Süt Fazlalığı

mugylmzz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mart 2021
62
10
30
Merhabalar. 2 aylık bebeğim var ve sağ göğsümden 4 defa mastit geçirdim. Şu an kontrol altında ancak sağ göğsüm daha fazla süt dolup şişiyor ve sürekli onu emzirmek zorunda kalıyorum. Sütü azaltan doğal bir yöntem var mıdır denenmiş sonuç alınmış ?

Benim de sağ göğsüm şiş olur diğer göğsümde nerdeyse hiç süt olmazdi
Bebeginiz kaç aylık ?
Sütü azaltmak yerine gün içinde hep o gögsü verseniz
Ben nerdeyse gün ićinde 1 -2 kez solu verirdim sonra hep sağdan emerdi
Bu çözüm olmazsa sağabilirsiniz

Benim de sağ göğsüm şiş olur diğer göğsümde nerdeyse hiç süt olmazdi
Bebeginiz kaç aylık ?
Sütü azaltmak yerine gün içinde hep o gögsü verseniz
Ben nerdeyse gün ićinde 1 -2 kez solu verirdim sonra hep sağdan emerdi
Bu çözüm olmazsa sağabilirsiniz
Sürekli sağı emzirdiğim zaman da hep sağ daha fazla süt üretiyor ben de solu emzirip sağa mochi takıp boşaltıp biraz sonra sağı emziriyorum. Geceleri hep sağı veriyorum çünkü aşırı dolup şişiyor ağrı yapıyor. Sağmak daha da artırıyor sütü. Bebeğim 2 aylık. Psikolojim o kadar bozuldu ki emzirmekten soğudum malesef.

Sürekli sağı emzirdiğim zaman da hep sağ daha fazla süt üretiyor ben de solu emzirip sağa mochi takıp boşaltıp biraz sonra sağı emziriyorum. Geceleri hep sağı veriyorum çünkü aşırı dolup şişiyor ağrı yapıyor. Sağmak daha da artırıyor sütü. Bebeğim 2 aylık. Psikolojim o kadar bozuldu ki emzirmekten soğudum

Memeler galiba 3.aydan sonra terbiye oluyor
Biraz daha sabredin evet emzirdikce süt artiyor ama sonraki aylarda düzene girecek Allah'ın izniyle

Lahana haşlayıp memesine koyanlari okumuştum faydasi var mi bilmiyorum tabi çok zorda kalirsaniz bunu deneyebilir siniz

Memeler galiba 3.aydan sonra terbiye oluyor
Biraz daha sabredin evet emzirdikce süt artiyor ama sonraki aylarda düzene girecek Allah'ın izniyle

Lahana haşlayıp memesine koyanlari okumuştum faydasi var mi bilmiyorum tabi çok zorda kalirsaniz bunu deneyebilir siniz
Denemediğim şey kalmadı. Umarım 3. Aydan sonra düzene girer çünkü zor günler geçirdim çoğu anne de bunu yaşamış psikolojik olarak çok zorlanıyorum. Bebeğimle ilgilenmek bile gelmiyor içimden çoğu zaman. Hayırlısı olsun umarım düzelir.

Merhabalar. 2 aylık bebeğim var ve sağ göğsümden 4 defa mastit geçirdim. Şu an kontrol altında ancak sağ göğsüm daha fazla süt dolup şişiyor ve sürekli onu emzirmek zorunda kalıyorum. Sütü azaltan doğal bir yöntem var mıdır denenmiş sonuç alınmış ?
Maşallah diyelim 🧿☺️ çok süt olan göğsü sürekli emzirin takı diğeri gibi olana kadar sonra ikisini de verin yoksa diğeri küser süt yapmaz kalırsın tek meme ile bebeği beslemeyi ☺️

Sağın boşaltın. Memeler daha terbiye olmadığı için gereksiz süt üretiyor. Zamanla bebeğin ihtiyacı kadar süt üretecek. Aynısı başıma geldi ve malesef çok olanı emzirdim hep, diğeri daha 2. Ayda süt üretimini bitirdi. 27 ay tek memeyle emzirdim oğlumu.

Benim de 3 bebeğe yetecek kadar sütüm vardı, süt bezleri yumru yumru gelirdi elime o kadar doluydu göğsüm her an.

Caresi adacayi, nane, maydanoz. Her ghn6duzenki olarak kuru yas farketmez nane çayı için. Arada adaçayı karistirin, arada maydanoz. Adacayi tek basina gaz yapabilir.

Maşallah diyelim 🧿☺️ çok süt olan göğsü sürekli emzirin takı diğeri gibi olana kadar sonra ikisini de verin yoksa diğeri küser süt yapmaz kalırsın tek meme ile bebeği beslemeyi ☺️
Diğerinde de süt var ama hiç sağdaki gibi şişmiyor 10 dk emzirince iniyor. Tek meme kalmaktan korktuğum için ikisini de vermeye çalışıyorum mecbur ama sağı daha çok veriyorum.

Benim de 3 bebeğe yetecek kadar sütüm vardı, süt bezleri yumru yumru gelirdi elime o kadar doluydu göğsüm her an.

Caresi adacayi, nane, maydanoz. Her ghn6duzenki olarak kuru yas farketmez nane çayı için. Arada adaçayı karistirin, arada maydanoz. Adacayi tek basina gaz yapabilir.
Azaltıyor Mu kesiyor mu ve ne kadar süre içmem lazım ? Azaldığında mama mı verdiniz ?

Sağın boşaltın. Memeler daha terbiye olmadığı için gereksiz süt üretiyor. Zamanla bebeğin ihtiyacı kadar süt üretecek. Aynısı başıma geldi ve malesef çok olanı emzirdim hep, diğeri daha 2. Ayda süt üretimini bitirdi. 27 ay tek memeyle emzirdim oğlumu.
Ne zaman terbiye olur da diğeri gibi olur ki acaba ?

