Sütüm fazla

Gullisan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2019
40
0
34
Sütün fazla bebeğim içtikten birkaç dakika sonra ağlamaya başlıyor çok gazi var ve uyumuyor. Çok fazla kaka yapıyor ve bazen kakasinda kan parçaları oluşuyor.benimle aynı problemi yasayan var mı.ne bi beslenme duzenimiz var ne uyku duzeni

Ön sütüm çok fazla aynı memeyi gün içinde defalarca veriyorum son süt gelene kadar.hic bir iş yapamıyorum hep uyanık uyuduktan beş dakika sonra uyanıyor en uzun uykusu 45 dakika önceleri böyle değildi sutum arttığından beri çocuk doymuyor

oy maşaallah.. daim olsun..
yediklerine dikkat et.. asitli, gazlı, acılı yiyeceklerden uzak dur..
yemeklerine mutlaka kimyon kullan.. bir de günde 2 fincan rezene çayı iç..
kakasından kan parçaları gelmiş olması bence doktora götürmelisin.. onu bilemedim.. sütünle alakalı olduğunu düşünmüyorum..

Sağol canim ama ben pek memnun değilim çünkü yutkunurken zorlanıyor ama sutum daha azken daha huzurlu bir bebekti.
Karnını doyurur iki saat uyurdu.tikaniyor çocuk içerken emdiktek birkaç dakika sonra bırakıyor emmek istemiyor

Sağol canim ama ben pek memnun değilim çünkü yutkunurken zorlanıyor ama sutum daha azken daha huzurlu bir bebekti.
Karnını doyurur iki saat uyurdu.tikaniyor çocuk içerken emdiktek birkaç dakika sonra bırakıyor emmek istemiyor

yani yazdığım gibi sütünle alakalı olduğunu düşünmüyorum.. yediklerine içtiklerine dikkat edersen.
doktora götür ama bekleme.
en doğru cevabı doktor verecektir sana

Yok mu aynı problemi yasayan.ne yapacağımi şaşırdım.ada çayı mi icsem sütüm azalsin diye

Birkaç hafta yeme duruma bakalım dedi.oki doktora gittik ikisi de aynı şeyi söyledi

Sütüm çok olduğu için bir türlü son sütü içermiyor çocuk.on süt fazla tüketilince gaz yapıyormuş bağırsakları tahrip edoyirmus.

ben hiç sütün fazlalığından çok anne sütü aldığından kötülenen bebek duymadım..
bilemiyorum

Gıda alerjisi olabilir diyecektim zaten doktorunuz Da aynısını demiş
Yalnız süt ürünleri diyeti gerçekten çok geniş kapsamlı
Süt içeren hiçbir şey, süt ürünleri, peynir altı suyu içeren hiçbir şey, hazır şeyler hatta gerekirse çapraz reaksiyon nedeniyle kırmızı eti bile kesmeniz lazım
Zaten faydasının da belli olması için en az 2-3 hafta kaçak olmadan diyet yapmanız gerekiyor

Bebeklik döneminde testler kesin sonuç vermeyebilir
Sanmiyirum alerji kaynaklı olduğunu iki haftadır tuketmiyirum .ve sütüm arttigindan beri bu problem ortaya çıktı fazla sütten tıkanıyor çocuk içmek istemiyor ben de sütümü mu azaltsam acaba diyorum. Ondan cok azalirsa diye de korkuyorum ne yapacagimi şaşırdım

Sanmiyirum alerji kaynaklı olduğunu iki haftadır tuketmiyirum .ve sütüm arttigindan beri bu problem ortaya çıktı fazla sütten tıkanıyor çocuk içmek istemiyor ben de sütümü mu azaltsam acaba diyorum. Ondan cok azalirsa diye de korkuyorum ne yapacagimi şaşırdım
Kakasında kan var ve gazlı huzursuz ağlayan bebek işte alerji olabilir
Kaçak oluyor mu diyette.

Canım benim bir arkadaşın çocuğunda alerji vardı kızcagiz bisküvi bile yiyemiyrdu içinde süt var diye...
Bir de mesele senin dediğin gibi ön sütten kaynaklanıyorsa emzirmeden önce ön sütü sağ öyle ver gogsunu.

Canım benim bir arkadaşın çocuğunda alerji vardı kızcagiz bisküvi bile yiyemiyrdu içinde süt var diye...
Bir de mesele senin dediğin gibi ön sütten kaynaklanıyorsa emzirmeden önce ön sütü sağ öyle ver gogsunu.
Öyle yapıyorum ama süt hep çok geliyor yutkunamiyor

X