Bebek Beslenmesi sutunuzu nasil artirdiniz?? motilium kullanan var mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Sensevdamisin

Guru
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2012
108
86
motilium yan etkisi sut artirmak olan bir ilac. aslinda bebeklerde de reflu icin veriliyo
diger her seyi denedim ama nafile :KK43:( artmiyor artmiyor. dogumdan sonra daha kilo bile aldim herseyi denemekten
bunu kullanan var mi?

Tahin helvasıyla yeğenim sadece anne sütüyle tosun gibi oldu. Tabii ablamda.. En iyi süt yapan şey tahin helvası olduğunu söylüyorlar ama kilo derdin varsa ki olduğunu yazmışsın. İlla tatlıyla helvayla süt yapmak zorunda değilsin.
Havuç
Marul
Süt
Su
Protein ağırlıklı beslenme şekli
2 fincan ısırgan otu çayı ve rezene çayıda sütü arttırıyor.

Ve daha bir sürü şey ama en önemlisi bol bol SU ve günde 3-4 bardak SÜT.

Ben de bulgur çok işe yaradı.Bulgurun her türlüsü müthiş süt yaptı.Ama en önemli üç şey kesinlikle şunlar:
1-yüksek moral
2-olabildiğince sık emzirmek
3-günde en az 3lt su

Son düzenleme:
Bol sıvı tüketimi önemli. Doktorumun tavsiyesi pekmez, aşurelik buğdayla yapılan yoğurt çorbası bir de her emzirmeden 10 dk önce bir bardak süt içmek. Ben Humana Still Tea nin de çok faydasını gördüm.

Bol sıvı tüketimi önemli. Doktorumun tavsiyesi pekmez, aşurelik buğdayla yapılan yoğurt çorbası bir de her emzirmeden 10 dk önce bir bardak süt içmek. Ben Humana Still Tea nin de çok faydasını gördüm.

ah ah soylediklerinizin hepsini yaptim. kizim da sik sik emiyor zaten yetmedigi icin. ama kismet diyorum artik. ilac kullanmaya da cesaret edemiyorum. hayirlisi artik

Anne sutunun miktarini artiran uc onemli sebep var.
Bunlar :

1. Annenin psikolik durumu, gayet stressiz bir hayatiniz olmali.
Rahat olun ve bebegime anne sutu vericem kararliligi olsun ama bu sizi iyi yonde etkileyecekse tabi..Neden sutum yok stresi basli basina bir problem zaten.(Cocugun bakimi icin karisan kimselerin olmamasi.Kafaniz rahatsa onerilere karsi buda problem olmaz)

2. Bebeginiz emdigi kadar sutunuz olusuyor..Yani beyin bebegin ihtiyaci olan sut ihtiyacini ayarliyor.Ilk baslarda bol olan sut o yuzden 2. ve 3. aylarda ir dengede kaliyor..Arz-talep iliskisi gibi dusunun bunu.
Kesinlikle anne sutunden baska bisey vermeyin, su bile vermeyin.Anne sutunden yeterli olan suyu aliyor bebekler.Bebek baska gidalara yonelincede sizi az emer dolayisiyla sutunuz azalir.

3.Bol su tuketimi de cok onemli.Gunde 8 subardagi suyu garantileyin.Su yeterlidir, ektra hosaf yada meyvesularina gerek yoktur esasinda.Bunlar ustelik kilo yapar dikkat etmek lagzim..

Bunlari cok arastirmistim ve faydalarini bizzat kendimde izledim.Burdakilere uyarak bende bebegimi 22 ay emzirdim.Hefef 2 ay daha, 24 ayda bitiricez sut isini, Allahin izniyle.

