Bebek Beslenmesi Sütü olmayanlar hemen okuyun anında artıyor sütünüz...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yusufemir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2011
4
1
benim oğlumda 2 aylık.son 5 güne kadar anne sütü ve mama aldı.ama 5 gündür sadece anne sütü alıyor.dediklerimi uygularsanız mama vermezsiniz buna inanın.yetmeyi bırakın artanını sağıyorum:)
1.çemen otu tohumunu 1bardak suya 1çay kaşığı koyun 5 dk demlensin sabah akşam için.
2.ginsengli arı sütü macununu sabah akşam 1 çay kaşığı yeyin.
3.kuru üzümden komposto yapın gün içinde yemeye çalışın.
4.süt için sütünüz olsun:)
5.marul ve bol yeşillik yeyin.
6.kesinlikle mama vermemeye çalışın özellikle gece emzirinki gece oksitosin hormonu daha çok salgılanır ki sütünüz artar.her istediğinde emzirin bebeğinizi...
7.karışık bitki çayıda alabilirsiniz anason rezene gibi otlar bulunan bunlarda sütü artırır hemde bebeğin kolik ağrısını alır gazını da rahat çıkartır...
BEBEĞİNİZE MAMA VERMEYİN.BEN PİŞMANIM SİZ YAPMAYINN...

ben günde yarım demet maydanoz yiyorum çok faydasını görüyorum canım.paylaşım için sağol

sevgılı arkadasım...ınan bana sut yetmeyınce bebek kılo almayınca mecburen mama verıyosun tamamne mecburen..bebek doysa kılo alsa kımse vermez zaten..ben ornegın mecburen vermek zorundayım..neler denıyorum neler yapıyorum neler........

Kesinlikle ve ne yazık ki doğru canım..Bazen sütüm olmuyor üzüldüğümde sinirlendiğimde aç ağlıyor e zorunlu olarak da olsa mama veriyorum..1 aylık bebeğim..

Kendi denediklerim =)))

Dereotu bol bol yiyin..
Hurma çok güzel süt arttırıyor..
Rezene çayı 2 - 3 fincan..
Mercimek çorbası..
Bulgur plavı..
Bolcanak suuuu =)))

arkadaşlar ben marankinin ısırgan çayını denedim ve acayip faydasını gördüm hatta içmediğimde doğrudan sütüm azalıyo ama şimdi 2*3 kere günde içiyorum kızım tombul tombul oldu bir bardak kaynar suya bi kaç yaprak ısırgan koyup 3-4 dakika demlendirip balla karıştırıp içiyorum.inanın artık süt çok fazla geldiğinden kızım emerken yarısını dışarı bırakıyo genzine kaçırıyo fışkırarak geliyo sütüm inş faydasını görürsünüz ben her dua ediyorum marankiye

GNC nin Isırgan otu hapı var.Kapsul içinde ısırgan otu tozu yerleştirmişler.Sütü olan annelerin sütünü iki kat arttırıyor,çok faydalı...
Benim maalesef hiç yok=(Hiç gelmiyor...O yüzden fayda etmiyor..Ama sütü olan arkadaşlarınkini iyice arttırdı...

hepsini bir gündemi alcaz

Benim de kızım 4 aylık oldu..Dr. kontrolünde kilosu alması gerekenin neredeyse yarısını alamamış..mecburen mama önerdi..ve bana da bir ilaç yazdı sütünü ilk günkü kadar artıracak dedi.Bakalım bugün eşim eczanelere bakıcak varsa alıcak eğer artırırsa size öneririm, doktorunuzdan istersiniz.bir de vitamin yazdı.milupanın emziren anneler için olan çayını önerdi ayrıca.sütün düzelirse mamayı kesicez dedi.aç kalmasındansa mama yesin napalım.

aynen neler yapıyorum neler...mılkway , malt, rezene , kefır, tahın , .hepsını ama sut yok..olanın kı artıyor yanı bunye meselesiiiii........

benim sütümü rezene etkilemedi bence.ben balla çörek otu yağı alıyorum .sanırım biraz arttı.ondan önce milupa humana still ,kimyon çayı ,ısırgan otu helva ,dere otu incir herbişeyleri denedim.etkilemedi.sanırım her besin herkesi aynı oranda etkilemiyor.bünye meselesi.

