SURVİVOR 2017 TV8

Survivor 2017 de desteklediğiniz yarışmacılar kimler ?

• Ankete Katılan
    658
Adem ne konuştu? Devamlı izleyemedim.

Ben seviyorum Adem'i. Ne kadar desteklendiğini bilmiyor da o yüzden destekçisi olsun diye konuşuyormuş gibi geliyor. Bu haliyle saf bazen de komik buluyorum.

Ama dün ne konuştu duymadım.

dördüzlere benzemeye başladı. karnı doydukça eski adem gitti serhata furkana benzeyen adem geldi. dün yarışta sürekli serhatı onaylıyor, dünyanın sonu değil kazanamazsak gider istanbulda yeriz nusreti, size söz veriyorum bu 6 kişiye kazanamazsak istanbulda yemek ısmarlıcam. ama burada mücadelemizi sonuna kadar verelim. serhata, zor günler yaşadık abi zor günler yaşadık, güzel günler de onun meyvesi olacak demesi. serhat ne söylerse onay vermesi, hiç bir şey demese bile yani diyerek onaylaması, çok iyiydin diye tekrar tekrar yumruk tokuşturması. bu sözleri furkan söylese yadırgamam da ademe yakıştıramıyorum. adem açken daha mantıklı. bana itici gelmeye başladı. zaten gönüllülerde şaşırdı adem konuştuğunun adamı değilmiş, birbirlerinin arkasından neler söylediler diye bakakaldılar.
aslında o görüntü acunun sayfasında var izlemeniz lazım. hani bazı şeyler anlatılınca ne var ki bunda dedirtir ama olayın atmosferini görmek gerekir, işte tam da böyleydi.

bana göre artık gönüllüler kolay kolay oyun kazanamazlar. dokunulmazlık da dahil ünlüler kazanır.
ve yine umarım şımarık tuuçe ardından da ögeday gider.
ünlüler takımın sevmiyorum ama dün ogedayın yaptığını onlar hiçbir zaman yapmadılar. kendisi dün oyun kazanamadığı halde berna anıl gökhan gidecek abi bunlarla olmaz gitsinler abi. şımarık şımarık hareketler, ne burçakmış ya. artçıları hala bitmedi.

Beni rahatsız etmedi hiç yakınlaşmaları.
Biz iki üç saat izliyoruz onlar 24 saat birlikte aynı atmosferdeler ve ister istemez aynı takımda birlikte mücadele etmek zorundalar. Hiç mi kavga ettiğiniz tartıştığınız biriyle geri barişmadınız. Normal hayatta görmezken konuşmazken kolay ama orda dip dibeykeb muhattap olmamak çok zordur.
Asıl karşında ki iyi olmaya başladıkça hala kötülese kötü konuşsa ters cevap verse bu ne kindarlık derdim

ben ademin genel olarak konuşma tarzını vs pek beğenmiyorum aslında. Olaylar içerinde daha haklı olması sevdirdi biraz sadece

işte adem bu değildi, sevilmesinin sebebi diğerlerinden farkı olduğu içindi. elbette konuşulur, ortak oyun oynuyorsun, çıkarların ortak, kazancın ortak. ama ölçüyü kaçırdı. çak yap taktik ver beraber sevin ama cılkını çıkarma. çıkardı. sen bu adamlarla neler yaşadın, neler duydun neler söyledin. istanbulda yemeğe gitme kadar ne samimiyet gördün. unutmayın birbirlerini dövüyorlardı. diyorum ya furkan yapsaydı yadırgamazdım ama adem gibi duruşu belli bir adama yakışmadı. ölçüyü kaçırdı.
adem duruşunu bozdu mu bozdu net.

