Sürekli tekrar eden rüyam

Merhabalar 2 yıldır evliyim. Ailemden 2 yıldır uzaktayım esim memur .
Ailemi genellikle rüyamda görüyorum annemi veya babamın sürekli vefat ettiginu görüyorum beni aşırı derece etkiliyor çok üzülüyorun yanlarındada bulunamıyorum.
Bana kızıyor gibiler .onlar istiyorlarki istedigiim zaman çıkıp gideyim onlarda kalayım aylarca veya günlerce bana karışan olmasin.
Ama eşim malesef öyle biri değil. yılda 2 defa izne çıkıyoruz ondada ne kadar görüşebilirsek🤷‍♀️ilk evlendigimiz zaman böyle degildi ailemdede kaliyordum 1 hafta.
sorunlar büyüdükçe cesitli sorunlar çıktıkça değisti. gidiyoruz kayinvalidemde kaliyoruz. Benim aileme gezmeye gidiyoruz .
Eşimin bu huyu hiç hoş değil artık boşanmayı bile düşünür oldum ne yapacağımı bilmiyorum eşimin ailemle sorunları oldu bu yüzden kalmamı istemiyor gidip görüyoruz sıksık ama kalamıyorum pek .
geçen izinimizde 2 gün kalabildim .
Ha düzelir diyorum bekliyorum ama düzeleceği yok gibi .

Rüyalar.görüyorum hep endiseleniyorum onlara bisey olursa bana kizgin giderlerse diye 😔
Çıkmazın içindeyim sanki.

Arkadaslar hepinize cevap vermeyeceğim.
En basta Benim ailem hataliydi evet tartismayi vs. Ailem çıkardı düğün günü oldu tartisma düğünle iligliydi ortada birsey yoktu yanlis anlasilmaymis ama ailem sorup etmeden dügünü iptal etmeye kalkti emantinizi alin gidin dedi esime beni kastederek...
Sonraki aylardada devam etti baska baska nedenlerden esim hicbirzaman saygisini bozmadi aileme karsi .
Ailem boşanmami bile söyeldiler .
Esim de kafamin karismamasi icin buyuj ihtimalle kalmama karisiyor . Gidip istedigimiz gibi goruyoruz bunda bir sikinti yok ailemde gelip göruyor sürekli .arabayla 15 dakika mesafemiz var köyde yasiyorlar köyler birbirine yakin ama yürüme mesafesiyle gidemezsiniz. Ailemde kalmiyorum demedim kaliyorum ama cok az gidip goruyoruz onlarda geliyorlar .
ailemin istedigi evlerinde yatmam onlarla yanliz gezmem ailem gezmeyi cok sever sürekli gezerler.. esimin karismasin bende istiyorum tabiki cok ozluyorum onlari dedigim gibi ilk evlendigimiz zaman boyle degildi 1 hafta kaliyordum 15 gunluk tatilimizde ayrica da gidip goruyorduk birbirimizi.
bizimde gelinimiz var istedigi gibi aylarca ailesine kaliyor benim ailemde kalamdigida oluyor çok rahat abim hic karismiyor benim esim karistiigi icin ailem cok kiziyor. Yapisi kiskanç esimin .
Gidip görmedigimi söylemedim onlarda geliyorlar tabiki ama benim ailemin istedigi orda yatili kalmam . 1-2 gun kaliyorum oda yetmiyor aileme. gidip görüyoruz ayrica .
Çok degisik degisik sorunlarimiz cikti ailemden dolayı ben çok haksizligia ugradim dügün zamanı esya konusunda çeyiz konusunda .
Kiz kardesime 50 bin tl esya aldilar ve abime 70i geçti benim esyalarim 15 bin tuttu tabiki ortak verildi 15 bin ailemin ödedigi para 5 bucuk milyardi sadece . Yarisini kenddim calisarak odemistim .
Perdelerimi pazardan kendim calisarak odedim.
Ceyizimdede cok birseyim yok .
Diger kardeslerimde durum böyle olmadı biz tayinciyiz diye bana pek birsey yapilmadi.
Ben yinede ailemdir dedim hicbir zaman buyutmedim bu olayi ama esim unutmuyor bize yapilani .
Ailem 2 yildir 1 kere geldiler 1 gün kaldilar evimde geldikleri gunde sokmadık laf birakmadilar diğer damadı övüp durdular esimin yaninda.
Evime laf ettiler mutfak esyalarimin azligina veya cesitli esyanin yokluguna kisacasi esime söylendiler .
Daha da birsuru sorun oldu ailemden dolayi anlatamadigim kadar buraya hepsini yazamiyorum.

