Bebek Beslenmesi sut yetersizligi lutfen yardım...:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

SensiZ_mi_asLa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2014
50
15
34
Sevgili anneler sutu artirmak ve kalitesini artirmak icin ne yapabilirim.
oglum 4. Ayina girdi 3650 dogmustu sonra 3300 dustu suan 7 kg ilk aylarda hizli kilo aliyordu ama suan yavasladi.
Dogumdan sonra sutum gelene kadar mama icti baska vermedim hep anne sutuyle besleniyordu ancak bu gece ilk kez doymadi memeyi birakmak istemwdi haliyle uyuyamadi az once yine 30 dk emzirdim anca bi kac yutkunmasini duydum memeyle kavga ediyor sanki azina alip alip kicariyor homurdaniyor agliyor doymadigindan mi acaba.sutum azaldimi dinecekmi yoksa ilk bebegim acemiligimi mazur gorun .bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim :KK43:

Canım emme grevi diye birşey duydun mu bilmiyorum, bir araştır istersen. Bana o gibi geldi.

Bunun dışında dilinde pamukçuk varsa, burnu tıkalıysa, bezi kirliyse, pozisyonu rahat değilse de emmek lstemeyebilir.

Oglum 5 gunduz nezle eski agirligi kalmadi ama yinede burnu tikaniyor aspilatorle cekiyorum okyanus suyu damlatiyorum ayrica nezleyle birlikte ishalde oldu gaz sancisi icin damla.kullaniyorduk bide dr nezle icin surup vermisti bunlarin hangisi ishal ediyor bilmiyorumki hangisini kesmem gerekio :KK43:
Nezleden once duzenli olarak sabah kalkinca birde ikindin kakalardi simdi duzensiz ve port diye.kaka yapiyor karni gurul gurul sesler gelio yapmadan once :KK43:nezleyle birlikte gecermi acaba bu ishal.burnunu actiktan sonrada emzirdim yine aynini yapti emmek istiyo memeyi aliyo sonra sinirli sinirli alip cikariyo memeyi sutum mu yok acaba diye dusundum ilk aklima o geldi ama dediginizde olabilir aorunumuz cok
gaz nezle burun tikanikligi ishal yavrumun keyfi yerinde degil kim bilir belki actirda :KK43:
Ne zormus anne olmak.bir candan sorumlu olmak ve hep bi acabayla yasamak :KK43:

Rabbim acil şifa versin canım sorun senin sütünde değil endiselenme başka sorunlar varmış...

Sevgili anneler sutu artirmak ve kalitesini artirmak icin ne yapabilirim.
oglum 4. Ayina girdi 3650 dogmustu sonra 3300 dustu suan 7 kg ilk aylarda hizli kilo aliyordu ama suan yavasladi.
Dogumdan sonra sutum gelene kadar mama icti baska vermedim hep anne sutuyle besleniyordu ancak bu gece ilk kez doymadi memeyi birakmak istemwdi haliyle uyuyamadi az once yine 30 dk emzirdim anca bi kac yutkunmasini duydum memeyle kavga ediyor sanki azina alip alip kicariyor homurdaniyor agliyor doymadigindan mi acaba.sutum azaldimi dinecekmi yoksa ilk bebegim acemiligimi mazur gorun .bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim :KK43:

Canım benm ki de 3300 dogdu ilk ay 1800 kilo aldı sonra 1 sonra yine 1 bu ay ise sadece 600 gram almis doktor artık az alacak eskisi gibi bekleme dedi. SuTun az mı göğsünü kontrol et dolu gibi mi artık beş dk da doyuyolar doluysa göğsün. Ayrıca helva ye süt yapiyo baya sulu şeyler ye mutlaka 3 litre su içmeye çalış hosaf yap kendine bunlar çok süt yapıyor benimde bazen oluyo süt bazen olmuyo

Rezene iciorum bol su .bulgur pilavi marul.tahin helvasi visne hosafi dereotu.hurma.ceviz duydugum ne varsa yapiorum yiyorumda

Ama bizim gaz sorunumuz hala fecmedi 4. Aya girdik hala devam ediyo o yuzden hep huysuz vede emmek istiyo.herkez 2 saatte bi emzir diyo ama biz en fazla 1 1bucuk saat durabilioz emmeden aurekli emdi icin birikmiyor.

Inca emiyor sonrada kusup duruyor fazlasini cikariyor diyolar bilmiorumki hep emdigini cikariosa acikiosa.hem niye kusuyorki bu kadar sık sık emdiginden cok mu emiyo fazlasinimi cikariyor acaba ne kadar sık emsede o memeyi biyirmedende ayrilmiyo memeden sonra basliyor kusmaya.

Ne derdi var bi turlu anlayamadim gitti uzuluyorum hep bi aglamakli :KK43:

Telaş yapma canım ben sıkıntı yapilacak bisey goremedim maşallah kilosu gayet iyi o yediklerinle mis gibide sütün olur senin anlattigina gore bence bebeginin gazi devam ediyor oyuzden memede rahat degil benimkide oyleydi duzgun ememezdi meger gazmis gogsunun dolu oldugunu sertlesmesinden ve sızlamasından anlarsın

3 saat emzirme. Midesi o yüzden rahatsız oluyor. Emzirme ve göğsüne bak doluluk hissi oluyor mu 5 kilo üzeri bebekler 5 saat bile aç durabilirler. Emmeyi seviyordur emzik kullaniyo musun Ayrıca su veriyomusun bi kere dene 3 3 buçuk saat verme memeni

bnde kemik suyuna corbalar çok süt yapmıştı,deneyonce bikac hafta sonra sutun renginin dahi degistigini gorursun,deneyen çok kişi memnun kaldı sonucundan