işte adem bu değildi, sevilmesinin sebebi diğerlerinden farkı olduğu içindi. elbette konuşulur, ortak oyun oynuyorsun, çıkarların ortak, kazancın ortak. ama ölçüyü kaçırdı. çak yap taktik ver beraber sevin ama cılkını çıkarma. çıkardı. sen bu adamlarla neler yaşadın, neler duydun neler söyledin. istanbulda yemeğe gitme kadar ne samimiyet gördün. unutmayın birbirlerini dövüyorlardı. diyorum ya furkan yapsaydı yadırgamazdım ama adem gibi duruşu belli bir adama yakışmadı. ölçüyü kaçırdı.
adem duruşunu bozdu mu bozdu net.
Ben Adem i destekliyorum , dokunulmazlık kaydedilmediği sürece ortam daha ılımlı olacak muhtemelen , ki bence normal . Malum dörtlü Sabriye yi teselli ediyor , motivasyonunu yükseltmeye çalışıyor gibi gibi . Orda da o cümle ortamda ki gerginliği yumuşatmak için söylendi bence . Kimine normal , kimine anormal gelebilir . Söylemese daha iyi olurdu belki bilemedim ama ben en fazla ne gerek vardı diyebilirim . Bu asla ondan desteğimi çekmeme sebep değil . Duruşunu bozdu biraz ağır geldi bana . Sonuçta Adem her zaman bana adım atana bende adım atarım derdi . İlhan Mansız ın ikram ettiği balıkları kabul etmesi buna diğer bir örnek . Etkiye tepki meselesi .

dördüzlere benzemeye başladı. karnı doydukça eski adem gitti serhata furkana benzeyen adem geldi. dün yarışta sürekli serhatı onaylıyor, dünyanın sonu değil kazanamazsak gider istanbulda yeriz nusreti, size söz veriyorum bu 6 kişiye kazanamazsak istanbulda yemek ısmarlıcam. ama burada mücadelemizi sonuna kadar verelim. serhata, zor günler yaşadık abi zor günler yaşadık, güzel günler de onun meyvesi olacak demesi. serhat ne söylerse onay vermesi, hiç bir şey demese bile yani diyerek onaylaması, çok iyiydin diye tekrar tekrar yumruk tokuşturması. bu sözleri furkan söylese yadırgamam da ademe yakıştıramıyorum. adem açken daha mantıklı. bana itici gelmeye başladı. zaten gönüllülerde şaşırdı adem konuştuğunun adamı değilmiş, birbirlerinin arkasından neler söylediler diye bakakaldılar.
aslında o görüntü acunun sayfasında var izlemeniz lazım. hani bazı şeyler anlatılınca ne var ki bunda dedirtir ama olayın atmosferini görmek gerekir, işte tam da böyleydi.

İnternet sitesinden baktım şimdi. Ben izlemiştim zaten bunu. Ben bunda negatif bir şey göremedim.

Bu konuda değil ama 2-3 konuda Adem ondan beklemediğim şeyler yaptı. Ama pozitif yönleri sebebiyle kredisi yüksek. Kimse mükemmel değil. Adem içlerinde en az hata yapanı. Hataları da doğrularıyla yanlışlarıyla kabul edecek kadar ufak şeyler zaten.

Kendini kibirli dörtlüye benzetecek bir şey yapmamış ki. O dörtlü mobbing uyguluyordu, kendilerini üstün görüyorlardı ve kendilerinden zayıf olanları eziyorlardı. Adem böyle bir şey yapmamış.

Adem'in yaptığı iyi geçinmek ve takımı motive etmek. Bunlar zaten benim onda sevdiğim özellikler. Dörtlü mobbing yaptığında onlara karşı çıktı, şimdi mobbing yapmıyorlar, hem Adem'e hem de Sabriye'ye iyi davranıyorlar, o da onlara iyi davranıyor. Adam diyor zaten "ben kin tutamıyorum, bir şey olunca anında tepkimi veriyorum, içimde nefret büyütmüyorum, o yüzden sonradan unutuyorum" diye.

