sütü çok azalmışken arttırmayı başaran var mı

seli54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
1.045
487
arkadaşlar oğlum 11 aylık dışardan iyice beslenmeye başladığı için sütüm azaldı epeyce 1-1,5 aydan beri stres falan da etkiledi tabii, bu gidişle kesilecek gibi ama ben daha emzirmek istiyorum bu aşamada neler yapabilirm ya da faydası olur mu çünkü çok azaldığı için artar mı acaba

canım benimde 12. ayımda azaldı. çünkü artık birçok şeyi yiyorlar ve çevresiyle o kadar ilgililer ki... dereotu(günde 1 bağa yakın),rezene ve ısırgan çayları(ben hazır kullandım) işe yarıyor gibi. ama en önemlisi stresten uzak durmalısın yoksa ne yaparsan yap arttırmak pek mümkün olmuyor.

bu arada sağdım sadece 25 cc çıktı tek memeden oğlanın niye emmediği anlaşılıyo az diye herhalde emme konusunda pek istekli değil ya artar mı acaba devamlı sağsam rezene çemenotu falan içsem dereotu yesem falan üffffffffffffff

ya kızlar sütüm kesilmek üzere yemediğim kalmadı ya hiç bişi fayda vermiyoooooooooooooooooo.

kızlar malta içeceği var benimde azalmıştı içmeye başladım şimdi arttı iyi geliyor bol su için incirde arttırıyor

ya humana aldım bol sıvı dediler oda yetmiyor 7 kg aldım yiyince süt oluyo diye daha 44 günlük kesilmesin istiyorummmmmmmm

hepimizin derdi aynı kızlar yaa 8 9 aya kadar emse ne ala... daha 6 aylık...
off ne yapıcaz yaa...
bende pek işe yaramdı ama yazayım yinede..
humana bulgur pilavı incir süt helva süt yaparmış ama artık bende işe yaramıyo :çok üzgünüm:

malta içeceği ne kızlar tarif eder misiniz benimkinin niye azaldığı belli benim sıpa oyun derdine gündüz hiç emmiyor gece arıyo meme sadece e gündüz emmeye emmeye sadece gece emmekle de süt azalıyo ne yersen ye, kesilecek herhalde ama kızlar sizin bebişler daha küçükmüş inşallah kesilmez ben şimdi bile üzülüyorum valla artacağını bilsem bulduğum her haltı içerim ama emmiyo benimki

malta değil malt içeceği. içersinde malt var doğal ve süt yapmada başarılı o da. lokman hekimlerde aktarlarda falan satılıyor canım. koyu kahve renkli bir sıvı... tadı da alkolsüz biraya benziyor daha tatlı..

hımm alayım ara ara da sağmam lazım belki artar biraz ufaklığın keyfine bırakırsam kesilecek çünkü beyin gelişimi için 2 yaşına kadar emmesi faydalıymış gerçi dr lar günde yarım lt devam sütü ya da anne sütü almalı diyorlar ama benden hayatta günde yarımm lt gelmez ama biboronu sık sık versem takviye için bu sefer de iyice azalacak kararsız kaldım dr a sorucam bu hafta

bir de kk da pakmaya ya da bira mayası demiş arttırıyo diye kullananlar onu da deneyeceğim sabah akşam 1 tatlı kaşıyı mayayı suda eritip içiyolarmış deneyeceğim

:teytey:
off ne yapıcaz yaa...
humana bulgur pilavı incir süt helva süt yaparmış ama artık bende işe yaramıyo :çok üzgünüm:[/QUO

kızlar benimde kızım 4.5 aylık şimdiye kadar sadece annesütü verdim ama artık sütüm baya baya azaldı. gerci kızım doyuyor galiba çünkü 2.5 3 saate bi emiyor ve ağlamıyor.(aç bebek ağlar derler ya) ama daha önceleri göğüslerim özelliklede sabahları çok sert olurdu ama şimdi sömüş balon gibi:bbo:
sütüm artsın diye yemediğim şey kalmadı. hummana - rezene çayları, bulgur pilavı, incir, tahin helvası, soğan, petibör bisküvi ve günde en az 3 lt su. sadece dereotunu deneyemedim çünkü yaşadığım yerde hernedense satılmıyor kafamçokkarıştı

kızımın aylık gelişim fena sayılmaz (gecen ay 800 gr almış) acaba takviye amaçlı devam sütü versem mi? en azından 6 aylık olana kadar ek gıdaya geçmeyi düşünmüyor.

:teytey:
off ne yapıcaz yaa...
humana bulgur pilavı incir süt helva süt yaparmış ama artık bende işe yaramıyo :çok üzgünüm:[/QUO

kızlar benimde kızım 4.5 aylık şimdiye kadar sadece annesütü verdim ama artık sütüm baya baya azaldı. gerci kızım doyuyor galiba çünkü 2.5 3 saate bi emiyor ve ağlamıyor.(aç bebek ağlar derler ya) ama daha önceleri göğüslerim özelliklede sabahları çok sert olurdu ama şimdi sömüş balon gibi:bbo:
sütüm artsın diye yemediğim şey kalmadı. hummana - rezene çayları, bulgur pilavı, incir, tahin helvası, soğan, petibör bisküvi ve günde en az 3 lt su. sadece dereotunu deneyemedim çünkü yaşadığım yerde hernedense satılmıyor kafamçokkarıştı

kızımın aylık gelişim fena sayılmaz (gecen ay 800 gr almış) acaba takviye amaçlı devam sütü versem mi? en azından 6 aylık olana kadar ek gıdaya geçmeyi düşünmüyor.

bence hiç denem derim.. sütütn yetiyordur.. benimde 3,5 aylık kıızm.. bir haftadır yetmiyor diye mama verdim.. nerdeyse beni bırkaıyorud:KK43:(
bence sütün için uğraş.. ben şimdi uğraşıyorum inanki..

ayda 800gr çok iyi hem emme süreside iyi bence hiçbişey verme bol bol emsin seni...
benim kızım ayda 100gr aldığında ve 10dk emip ağladığıda ek gıdaya başladım ben..

bence de 800 gram gayet iyi zaten göğüsler sonra sonra öyle ymuşuyor aylık olarak tarttır mutlaka kilo alımı durmadıktan sonra devam sütü falan verme sonra süt daha da azalıyor benim epey az şuan 11 aylık oldu ya dışardan yiyor az emiyor ama gene de biberon pek vermiyorum çünkü zaten az emiyo bir de biberona dayansam iyice kesilecek

Arkadaşlar sütü arttıran en önemli şey sık sık emzirmek. Ben bir kere bu şekilde tekrar arttırmıştım. Ama o zaman bebeğim daha 5-6 aylıktı. Ben de denedim humana, bulgur vesaire ama onlar geçici oluyor. su içe içe bi hal olmuştum ama sadece su içmekle de olmuyor. süt olsa da olmasa da saat başı veya 2 saatte bir emzirdim ben, bir süre sonra geldi. ama ek besinlere geçince emzirmeyi yine azalttım ve şu an neredeyse kesilecek gibi. stresten de gidiyor tabi. şimdi oğlum 10 aylık ve süt olmayınca memeyi hemen bırakıyor. piyon emzirme çözümleri danışmanlarını arayarak yardım alabilirsiniz. ben öyle yapmıştım.

evet ya azalınca ne kadar su süt humana da içse yaramıyor..benimde bu ara azaldı.(şimdi sıkık memei vermeye çalışyıorumki artsın yine:KK43:(

çocuk büyüyünce sık emzirme de olmuyo isterse emiyo istemezse kaçıyo zorlasan ağlıyo üf ya

X