Sürekli aşılama yapmak zararlımı?

BethLegends

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2022
115
94
24
Merhaba kızlar bu durumu yaşayanlar varmı ? ben bir kez düşük yaşadım 9 haftalıken Martın 7 sinde. Bekleyemedik o pskolojiyle tekrar bebek istedik . Mayısda klomen ilacına başladım temmuzda aşılanma ovitrelle iğnesi oldum. Döllenme olmadlı .O kisti eritmeye 3 ayım gitdi ellanite sonrada 2kutu cyclo progynova kullandım. Eylülde 2ci aşılama denemem oldu yine klomen +ovitrelle yaptk yumurta çatlamadı diane35mg ilacı içdim eridi kist. 3cü denemem Kasımın 21 i bir iğneyi 23 ikinciyi bu sefer dr dozası yüksek olan iğne yazcam dedi, klomen+pregnil 5000 (2tane) kullandım. Ve tutmadı kist oluştu ben kontrole bu dr gitmedim . Ben düzenli adet oluyorum. Eşim farklı dr gidelim dedi gitdik. Dr bize kızdı bende hiç bir sorun yokken 1 senede 1defa yapılmasl gereken tedaviyi yapmış diğer dr. Kistim 5 cm olmuş . Bu yeni dr dediki biz bebek olmuyorsa boruları kontrol etmeliyiz . 9aydır hiç ara vermeden denedim olmadı . Drum sürekli aşılama yapmak kanser hastalığını tetikkıiyor dedi bide yaşım 23 . Aşılama sürekli yapıyordum yha olmafıkca dahada hırslanıyordum. İlk drmda bana bunun zararlarını söylrmedi . Aşırı kilo aldım 55 kiloyken 67 oldum sürekli hormon ilaçları içdiğim için olduğunu söylediler. Hiç aşılanma trdavisinden sonuç almayıp boru kontrolu etdiren oldumu?
Kusura bakmayn azerbaycanlıyım kendimi doğru ifade ede bilmediyseç özür dilerim..

Tam olarak anlayamadım aşılama mı yaptırdınız her seferinde yoksa sadece ovitrelle mi kullandınız? Keşke sürekli denemek yerine bekleseydiniz sağlığınız normale dönene kadar. Sürekli hormon almanın elbette zararı vardır biraz ara verin vücudunuz toparlansın. Boru kontrolü dediğiniz şey de sanırım hsg yani rahim filmi. Evet onu da çektirin birçok kadın çektiriyor zaten. Boş yere hırs yapmayın daha çok gençsiniz en doğru zamanda gelir inşallah.

Tüpleriniz tıkalı olsaydı Mart'ta hamile kalamazdnz 9 haftalık düşük yapmssnz. Ama yinede rahim filmi çektirmek hamile kalmayı kolaylaştırıyor deniyor. Bı çektirin madem doktor istemiş. Ama kistinizde gebeliğe engel olabilir iyi bı doktorla devam edin Aşılama için hak 3 dür. 3 aşılama sonrası tüp bebeğe geçilir. Bir süre doğal deneyin rahim filminden sonra olmazsa tüp yaptrn bence aşılama da ihtimal daha düşük çünkü.

Hayır ocak ayının başı bebek tutunmuş 5 6 sı falan. Mart 7didr düşük yaşadım. Yeni drum benim çok acele etdiğimi söyledi. Çünki 1 defa gebelik oldu bende o yüzden 3 yada 6 ay beklemem gerekiyormuş. Ben ise bu 9 ay içinde kullanmadığım tedavi kalmadı. Kistin erimesi için bat 16cı günü duphaston bu ilacı içmem gerektiğini söyledi . İnşallah kistim gider büyümesinden korkuyorum 5cm di en son. Dr ocak ayında randevum var . Boru kontrolude yapıcaz .

Tam olarak anlayamadım aşılama mı yaptırdınız her seferinde yoksa sadece ovitrelle mi kullandınız? Keşke sürekli denemek yerine bekleseydiniz sağlığınız normale dönene kadar. Sürekli hormon almanın elbette zararı vardır biraz ara verin vücudunuz toparlansın. Boru kontrolü dediğiniz şey de sanırım hsg yani rahim filmi. Evet onu da çektirin birçok kadın çektiriyor zaten. Boş yere hırs yapmayın daha çok gençsiniz en doğru zamanda gelir inşallah.
Haklısınız. Ben mesela bu işlerden çok anlamıyordum işte hormon ilacının zararlarını falan. Drda söylemedi süreklo kendisi bu ilacı kullan şu ilacı kullan dedi. Bende dr en iyisini bilir dedim. 2 defa ovitrelle 1defada pregnil5000(iki tanesini) kullandım . Sonuç hep kistleşdi. Eşimde bekleyelim demişdi ama ben beklemedim . Dr değiştirdim şuan bu drun söyledikleri daha mantıklı gelior . Bana eğer senin bebeğin olmuşsa düşük yaşadıkdan sonra olmuyorsa bix senin ilk önce boru kontrolu yapmalıyız dedi ama şuan kistim olduğu için onu eritip kontrol olunucam. Bizde boru kontrolu deniyor türkiyede galiba rahim filmi

X