Bir de çok barışçıl bir insan. Şu anki barış hali onun hayaliydi zaten. Hiç saklamadı ki. Balıkları aldığında Sabriye'ye "İkram geri çevrilmez. Bugün biz alırız, yarın biz onlara veririz, onlar alır. Bu sayede belki aramız düzelir" demişti. Hır-gür kavgayı sevmiyor. Kendini veya başkalarını korumak için yapıyor. Şu anda da böyle bir koruma yapması gerekmiyor.

Oy potansiyeli hakkında hiçbir fikri yokken en güçlü yarışmacılar İlhan-Serhat-Furkan'a kafa tuttu ya benim için yeterli. Bu kişiler yine yanlış yapsalar, onlara yine kafa tutar eminim.

Gönüllülerden Adem'in arkasından Volkan ve Gökhan konuşmuş. Kendilerine baksınlar. Gökhan, arkasından "yalandan bayıldı" diyen Ogeday'a bile laf söylemeyen biri. Dediyse de biz görmedik. Sık sık "kişisel bir problemim yok" diyip duruyor. Volkan ise Gökhan'ın arkasından bir yığın laf sayıp şimdi de Gökhan ve diğerlerinin yanına gelip Ogeday'ın dedikodusu yapılırken sohbete katılıyor. Bu ikisinden birinin kalkıp da tek başına İlhan-Serhat-Furkan üçlüsüne kafa tutabileceğini sanmıyorum. Adem gerektiğinde yaptı. Gerekirse de yine yapar zaten.

Anıl bireysel dokunulmazlığı aldı!

Eleme adayı olarak Berna dışında Tuğçe'nin adı çıktı. Anıl Tuğçe'nin adını yazdı ve "Sen Dominik Krallığı'nın cadısının ve prensleri kurbağaya çevirmeye çalışıyorsun. Bana bunu yapmana izin vermeyeceğim" dedi. Muhtemelen potaya giren yarışmacı Tuğçe olacak.

Yine çok güzel bir gönüllüler konseyi!

Anıl bireysel dokunulmazlığı aldı!

Eleme adayı olarak Berna dışında Tuğçe'nin adı çıktı. Anıl Tuğçe'nin adını yazdı ve "Sen Dominik Krallığı'nın cadısının ve prensleri kurbağaya çevirmeye çalışıyorsun. Bana bunu yapmana izin vermeyeceğim" dedi. Muhtemelen potaya giren yarışmacı Tuğçe olacak.

Yine çok güzel bir gönüllüler konseyi!
Vayy sevindim inşallah tuğçe çıkar belli oldu mu izleyemiyorum şuan

anil kendi ayagina sikmadi direkt kendini vurdu oldurdu ogeday denirmi ya sacmaliga bak ac kalip orda curumek istiyo heralde

anil kendi ayagina sikmadi direkt kendini vurdu oldurdu ogeday denirmi ya sacmaliga bak ac kalip orda curumek istiyo heralde

Bence Ogeday gitmez ama en mantıklısı onu demesiydi tepeden gören Ogeday ve Tuğçe'ye çok güzel bir ders oldu. Duruşunu bozmadı ve ona karşı yapılan hamleye karşılık verdi o kadar şeyden sonra X kişisini söyleseydi daha çok tepki alırdı.
Bugün konuşurken ikiside bugüne kadar yazıp gönderdik diye baktıkları tüm insanlara yukardan bakmak neymiş gördüler. Hele dün "Gökhan Berna Anıl gideceker!" Diye çıkışması tam bir fiyaskoydu.
Çok iyi bir yarışmacı olabilir kimin gideceğine Ogeday veya Ali, Veli her kim olursa olsun karar veremez. Halk birden desteğini çeker.
Tuğçe gibi Ogeday'ın da ne zamandır aralanan maskesi bu konseyde tamamen düşmüş oldu.