ben milkway in milkplus içeceğini denedim.İlk aldım bir şişe içtim fakat yanlış kullanmışım günde iki şişe olması gerekiyormuş.3 gün düzenli kullandım.şu an sütüm bebeğime yetiyor ve çok mutluyum.üç günlük kürü muhakkak deneyin....

benim kızım 2 aylık fakat şimdi emmeyi bıraktı biberona alıştı sütüm var ama emmio göüğüs ucuma reçel sürdüm olmuo ağlayıp duruyor ne yapmamı önerirsiniz

benim kızım 2 aylık fakat şimdi emmeyi bıraktı biberona alıştı sütüm var ama emmio göüğüs ucuma reçel sürdüm olmuo ağlayıp duruyor ne yapmamı önerirsiniz

uyurken emzirmeyi dene yadao sırtüstü yatarken emzir yani değişik teknikler dene ben yaptım bebegim tekrar emdi..yanlız biberonun ucunu çok az del mutlaka aallah yardımcın olsun

merhaba arkadaşlar.
benim bebeğim daha çok küçük 36 günlük ve malesef sütüm çok az.
doğumdan sonra bebeğim küvezde kaldı o zaman pompa kiralayıp sütümü sağdım sürekli ve bebeğime götürdüm her geçen günde artıyodu allaha şükür.küvezde sadece sütümü veriyolardı mamayı kesmişlerdi.gündüzleri 2 geceleri 3 saate bir sağıyodum kendimi.ama bebeğim ve gelince sağmayı bıraktım.ama o zamanda göğüsuçlarım çok fena yara oldu acıyla emziriyodum ağlayarak bağırarak isteğim kalmamıştı hiç emzirmek için.bebeğimde uyuyodu ve 3-4 saat kalkmıyodu açkende uyuya biliyomuşlar her bebek ağlamıyomuş.ve kilo almadığı için doktorumuz mamaya başlattı bu sebepten dolayıda bebeğimin beni emme süresi iice uzadı 5-6 saatte bir beni emiyo.mama tok tutuyo tabi benimde sütüm az emdiği için iice azaldı.nette bakıyorum göğsünü sıkınca süt geliyosa sütün var demekmiş benimki sıkınca geliyo hemde öle çok sıkmadan.ama bebeğim biberona çok alıştığı içn ilk gelen çok sütü emiyor sonrası için uğraşmıyo.ağlıyo oyuna çeviriyo işi.2 emiyo bırakıyo memeyi sonra tekrar alıyo gene 2-3 emiyo bırakıyo sinirleriniyo ağlıyo.doymuyo mecbur mama veriyorum
ben sütümün emmilmediği için azaldığına kanaat getirdim çünkü ne yersem değişmiyo.ilk zamanlar sağarken yediklerimi yiyorum gebe aynı.şimdi pompa alamaya karar verdim.bugün getircek eşim her 2 saatte bir sağıcam sütümü.artıcağına inanıyorum.burdada yaşayanlar varmış.sağarak arttıranlar.inşallah işe yarar.

bebeğini eve getirdikten sonra yaşadıkların benimkinin aynısı.. 2 3 gün öncesine kadar oyun moyun emiyordu ama artık o da yok, sağmak mesele değil ben tekrar emmesini istiyorum doğum iznim bitince zaten mecburen sağıp verecem..lütfen dua edin kızım tekrar emsin...

bende aynı durum eve geldikden sonra uyuyodu sürekli sütüm azaldı emio ama sanki doymuo gibi sürekli emme istegi şimdi burada 21 günlük bebegim.

merhabalarben bi uyarıda bulunmak istiyorum.bi arkadaş süt artırmak için bulgur pilavı demiş,bana doktorumuz, bulgur pilavı sütü artırır ama gaz yapar uzak dur dedi bilginize

bende çok pişmanım mama verdiğim için yetmiyor diye mama verdim 6ay emdi 6 ayıda son ayda mama yedi yarısınından fazla şimdi 9 aya girdi okadar çok özeniyorum ki bu emzirenlere çok pişmanım birdaha doğurayım kesinlikle ek gıdayı eve sokmıyacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…