Doğuma Hazırlık süt sağma makinası MANUEL mi? ELEKTRİKLİ mi olmalı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
elektrikli biraz pahalı ama :18: ama genede manuel alıp dolaba kaldırmaktansa mecburen alıcaz. bu arada konuyu günçelledim. yeni fikirleri olan hanımlar varsa yazsınlar lütfen.
ben medela istedim almayı maalesf burda bulunmuyor. Nuk deneyen oldu mu????

elektrikli biraz pahalı ama :18: ama genede manuel alıp dolaba kaldırmaktansa mecburen alıcaz. bu arada konuyu günçelledim. yeni fikirleri olan hanımlar varsa yazsınlar lütfen.
ben medela istedim almayı maalesf burda bulunmuyor. Nuk deneyen oldu mu????

Aynen arkadaşım, fiyatı uygun diye manuel aldım kullanamadım. Öylece kaldı.
Arkadaşım Medela elektrikli gönderdi, onun da çekiş gücü azaldı bende mecburen çiftli Lansinoh aldım. Ondan çok memnunum, tek göğsü sağacağın zamanda ikisini birden sağmış oluyorsun.
Burada da onları bulmak mümkün değil, bende o yüzden netten aldım canım.

chicco elektrikli makine aldık bizde. maalesef çok pahalıya patladı bize :KK19: niye bu kadar pahalı bunlar ya. nerdeyse beyaz eşya fiyatına. medela bulamadık. sanırım o biraz ucuz. :KK50:

Bu konuyla ilgili olarak fazla bilgim yok..sahsen arkadasim kullanmam icin medela marka eektrikli sut sağma makinesi verdi..geçenlerde kulkanayim dedim 20ml yi yarim saatte sagdi..acaba normal ki bozuk mu??

Normalde ne kadar sürede sagilmasi lazim??ben bunu cok merak ediyorum.cunku gercekten de eziyet..ise basladigimizda nasil olacak bilmiyorum valla??

Bu konuyla ilgili olarak fazla bilgim yok..sahsen arkadasim kullanmam icin medela marka eektrikli sut sağma makinesi verdi..geçenlerde kulkanayim dedim 20ml yi yarim saatte sagdi..acaba normal ki bozuk mu??

Normalde ne kadar sürede sagilmasi lazim??ben bunu cok merak ediyorum.cunku gercekten de eziyet..ise basladigimizda nasil olacak bilmiyorum valla??

Bilgisi olan yok mu konu hakkinda???

benım gogus uclarım cok kucuk oldugu ıcın bebısım ememedı genelde sagmak zorunda kaldım manueldı benımkısı cok zorlanıyordum elektrıklı olanlar daha pratık bence elektrıklı almalısın

merhaba
cevap yazmakta geç mi kaldım aldın mı bilmiyorum ama en azından soran arkadaş aldıysada yeni alacaklara fikir olsun yazayım...
bende kendinize uygun olanı alın.bana eşim wee nin manuelini aldı ama can acıtıcı ve zor kullanılan birşeydi kafaya koydum elektrikli alacam diye sonra bi eczaneye gittim sağolsun hep danıştığım kız bana sütün rahat çıkıyomu dedi. aynen öyle çıkmasını sağlayınca gerisi kolay. bana o zaman elektirikliye para verme dedi lansinoh verdi. çok memnunum hiç acıtmıyo tek ellede halloluyo kullanımı kolay.
bence eğer sütünüz kolay çıkıyosa manulein iyisini alın işinizi görür ama kolay çıkmıyosa elini kopar sağim diye elektrikli alın derim...

