Sürüncemede kalan iş görüşmesi.

feliscatus

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
1.320
4.379
44
Merhaba hepinize. İçinden çıkamadığım hislerim için danışmak istiyorum normal midir diye. Sabrımın sonuna geldim ve belirsizlikten de çok bunaldım. Şöyle ki, Haziran’ın ilk haftası özgeçmişime ulaşan bir firma beni aradı bu arada oldukça büyük bir holding imkanlar vs. şahane bu cepte dursun. Online mükakat, çeşitli testler vs. derken bir 15-20 günlük süreç dediler tamam dedim ve ardından önce İK direktörü sonra da ilgili müdür ile görüştüm araya bir hafta bayram girdi tamam ama halen dönüş alamadım! Habersiz bırakmadılar yoğunluk nedeniyle olduğunu söylediler yani görüşüp görüşüp uzay boşluğunda kaybolmadılar ama ben beklemekten çok sıkıldım maalesef. Ve bekledikçe hevesim de kaçıyor 🤦🏻‍♀️ İş güzel benim mesleğim, şirket çok güzel bir holdingin grup şirketi ama 1,5 ay sürüp referanslara kadar gelip sonlanmamasına çok bozulmaya başladım. Bu arada piyasa da kötü yani başka teklifler alıyorum ve önümü kesme gibi bir durumları yok ama belirsiz şekilde beklemek ve sonunda olmayabileceği düşüncesi canımı çok sıkıyor.

Bir de İK uzmanı arkadaşlar varsa sorabilir miyim referans sona kalan iki adaydan mı yoksa tek kalandan mı istenir? Bu konuda da kafam karışık. Her şey çok muallak ve gerçekten hevesim kaçıyor artık.

Temmuz için ara zam vermeyecek işyerleri var. Verenler %20 falan teklif edecek.
Giriş çıkışlar, pazarlıklar mevsimi.
Şu an çok zorda kalmadıkça kimse alım yapmaz, ondan sürüncemede kalmış olabilir.

Temmuz için ara zam vermeyecek işyerleri var. Verenler %20 falan teklif edecek.
Giriş çıkışlar, pazarlıklar mevsimi.
Şu an çok zorda kalmadıkça kimse alım yapmaz, ondan sürüncemede kalmış olabilir.

Doğru haklısınız. Biz kendi açımızdan düşünüyoruz ama şirketler hele de büyük olanlar binlerce personelle uğraşıyor.

Önce çalışanların zam ve bordro işlemlerini aradan çıkarsınlar

Teşekkür ederim. Belki bana da yeni oranlarla uyarlayıp bir teklif verirler. Çünkü daha maaş konuşmadık, belli bir skala konuşuldu ama net rakam konuşmadık.

Referans kontrol ve onay aşamaları şu an yavaş ilerler herkes tatilde, böyle yerlerde işe alım onayı 1-2 aya kadar çıkabilir normal. Muhtemelen ihtiyaç zaten eylül itibariyle başlayacaktır. Son birkaç adaydan da referans istenir.

Referans kontrol ve onay aşamaları şu an yavaş ilerler herkes tatilde, böyle yerlerde işe alım onayı 1-2 aya kadar çıkabilir normal. Muhtemelen ihtiyaç zaten eylül itibariyle başlayacaktır. Son birkaç adaydan da referans istenir.

Teşekkür ederim yanıtınız için.

Bu ara ben de çok yerle görüşmeye gittim, referans kontrolleri, haftaya sonuclandiracagiz diyen yerler de oldu ama aranmadim. En son bir yer 3. Görüşmeye çağırdığında bana yapabilir misin bu işi diye sordular, itiraf edeyim çok tuhafıma gitti. İçimden e hadi ama ne zaman sonuclandiracaksiniz dedim, onlara daha usluplu sordum 🤣 hemen dediler ama yine aranmadim 🤷
Bu iş mevzuları çok değişken oluyor, moralinizi bozmayayim ama artık ben bekletilince olumsuz sonuçlandıgini düşünüyorum. Ve artık görüşmelere gidesim bile gelmiyor, görüştüğüm yerler de kurumsal takılan ama bence alakası olmayan yerlerdi.
Hakkımızda hayırlısı olsun ..

Çoğuna yakını arayacagız deyip aramazlar tecrübeyle sabit
Hep merak etmişimdir o başvurdugum,testlerini geçtiğim olumlu iş görüşmelerinde kimleri işe aldıklarını

X