Sürekli tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu

Merhaba sadece bilgilendirmek istiyorum yaklaşık 4 yıldır çok ciddi idrar yolları enfeksiyonu yaşıyorum kullanmadığım anyibiyotik antisptik kalmadı fakat hic bir çare bulamadım sadece 100 mg olan pyoloseptil ve toz olan bir ilaç var onu içince kendime geliyordum yoksa oturup ağlayacak duruma geliyordum çok şükür 2 aydan fazla bir süredir çok iyiyim hep bobreklerimden supheleniyordum fakat ultrasonlardan birşey çıkmıyordu en son böbrek ısıtıcılar var onlar biraz hafif kaldı bende evde yumuşak bir korse vardı onu giyindim ve çok şükür sadece hafta sonları yıkayıp tekrar giyiyorum sanki e coli kayboldu çünkü idrar da sürekli o çıkardı umarım korse hepimize fayda eder sizde deneyin lütfen herkese şifa olur....
Çok kötü birşey malesef. Ben de ilk defa geçen ay yumurtlama döneminde karşılaştım bu sistit denen hastalıkla. Pyoloseptil içerek rahatladım fakat bu ay yine bugün tam yumurtlama zamanı sistit belirtileri başladı. Yine pyoloseptil aldım mecburen ama korkuyorum bu sistit gebelik oluşmasını engeller mi sonuç olarak enfeksiyon ya i 😓

Arkadaşlar 1 buçuk yıldır nerdeyse aralıklarla idrar yolu enfeksiyonu oluyorum antibiyotik kullanıyorum geçiyor sonra hafif yanmalar başlıyor daha sonrada kokulu idrar kaşıntı başlıyor sabahları özelliklede vücudum dan sanki atamıyorum enfeksiyonu bi türlü az bi üşütsem yada dikkat etmesem hemen geri geliyor bitkisel şeylerde denedim testere dişli aslan pençesi içtim yumurtlama günü geçince bıraktım çörek otu yağı kapsülü içtim buna bildiğiniz başka bi çözüm varmı bıktım artık su içiyorum şuan suyu içince biraz hafifliyor ama dediğim gibi gece yatınca su içmeyince sabaha geri başlıyor oda çözüm değil bilgisi olan varsa
Canim ayni senin gibi bende 1 yil ugrastim o enfeksiyonla. Kullanmadigim ilac kalmadi, cipro,flagly,monodoks,uracare toz sase. Anrltibiyotikler dahada mahvediyor, cunku yararli bakterileri ölduruyor. Ben sabahlari ac karnina elma sirkeyle sulandirilmis su ictim surekli, gun icerisindede bolca su 3 lt. Ve sekerli gidalari gazli icecekleri biraktim, bol bol kefir yogurt tukettim. bazen suyuma limon,maydonoz dilimleri kattim. ve oyle atlattim.

Arkadaşlar 1 buçuk yıldır nerdeyse aralıklarla idrar yolu enfeksiyonu oluyorum antibiyotik kullanıyorum geçiyor sonra hafif yanmalar başlıyor daha sonrada kokulu idrar kaşıntı başlıyor sabahları özelliklede vücudum dan sanki atamıyorum enfeksiyonu bi türlü az bi üşütsem yada dikkat etmesem hemen geri geliyor bitkisel şeylerde denedim testere dişli aslan pençesi içtim yumurtlama günü geçince bıraktım çörek otu yağı kapsülü içtim buna bildiğiniz başka bi çözüm varmı bıktım artık su içiyorum şuan suyu içince biraz hafifliyor ama dediğim gibi gece yatınca su içmeyince sabaha geri başlıyor oda çözüm değil bilgisi olan varsa
Kızılcık özü suyu için. Bi içip bi bırakmayın düzenli içince geçiyor

İdrar yolu enfeksiyonu için hippurin ve urispas kullanan var mı? Fayda gören ? Ben bir haftadır içiyorum hiçbir fayda görmedim henüz

ALLAH allah urologa mi gitseniz sistoskopi falan yapiyorlar belki orda bir yara vs vardir bilemedim vallahi🙄🙄 gecmis olsun
Bugün gittim benim yanma batma geçmedi dedim sistoskopi demedi bana. Ama kapsamlı ultrason randevusu verdi. İki hafta sonraya ama devlet olunca anca maalesef. Şimdi maydonoz kaynattim onu icicem. İnşallah şifa olur. Teşekkür ederim

Marka vermek doğru olur mu bilmiyorum ama ilaç olmadığı için yazıyorum. Urinonvef marka cranberry kalsül, içinde 30 tame var ben 3 ay kullandım, eğer enfeksiyonunuz hafifse çok işe yaradığını göreceksiniz, ama eğer idrar kültüründe e. Coli çıkıyosa o zaman bunkar yetersiz kalacaktır, doktorunuza ilaç yazdırıp ek olarak bu söylediğim takviyeyi alırsanjz hem zararlı bakterilee ölür hem yerine yenileri gelir ve görün bir kaç ay içinde tertemiz olursunuz hiç biieyiniz kalmaz, su içme ve şekerli gıdaları söylemiyorum bile, onların ne kadar zararlı u olduğunu bilmeyen kalmadı diye tahmin ediyorum,

Kızılcık özü suyu için. Bi içip bi bırakmayın düzenli içince geçiyor
Ne kadar süre kullanmalıyız ki etki etsin acaba ben kızılcık kendisini buldum kaynatıp komposto yapıp su niyetine içiyorum oda aynı görevi görür mü ama bende hala etki etmedi daha 1 hafta olmadı içeli

Ne kadar süre kullanmalıyız ki etki etsin acaba ben kızılcık kendisini buldum kaynatıp komposto yapıp su niyetine içiyorum oda aynı görevi görür mü ama bende hala etki etmedi daha 1 hafta olmadı içeli
Özü kadar etkili olmayacaktır. Özü 15 20 gün gibi sürede çözüm oluyor.

Yumurtlama dönemi ve sistitin arasında bağlantı var mı?
Benim de bugün yumurtlama günümde sistit oldum,az da kan geldi.5 gündür hayıt tohumu ve aslan pençesi içiyorum onunla alakalı mıdır şüphe de kaldım.
Sorunuzu ben de düşündüm sistit enfeksiyon olduğu için hamileliğe engel midir?
2 ay önce akut vajinit akıntıdan dolayı antibiyotik ve fitil kullanmıştım ne enfeksiyonu nerden çıktı şaşırdım.
Yumurtlama günüm olduğunu düşündüğümden yine bebek denememi yaptım.

X