madela süt pompası
Bilgisi olan yok mu konu hakkinda???
ilk önce şunu diyeyim kesinlikle elektrikli pompa.ama weenin el pompası da evde duruyor acil durumlar için.wee el pompası 19 tl filan.markette satılıyor.
canım;ben birinci bebeğimi madela süt pompasıyla sütümü sağarak büyüttüm.şimdi 2,5 yaşında şimdi ikinci bebeğim oldu 6,5 aylık ilk ay sütüm çoğalması için sağdım.sonra bıraktım, emdi çünkü. şimdi emmiyo sütüm de geri çekiliyor diye tekrar sağmaya başladım .ilk sağdığıma göre baya azalmış sütüm.işallah çoğaltabilirim.senin bebeğinin kaç aylık olduğuna da bağlı.yarım saatte 20 çok az.sütün gerilemiş olabilr.yada daha çoğalmamış olabilr.
ben ilk bebeğimde ilk zamanlar sağdığımda 30 zor doluyodu.1hafta içinde 150e kadar çımıştı sonra emdi.2 ay sonra temamen bıraktı.düzenli sağınca çoğalıyor.hıı bide madelanın içindeki sarı aparatın üzerindeki beyaz valf var ince beyz yumuşak plastik o çok çabuk yırtılıyor. senin denediğin makinenin büyük bi ihtimalle o beyaz valfi delik olabilrir o zaman az cekiyo göğsünde süt kalıyo.onun yedeği var ama satında alınıyor sanırım bende onu araştırıyordum.benimki yırtılmış yine şimdi.50ml sağabildim ve uzun zamandır süt birikmişti.
sağma aralıklarım ve miktarları hakkında bilgi veriyim bi fikrin olur ve yeni sağacaklarada yardımcı olur:
birde ilk sağmalarda boş boş sağacaksın. süt gelmese bile sağacaksın-belli bi süre (15-20 dkkişiye göre değişebilir)sonra ÇEŞME GİBİ akıyor.bu arada(15-20 dk sütgelmesede sağdığın zaman diliminde)pompayı göğsünden ayır geri yerleştir. daha sonra (düzenli sağmaya başlayınca) bu çeşme gibi sütün birden akması--daha kısa sürede oluyo pompayı koydukdan 1-2 dk sonra oluyor . 3 saatte 1 sağınca süt çoğalıyor.100ml oluyordu her sağımda.ama bazen 100 olması için çok uğraşıyodum (az suiçmişsem ve az yemek yemişsem filan).bu sayı (100ml)düzenli sağınca oluyordu canım.
düzenli sağmaya geçince:3 saatte bir sağıyordum.birde defter aldım saati not almak için.yanına da nekadar sağdığımı yazıyordum pompanın yanına koyuyordum.not alıyordum.olaki 3 saatte1 sağamadınız 6saat sonra sağdınız 100+100--200ml süt çıkıyor.bu iki sağmanın miktarı 1 seferde çıkıyosa ne gerek var 3 saatte sağmaya demeyin çünkü bu sadece 1 hafta sürüyor ve sonra sağmadığın o 1 sefer yok oluyor.6 saatte 100 sağmaya başlıyosun.sütün azalıyor.bu nu da makinem bozulmuştu siparişim gelmedi o arada deneyim le öğrendim.sonra geri çoğalttım.kızım sütümü içmeyi bıraktı istemedi ve o zamana kadar ilk günkü gibi çok sütümoluyodu.hep lavobaya döktüm.sonra azalması için uğraştım ve bitti.benim göğüslerim küçük-büyüdü çatladı filan ama daha büyük göğüslerin kapesitesiyle bir olmaz tabiki.anlatınca zor gibi gelebilir ama rutine dönünce çok basit oluyor. umarım yardımcı olabilmişimdir.not:birde emziren annelere humana emziren anneler için olan bitki çayını tavsiye ediyorum.eczanelerde satılıyor.3-4 kutu günde 4 bardak içerek bitirdim. sonra mecburen azalttım günde 2 sonra 1.. fiyatı yüksek olduğu için.sonra emzirme işi bitmişti .

Son düzenleme:
çok kararsız kaldım bende hangi markayı alayım diye.. gönül istiyor avent alayım ama çok pahalı,lansinohlar güzel gibi gözüküyor ama büyük mü değil mi anlamadım.iş yerine götürecem sonuçta. wee manuel pompasıyla sağmaya çalışıyorum ama bu seferde belim ellerim her yerim çok ağrıyor.. lansinoh kullananlar varsa bana bir yardım eder misiniz ?

ben lansinohun ikili otomatik sağıcısını aldım.daha doğum yapmadığım için kullanmadım.boyutu internette büyük görünüyordu ama değil.hatta görünce şaşırmıştım.yani iş yerine götürebilirsin.satıcı kontrol için açtı ve denedi.tabii yanağında:))) iki ayrı hız ayarı var biri emiş gücünü ayarlıyor diğeri sağım hızını.güzel bir ürün bence.

ben lansinohun ikili otomatik sağıcısını aldım.daha doğum yapmadığım için kullanmadım.boyutu internette büyük görünüyordu ama değil.hatta görünce şaşırmıştım.yani iş yerine götürebilirsin.satıcı kontrol için açtı ve denedi.tabii yanağında:))) iki ayrı hız ayarı var biri emiş gücünü ayarlıyor diğeri sağım hızını.güzel bir ürün bence.

çok teşekkür ederim bende sanırım ondan alacağım.. umarım memnun kalırım

Eğer çalışacaksanız düzenli kullanacaksanız kesinlikle elektrikli. Benimki medelanın minisiydi hem elektrikle hem pille çalışan model. Evde göğsüm şiştiğinde emmediğinde kullanıp yedek atmaya başladım derin dondurucuya, işe başladıktan sonra da bir sabah bir akşam sağdım işte molalarda. Çok memnunum. Aşırı pratik

X