Suudi arabistan cidde lutfen yardim.

altop

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2014
1.072
544
Konum lutfen tasinmasin. En azindan birkacgun kalsin. Esim is dolasiyla ciddeye gidecek. Orda yasayan arkadaslar var mi. Yasam kosullari nasil. 5 yasinda oglum var . Gitmeye cok korkuyorum. Is cok iyi . Maas burada alamayacak kadar fazla. Kafam da birton soru isareti var. Orada yasayan birileri ile konusmaya cok ihtiyacim var.

Orada kuzenim var orda acik giyinmek yasak karacarsaf zorunlulugu var.. kapali iseniz sorun olmaz.. cok mukemmel guzellikte bi ulkeee.

Sürekli olarak mı orada kalacaksınız belli bir süre mi?
Ben Arabistan gibi bir yere cesaret edip gidemezdim açıkçası.
Kara çarşafla gezebileceğimi sanmıyorum.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

En az 3 yil kalacagiz. Para cok iyi insan hayir diyemiyor. Kendim acik biriyim. Nasil olucak hic bilmiyorum.

benim arkadaşım 5 sene kaldı ve o da açıktı ..bir şekilde idare ediliyor ama zor tabi. her yaz tr ye geldi ..lojman gibi bir sitede kaldılar..

Ne kadar sıklıkla TR'ye gelip gidebilirsin?

Çocuğun eğitimi ne olacak?

Burada sosyal bir yaşamın var mı?

Ben calismiyorum. Amerikan okullari varmis. Oglumu oraya gonderecegiz. Yazlari tr gelirim kesin.

En önemlisi çocuğun eğitimi o konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz? Türk okulları vardı sanırım ama. Ayrıca Arabistan'da öyle her yerde çarşaf zorunluluğu yok diye biliyorum Cidde nasıldır bilmiyorum ama.

Oglumu amerikan okullarina gondercegiz. Amerikan okullari varmis. Ingilizce egitimi olan okullar.

Bence her zaman tebdil i mekan da ferahlık vardır... Başka bir ülke başka bir vizyon demek... aileden ayrı olduktan sonra başka şehir başka ülke hiç fark etmez. Zaten uçakla her yer bir. Gitmeni tavsiye ederim.
Agziniza saglik .

Zor bir karar. Ama ben de üstteki arkadaşa katılıyorum. Oğlun da sen de yalnızlık çekmezsiniz sizin gibi gelen çok aile vardır. Güzel bir deneyim ve 3 yıl sadece.
Vatandaşı olmayan insanlara çarşafı dayatabilirler mi bilmiyorum, olabilir çok bilgim yok.

3 yıl neki su gıbı akar gecer alıstım dıyene kadar 1 yıl gecer zaten bencede gıtmelısınız ınsanın bazı fırsatlar hayatta 1 kez ya gelıyor ya gelmıyor sız şansılı olanlardansanız bence ve bu şansı degerlendırmelısınız.bıldıgım kadarıyla kara carsaf yok orda ama bas acık gezılmıyor bır şal atmanız gerekebılır ama bencede cokda zor olmayacaktır.

Bence egitim acisindan cok sansli olacak evladiniz diye düşünüyorum.
Oyle carsaf zorunlulugu falan da yok. Ama kapali olmalisiniz diye biliyorum.
Hakkinizda hayirlisi insallah..

Oglumu amerikan okullarina gondercegiz. Amerikan okullari varmis. Ingilizce egitimi olan okullar.

evet benim arkadaşımda kızını oraya gönderdi yabancı çok fazla orda uyum sağlarsınız diye düşünüyorum..

X