Durum böyle bende hosnut degilim esimi bana karismasindan ama adamin evlenirken anlinda yazmiyorki boyle biri olacagi bazi seyler yasnmasi gerekiyormus demekki bosanmayi bile dusunur oldum evet.

Ama bizim cocugumuzda olmuyor cocgumuz olmuyor diye bosaniyorsun derler diye de korkuyorum oyle dusunmelerinden kesinlikle cocgumuz olmuyor diye degil esim tedavi goruyor cocugumuz olmadigi icin .
sasirdim ne yapacagimi arkadaslar.
Cevap vermeyecekseniz neden konu açtınız? Aylarca kalacaksanız evlenmeyin o zaman. Evlenince insanın ayrı bir evi, sorumluluğu, olursa da çocuğu oluyor. Bırakın aileyi aylarca evinizden ayrı nasıl rahat eder ki insan?

Yemeyi içmeyi geçtim bu adamın ve sizin de cinsel ihtiyacınız yok mu? Bekar hayatı yaşanacaksa adam niye evlensinki?

Ben de aylarca gitsem eşim tabi istemez. Ara sıra makul ölçüde gitmemede karışamaz. Ben de eşimi aylarca bir yere göndermem böyle saçmalık mı olur?

Biz de senelerdir tayinciyiz. Kimse demeden biz ailelerimize dedik fazla eşya yapmayın diye ki zaten çoğunu kendimiz yaptık. Ordan oraya eşyalar harap oluyor. Bunun yerine birkim yaptık, evimizi, arabamızı aldık.

Bu ara da eşimin ailesi bana aynılarını yapsa ben de istemem gidip gelmek ama, eşim makul ölçüde kendisi gidip gelebilir.

Senelerdir gurbetteyiz sınırlı sayıda ailelerimizi görüyoruz. Evlenirken de bunu göze aldık. Eşiniz ara sıra gitmenize birşey demiyor, aylarca kalmanıza laf ediyorsa sonsuz haklı. Bence onun boşanmayı düşünmesi lazım.