Emzirme aralığını uzatmaya çalış çok sık emdiği için hem gazı olur hem süt birikmez hemde kakasına bile etki eder. Kullanmıyorsanız emzik kullanın almıyorsa çesit çeşit emzik alıp deneyin isterseniz inatlaşın zamanla alıyor.
Kusması hem fazla emdiği için hemde gazdanda kaynaklanır
Sanırım bulgur pilavı tüketiyorsun evet güzel süt yapar ama bir okadar da güzel gaz yapar bebeğinde yemesen daha iyi
Birde gazı için ne kullanıyorsun

Ilk 3 ay süt hiç içmedim,mercimek ,fasulye,nohut vs yemedim.
Şimdi 4 aylik olduk şükür iyiyiz pırt pırt çikıyor gazlar.
Bende birsürü damla verdim hic gerek yok Onlar daha çok sancı yapıyor bence.
Ayaklarına ılık su torbası yapın kızlar ayakları üsumesin birde ben kendim susam yağı içtim 10 damla gunde birde inanin en etkilisi o yarım kundak yaparak uyutmaya çalışın. Battaniyesiyle kollarinı sarın mutlaka hem güzel uyuyor hemde darlık istiyorlar anne karnı özlemi çekiyorlar ilk aylar. Ben böyle aştım.

Rezene iciorum bol su .bulgur pilavi marul.tahin helvasi visne hosafi dereotu.hurma.ceviz duydugum ne varsa yapiorum yiyorumda

Ama bizim gaz sorunumuz hala fecmedi 4. Aya girdik hala devam ediyo o yuzden hep huysuz vede emmek istiyo.herkez 2 saatte bi emzir diyo ama biz en fazla 1 1bucuk saat durabilioz emmeden aurekli emdi icin birikmiyor.

Inca emiyor sonrada kusup duruyor fazlasini cikariyor diyolar bilmiorumki hep emdigini cikariosa acikiosa.hem niye kusuyorki bu kadar sık sık emdiginden cok mu emiyo fazlasinimi cikariyor acaba ne kadar sık emsede o memeyi biyirmedende ayrilmiyo memeden sonra basliyor kusmaya.

Ne derdi var bi turlu anlayamadim gitti uzuluyorum hep bi aglamakli :KK43:
Cok emen cocuklarda reflu olurmus canim bi ddoktora gidin isterseniz

3 saat emzirme. Midesi o yüzden rahatsız oluyor. Emzirme ve göğsüne bak doluluk hissi oluyor mu 5 kilo üzeri bebekler 5 saat bile aç durabilirler. Emmeyi seviyordur emzik kullaniyo musun Ayrıca su veriyomusun bi kere dene 3 3 buçuk saat verme memeni

Hic o kadar emmemezlik yapmadi 5 saat filan gece bile en fazla 3 saat emmeden duruyo oda uyudundan :)biraz asabi oglus cingiraklari tutamayinca dusurunce filan basiyo aglamayi anca emerse sakinliyo :)su vermiyorum 6 aya kadar bise verme dediler vermiom bende versekmi acaba 10 cc kadar gunde.
Bugun denedim 3 saat durdu emmeden basladi sizlanmaya dayanamadim emzirdim sutum cok sukur yetio.memisler sisti dediniz gibi :)

Mesajların hepsini okuyamadım ama süt için ısırgan otunu suyunu tavsiye ederim hem kalitesini hem miktarını artırıyor. Gaz problemi içinse çörekotu suyu. Ben doğduğundan itibaren veriyodum dr önermişti. 1 çay bardağı kaynayan suya bir çay kaşığı çörekotu atıp bir iki tıklatıp kapatın. 1 çay kaşığı verin. Ertesi gün verilmiyo sonraki gün bir çay kaşığı daha verip kalanı döküyorsunuz artık. Yani gün aşırı 1 çay kaşığı. Geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.

Emzirme aralığını uzatmaya çalış çok sık emdiği için hem gazı olur hem süt birikmez hemde kakasına bile etki eder. Kullanmıyorsanız emzik kullanın almıyorsa çesit çeşit emzik alıp deneyin isterseniz inatlaşın zamanla alıyor.
Kusması hem fazla emdiği için hemde gazdanda kaynaklanır
Sanırım bulgur pilavı tüketiyorsun evet güzel süt yapar ama bir okadar da güzel gaz yapar bebeğinde yemesen daha iyi
Birde gazı için ne kullanıyorsun

Emzik wee denedim almadi nuk kaucuk olanini almiyo simdi avent deniycez.sevmiyo memeyi elimle tutuyorum azinda firlatiyo resmen.gazi icinde zinko gunde 3 kez 4 damla birde maflor gunde 1 kez 5 damla.
Bende sık sık emzirmek istemiom ama gazi olunca ancak emerse susuyo ama yinede eskisi kadar yok sancisi onceden morariyordu adeta nefesini tutuyodu cirpiniyodu kollarimda.
Geceleri zor oluyo emiyo uyuyo gazini cikarmaya calisiyom o zamanda uyuycam elleme beni diye agliyo omzumda basini koycak yer ariyo oda sabaha dek birikio sabaha karsi artik iyice rahati kalmio saat basi uyaniyo aglayarak.emzige slistirsam yatarken ememez cunku yuzustu yatio :KK43:

X