Sürtünme ile cinsel ilişki

Canım, yabancı gelişmiş ülkelerde cinsel eğitim çok uzun yıllardır veriliyor, hem de videolu görüntülü vs, neyse… Senin daha ciddi bir odağın olduğu için bu bilgiler teferruat kalmış anlıyorum, gebe kalmaya uğraşırken doktora zevk suyunu sormazsın haliyle. 4 sene uzun haklısın, ama yaşın çok genç, umudun çok yüksek olsun lütfen. İstanbul’da Yeditepe’de Prof Gazi Yıldırım var, aşılama, prp, tüp bebek vs için kendisiyle iletişime geçmeni dilerim. Çok insancıl bir Prof, çok da iyi bir operatör. Yine Prof Cem Fıçıcıoğlu Acıbadem’de, sebepsiz inferlite ve diğer sorunlar için bu iki hekimle görüşmeni öneririm ablan olarak. Sakın moralini bozma, geç olsun güç olmasın.
İstanbul'da değilim malesef yinede teşekkür ederim öneriniz için

Boşu boşuna ertesi gün hapı kullanmışsınız. Cinsel organların temas ettiği korunmasız her ilişkide hamile kalma ihtimali düşük de olsa vardır ama sizin durum öyle değil.

Merhaba. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir birlikteliğim oldu. Hiçbir şekilde boşalma olmadı ama zevk suyundan endişelendiğim için 25 saat sonra ella kullandım. Aradan 6-7 gün geçti. Bugün hafif koyu sarı kahverengimsi bir akıntım geldi. Bu normal mi ? Daha adetime 1 haftadan biraz fazla var. Hamile olmaktan korkuyorum.
Bu şekilde hamile kalma ihtimali yok denecek kadar az. Akıntının sebebi stres vs olabilir çok aldırış etme bence herhangi bir sağlık sorunun yoksa. İnsanlar hiç engel olmadığı halde ilk denemesinde hamile kalamıyor bazen öyle düşün rahat ol :)

Sürtünme yoluyla zevk suyundan hamile kalmış tek bir örnek yok literatürde. Bu şekilde hamile kalınmaz, çevrenizde “böyle kaldım.” diyen varsa bilin ki yalan söylüyor. Bazen insanlar yaşadıklarını masumlaştırmak ya da imajlarını korumak için bu gibi yalanlara başvuruyor, sonra al sana şehir efsanesi, işin yoksa düzelt…
ben de yıllar önce kalmıştım üstelik vajinismus nedeniyle eşimle birliktelik yaşayamıyordum dolayısıyla bakireydim. üzerine boşalma da olmamıştı. yani çok düşük bir ihtimal dahi olsa böyle bir ihtimal var drlar da bu şekilde düşünüyor ve benim de burada kimseye yalan borcum yok. konu sahibi ella da kullanmış ben de hamile kaldığını düşünmüyorum.
ancak burada böyle bir örnek yoktur diyerek insanları rahat ettirmeye de gerek yok bence. böyle bir ihtimal var ve önleminizi alın, minoset içer gibi ella içmeyin.

ben de yıllar önce kalmıştım üstelik vajinismus nedeniyle eşimle birliktelik yaşayamıyordum dolayısıyla bakireydim. üzerine boşalma da olmamıştı. yani çok düşük bir ihtimal dahi olsa böyle bir ihtimal var drlar da bu şekilde düşünüyor ve benim de burada kimseye yalan borcum yok. konu sahibi ella da kullanmış ben de hamile kaldığını düşünmüyorum.
ancak burada böyle bir örnek yoktur diyerek insanları rahat ettirmeye de gerek yok bence. böyle bir ihtimal var ve önleminizi alın, minoset içer gibi ella içmeyin.
Tam olarak nasıl hamile kaldınız ? Eşiniz içinize boşalmadı? Geri çekilme yöntemiyle mi kaldınız anlamadım? Vajina üzerine de boşalmadı demişsiniz ? Gerçekten merak ettim, detay verir misiniz ?

Bilimsel olarak (en azından teoride) vajina ve penis teması olan her durumda döllenme ihtimali olabilir ama bu çoğu zaman olasılıktır, ben sizin anlattığınız şekilde gebelik elde eden kimseyi okumadım. “Doktorlar da bu şekilde düşünüyor.” demişsiniz, aksini yazan çizen Proflar var, gerçekten ilginç bir hikaye sizinki, o nedenle diyorum bir yanlışlık mı var acaba, geri çekilme yönteminden bahsetmiyoruz ?

Bilimsel olarak (en azından teoride) vajina ve penis teması olan her durumda döllenme ihtimali olabilir ama bu çoğu zaman olasılıktır, ben sizin anlattığınız şekilde gebelik elde eden kimseyi okumadım. “Doktorlar da bu şekilde düşünüyor.” demişsiniz, aksini yazan çizen Proflar var, gerçekten ilginç bir hikaye sizinki, o nedenle diyorum bir yanlışlık mı var acaba, geri çekilme yönteminden bahsetmiyoruz ?
geri çekilme yöntemi zaten %50'lerde koruyan bir yöntem diye biliyorum ki buna az bir bilgisi olan insan güvenmez. o tarz bir durum değildi. benim muayene dönemimde gittiğim 3 doktor vardı. detaylı şekilde biliyorlar. şaşırmadılar da. biri böyle gelen hastalarının az da olsa olduğunu belirtti. benim bahsettiğim sürtünme kıyafetle falan değil. öyle anlaşılmasın. penisten gelen sıvıda bazen sağlıklı spermlerin de olabileceğini söylediler. yukarıda bir arkadaş detaylı yazmış. bu nedenle burayı okuyan kızlar "zaten bir şey olmuyormuş" deyip rastgele ilişki yaşamasınlar diye yazmak istedim.