Arkadaslar hepinize cevap vermeyeceğim.
En basta Benim ailem hataliydi evet tartismayi vs. Ailem çıkardı düğün günü oldu tartisma düğünle iligliydi ortada birsey yoktu yanlis anlasilmaymis ama ailem sorup etmeden dügünü iptal etmeye kalkti emantinizi alin gidin dedi esime beni kastederek...
Sonraki aylardada devam etti baska baska nedenlerden esim hicbirzaman saygisini bozmadi aileme karsi .
Ailem boşanmami bile söyeldiler .
Esim de kafamin karismamasi icin buyuj ihtimalle kalmama karisiyor . Gidip istedigimiz gibi goruyoruz bunda bir sikinti yok ailemde gelip göruyor sürekli .arabayla 15 dakika mesafemiz var köyde yasiyorlar köyler birbirine yakin ama yürüme mesafesiyle gidemezsiniz. Ailemde kalmiyorum demedim kaliyorum ama cok az gidip goruyoruz onlarda geliyorlar .
ailemin istedigi evlerinde yatmam onlarla yanliz gezmem ailem gezmeyi cok sever sürekli gezerler.. esimin karismasin bende istiyorum tabiki cok ozluyorum onlari dedigim gibi ilk evlendigimiz zaman boyle degildi 1 hafta kaliyordum 15 gunluk tatilimizde ayrica da gidip goruyorduk birbirimizi.
bizimde gelinimiz var istedigi gibi aylarca ailesine kaliyor benim ailemde kalamdigida oluyor çok rahat abim hic karismiyor benim esim karistiigi icin ailem cok kiziyor. Yapisi kiskanç esimin .
Gidip görmedigimi söylemedim onlarda geliyorlar tabiki ama benim ailemin istedigi orda yatili kalmam . 1-2 gun kaliyorum oda yetmiyor aileme. gidip görüyoruz ayrica .
Çok degisik degisik sorunlarimiz cikti ailemden dolayı ben çok haksizligia ugradim dügün zamanı esya konusunda çeyiz konusunda .
Kiz kardesime 50 bin tl esya aldilar ve abime 70i geçti benim esyalarim 15 bin tuttu tabiki ortak verildi 15 bin ailemin ödedigi para 5 bucuk milyardi sadece . Yarisini kenddim calisarak odemistim .
Perdelerimi pazardan kendim calisarak odedim.
Ceyizimdede cok birseyim yok .
Diger kardeslerimde durum böyle olmadı biz tayinciyiz diye bana pek birsey yapilmadi.
Ben yinede ailemdir dedim hicbir zaman buyutmedim bu olayi ama esim unutmuyor bize yapilani .
Ailem 2 yildir 1 kere geldiler 1 gün kaldilar evimde geldikleri gunde sokmadık laf birakmadilar diğer damadı övüp durdular esimin yaninda.
Evime laf ettiler mutfak esyalarimin azligina veya cesitli esyanin yokluguna kisacasi esime söylendiler .
Daha da birsuru sorun oldu ailemden dolayi anlatamadigim kadar buraya hepsini yazamiyorum.

Durum böyle bende hosnut degilim esimi bana karismasindan ama adamin evlenirken anlinda yazmiyorki boyle biri olacagi bazi seyler yasnmasi gerekiyormus demekki bosanmayi bile dusunur oldum evet.

Ama bizim cocugumuzda olmuyor cocgumuz olmuyor diye bosaniyorsun derler diye de korkuyorum oyle dusunmelerinden kesinlikle cocgumuz olmuyor diye degil esim tedavi goruyor cocugumuz olmadigi icin .
sasirdim ne yapacagimi arkadaslar.

Hem cevap vermeyeceğim diyorsunuz, sonra uzun uzun yazıp dert yanıyorsunuz. Siz cevap vermeye tenezzül etmezken insanlar neden yazsın?

Herkese nasil cevap verebilirim uzun uzun acikladim durumu herkesin cevabi hemen hemen ayni zaten .
Hepinizin yazdiklarini okuyorum ama herkese de cevap verme firsatim yok malesef uzun uzun acikladim durumumu .
Sizin yazdiklarinizi okuyorum fikrinizi de aliyorum.
Son çarem boşanmak gibi duruyor açıkcası .
Güzelce konusacagim yoksa bitsin diyecegim.

Benim derdim ailemde aylarca kalmak degil onlarla istedigim gibi vakit gecirmek istedigim zaman yanlarinda bulunmak ailem aylarca kalmami istesede benim derdim bu .
Aileme kariismasi hic normal degil .

Sonrasi nasil olur bilmiyorum benden sonra evlenirse benim bu yasadiklarimi ona yasatmazsa en guzel sekilde rahat yaşarlarsa çok üzülürüm sanirim nasıl atlatirim bilmiyorum .
Tabikii esimi cok seviyorum biterse de 2.. Evliliglimi yapmayi dusunmuyorum.

Cevap vermeyecekseniz neden konu açtınız? Aylarca kalacaksanız evlenmeyin o zaman. Evlenince insanın ayrı bir evi, sorumluluğu, olursa da çocuğu oluyor. Bırakın aileyi aylarca evinizden ayrı nasıl rahat eder ki insan?

Yemeyi içmeyi geçtim bu adamın ve sizin de cinsel ihtiyacınız yok mu? Bekar hayatı yaşanacaksa adam niye evlensinki?

