye bir takviye verdi. tembellik oluşmasın diye çok da bağırsakları alıştırmamak gerekiyor buna ama kanama vs olmasını engellemek için gerekli zamanlarda içiyorum yumuşamasını sağlıyor.
Sakin kanamayi yapmadan catlatmadan icin alisirsa alissin ben en son uzulerek o haldeyim .Doktordan korkarim kendi ayagimla ameliyata gittim.Dusmanima vermesin o derece onemli . Bence benim bagirsaklar tembellik asamasini gecti sanki.Bu arada doktorum probiotigi onermedi bana onu daha cok islah gibi rahatsizligi olanlara hastalarina oneriyormus.Ben oyle duydum.yani gerek yok size dedi.Yanlis biliyormusum.zaten yeterince tutunuyorlar:/

Diyetisyene gittiniz mi hiç?
Yok gitmedim ama yakin zamanda diyetisyen ve psikologa gitmeyi dusunmeye basladim ama soyle zaten ben sebze temeyi seven biriyim. Gulitensiz beslenmeyi deniyeyim dedim imkansiz oturup ozel unla makarna acmam gerek filan (ki guliteni de belki diye ben uydurdum.kimsenin birsy dedigi bir yerde yazdigi yok:/ bu durumuma guliten zararlidir diye bir sey duymadim

Bagirsak ogrenebilen bir organ biliyorsunuzdur mutlaka. Dogal yiyeceklerle calisma seklini duzenlerseniz o sekilde calismaya devam edecektir (ben de cok uzun sure ishal sorunuyla bogustum)

Bekunis isimli bir ilaç var, bitkisel kabızlık giderici , Eczanelerden alınabiliyor. Tabi fazla kullanmamak şartı ile.
Bu ve benzeri durumlarda aslında en iyisi kesinlikle bir doktora başvurmaktır. Çok çok geçmiş olsun .

Tek çözümü probiyotik bir takviye alçaksınız eczaneden lactobasil olur birde tsh değerinizi baktırin

Bende öyle sürekli oyleyiliyim ağrısı sancısı verdiği rahatsızlık sabah cikiyorum örnek akşama birden bı kabız ağrısı berbat en son çareyi sinemaki otu etkisini biraz geç gösteriyor ama iyi güzel boşaltıyor

Benim stresli yaşamdan oluyordu o yaşantıdan uzaklaşınca geçti

Bugun sabah yag incir bir de hic bir sey yemeden ilik suya yag limon bal damlattim bakalim:)) iyi bir iksir bulacagim sonunda inaniyorum:)) v/

Arkadaslar kime ne yaziyoru
Benim stresli yaşamdan
Bekunis isimli bir ilaç var, bitkisel kabızlık giderici , Eczanelerden alınabiliyor. Tabi fazla kullanmamak şartı ile.
Bu ve benzeri durumlarda aslında en iyisi kesinlikle bir doktora başvurmaktır. Çok çok

Benim stresli yaşamdan oluyordu o yaşantıdan uzaklaşınca geçti
Nasil basardiniz bunu ,iyi bu iste uzman bir psikolog olsa gidecegim onu da deneyecegim .Ama isim duymadim nette arattirdim yok.Ve Arkadaslar kime nasil yaziyorum anlayamiyorum burada yeniyim ve arayuz cok karisik bi yandan da reklam cikiyor ,biraz yazilardan cok cok ,kafam karisti umarim dogru yrlere yaziyorum:))

X