Yarın ki bölümde Gökhan çok güzel tercüman olmuş düşüncelerime fragmanda gösterdiler. Diyorki siz beni 7 kişi yazarken grup değildiniz biz seni, sizi yazınca mı grup olduk? Haklı..

Özeti şu Bu zamana kadar istedikleri gibi gitti ibre tersine dönünce çamur at izi kalsı inanan inanır..

adem konusunda katılmadığım yer, dozu ayarlayamadı.
çirkef kız potaya girince bir anda masum kıza dönüşmeye çalıştı.
anıla bravo bütün oyunları bozdu.

İki haftadır Anıl resmen adada ki dengeleri değiştirdi . Bu akşamda gönüllüler kaybederse bakalım Volkan potada olma duygusunu yaşayacak mı ?

Bence Ogeday gitmez ama en mantıklısı onu demesiydi tepeden gören Ogeday ve Tuğçe'ye çok güzel bir ders oldu. Duruşunu bozmadı ve ona karşı yapılan hamleye karşılık verdi o kadar şeyden sonra X kişisini söyleseydi daha çok tepki alırdı.
Bugün konuşurken ikiside bugüne kadar yazıp gönderdik diye baktıkları tüm insanlara yukardan bakmak neymiş gördüler. Hele dün "Gökhan Berna Anıl gideceker!" Diye çıkışması tam bir fiyaskoydu.
Çok iyi bir yarışmacı olabilir kimin gideceğine Ogeday veya Ali, Veli her kim olursa olsun karar veremez. Halk birden desteğini çeker.
Tuğçe gibi Ogeday'ın da ne zamandır aralanan maskesi bu konseyde tamamen düşmüş oldu.

Yarın ki bölümde Gökhan çok güzel tercüman olmuş düşüncelerime fragmanda gösterdiler. Diyorki siz beni 7 kişi yazarken grup değildiniz biz seni, sizi yazınca mı grup olduk? Haklı..

Özeti şu Bu zamana kadar istedikleri gibi gitti ibre tersine dönünce çamur at izi kalsı inanan inanır..
anıl gercekten kazanabilse analrımda onun bunun sayesinde orda odullerden faydalanıyor ben utanırım yazın beni gideyim beceremiyorum derim nedir bu yarısmadıki basarısızların inatla kalma istegi burcak da oyleydi kendinin farkına varamadı gokhan da aynı sekilde ama tugce gercekten itici bir kız ogedayın hatası onlarla icli dıslı olmaktı kendini uzak tutsa tek basına kalsaydı o cocuk daha cok sevilirdi ama yasından kaynaklı sanırım.. ama elemede isminin cıkmasını haketmiyor volkan ve ogeday gitse gokhan anıl ne yapabilir yahu acun acırda yemek verir artık o derece vasatlar

Yanlış yazmışım. Eleme oylamasında 5 değil 4 Tuğçe çıktı. 3 de Berna oyu vardı.

İki haftadır Anıl resmen adada ki dengeleri değiştirdi . Bu akşamda gönüllüler kaybederse bakalım Volkan potada olma duygusunu yaşayacak mı ?

Bugün Ogeday ve Tuğçe dokunulmazlığı özellikle kaybetmek ister diye tahmin ediyorum. O yüzden gönüllülerin kaybetme ihtimali daha yüksek. Zaten ne zamandır oyunlarda kötüler zaten.

Erdi adadayken Volkan'ın çok desteklendiğini sandığını, çıkınca çok şaşırdığını söylemişti. Adada herkes böyle sanıyor olabilir. O yüzden yarın dokunulmazlıkta gönüllüler yenilirse ve Volkan bireysel dokunulmazlığı alamazsa onun adı çıkabilir. Yani Tuğçe'yi elesin diye onu yazabilirler. Ama bu durumda Volkan elenebilir çünkü pek seveni yok. Ünlüler gönüllüler dahil Tuğçe'den az oy alabilecek tek kişi Volkan.