Ben de aylarca gitsem eşim tabi istemez. Ara sıra makul ölçüde gitmemede karışamaz. Ben de eşimi aylarca bir yere göndermem böyle saçmalık mı olur?

Biz de senelerdir tayinciyiz. Kimse demeden biz ailelerimize dedik fazla eşya yapmayın diye ki zaten çoğunu kendimiz yaptık. Ordan oraya eşyalar harap oluyor. Bunun yerine birkim yaptık, evimizi, arabamızı aldık.

Bu ara da eşimin ailesi bana aynılarını yapsa ben de istemem gidip gelmek ama, eşim makul ölçüde kendisi gidip gelebilir.

Senelerdir gurbetteyiz sınırlı sayıda ailelerimizi görüyoruz. Evlenirken de bunu göze aldık. Eşiniz ara sıra gitmenize birşey demiyor, aylarca kalmanıza laf ediyorsa sonsuz haklı. Bence onun boşanmayı düşünmesi lazım.
Benim istedigimde makul ölçüde gitmek 15 gunluk izinde 2 günlük zorla kalmak istemiyorum .
Istedigim özledigim zaman yanlarinda bulunmak istiyorum izni beklemeden 3 4 günlük mesela.
ailemin istedigi gibi yine aylarca kalmak degil .
Orta yolu bulmak benim istedigim iki tarafinda gönlü olmasi .

Ailemle ayrı şehirlerde yaşasam, onlarin yasadigi şehre gittiğimde misafir olarak gitmek mi? Burada ağır bir kusur var, 5 gün kv de kaliyorsam 20 günde annemde kalmak isterim. Buna kimsenin de engel olabileceğini sanmıyorum. Bu konuyu eşiniz ile çözemiyorsaniz kb ile çözmeyi denerdim.

Ben anlamadimki birden bire cephe aldi cevap Vermicem yazmis e verme iyide konu neden açıldı ozaman. Millet tirlatii Allah sonumuzu hayır etsin

Ben anlamadimki birden bire cephe aldi cevap Vermicem yazmis e verme iyide konu neden açıldı ozaman. Millet tirlatii Allah sonumuzu hayır etsin
Cevap vermeyecegim demek istemedim .yanlis anlasildim sanirim hepinize cevap veremem yetisemem anlaminda demek istedim
verebildigim kadarina vermeye calisiyorum .
Yoksa buraya konuyu acip birakip gitmeyi dusunmedim kimseye de kizmiyorum herkeis kendi fikri kendi dusuncesi sizlerden fikir almak icin acildi bu konu sonucta. kimseye cephe almiyorum .

Ailemle ayrı şehirlerde yaşasam, onlarin yasadigi şehre gittiğimde misafir olarak gitmek mi? Burada ağır bir kusur var, 5 gün kv de kaliyorsam 20 günde annemde kalmak isterim. Buna kimsenin de engel olabileceğini sanmıyorum. Bu konuyu eşiniz ile çözemiyorsaniz kb ile çözmeyi denerdim.
Onlar oğlum nasil isterse ne derse o kafasindalar .
Onlarda durumdan memnun acikcası kız evlatları olsa anlarlardı eminim . kayin validemin bir sözü var hatta doğdugun yer degil doydugun yerde mutluluguna bakacaksin diye bunu söyler .

Ailenizin tutumunu da yanlış buldum. Çıkıp gidin, aylarca kalin,size karışan olmasın istemeleri başlı başına yanlış. O zaman ne diye evlendiniz? Eşim izin vermiyor olayına hiç girmiyorum zaten nereden tutsam elimde kalıyor. Evlendik diye aile atılmaz ama her şeyin bir usulu var. Kayinvalideye gidip kalmanız, kendi ailenizde kalmak için izin istemeniz içler acısı:KK43:

