Sütüm az oluyor ne yapmalıyım ??

Zeliha_yusuf

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2017
9
16
Merhaba...
3 aylık bebeğim var ek gıda vermiyorum emziriyorum fakat sütüm çok az oluyor, günlük 2, 2.5 lt su içiyorum sebze komposto rezene anason ceviz vs süt yapan şeyler yiyorum fakat bu yaptıklarıma rağmen sütüm çok olmuyor bende strese girdim bebeğim aç kalacak korkusu yaşıyorum hatta 4.5 ayına girince ek gıdaya başlayım diye düşünüyorum.
Sizin süt artırımı için yaptığınız bi yöntem var mı ??
Bu arada bebeğim çok gazlı süt yapıp gaz yapan yiyeceklerden de uzak duruyorum. !

En çok dinlenmek sut yapıyor canım. Bir de 3. Ayda süt terbiye oluyor ilk zamanlardaki gibi gürül gürül akmıyor bu çok normal.

Zaten elinden geleni yapıyormuşsun. Bir de Allahın isimlerinden "Ya Rezzak" ismini tashih et canım. Rabbim evladının rızkını bol ve bereketli eylesin :)

Merhaba...
3 aylık bebeğim var ek gıda vermiyorum emziriyorum fakat sütüm çok az oluyor, günlük 2, 2.5 lt su içiyorum sebze komposto rezene anason ceviz vs süt yapan şeyler yiyorum fakat bu yaptıklarıma rağmen sütüm çok olmuyor bende strese girdim bebeğim aç kalacak korkusu yaşıyorum hatta 4.5 ayına girince ek gıdaya başlayım diye düşünüyorum.
Bu arada bebeğim çok gazlı süt yapıp gaz yapan yiyeceklerden de uzak duruyorum. !
Uyku moral cok onemli canim. Ve sikca emzir.emzirdikce artacak sutun.bebekle ten temasi da iyi gelebilir dene istersen. Ciplak emzir bebegini. Onun da cok.hosuna gidecek. Ve tabi ki.stres yapma :)

Teşekkürler arkadaşlar bir gece uykum var onun dışında tahmin edersiniz gündüz hem bebek hem ev işleri biraz yorucu oluyor birazda sütüm az olunca endişeleniyorum ama inşallah bol sütlü gunlerimiz olur

Merhaba...

BYBO blog'tan Tomris'in emzirme notlarını okumanızı tavsiye derim , umarım faydasını görürsünüz

Yulaf ezmeli bir tarif sayesinde gecen sene ramazan orucumu tutum . Bir kase sute 2 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi istedigin kadar kuru incir kayısı üzüm dut kurusu ekledim taze meyve olarak elma armut istediğin biri bide tarçın ekledim sütlac gibi oldu biraz bekletip yedim.sayesinde sıkıntısiz ramazan orucu tuttum gece sahurda yedim. Humana çay cok etkili oldu bende. Rezene kimyon çayı içtim. Kuru meyveler iyi süt yapıyor. Tarife ceviz badem falanda çok yakışır. Hem faydalı sut olur... bebegini Sağlıkla büyütmek dileğiyle. ...

Merhaba...

Canım iyi geceler bebeğin hayırlı olsun iyi günlerde büyüt bebeğini.

Fırsat buldukça uyumaya ve dinlenmeye çalış. İki bebeğimde aşure zamanına denk gelmişti inanılmaz süt yapıyo kesinlikle bi dene derim.

Yulaf ezmeli bir tarif sayesinde gecen sene ramazan orucumu tutum . Bir kase sute 2 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi istedigin kadar kuru incir kayısı üzüm dut kurusu ekledim taze meyve olarak elma armut istediğin biri bide tarçın ekledim sütlac gibi oldu biraz bekletip yedim.sayesinde sıkıntısiz ramazan orucu tuttum gece sahurda yedim. Humana çay cok etkili oldu bende. Rezene kimyon çayı içtim. Kuru meyveler iyi süt yapıyor. Tarife ceviz badem falanda çok yakışır. Hem faydalı sut olur... bebegini Sağlıkla büyütmek dileğiyle. ...

Çok teşekkürler mutlaka deneyeceğim vede ramazan yaklaşıyor o zaman bebeğim 7 , 8 aylık olacak bende düşünüyordum ne yapacağım diye :KK66:

Canım iyi geceler bebeğin hayırlı olsun iyi günlerde büyüt bebeğini.

Fırsat buldukça uyumaya ve dinlenmeye çalış. İki bebeğimde aşure zamanına denk gelmişti inanılmaz süt yapıyo kesinlikle bi dene derim.

Teşekkürler büşra hanım gün içinde dinlensemde uyumak mümkün olmuyor aşureyi çok seviyorum ve hemen hemen evimden hiç eksik olmuyor faydası oluyor ama çok aşırı süt yapmıyor bende neden bilmiyorum meyvelerini de süt yapsın diye çokta koyuyorum halbuki

İncir kürü.5 6 tane kuru inciri ikiye bölüp 2 su bardagi kaynayan klorsuz suyun içine atin.agzi kapali sekilde 10 dk kaynatin.iliyinca icin.sabah aksam bunu ac karnina tuketin,ardindan yemeginizi yiyin.sütünüz oluk oluk akmazsa bende birsey bilmiyorum.:)

Doğuş 'un kırmızı meyveli bir içeceği var yeni çıktı sanırım. İçince bayağı bir süt oluyor. Hatta iki tane içti arkadaşım memeleri fazla sütten rahatsız oldu. Bir deneyin derim. Belki sizde de aynı etkiyi yapar.

uzaktan davulun sesi hos gelirmis ama yine de klsik tavsiyeler ile baslyim

bolca su icmek
stresten uzak durmak
sutum kesilirse kaygisindan kurtulmak
ve bir de benim sutumu arttiran forever livingin bitki cayini tavsiye ederim...
kokusu lohus serbetini andiriyor. sutu arttirirken vucutta yag yakimini da sgliyor.ayni zamanda rezene falan gibi annede de bebekte de skinlestirip gaz gideriyor.

Ben icerigini doktorumla paylasip kullanmistim... malt icecekleri hic sevmedigim icin.

...dan kilo kontrol urunleri kategorisinden urune ulsbilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba...
Benim bebegim de aşırı gazlıydi bol bol rezene ic icir. Ve sutum cok az geliyordu. Bira bir cay kasigi bira mayasini ballan birlikte yutuyorum. Sabah aksam bol su iciyorum suan 5 aylik cocugum ilk gunden eykisini gordum insallah sende gorursun

Bir tatli kasigi balin icine bir cay kasigi bira mayasi burnunu tut ic. Su pesine. Gun icindede bol su ic. Bana ilk gunden yaramisti sanada yarasin insallah.

X