Eğer gönüllüler yenilirse umarım Volkan bireysel dokunulmazlığı alır da Tuğçe elenir. Potaya Volkan çıkarsa da sırf Tuğçe elensin diye Volkan'a oy atanlar da olur. Gönüllülerin oyun alabilmesi, tüm yükün Ogeday'a kalmaması için Volkan'ın elenmemesi lazım zaten.

Son düzenleme:
Yanlış yazmışım. Eleme oylamasında 5 değil 4 Tuğçe çıktı. 3 de Berna oyu vardı.

Bugün Ogeday ve Tuğçe dokunulmazlığı özellikle kaybetmek ister diye tahmin ediyorum. O yüzden gönüllülerin kaybetme ihtimali daha yüksek. Zaten ne zamandır oyunlarda kötüler zaten.

Erdi adadayken Volkan'ın çok desteklendiğini sandığını, çıkınca çok şaşırdığını söylemişti. Adada herkes böyle sanıyor olabilir. O yüzden yarın dokunulmazlıkta gönüllüler yenilirse ve Volkan bireysel dokunulmazlığı alamazsa onun adı çıkabilir. Yani Tuğçe'yi elesin diye onu yazabilirler. Ama bu durumda Volkan elenebilir çünkü pek seveni yok. Ünlüler gönüllüler dahil Tuğçe'den az oy alabilecek tek kişi Volkan.

Eğer gönüllüler yenilirse umarım Volkan bireysel dokunulmazlığı alır da Tuğçe elenir. Potaya Volkan çıkarsa da sırf Tuğçe elensin diye Volkan'a oy atanlar da olur. Gönüllülerin oyun alabilmesi, tüm yükün Ogeday'a kalmaması için Volkan'ın elenmemesi lazım zaten.
Bende elenen ismin Tuğçe olmasını isterim . Volkan dan da pek haz etmediğim için onunda kaf dağından inip hiç olmazsa bu hafta pota stresini yaşadığını görmek güzel olur ama galiba haklısın bu potada Tuğçe nin gidebilme ihtimalinin artması için Berna nın aday olması gerek . Belki Gökhan da eleyebilir .

anıl gercekten kazanabilse analrımda onun bunun sayesinde orda odullerden faydalanıyor ben utanırım yazın beni gideyim beceremiyorum derim nedir bu yarısmadıki basarısızların inatla kalma istegi burcak da oyleydi kendinin farkına varamadı gokhan da aynı sekilde ama tugce gercekten itici bir kız ogedayın hatası onlarla icli dıslı olmaktı kendini uzak tutsa tek basına kalsaydı o cocuk daha cok sevilirdi ama yasından kaynaklı sanırım.. ama elemede isminin cıkmasını haketmiyor volkan ve ogeday gitse gokhan anıl ne yapabilir yahu acun acırda yemek verir artık o derece vasatlar

Performans konusunda kesinlikle haklısın ama Ogeday ve Tuğçe'nin Anıl'a yaptığının ünlüler takımının dörtlüsünün Sabriye'ye yaptığından ne farkı var ki..
Geçen haftadan sonra herkesin performansı düştü bir kaç oyundur Volkan'da Ogeday'da kötü ama tabiki bu demek değil ki iki oyun kötüler diye gitsinler. Eğer Ogeday duruşunu bozmasaydı O bu gidecek diye ve Tuğçe'ye uyup yanlı olmasaydı herkesin desteğini alırdı. Sadece oyunla da olmuyor sadece duruşla da olmuyor.
Sadece Anıl'ın bu hareketini yukarda görmeyi bırakırlar silkelenirler diye sevindim belki Ogeday toparlanır.
Fragmanda diyor ki " ben gideceğim kıbrısa en güzeline ben oturacağım en güzel koltuğa oturacağım" diyor bu kadar hırs bana itici geliyor bilmiyorum ama tekrar söylüyorum performansı iyi ona asla lafım yok

X