Bir yandan ailenize üzülüyorsunuz, diğer taraftan eşinizin izin vermemesine üzülüyorsunuz, üzgünüm ama iki taraf da sizi umursamıyor. Sizi düşünen yok.
Benim istedigim usulünce ailemde kalmam acaba izin verecekmi korkusu o baskıyı yasamak istemiyorum .
Pslolojik olarak etkilendigim icin rüyalarima sıksık ailem giriyor.
Mesela izin gününü beklemeden özledigim zaman 3 -4 gunlugune aileme gidebilmek .usulünce ailemin istedigi gibi günlerce degil. Orta yolu bulmak istiyorum esim bu konuda katı .
Evlenirken adamın anlında böyle biri olacagı da yazmiyorki taniyamiyorsun ayni eve girmeden.
Ne yapmis olurlarsa olsunlar benim ailem kopamam öyle bir niyetimde yok.

Sizin yazdiklarinizi anlamiyorum çok şükür ki. 😉eşimin ailemle problemi olabilir ama bu ona benim aileme gidip gitmiceme karisma hakkini vermez siz bunu savunuyursaniz vizyonunuz esiyle aynidir... kaynanasiyla kusen birisi kocasina izin vermezsede aynidir tavrim aynidir ..konu sahibi aman siz sakin esinizin size bu yaptığı BASKIYI MOBINGI VEYA ALAN KISITLAMASINA aşik da ondan izin vermiyor diye sakin bir CAHIL düsünceye girmeyin. Esiniz size karisamaz anneni babani görmek en büyük hakkin onlar anne baba bagirirlar kizarlar yasli insanlar hayatta bin tane koca bulur bir insan bir tane anne bir tane baba bulamaz .Bu lafim kocamda kocamcilara öyle olmayan üzerine alinmaz..

Ha sizde birdaha alintilamazsaniz sevinirim .
CAHİL sensin laflarina dikkat et ben oyle birsey savunmuyorum , anlayişin gayet ortada. ki koni sahibi de uzun uzun yazdi kendi ailesinin hatali oldugunu. ne yapip yapmayacagimi da sana sormayacagim , zaten sana kendimi anlatmak gibi bir cabam yok, İLK ALINTILAYAN DA SENSIN AYRICA benim dusuncemle ilgili yorum yapma oyleyse

Cevap vermeyecegim demek istemedim .yanlis anlasildim sanirim hepinize cevap veremem yetisemem anlaminda demek istedim
verebildigim kadarina vermeye calisiyorum .
Yoksa buraya konuyu acip birakip gitmeyi dusunmedim kimseye de kizmiyorum herkeis kendi fikri kendi dusuncesi sizlerden fikir almak icin acildi bu konu sonucta. kimseye cephe almiyorum .
Haklisiniz tabi herkese cevap verilmiyor anlayan var anlayamayan var 👇
CAHİL sensin laflarina dikkat et ben oyle birsey savunmuyorum , anlayişin gayet ortada. ki koni sahibi de uzun uzun yazdi kendi ailesinin hatali oldugunu. ne yapip yapmayacagimi da sana sormayacagim , zaten sana kendimi anlatmak gibi bir cabam yok, İLK ALINTILAYAN DA SENSIN AYRICA benim dusuncemle ilgili yorum yapma oyleyse
Muhattabim degilsin :KK14:

Benim istedigim usulünce ailemde kalmam acaba izin verecekmi korkusu o baskıyı yasamak istemiyorum .
Pslolojik olarak etkilendigim icin rüyalarima sıksık ailem giriyor.
Mesela izin gününü beklemeden özledigim zaman 3 -4 gunlugune aileme gidebilmek .usulünce ailemin istedigi gibi günlerce degil. Orta yolu bulmak istiyorum esim bu konuda katı .
Evlenirken adamın anlında böyle biri olacagı da yazmiyorki taniyamiyorsun ayni eve girmeden.
Ne yapmis olurlarsa olsunlar benim ailem kopamam öyle bir niyetimde yok.
Rüyalarina kadar giriyorsa kaliteli bir zaman geciremiyorsunuz demektir. Esiniz vijdanli değil kusura bakmayin . Sizden saygı bekliyor ama gostermiyor sizde ona uygun davranin