Son düzenleme:
Anne sutunun miktarini artiran uc onemli sebep var.
Bunlar :

1. Annenin psikolik durumu, gayet stressiz bir hayatiniz olmali.
Rahat olun ve bebegime anne sutu vericem kararliligi olsun ama bu sizi iyi yonde etkileyecekse tabi..Neden sutum yok stresi basli basina bir problem zaten.(Cocugun bakimi icin karisan kimselerin olmamasi.Kafaniz rahatsa onerilere karsi buda problem olmaz)

2. Bebeginiz emdigi kadar sutunuz olusuyor..Yani beyin bebegin ihtiyaci olan sut ihtiyacini ayarliyor.Ilk baslarda bol olan sut o yuzden 2. ve 3. aylarda ir dengede kaliyor..Arz-talep iliskisi gibi dusunun bunu.
Kesinlikle anne sutunden baska bisey vermeyin, su bile vermeyin.Anne sutunden yeterli olan suyu aliyor bebekler.Bebek baska gidalara yonelincede sizi az emer dolayisiyla sutunuz azalir.

3.Bol su tuketimi de cok onemli.Gunde 8 subardagi suyu garantileyin.Su yeterlidir, ektra hosaf yada meyvesularina gerek yoktur esasinda.Bunlar ustelik kilo yapar dikkat etmek lagzim..

Bunlari cok arastirmistim ve faydalarini bizzat kendimde izledim.Burdakilere uyarak bende bebegimi 22 ay emzirdim.Hefef 2 ay daha, 24 ayda bitiricez sut isini, Allahin izniyle.
masallah.:) benimki de artar mi bilmiyorum. su iciyorum sut cayi iciyorum sagiyorum kizim emiyo ama olmadi bi turlu

en iyi süt yapan besinler marul roka tere maydanoz dereotu bol su tüketimi ben bunlardan hergün tüketiyorum birde tuzlu şeyler yemeyin yemeklerinizi genelde haşlama usulü tüketin

bende çok sıkıntı yaratıyodum ilk başlarda ama şuan çok şükür bi problem yok. sütüm az oluyo diye ağladığım zamanlarda oldu ama sonra sonra kendimi rahatlatmayı başardım. aklıma getirmiyorum sütüm azmı diye bebeğim emerken sürekli sütüm ne güzel geliyo diyerek kendimi tatmin ediyorum :KK1: rahat ol kendini üzme birde çok su iç

morali yüksek tutmak lazım evet birde su çok önemli ben günde 2.5-3 lt su içiyorum. birde 1 tatlı kaşığı rezene ve 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumunu sıcak suda 2-3 dk demleyip içiyorum çok faydasını gördüm tavsiye ederm.

bebek sık sık emse de bebek emdikten sonra ısrarlı bir şekilde elektrikli b,ir pompayla da sağarsanız süt artıyor. pompayla hiçbirşey çıkmasa bile göğüsü uyardığı için süt artıyor. 2 saatte bir bebek emdikten sonra sağmanızı öneririm.

Ben sadece bol su ve sıvı içip,bebeğim her istediğinde emzirdim. Normalde ne yiyorsam aynen devam ettim. Extra birşey ne yedim nede içtim :))

cok moralim bozuk ... sagdim ikisinden toplam 80 cc ancak cikti. 3-4 saat de emmemisti ustelik

moralini bozma bence canım, bol bol dinlen birde.. gün içinde 1 saat uyuyabilmek bile çok farkettiriyo.. olmasada bu kadar üzülme kısmet, bebeğinde etkilenir senin sıkıntından, sen elinden geleni yap, kalan eksiğinide devam sütleriyle tamamlarsın.. üzülme sütün bir damlası bile çok önemli, hiç süt veremeyen arkadaşlar var.. Allah bebeğine sağlıklı hayırlı bol rızık nasibetsin inşallah..

moralini bozma bence canım, bol bol dinlen birde.. gün içinde 1 saat uyuyabilmek bile çok farkettiriyo.. olmasada bu kadar üzülme kısmet, bebeğinde etkilenir senin sıkıntından, sen elinden geleni yap, kalan eksiğinide devam sütleriyle tamamlarsın.. üzülme sütün bir damlası bile çok önemli, hiç süt veremeyen arkadaşlar var.. Allah bebeğine sağlıklı hayırlı bol rızık nasibetsin inşallah..
amin canim. insallah

denedinmi bilmiyorum ama incir havuç kürüde cok işe yarıyor 4 5 incirle 1 havucu dograyıp yarım litre suda kaynat sabah akşam iç hergün 1 hafta boyunca yap bende baya işe yardı cnm moralinide yüksek tut olmazsa olmuyodur sıkma canını:)

X