geri çekilme yöntemi zaten %50'lerde koruyan bir yöntem diye biliyorum ki buna az bir bilgisi olan insan güvenmez. o tarz bir durum değildi. benim muayene dönemimde gittiğim 3 doktor vardı. detaylı şekilde biliyorlar. şaşırmadılar da. biri böyle gelen hastalarının az da olsa olduğunu belirtti. benim bahsettiğim sürtünme kıyafetle falan değil. öyle anlaşılmasın. penisten gelen sıvıda bazen sağlıklı spermlerin de olabileceğini söylediler. yukarıda bir arkadaş detaylı yazmış. bu nedenle burayı okuyan kızlar "zaten bir şey olmuyormuş" deyip rastgele ilişki yaşamasınlar diye yazmak istedim.
Vajinanıza zevk suyundan sperm bulaştı ve hamile kaldınız ? Bakire olmanıza takılmadım, kızlık zarınızın ortası geçişe müsaittir vs ama bahsettiğiniz şeyin olma olasılığı düşündürücü. Yalan söylüyorsunuz, diye itham etmek istemiyorum Allah’la sizin aranızda, ama genç kızları korkutmak için böyle hikayeler uyduruluyor onu biliyorum. Sizin durumunuz spesifik bir vaka anlaşılan, Allah isteyen herkese sizinki gibi mucizevi gebelikler nasip etsin…

Vajinanıza zevk suyundan sperm bulaştı ve hamile kaldınız ? Bakire olmanıza takılmadım, kızlık zarınızın ortası geçişe müsaittir vs ama bahsettiğiniz şeyin olma olasılığı düşündürücü. Yalan söylüyorsunuz, diye itham etmek istemiyorum Allah’la sizin aranızda, ama genç kızları korkutmak için böyle hikayeler uyduruluyor onu biliyorum. Sizin durumunuz spesifik bir vaka anlaşılan, Allah isteyen herkese sizinki gibi mucizevi gebelikler nasip etsin…
korkutmak için de uyduran vardır. isterseniz itham edebilirsiniz sonuçta ben de burayı bir kişi okuyup gevşek davranmazsa onun hayatını kurtarmış gibi hissederim. dediğim gibi mucizevi falan değil. görüştüğüm hekimler de bunun mümkün olduğunu söyledi.

korkutmak için de uyduran vardır. isterseniz itham edebilirsiniz sonuçta ben de burayı bir kişi okuyup gevşek davranmazsa onun hayatını kurtarmış gibi hissederim. dediğim gibi mucizevi falan değil. görüştüğüm hekimler de bunun mümkün olduğunu söyledi.
Başınıza gelen gerçekse elbette mesuliyetiniz olur. Dediğiniz gibi gençlerin hayatı önemli. Benim çevremde hiçbir doktor bunun mümkün olduğunu söylemedi, aksine… Ama doktor sitesinde bile “zevk suyundan sürtünme ile hamile kalmak.” Diye arattığınızda doktorların fikir ayrılığı içinde olduğu görülüyor. Hamilelik mümkün olabilir, diyenler de daha ziyade olasılık olarak belirtmiş gibi. Bu nedenle mucizevi diye nitelendirdim. Yoksa yalan söyleyip söylemediğinizi ben ayırt edemem, haddim de değil…

O şekilde hamile kaldığınızda ne gibi belirtileriniz oldu acaba ?

Teknik olarak imkansız. Dünyada örneği falan da yok, böyle hamile kaldım diyen yalan söylüyor, yaşadıklarından utanan insanların sayesinde şehir efsanesi oluyor bu gibi saçmalıklar. Doktorların benzer sorulara yanıt verdiği platformlar var, ilgili konuları oradan takip edip bilgi edinin hiç olmazsa. Arada “tek tük, muayene edelim, ultrasonda bakalım, kan tahlili alalım…” gibi yanıtlar verenler olursa bilin ki ticari yaklaşıyordur.
Bahsettiğim siteler yabancı siteler, Türk doktor sitelerinde böyle bir yaklaşım hiç görmedim. Bizim doktorlar olasılık olarak olabileceğini söylüyor en fazla. Bana inandırıcı gelmiyor, içe boşalmalı yumurtlama dönemi ilişkisinde bile gebelik %15 gibi bir ihtimal. Yine de yukarıda bir üye bu şekilde hamile kaldığını yazıyor, milyonda bir olasılık bile olsa Allah “ol” deyince oluyor… Ama şu kadarını söyleyeyim, bir şehir efsanesi olarak “sürtünme yoluyla gebelik” hikayesi çoğunlukla genç kızları korkutmak için kullanılıyor…

Merhaba. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir birlikteliğim oldu. Hiçbir şekilde boşalma olmadı ama zevk suyundan endişelendiğim için 25 saat sonra ella kullandım. Aradan 6-7 gün geçti. Bugün hafif koyu sarı kahverengimsi bir akıntım geldi. Bu normal mi ? Daha adetime 1 haftadan biraz fazla var. Hamile olmaktan korkuyorum.

keşke hamile kalmak o kadar kolay olsaydı cici kız :) şimdiye dünyanın nüfüsü 20 milyar olurdu :)

X