Aileniz sizin evinize gelmiyormu yada gelemiyormu?
Esim boyle birseye karisamaz ya, ne demek ztn karisacak bir insan degil vicdani elvermez
Sonra cok uzulursunuz varken yokluklarini cekmeyin

Aileniz sizin evinize gelmiyormu yada gelemiyormu?
Esim boyle birseye karisamaz ya, ne demek ztn karisacak bir insan degil vicdani elvermez
Sonra cok uzulursunuz varken yokluklarini cekmeyin
Geliyorlar biz ordayken de sürekli gelirler gezmeyi cok severler ama asil kizdiklari esimin kalmama tepki vermesi haklilarda .ailem benim rahatimi dusunuyor acik acikda soylerler biz senin rahatini dusunuyoruz diye kayinvalide evinde ne kadar raht olabilirimki özel günlerim oluyor surekli banyo yapan biriyimde namaz kilan biriyim afedersiniz de kayinbabam oruç tutmadigim zaman ,namaz kilmadigim zaman boşladin bakiyorum diyor şakasina anlamiyor hasta oldugumu dile getiremiyorum da birkeresinde oruc tutarken hasta olmustim birseyler yerken gordu orucumu bozdun dedi yine sakasina halbuki mecburiyet ama anlamiyor özel meseleleri çok iyi biriridir kayinvalidemden de iyidir ama ne kadar olsada insan rahat edemiyor.
Alistim alismasina ama vicdanim malesef rahat birakmiyor aileme karsi çok mahcubum ...
Doğur ne zorluklarla büyüt besle elin oğlu gelsin kalmana karissin herseyine karissin esimi savunmuyorum savunulacak bi tarafi yok merhameti yok.

Rüyalarina kadar giriyorsa kaliteli bir zaman geciremiyorsunuz demektir. Esiniz vijdanli değil kusura bakmayin . Sizden saygı bekliyor ama gostermiyor sizde ona uygun davranin
Kusura bakmiyorum merhameti yok vicdanida.
Bu sira sıksık tartisiyoruz cunku benim vicdanim rahat degil aileme çok mahcubum .
Ailem hatalida olsa ailem sonucta .

aileniz istiyor ki istediginiz zaman cikip gelin aylarca kalin size karişan olmasin?? peki bunun size ve evlilik hayatiniza ne gibi bir faydasi olacak? hic bir faydasi olmaz zarari olur. yeni bir yuva kurmussunuz birbirinize alişmaniz, daha iyi tanimaniz, evliligi guclendirmeniz icin ilk yillarda sadece birbirinize odaklanmaniz gerekir. ilk yillar henuz cocuk yokken muhtesem bir firsattir eşlerin birbirine baglanmasi icin. benim annem evlendigimin ilk yili surekli bir bahane bulup beni zirt pirt cagiriyordu, 1000km mesafeden , eşim de izin verirdi. haftalarca kalirdim. esimle basbasa dolu dolu guzel gunler gecirmek varken ailemin yaninda vakit gecirdim. 5yillik evliyim hala o ilk yilimda gitmelerimin pismanligi içimde durur. bence esiniz size cok aşık ve çok bagli 🧿 sizden ayri kalmak istemiyor. bu aşki dolu dolu yasayin yuvanizi guclendirin. elbetteki kimse kimsenin özgürlügünü kisitlayamaz ama bir de bu açidan bakin isterseniz
Cok seven insan üzmez pskolojik olarak yipratmaz diye dusunuyorum olursa olur olmazssa olmaz kafasinda bence bazen soğuyorum esimden nasil boyle birini sevebilirim diyorum sonra geciyor .
Sogumamdan artik onu sevmememden korkardi seven insan acı cektirmez.
Ben orta yolu bulmak istemistim ailemdede biraz kalayim mesela 1 hafta veya çok ozledim uzun zamandir gormedim diyelim 3 4 gun kalip gelmek isterdim .
Ailemin istedigi gibi günlercede degil.
Ilk evlendigimiz zaman 1 hafta kaliyordum yetiyordu zaten simdi zorla 1 2 gun kalinca zoruma gidiyor.
Ailemin illa kal diye dusunmesi benim rahatim icin kayinvalide evinde ne kadar rahat olabilirimki
Alistim alismasina ama bu sefer vicdanim rahat degil. Aileme mahcubum .