İlk olarak mümkün oldukça sağmamaya çalışın sütünüzü, sağdıkça sizin de bildiğiniz gibi daha da fazla süt üretiliyor, kısır döngüye giriyor. Süt fazlalığı durumunda blok emzirme de öneriliyor, yani mesela 6 saat boyunca bir meme, diğer 6 saat boyunca diğer meme; ama tabii böyle olunca sizde fazla süt üreten göğsünüz yine şişip rahatsız olacak ve tekrar mastit ihtimali doğuyor. Onun için de dondurulmuş lahana yaprağı ve ayçiçeği lesitininin etkili olduğunu duydum. lahana yaprağı tıkalı kanalları rahatlatıyormuş, ayçiçeği lesitini de sütü daha sıvı bir şekilde akmasını sağlayıp tıkanmayı engelliyormuş. Tabii bunlar sadece duyduklarım, herkesin tecrübesi daha farklı olabilir. Üstte yazıldığı gibi adaçayı ve maydonozu da duydum; ama onları kullanınca normal süt üreten göğsünüzün de ürettiği süt azalır gibime geliyor.

Diğerinde de süt var ama hiç sağdaki gibi şişmiyor 10 dk emzirince iniyor. Tek meme kalmaktan korktuğum için ikisini de vermeye çalışıyorum mecbur ama sağı daha çok veriyorum.
Benimki de sizin gibi di sağ da çok vardı solda normal sağı hem şahsım hem verdim esitledim durumu sorasi ikisini cde verdim bir suteliginecsikinti yaşamadım ama yine sağ taraf sabah uyanınca şişik çamaşırın ıslanmış faziyette sol biraz tembel kaldı kızımda hep sağdan çok doydu solda ağlıyordu az geliyor diye şükür atlattık o günleri 3 ay kadarmzirdim sonrası ek mama süte de geçtim büyüdükçe yetmedi ikisini beraber içti 10 aya kadar memeyi de kestim devam sutunu veriyorum 1 yaşına girecek artık

Benim 1 sene oldu sol gogsum şiş daha cok sütlü,sagdaki inik emmek istemiyor sola alisti hep tek memeyle doyuyor

İlk olarak mümkün oldukça sağmamaya çalışın sütünüzü, sağdıkça sizin de bildiğiniz gibi daha da fazla süt üretiliyor, kısır döngüye giriyor. Süt fazlalığı durumunda blok emzirme de öneriliyor, yani mesela 6 saat boyunca bir meme, diğer 6 saat boyunca diğer meme; ama tabii böyle olunca sizde fazla süt üreten göğsünüz yine şişip rahatsız olacak ve tekrar mastit ihtimali doğuyor. Onun için de dondurulmuş lahana yaprağı ve ayçiçeği lesitininin etkili olduğunu duydum. lahana yaprağı tıkalı kanalları rahatlatıyormuş, ayçiçeği lesitini de sütü daha sıvı bir şekilde akmasını sağlayıp tıkanmayı engelliyormuş. Tabii bunlar sadece duyduklarım, herkesin tecrübesi daha farklı olabilir. Üstte yazıldığı gibi adaçayı ve maydonozu da duydum; ama onları kullanınca normal süt üreten göğsünüzün de ürettiği süt azalır gibime geliyor

İlk olarak mümkün oldukça sağmamaya çalışın sütünüzü, sağdıkça sizin de bildiğiniz gibi daha da fazla süt üretiliyor, kısır döngüye giriyor. Süt fazlalığı durumunda blok emzirme de öneriliyor, yani mesela 6 saat boyunca bir meme, diğer 6 saat boyunca diğer meme; ama tabii böyle olunca sizde fazla süt üreten göğsünüz yine şişip rahatsız olacak ve tekrar mastit ihtimali doğuyor. Onun için de dondurulmuş lahana yaprağı ve ayçiçeği lesitininin etkili olduğunu duydum. lahana yaprağı tıkalı kanalları rahatlatıyormuş, ayçiçeği lesitini de sütü daha sıvı bir şekilde akmasını sağlayıp tıkanmayı engelliyormuş. Tabii bunlar sadece duyduklarım, herkesin tecrübesi daha farklı olabilir. Üstte yazıldığı gibi adaçayı ve maydonozu da duydum; ama onları kullanınca normal süt üreten göğsünüzün de ürettiği süt azalır gibime geliyor.
Lahanayı yaptım evet rahatlatıyor ama sürekli de bunu yapamam ki. 3 4 saat emzirmeyip dışarıda olsam neler olacak kim bilir

Benim iki göğsüm de aynı şekilde olmuştu. Gerçekten çok zor oluyor. Üstüne göğüs uçlarımda yara olmuştu. Çok acırdı çokk. Malesef hiç birşey fayda etmedi zamandan başka bi ilacım olmadı.

Kesinlikle sutunuzu azaltmayin. Gerekirse doldukca emzirin bu bebege zarar yerine fayda saglar. Benim de oyleydi doldukca uyandirip emzirirdim. Veya imkan varsa sagabilirsiniz. Uygun sagma posetleri kaplari var daha sonra kullanirsiniz ama sakin sutunuzu azaltmayin..

Kesinlikle sutunuzu azaltmayin. Gerekirse doldukca emzirin bu bebege zarar yerine fayda saglar. Benim de oyleydi doldukca uyandirip emzirirdim. Veya imkan varsa sagabilirsiniz. Uygun sagma posetleri kaplari var daha sonra kullanirsiniz ama sakin sutunuzu azaltmayin..
Neden azaltmıyım

X