Geliyorlar biz ordayken de sürekli gelirler gezmeyi cok severler ama asil kizdiklari esimin kalmama tepki vermesi haklilarda .ailem benim rahatimi dusunuyor acik acikda soylerler biz senin rahatini dusunuyoruz diye kayinvalide evinde ne kadar raht olabilirimki özel günlerim oluyor surekli banyo yapan biriyimde namaz kilan biriyim afedersiniz de kayinbabam oruç tutmadigim zaman ,namaz kilmadigim zaman boşladin bakiyorum diyor şakasina anlamiyor hasta oldugumu dile getiremiyorum da birkeresinde oruc tutarken hasta olmustim birseyler yerken gordu orucumu bozdun dedi yine sakasina halbuki mecburiyet ama anlamiyor özel meseleleri çok iyi biriridir kayinvalidemden de iyidir ama ne kadar olsada insan rahat edemiyor.
Alistim alismasina ama vicdanim malesef rahat birakmiyor aileme karsi çok mahcubum ...
Doğur ne zorluklarla büyüt besle elin oğlu gelsin kalmana karissin herseyine karissin esimi savunmuyorum savunulacak bi tarafi yok merhameti yok.

Dik duracaksiniz. Bir erkege en cok yakistirdigim sey merhamet. Kendi kizinin yolunu gozlese hosuna gidermi o babanin yerine kendini koyacak.
Sizde hem dik durun hem yavas yavas isleyin o evde rahat ve umursamaz olun kendi isteklerinizi bu kdr geriye atmayin.

Dik duracaksiniz. Bir erkege en cok yakistirdigim sey merhamet. Kendi kizinin yolunu gozlese hosuna gidermi o babanin yerine kendini koyacak.
Sizde hem dik durun hem yavas yavas isleyin o evde rahat ve umursamaz olun kendi isteklerinizi bu kdr geriye atmayin.
Suratimda sivilce doluyor stresten dusunmekten artik.
Uyumak istiyorum surekli.Kilo aldim, yemege vurdum kendimi baska turlusu beni mutlu etmiyor. Hayatta ki amacim yemek yapmak temizlik yapmak gibi hissediyorum.bi nevi hizmetci .
Baska sorunlarimiz da oluyor olmuyor degil en buyuk sorunumuz bunlar anlattiklarim.
Bazen diyorum esim benim belkide sabrimi siniyor ne kadar dayanabilecem diye.
Belkide gitmem icin yapiyor diyorum.

Cok seven insan üzmez pskolojik olarak yipratmaz diye dusunuyorum olursa olur olmazssa olmaz kafasinda bence bazen soğuyorum esimden nasil boyle birini sevebilirim diyorum sonra geciyor .
Sogumamdan artik onu sevmememden korkardi seven insan acı cektirmez.
Ben orta yolu bulmak istemistim ailemdede biraz kalayim mesela 1 hafta veya çok ozledim uzun zamandir gormedim diyelim 3 4 gun kalip gelmek isterdim .
Ailemin istedigi gibi günlercede degil.
Ilk evlendigimiz zaman 1 hafta kaliyordum yetiyordu zaten simdi zorla 1 2 gun kalinca zoruma gidiyor.
Ailemin illa kal diye dusunmesi benim rahatim icin kayinvalide evinde ne kadar rahat olabilirimki
Alistim alismasina ama bu sefer vicdanim rahat degil. Aileme mahcubum .
anladim, ben ilk yazdiklarinizdan kismen anladigim kadariyla ilk izlenimimi yazmistim , zaten kimsenin kimseyi kisitlamaya hakki yok diye de belirtmiştim. Asla sizi üzmeye incitmeye hakki yok . zaten kalp kirarak bir evlilik sürmez Allah en dogru karari vermenizi nasip etsin ikinize de

X